Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Странна енергия  (Прочетена 2305 пъти)
sin kamuk
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #15 -: Септември 20, 2013, 23:52:58 »

Здравейте отново. При мен нещата явно се задълбочават. Днес на два пъти ми се случи нещо странно и лошото е, че не си бях у дома.  Излязох от работа и реших да повървя, до един магазин, където работи една приятелка, с която се бяхме разбрали за среща. Можеше да взема и автобус, но имах време и тръгнах пеш. На едно пресичане какво се случи….

За миг бях на друго място. Едно Божество, което сега според картинките установих, че е Буда, ме погледна, беше седнал по турски на земята. Изведнъж взе да се издига и когато стигна малко около метър над земята, започна да се завърта, бавно се извъртя на една страна, после още малко и видях гърба му, но беше някак си на една страна и гледаше хоризонта. Усетих, че иска да ми покаже хоризонта, а там една невероятна красота. И навсякъде наоколо беше красиво, тихо, спокойно, имаше и небе и светлина и като че вода. И изведнъж всичко изчезна. Аз сама на сред улицата…дали доста време съм била там идея си нямам. Всичко ми беше добре, дори се чувствах някак си много спокойна, уравновесена. Като мина срещата с моята приятелка си тръгнах и имах втори епизод с този Буда. Ей така пак от нищото дойде и ми се усмихна и после изчезна. Наоколо пак беше така красиво и прекрасно, но всичко трая много по-кратко от преди.

Не пия, не пуша, водя уж нормален живот, хапвам си разумно, работя повечко, но от онзи ден гледам и да спя повече. Пия витамини, но не вярвам да е от тях. Споделих с приятелката си, тя каза, че имам халюцинации. На работа нямаме цветя в офиса, но наоколо има, дали е нещо от тия градински цветя, дървета и треви?
Братовчедка ми пък казва имам направена магия. Съседката казва, че може да имам някаква болест, тоест става ти лошо и като ядеш нещо сладко се оправяш.
Другата ми приятелка мисли че е някаква лека форма на епилепсия, обаче аз не прочетох да е свързано с халюцинации. Можело да е и свързано с липса на някакви витамини.

Да се случи нещо такова един път си е голям шок, но продължат да се случват е още по-голям шок. Сега докато го пиша не мога да повярвам, че ми се случват такива работи.

Четох тук един виждал динозавърчета,други пухени кълбета, ама цял Буда бе хора…цял целеничък седнал си и ми се усмихва…
Може ли да е причинено от страх? Откраднаха ми колелото, но сега се сещам, че имах сън, че са ми го откраднали и така и стана...

Помагайте, дайте идеи, какво се случва?!?
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #16 -: Септември 21, 2013, 01:57:55 »

Първо се успокой и не очаквай съседката да те разбере и дати даде нормален отговор .. най-много дате изкарат за лудницата според мен това е хубаво  а това ,че те е страх е от самия теб каквото мислиш това привличаш така ,че няма смисъл да те е страх каквото и да е да питам какво се случва с тялото ти вцепеняваш ли се какво ?
Активен
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #17 -: Септември 21, 2013, 09:31:14 »

Всички знаем, че кучетата усещат миризми, които ние не можем и никой не смята, че са ненормални. Това е заради различните честоти, на които са настроени да възприемат. Между другото, смятам, че повечето от половината народ в психиатриите наистина виждат и чуват разни работи и усилията на лекарите да ги вкарат в калъпа  кара тези хора сами да не си вярват.
Според мен ти се променят фините настройки, нищо нито лошо, нито страшно. Добре е да съумееш да "се скриеш" от скептици - в библията пише да не хвърляме бисерите си на свинете (за тях те не се ядат Усмивчица ) Иначе тук минава- свързани сме от интереса към това, което е невидимо за другите.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Септември 21, 2013, 15:00:52 »

При мен нещата явно се задълбочават. Днес на два пъти ми се случи нещо странно и лошото е, че не си бях у дома.  Излязох от работа и реших да повървя, до един магазин, където работи една приятелка, с която се бяхме разбрали за среща. Можеше да взема и автобус, но имах време и тръгнах пеш. На едно пресичане какво се случи….

Събитията, които описваш, са наистина странни за разпространеното днес материалистично съзнание, отричащо духовния свят и възможността човек да развие духовното си зрение, с помощта на което да стане негов очевидец.

Има различни книги, които описват тези феномени и способности, както и начините за тяхното правилно развитие.

Като за начало бих ти препоръчал книгата на
    Парамаханса Йогананда "Автобиография на един йогин",
    в която има интересно описание:

http://indigota.com/index.php?topic=520.msg8495#msg8495

и която можеш да си свалиш например от:

http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%CF  
    Активен
    sin kamuk
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 21, 2013, 17:01:27 »

Първо се успокой и не очаквай съседката да те разбере и дати даде нормален отговор .. най-много дате изкарат за лудницата според мен това е хубаво  а това ,че те е страх е от самия теб каквото мислиш това привличаш така ,че няма смисъл да те е страх каквото и да е да питам какво се случва с тялото ти вцепеняваш ли се какво ?

Да вече разбрах, че не е трябвало да споделям. Днес ми се обадиха всички да ме питат как съм.

Не ме е страх, просто искам да зная какво е.

Не се чувствах вцепенена, изобщо не зная какво се случва с тялото ми, аз не бях там, а на друго място и  като се върнах, тялото си ми беше добре, държах и нещата и дамската чанта и не ги бях изпуснала, но си бях така на улицата на една крачка след бордюра и добре, че не е централна улица, а малка пресечка на централната улица.

Не ми се виеше свят, нито се чувствах вцепенена, но като че ли бях малко уморена, защото оставащият път го извървях по-бавно и незнайно защо ме болеше палеца на левия крак. Направо си куцах и приятелката ми ме потита, какво ми има, защо куцам  Усмивчица
    Активен
    sin kamuk
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Септември 21, 2013, 17:09:22 »

Според мен ти се променят фините настройки, нищо нито лошо, нито страшно. Добре е да съумееш да "се скриеш" от скептици - в библията пише да не хвърляме бисерите си на свинете (за тях те не се ядат Усмивчица ) Иначе тук минава- свързани сме от интереса към това, което е невидимо за другите.

Здравей, разбирам, че не е трябвало да споделям. Аз по принцип крия нещата, нито се разкривам прекалено, но днес ми се обадиха приятелките и първо съседката, та го обърнах на майтап...че съм сънувала.

Днес пак имах 2-3 "екшъна", "видения" или каквото там се нарича,но този път беше мъж, в дълга бяла дреха, с дълга коса-малко под раменете. Първо го видях седнал,после го виждам от далеч, после затваря и отваря врата или прозорец, не зная. Върви към мен, после изчезва, после ме вика, после е зад дървена врата. Сградите наоколо са бели, високи, някак си ми напомнят храм, но не в Европа, а в Близкия Изток. Вратите и прозорците са с онези специфични елементи, на арабският стил на строене на домовете. Дрехата му е бяла с дълги ръкави. И после изчезва. Така 2-3 пъти днес. Нито го мисля, нито искам да се яви, ей така от нищото БАМ
    Активен
    sin kamuk
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Септември 21, 2013, 17:12:08 »

Като за начало бих ти препоръчал книгата на
    Парамаханса Йогананда "Автобиография на един йогин",
    в която има интересно описание:

Изтеглих си я. Благодаря. Започнах и да чета, но се надявам по-нататък да ми стане интересна
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Септември 21, 2013, 18:34:21 »

Днес пак имах 2-3 "екшъна", "видения" или каквото там се нарича,но този път беше мъж, в дълга бяла дреха, с дълга коса-малко под раменете. Първо го видях седнал,после го виждам от далеч, после затваря и отваря врата или прозорец, не зная. Върви към мен, после изчезва, после ме вика, после е зад дървена врата. Сградите наоколо са бели, високи, някак си ми напомнят храм, но не в Европа, а в Близкия Изток. Вратите и прозорците са с онези специфични елементи, на арабският стил на строене на домовете. Дрехата му е бяла с дълги ръкави. И после изчезва. Така 2-3 пъти днес. Нито го мисля, нито искам да се яви, ей така от нищото БАМ

Духовният ти водач се опитва да се свърже с теб. Усмивчица Ако начина, по който се появява те притеснява или не го разбираш, може мисловно да се обърнеш с молба към водача ти да ти даде по-ясни знаци или да се свърже с теб на сън. Усмивчица

П.П- Ника ти е доста интересен, по принцип сините камъни, в зависимост дали са тъмни или светли, влияят на 5-та и 6-та чакра- себеизразяването и ясновиждането. Да не би да носиш напоследък някой тъмно син камък и от там да е станало това засилване на ясновиждането ти?
    « Последна редакция: Септември 21, 2013, 18:44:58 от Еlsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    sin kamuk
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Септември 21, 2013, 23:20:49 »

може мисловно да се обърнеш с молба към водача ти да ти даде по-ясни знаци или да се свърже с теб на сън. Усмивчица

П.П- Ника ти е доста интересен, по принцип сините камъни, в зависимост дали са тъмни или светли, влияят на 5-та и 6-та чакра- себеизразяването и ясновиждането. Да не би да носиш напоследък някой тъмно син камък и от там да е станало това засилване на ясновиждането ти?

Здравей Елша! Ще опитам, ако ми е във възможностите да поискам по-ясни знаци.

Права си за "синия камък".
    Лазурт е синият камък, който имам. Често го нося със себе си или пък някой от другите, но те са с други цветове. Лазурита го имам от месеци. Ако той ми действа така да го изхвърля ли и дали не е в комбинация с нещо друго?
    Преди 1 седмица правих едни упражнения от една книга. Завъртания по часовниковата стрелка и обратно. В една книжка пишеше, че трябва да се правят всяка вечер, но на мен ми се виеше свят и ги отказах.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #24 -: Септември 22, 2013, 00:34:21 »

По принцип тъмно сините или индигови камъни са за отваряне на ясновиждането и свързване с духовният водач. Усмивчица Но камъка го носиш от месеци, а сега са ти се засилили тези неща. Може да е заради период на засилена енергия и усещайки такъв период ти се е усилила чувствителноста и съответно си чувствителна към вибрацията на камъка. Усмивчица Знам само, че камъка има общо, но знам, че ако не е за теб, досега да си изпитала нежелание да го носиш или да си го изгубила. Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #25 -: Септември 22, 2013, 09:22:18 »

Преди 1 седмица правих едни упражнения от една книга. Завъртания по часовниковата стрелка и обратно. В една книжка пишеше, че трябва да се правят всяка вечер, но на мен ми се виеше свят и ги отказах.

Много е вероятно тези упражнения да са "разхлабили" връзката на етерното (жизненото) ти тяло с физическото. Обикновено те са свързани здраво и ние възприемаме света с физическите си сетива. При някои случаи обаче (например, силен страх при катастрофа, политане в пропаст и др.) се получава излизане на етерното тяло извън физическото. Тогава човек започва да възприема духовния свят с помощта на органите на етерното тяло. Странните събития, които описваш, много приличат на такива описания от други хора, изживели подобни явления. А упражненията за въртене могат да способстват активирането на етерното тяло и разхлабването на връзката му с физическото. А и времето на първото ти описание е преди около седмица, т.е. малко след тези упражнения.

По-високата степен на чувствителност на някои животни към приближаването на техния стопанин или други явления се дължи именно на това, че техните етерни тела се простират далеч извън физическите, за разлика от човека, при когото в настоящия етап от еволюцията те са почти съвпадащи едно с друго. В миналото това не е било така, затова хората са притежавали ясновидство. Но то не е било достатъчно "съзнателно", човек не се е чувствал самостоятелно същество и сякаш е сънувал. За да стане човекът съзнателен, се е наложило етерното тяло да се "прибере" във физическото тяло. Така ние сме загубили смътното, "атавистичното" ясновидство и сме започнали да развиваме самосъзнанието си и способността за мислене, възприемайки единствено с физическите си сетивни органи. След време ще настъпи обратният процес на разширяване на етерното тяло  и хората ще станат отново ясновидци, но вече съзнателни такива.
    « Последна редакция: Септември 22, 2013, 10:01:45 от Ich » Активен
    sin kamuk
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Септември 22, 2013, 11:31:17 »

Благодаря на всички, които се отзоваха.

« Последна редакция: Септември 22, 2013, 22:44:11 от sin kamuk » Активен
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #27 -: Септември 22, 2013, 18:34:55 »

аз пък като чуя син камък..се сещам за доматени хръсти напръскани с онова синиото разтворче  Ухилен

А да получаваш видения си звучи интересно,във всеки случаи по-интересно от това да не получаваш .?!
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Архитектура и енергия
    Видео клипове
    Amica 1 1276 Последна<br />публикация Август 15, 2010, 22:34:34
    от Evolution
    Странна случка с моите близначки
    Необичайни преживявания
    andromeda3213 5 1698 Последна<br />публикация Юли 25, 2011, 21:58:33
    от Eona Lightholder
    Странна ситуация /сън/
    Моите сънища
    dead_soul 1 1380 Последна<br />публикация Ноември 27, 2011, 21:38:30
    от АСИ
    Посланията на една странна Фея « 1 2 ... 9 10 »
    Лични дневници
    кръгове 145 8199 Последна<br />публикация Април 11, 2013, 09:57:39
    от кръгове
    Енергия?
    Езотерика
    Timesbehind 9 1132 Последна<br />публикация Април 18, 2013, 10:09:25
    от The One

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright