Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Осъзнати сънища.  (Прочетена 11807 пъти)
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #30 -: Юли 07, 2010, 21:26:46 »

Здравеѝте!
Вчера писах в една тема за мои впечатления , но явно не съм писал където трябва. За това, с ваше позволение, ще го пусна и тук.
................................................................................................
Наѝ-впечатляващото е, че в последно време, може-би година, или повече, в минутите, преди да заспя, ЗАПОЧВАМ ЯСНО И ОТЧЕТЛИВО ДА ЧУВАМ ГЛАСОВЕ, или разговор между група хора- 2ма, 3ма, или цяла тълпа. Имам чувството, че съм на площада, или вървя по улицата и слушам как (какво) си говорят хората. НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК! (от 16 г. живея навън, в различни държави!). Правих опити да „взема участие“ и аз, та белким осъществя някакъв контакт с тях, и да си говорим (падам си контактна личност ), но... не става. Това, което само установих от експериментите си, е , че при наѝ-малкото движение, и се къса връзката автоматично. А иначе, толкова отчетливо ги чувам, че разбирам за какво става дума. И така , докато заспя. Даже вече ми е интерсно, и като си лягам, започвам да се настроѝвам за „среща“   Усмивчица, очаквам ги. И те не закъсняват. Посъветваѝте ме какво да направя, че да ме разберат, че искам да си говорим.
Друго, което срещнах и в други постове, е , че много пъти си ПРИПОМНЯМ сънищата. Мислех, че е нормално, но споменаваѝки веднъж пред един приятел в Мадрид за тази ми способност, тоѝ се изненада : ама ти можеш и да си го спомниш!? Не ме впечатли особено, но като видях по-горе , че е нещо не нмого лесно, реших да го спомена и него. Как го правя? Още в леглото,като се събудя, докато още се върти в главата ми, или (много пъти ми се е случвало), извинете ме, в тоалетната, докато прекарвам блажените минути. Сещам се, че съм сънувал нещо, което не ми дава покоѝ, но какво беше? Дразни ме като кръжаща муха. Тогава подпирам глава в/у дланите, затварям очи, съсредоточавам се,..... и си го припомням. Изведнъж, целият, или бавно, като на части, една по една.
И друго нещо: колкото и да е наглед необичаѝно, не мога да си го обясня. Изминали са 28 год. от както съм бил воѝник. През това време никога не съм бил мобилизиран (запас). Последната ми среща със сънаборници е била може-би преди около 24-25 години, и то само с няколко човека. Какво ме впечатлява: през целия този период може-би около 10на пъти, или повече, аз съм сънувал, КАТО ЗАСНЕТ НА ФИЛМОВА ЛЕНТА СЕРИАЛ! Точно!!! Само че от тези сериали, дето няма никаква поледователност. Същите „герои“, същата казарма, че и някои от офицерите. Едно уточнение. Бил съм първо в Шумен 6м., и после в Грудово, 1,5 г. Винаги съня беше в Грудово!!! И, в някои от сънищата деѝствието се развива тогава, 80-82 год., и в други- сега. Отиваме, започваме да се разпознаваме коѝ коѝ беше...
Опитвах да си дам отговор с това, че сме били много време заедно, емоциите там, но нещо не се връзва. Не е само казармата в живота ми като емоционален период от време (и то само в Грудово- никога в Шумен).
И последно, да не стана отекчителен. Бях дете- 5-10 годишен. Сънувам, че държа бонбон, коѝто се каня да изям. Но, в този момент се пробуждам, и усещам как пръстите, палеца и показалеца, рязко, със сила се затварят, т.е., до пробуждането те като чели са стискали нещо което е изхвръкнало в момента на пробуждането. Звучи като виц, знам, но не е. Уверявам ви!   
Очаквам някои по-запознати да ми обяснят. Дано мога да ви разбера!
Благодаря Ви! Усмивчица

При мене е същото с гласовете. но аз съзнателно се опитвах да хвана момента между съня и будното състояние, и тогава ги чувах.Точно както го описваш - сякаш някакви хора (но самия глас няма човешки тембър) си говорят... и ми казват нещо... веднъж попитах нещо във връзка с един мой познат, и след известно време един глас ми отговори: "Не".Но успях да задържа състоянието - бях полубудна, полузаспала доста дълго време. Друг път имах много силна болка няколко дни, и прилагах една техника за лечение, и пак така, между сън и будно състояние... глас, който ми каза, че ще ми мине и болката няма да я има повече. Каза го много странно, като някой неговорещ български, и с чужд тембър. И аз като тебе се опитвах да установя двустранна връзка, и също както при тебе, не се получава.Сякаш те (които и да са) имат връзка с тебе само по тяхно желание, на няколко пъти ми казваха по нещо, и дотам...в момента в който се обърна към него и му кажа нещо персонално, усещам физически как връзката се отдалечава и напълно изчезва. Един път нещо си уж медитирах, гледах разни петна със затворени очи, и видях някакви кръгове, като вълни.Движеха се като водни кръгове. Загледах се в тях, и тогава чух един от тия гласове, каза: не се приближавай. А тези гласове винаги звучат лишени от емоция, и някак нечовешки.Единствения случай при който ми се отговори на мой въпрос, беше когато ги попитах за моя познат.А как е при тебе, ще ми е интересно да споделиш опит

Активен
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #31 -: Юли 07, 2010, 21:48:18 »

Това с гласовете се случва и при мен, точно в полубудно състояние ...
никога обаче не ми е хрумвала идеята за диалог....ще взема да опитам и да видим дали ще има ефект...
защото нещата, които чувам в полубудно състояние вечер  или сутрин са толкова странни и са точно с такъв глас, какъвто описва shining_star - безизразен, без интонация - просто като инфо...понякога са само думи...с изключение на една вечер, когато заспивайки започнаха в главата ми да се редят цели изречения на нещо като молитва..или мантра ..
.беше невероятно силно изживяване....точно в същата тази нощ изживях онзи сън, в който представител на злото (!??) искаше да ме убие....единствено молитвите ме спасиха в този сън....събудих се и не смеех да слезна от леглото....мина малко време и само включих компютъра и веднага се зарових в темите тук, защото знаех, че съня е истински! Ама с такава убеденост, че се чудех дали да се страхувам или да се кефя.....
Очакваме включване Усмивчица Да видим какво ще кажат нашите приятели от отвъдното когато ги попитам за това, което искам да знам...
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Юли 07, 2010, 22:13:58 »

Това с гласовете се случва и при мен, точно в полубудно състояние ...
никога обаче не ми е хрумвала идеята за диалог....ще взема да опитам и да видим дали ще има ефект...
защото нещата, които чувам в полубудно състояние вечер  или сутрин са толкова странни и са точно с такъв глас, какъвто описва shining_star - безизразен, без интонация - просто като инфо...понякога са само думи...с изключение на една вечер, когато заспивайки започнаха в главата ми да се редят цели изречения на нещо като молитва..или мантра ..
.беше невероятно силно изживяване....точно в същата тази нощ изживях онзи сън, в който представител на злото (!??) искаше да ме убие....единствено молитвите ме спасиха в този сън....събудих се и не смеех да слезна от леглото....мина малко време и само включих компютъра и веднага се зарових в темите тук, защото знаех, че съня е истински! Ама с такава убеденост, че се чудех дали да се страхувам или да се кефя.....
Очакваме включване Усмивчица Да видим какво ще кажат нашите приятели от отвъдното когато ги попитам за това, което искам да знам...

Алдонза, явно говорим за едно и също А при тебе, те...лично на тебе ли ти казват нещо, или чуваш неща, които не са лично до тебе, като това с мантрата...Между другото, когато ми се каза, че болката няма да я има повече...позна.Но глас, гласа...не беше глас на човек.За диалога...някак си си мисля, че ако успееш за по-дълго време да задържиш междинното състояние и да не заспиш...не знам дали ще се получи, но и аз ще продължа да опитвам. Засега със сигурност знам само едно: това нещо (гласа) е нещо вън от мене.Не е плод на въображение, или нещо от мене си.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Юли 07, 2010, 22:17:52 »

А това с мантрата пак е било за тебе, но...казваш, че същата нощ си сънувала...но когато си чула тази мантра или молитва, не си знаела тогава, за какво се отнася...интересно
Активен
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #34 -: Юли 07, 2010, 22:31:12 »

Ами случвало се е да чуя откъслячни думи, изречения, които не знам от къде идват, случвало ми се е да чуя нещо насочено към мен , в заповедна форма, нали разбираш...аз нямам лошо усещане за това със сигурност. Въпреки че по принцип съм плашлива доста за подобни неща, докато не ги разбера..
Колото до онази мантра, това беше нещо друго, не съм сигурна още какво се случи но за първи и последен път зашпочнаха цели изречения да се редят ..и то с толкова красиви и изпълващи думи, че усетих блаженство от тях..и сила...
Мисля че разбирам какво се е случило..и все пак не ми е лесно да приема някои неща..

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
veselin61
В. Маринов
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

• Град: Валенсия - Испания
  • ЗДРАВЕЍТЕ !!!

« Отговор #35 -: Юли 08, 2010, 03:55:45 »

Здравеѝте shining_star  и Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso !!!
    Привет и на всички останали!!!
    Вече става интересно!
    Снощи, като приключих и си легнах, реших да екпериментирам. Легнах по гръб, с ръце прибрани до тялото. И зачаках. Нищо! Понапрегнах се, опитах да се съсредоточа, ... и те не закъсняха. Само не мога да кажа в какво състояние съм бил: будно, полубдно. Все си мисля, че бях буден, и мисловно „контролирах“ нещата.
    Първо искам да доуточня: никога не са ми казвали нищо на мен- нито като инфо, нито в повелителна форма. И другото: винаги чувам ясни , бих казал , кристално чисти гласове- мъжки глас като че ли казва нещо на някого, или няколко човека си говорят за нещо, от рода „абе я затвори прозореца!“ , и другия „а, добре“, и изчезват някъде. И веднага, или след миг-два, женски глас ,например, смееѝки се, „... и да знаеш, че ... това-онова“. Еѝ така! Пак казвам, все едно че си на пазара, или в автобуса - на публично място.
     Но снощи беше по-различно - нещо като във формат стерео!!! Какво ще рече?  Първоначално, когато започнаха, бяха от лявата ми страна (абсолютно съм сигурен), и звукът, разговорът, вървеше на горе и на дясно, описваѝки един полукръг около мен. Бяха двама. И ги загубих. После някакъв, между женски и детски тембър, идваше от пред и от високо, към мен. Почуствах го как стигна почти до лицето ми. Не смеех да мръдна, да не „прекъсна връзката“. В същото време се опитвах да им кажа и аз нещо. Не знам как се прави, и за това им говорех „на ум“. „Еѝ, здравеѝте! Чувате ли ме? Ако ме чувате, кажете. Аз ви чувам, ама нещо съм земен, и не занам за какво става дума“. Еѝ в този стил. Но, уви ! Никоѝ не ми обърна внимание. Тъжен
    Другото интересно беше образа. Напъваѝки се да видя нещо, на черния фон пред затворените ми очи, започнаха ... Не знам как да го опиша. Абе, представете си някакви компютърни графики като на екрана на Media player, изригващи, кръгове и т.н. Но не цветни, а някакви много тъмни.
     Снощи даже бяха толкова смислени и последователни, но не мога да се сетя точно за какво си говореха. Не знам дали не е малко нахално, от моя страна, да им се бъркам в разговора, ама ако ми обърнат внимание, ще им се извиня, че съм земен и не разбирам, пък и те няма ли къде да си говорят, ами точно в моята стая когато си лягам!
    Та си мисля в тая връзка, да си взема лист и молив , и като свършим, да стана и да запиша чутото  Ухилен  Готин
    Сега свършвам, и отивам да лягам.
    Живи и здрави, утре ще пиша какъв е бил резултата!!!
    Активен

Човекът
    слънцето в ръцете си ще носи
    и в чудна утрин светлокоса,
    ще викне от площадите зесмен:
     – От днес ще бъде
    вечен ден !!!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #36 -: Юли 08, 2010, 07:59:43 »

Пиши, пиши, че нямаме търпение. Усмивчица
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Юли 08, 2010, 10:48:28 »

Пиши, пиши, че нямаме търпение. Усмивчица

Алдонза, ЧРД.

Любов, мир и радост. За гласовете - при мене е точно същото, ама точно...На моменти ме хваща страх, но знам, че не е нещо лошо.

Веселин, и аз виждам същото, като си затворя очите, това дето е като компютърна графика. Някакви вълни, движат се като вълни, като облаци. Изглеждат като енергия, наистина както казваш, е трудно за описване. При мене се виждат тъмни (черни) петна, като облак, и светли, понякога тъмносини.Движат се като вълните в морето. Усещам го като енергия, като някакъв ток, напрежение, и ми става топло. Не е успокояващо, но като цяло няма лош ефект, напротив.Не знам дали има някаква връзка с гласовете.В началото, когато за пръв път ги видях(тези енергии) а те се усещат и физически...не можех да го контролирам и се уплаших. Реших, че може да е някакъв ефект от медитацията, и я прекъснах за няколко дни.И те изчезнаха.После си поднових медитацията и пак се появиха, но вече не в толкова силна форма, и сега мога да контролирам това. (енергийните вълни). В смисъл като искам да не ги виждам, не ги виждам.
     За гласовете, там ми е трудно с контрола, трябва да съм с една идея преди заспиване и, както казахте вие, казват нещо кратко и ясно и изчезват.Мисля си, че би било възможно да се установи връзка, тъй като при два случая те ми отговориха, но това е.А и човека (аз поне) трябва да е в определено състояние, за да ги чуе, и тъй като много не умея да хващам границата между съня и будното....заспивам...та, ще поработя върху това.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #38 -: Юли 08, 2010, 12:45:17 »

Интересно...предполгам,че това са хора от други измерения и точно за това не те чуват!
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Юли 08, 2010, 13:03:39 »

Интересно...предполгам,че това са хора от други измерения и точно за това не те чуват!

Рабено, не точно че не чуват. И аз не знам...Чуват...като зададох въпрос към тях, дали ще продължат отношенията ми с един човек,....за известно време нямаше отговор, вече почти заспивах, и ми отговориха "не". Аз разбира се, се опитах да установя връзка, попитах "кои сте вие?", и т.н. - нищо. Та, не че не чуват, по-скоро контактуват когато и както те решат. Дали са хора не знам, гласовете не звучат като човешки глас
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #40 -: Юли 08, 2010, 13:31:37 »

И аз ще ти споделя едно нещо.
    Една вечер,месеци преди да започна да се променям на всякакви нива,докато заспивах чух гласове в главата ми.Не можех да ги разбера,беше яко бръщолевене.След малко заспах...спомянм си сънищата-първо сънувах 2 странни същества-не приличаха на хора,които бяха същите с неразбраното бръщолевене.Но сякаш говореха наум,телепатично...Говореха ми разни неща,които аз не разбрах,но след секунди се озовах с един от тях на една полянка,който си спомянм какво ми каза:Сега ще ти кажа една дълбока тайна!
    За съжаление се събудих и не разбрах тайната.Повече и не ги сънувах тези същества,но мисля,че тайната аз сам трябва да я намеря.
    Просто ме напътсваха...

Тъй и тъй сме на тази тема.Ще споделя един много интересен сън!

Сънувах го на село и в съня си също бях на село-всички хора се държаха странно...
    Изведнъж се появи едно черно същество горе-долу колкото мен високо и каза,че е Сатаната и,че ще ме убие.
    Аз започнах да бягам,но накрая се отказах и започнах да се боря с него.Извадих един нож и го наръгах няколко пъти...но съществото винаги оживяваше!
    Какво направих след това?Някак си успях да го вкарам в една камина,в която гореше буен огън,а след това избягах навън,където видях разни странни светлини в небето.
    Видях майка ми да бута една количка,аз скочих в количката и и казах да тича!Но тя ми отговори,че трябва да чакаме баща ми,който е отишъл за цигари...
    Аз настоявах,че трябва да тръгваме,но тя отказваше...След това видях едно същество забулено с маска,което се приближаваше към мен.Майка ми не го видя...или така се направи,а съществото ме изтегли от количката...аз запонах да го удрям и се опитах да му махна качулката,но то си заби ноктите точно в бъбреците ми,а след това изпищя и потъна вдън земя!

Болката в бъбрека беше много силна,попринцип аз там имам 2 бемки.
    Когато се събудих,за моя изненада,болката продължи със същата сила-аз погледнах мястото където ме болеше и установих,че там има някаква черна точка,която преди това не я бях имал.А върху черната точка имаше косъм,който оттогава до ден днешен расте.Интересното е,че този косъм е по черен и 2-3 пъти по-дълъг от другите около мястото на болката.

Попринцип другите 2 демки,които имам там са също странни-нали попринцип бемките са кафяви...а тази е черна със съвсем малко кафяво по краищата.Другата ми бемка пък е огромна-4-пъти по-голяма от обикновенна бемка-огромна е.
    Трите странни бемки образуват перфектен правоъгълен триъгълник!

А пък и да не говорим,че още от раждането имам зелено петно,което когато питах личния ми лекар какво е-той неуверено отговори:Ми..сигурно някаква...вена..така....

Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #41 -: Юли 08, 2010, 13:56:31 »

Интересни са тези "енергиини петна". Аз също ги наблюдавам по бреме на медитация и общо взето е, като забавление. Много ми помогнаха за да се изчистя от мисли за да постигна по-дълбоки резултати, както хората се средоточават в дишането си и постигат концентрация. Също като теб Shinning Star, ги виждам често в синьо, понякога зелено, лилаво, и веднъж в бяло. Но определено е енергия. На скоро имах случка в един курс, където изпитах притеснение от практиката и си направих защита, както и помолих за закрила. Лежах със затворени очи, без да изпълнявам указанията и когато водещият си приближи ръката и ме докосна по главата просто ми изби и видях синьо петно, което беше според мен от допирът със енергийния "щит".

Имах една много интересна случка в съзнателен сън февруари-април месец. Интензивно ни заливаха енергии много тогава. Тогава докато се чудих, какво да направя точно в съня забелязах, че виждам през нещо, като филтър и липсваше основен цвят - виждах всичко в съня си в три цвята - червено и синьо, а нямаше зелено или жълто. Случвало ли ви се е подобно нещо?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #42 -: Юли 08, 2010, 13:59:50 »

Не съм запознат с тези енергийни петна много подробно.
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #43 -: Юли 08, 2010, 14:06:22 »

Не съм запознат с тези енергийни петна много подробно.

Като се отпуснеш в медитация или заспивайки, не ти ли се случва да виждаш да речем спирали, разни ромбове, кръгови - форми в цветове?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #44 -: Юли 08, 2010, 14:08:06 »

Аз и заспивайки, и само като мигна виждам кръгове, спирали и ромбове... и разни линии. От известно време ми се привиждат разни геометрични фигури, даже с отворени очи Ухилен не знам от де ги вадя тези видения Веселяк

Упс
    Искрените ми извинения за отбиването на темата! Ухилен
    « Последна редакция: Юли 08, 2010, 14:25:09 от nia.boneva6 » Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Повтарящи се сънища « 1 2 3 4 5 »
    Моите сънища
    Админ 63 9321 Последна<br />публикация Март 19, 2012, 00:10:09
    от UltimaView
    Пророчески сънища « 1 2 3 4 »
    Моите сънища
    До 48 9658 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 17:50:56
    от тото2
    Сънища
    Моите сънища
    axlinn 13 1406 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
    от axlinn
    Тълкуване на сънища
    Моите сънища
    Хера 11 2306 Последна<br />публикация Юли 20, 2011, 16:14:05
    от artist5
    Сънища от 1984
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 0 928 Последна<br />публикация Април 09, 2011, 16:15:51
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright