Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Осъзнати сънища.  (Прочетена 11752 пъти)
Неда
Гост
« Отговор #15 -: Януари 16, 2010, 10:20:03 »

12. Как се постига познание за висшите светове, Рудолф Щайнер

Ето линк към книгата:
http://www.aobg.org/book.php?ln=1&id=67

А тук е "Въведение в тайната наука" Трета глава е "Сънят и смъртта"
http://www.aobg.org/book.php?ln=1&id=177

Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #16 -: Януари 22, 2010, 04:45:59 »

Благодаря за информацията!
Активен
kim
Гост
« Отговор #17 -: Март 24, 2010, 13:39:05 »

аз искам да попитам, снощи някой да е засякъл повишена активност в сънищата си?

пс. пиша тук, защото мойте бяха съзнателни - в момента съм като бит
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #18 -: Март 24, 2010, 15:47:51 »

Леле,и ти ли?Аз сънувах толкова реален кошмар,че като се събудих още търсих опасността.Сънувах,че майка ми е пуснала у дома някаква циганка,която иска да направя нещо лошо.Но аз отказвам и тя(циганката) започва да ме гони да ме бие.Накрая,за да се спася я ударих,но повече я разярих и започнах да бягам към вратата на апартамента ни.Майка ми ме срещна там и ми се скара.Аз се опитвах да и обясня,че циганката е виновна,но тя не ме слуша.Самата циганка тръгна към мен и аз я ударих с металното на четката по главата.Майка ми и циганката ме подгонват,но аз избягах от блока с асансьора.
Моля ви не приемайте този сън за плод на моето въображение,защото винаги когато сънувам кошмари от този род се случва нещо.Примери:сънувал съм,че семейството ни ще се разпадне във 2-ри клас-както и стана,сънувал съм месец след смъртта на баба ми,как се сбогувам с нея,а тя е облечена в черно.Аз искам да си ходя с нея,но тя ми каза,че трябва да остана тук.Сънувал съм,и че галактиката андромеда се сблъсква с млечния път,а години по-късно прочетох,че това ще се случи след няколко милиона години.Веднъж помолих покойния ми дядо Любо за помощ...и той ми се яви в много ярък сън.Казах му,че не издържам повече в този свят,но той ми се скара и каза,че ще остана тук задължително!Но аз го обидих с нещо и той ме изхвърли от съня си.Много ме е яд за този мой порок да правя напук!Дядо ми ме изостави!...Ккато и да е-имал съм много такива сънища.
Активен
kim
Гост
« Отговор #19 -: Март 24, 2010, 16:14:14 »

Леле,и ти ли?Аз сънувах толкова реален кошмар,че като се събудих още търсих опасността.Сънувах,че майка ми е пуснала у дома някаква циганка,която иска да направя нещо лошо.Но аз отказвам и тя(циганката) започва да ме гони да ме бие.Накрая,за да се спася я ударих,но повече я разярих и започнах да бягам към вратата на апартамента ни.Майка ми ме срещна там и ми се скара.Аз се опитвах да и обясня,че циганката е виновна,но тя не ме слуша.Самата циганка тръгна към мен и аз я ударих с металното на четката по главата.Майка ми и циганката ме подгонват,но аз избягах от блока с асансьора.
Моля ви не приемайте този сън за плод на моето въображение,защото винаги когато сънувам кошмари от този род се случва нещо.Примери:сънувал съм,че семейството ни ще се разпадне във 2-ри клас-както и стана,сънувал съм месец след смъртта на баба ми,как се сбогувам с нея,а тя е облечена в черно.Аз искам да си ходя с нея,но тя ми каза,че трябва да остана тук.Сънувал съм,и че галактиката андромеда се сблъсква с млечния път,а години по-късно прочетох,че това ще се случи след няколко милиона години.Веднъж помолих покойния ми дядо Любо за помощ...и той ми се яви в много ярък сън.Казах му,че не издържам повече в този свят,но той ми се скара и каза,че ще остана тук задължително!Но аз го обидих с нещо и той ме изхвърли от съня си.Много ме е яд за този мой порок да правя напук!Дядо ми ме изостави!...Ккато и да е-имал съм много такива сънища.

Веселяк Супер! Сори, че се смея, но като си представя, как циганката те гони и бие падам хахах
Говорих с една приятелка и тя също каза,че е уморена и се е скъсала от сън... явно е имало нещо...
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Март 24, 2010, 17:41:24 »

Да-беше няква стара циганка със забрадка Ухилен и макар,че изглежда смешна всъщност беше доста зловеща!
Активен
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 687

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #21 -: Март 25, 2010, 23:08:55 »

Говорих с една приятелка и тя също каза,че е уморена и се е скъсала от сън... явно е имало нещо...
    Да, наистина имаше нещо, но лошото ( а може би и добро за мен ) е, че от доста време не си спомням сънищата си, само някакви откъслечни моменти...
    Активен

Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #22 -: Март 25, 2010, 23:54:21 »

имаше да, много ме е яд, че си спомням къде и с кои хора беше, но не и смисъла на съня, защото ме разбутаха.... и ми излезе от главата... а беше смислено и полезно...
    После имаше нещо като тих спокоен кошмар след осъзнатия сън.  Затъпяване
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    roni7o0o
    Странна
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #23 -: Март 28, 2010, 20:12:13 »

Мисля че сънувах нещо , не помня какво, защото всички други сънища които сънувах през седмицата ми се изтриха след снощния ми сън..
    Активен

" Не е важно колко хора познаваш,а колко от тях ще застанат зад теб в труден момент!"
    kim
    Гост
    « Отговор #24 -: Март 28, 2010, 20:23:10 »

Мисля че сънувах нещо , не помня какво, защото всички други сънища които сънувах през седмицата ми се изтриха след снощния ми сън..
    става ли за разказване?
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #25 -: Март 28, 2010, 23:55:59 »

Снощи сънувах много интересен ...по-скоро филм Усмивчица отколкото сън ...един приятел току-що ми каза че имало подобен филм на Хичкок...хмм..
    Някой беше отвлякъл моя приятелка и я беше затворил на 4-тия етаж на една къща, бяхме на непознато място, в чужбина някъде... Тази къща беше нещо като публичен дом, не и беше чиста работата. Аз и още няколко приятели се промъкнахме да я спасим и се качихме на 4-тия етаж. Докато опитвахме да отключим се върна човека, който я беше отвлякъл, а аз започнах да го галя и успокоявам, да го питам какво не е наред в живота му и защо постъпва така..а той ми каза, че приятелката ми ще му напише сценарий за филм, който ще стане много известен и той я държи в плен, за да изкара пари от нея ...И така -всичко се размина, всички слезнаха а аз започнах да разглеждам етажите надолу ..на 3-тия имаше много приятен апартамент, на втория един бял, много красив, целия в бели рози, а на първия имаше кухня със всякакви вкусни неща ... Излезнах отвън, обърнах се към къщата и видях себе си на балкона на последния етаж -бях .... кентавър, бял и много красив ....
     Усмивчица не искам да ровя в съновниците и се опитвам да усетя какво е значението на това ....но не успявам ...

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    ssacrifice
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

• Град: Sofia
  • « Отговор #26 -: Април 16, 2010, 13:50:14 »

Снощи за първи път сънувах сън, който помня в доста подробности ... Бях в едно градче, където имаме вила, но в центъра (там има едно кафе, в което често ходя, най-вече когато съм сама и познавам собствениците женена двойка) Та отивам аз на кафе и подочувам разговор, в който се оказва, че собственикът на кафето ми е баща, започна се един разговор, как може толкова години да не ми се каже нищо, защо са постъпили така с майка ми и се стигна до това, как ще остана да поживея с тях за да го опозная... Докато живеех с тях се чувствах много добре, жена му се държеше мило, с него си говорехме на дълго и на широко, чувствах топлина и близост. Случи се така, че се върнах за известно време в София и когато пак отидох да ги видя, се оказа, че те са заминали за извесно време и са оставили кафето на някакви пияници, който бяха направили ужасна бъркотия, всичко беше наопаки не бяха изкарали масите, които стоят отвън ... Имаше само една маса с 3 стола, поръчах си кафе, което приличаше по скоро на турско кафе с много утайка и съвсем малко течност и седнах отвън ... Тогава мина едно момиче-Мими, с което преди много време бяхме приятелки, но нещата се обърнаха на 180 градуса, след като направих нещо, което тя така и не можа да ми прости ... Тя беше с още 3 момичета, едното момиче което няма никаква връзка с града - Диана от старото ми училище, учеше в съседен клас, както и да е минавайки ги поздравих, но моята екс-приятелка подмина, а те я последваха без изобщо да ме забележат. Отиваха в кафето отсреща, отдалечавайки се чух как Мими казва ето я Ива ... И всички започнаха къде къде е Иваа ? Върнаха се и се опитаха да се подиграят с мен, но аз не им позволих и като видяха ,че нищо няма да постигнат си тръгнаха. Само Диди остана за малко и докато и казвах, колко се радвам да я видя макар и в тази компания, забелязах че на дясната и буза под многото грим имаше синина, това стана понеже тя се обърна да проследи приятелките си, защото се притесняваше да не я нахокат, че е  останала да говори с мен ... В последствие и аз отидох в отсрещното кафе, което някак си приличаше по-скоро на голяма къща. Отидох с идеята да успея на поговория отново с Диди, когато се качих на таванското помещение, изведнъж къщата започна да се руши. Тръгнах към нея с идеята да я дръпна и да се измъкнем заедно, но тя с поглед ми показа да не го правя (отново се страхуваше от реакцията на другите момичета) излезнах сама и след известно време видях как и те излизат весели и засмени ...
    Винаги съм контактувала трудно с хората, може да се каже, че от основното, средното и висшето имам по 1 приятел/ка, с които поддържам връзка, така е и в квартала, в който живея, така е и в това градче. Трудно приемам хора за мои приятели. Не знам как да тълкувам този сън, знам само, че с това момиче Диана съм имала само - Здравей, Здрасти, Как си?, Добре а ти?, но винаги съм я харесвала като човек и като излъчване ...
    Благодаря, че имахте търпение да изчетете този странен сън
    Активен

Горчива Истина няма. Тя е най-сладкото нещо. Да кажете грешките на хората, това не е Истина. Да кажете Доброто на един човек, да!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #27 -: Юли 07, 2010, 09:47:06 »

Аз имам няколко осъзнати сънища...
    Има много, които съм запомнила, но са някак "неосъзнати". За мене осъзнатите са, когато мога със собствената си мисъл да променя съня... т.е., неточно се изразих, когато участвам с цялата си същност в съня... ако се бъркам, ме поправете? Прегръдка Усмивчица
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #28 -: Юли 07, 2010, 10:35:23 »

Аз имам няколко осъзнати сънища...
    Има много, които съм запомнила, но са някак "неосъзнати". За мене осъзнатите са, когато мога със собствената си мисъл да променя съня... т.е., неточно се изразих, когато участвам с цялата си същност в съня... ако се бъркам, ме поправете? Прегръдка Усмивчица

Не бъркаш Усмивчица За това са осъзнати, защото в тях съзнателно мземаш решения, избор и тн., както аз сега реших да ти отговоря - съзнателно.
    Невероятно чувство е, когато усетиш ча сънят е в твойте ръце
    Активен
    veselin61
    В. Маринов
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

• Град: Валенсия - Испания
  • ЗДРАВЕЍТЕ !!!

« Отговор #29 -: Юли 07, 2010, 14:21:32 »

Здравеѝте!
    Вчера писах в една тема за мои впечатления , но явно не съм писал където трябва. За това, с ваше позволение, ще го пусна и тук.
    ................................................................................................
    Наѝ-впечатляващото е, че в последно време, може-би година, или повече, в минутите, преди да заспя, ЗАПОЧВАМ ЯСНО И ОТЧЕТЛИВО ДА ЧУВАМ ГЛАСОВЕ, или разговор между група хора- 2ма, 3ма, или цяла тълпа. Имам чувството, че съм на площада, или вървя по улицата и слушам как (какво) си говорят хората. НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК! (от 16 г. живея навън, в различни държави!). Правих опити да „взема участие“ и аз, та белким осъществя някакъв контакт с тях, и да си говорим (падам си контактна личност ), но... не става. Това, което само установих от експериментите си, е , че при наѝ-малкото движение, и се къса връзката автоматично. А иначе, толкова отчетливо ги чувам, че разбирам за какво става дума. И така , докато заспя. Даже вече ми е интерсно, и като си лягам, започвам да се настроѝвам за „среща“   Усмивчица, очаквам ги. И те не закъсняват. Посъветваѝте ме какво да направя, че да ме разберат, че искам да си говорим.
    Друго, което срещнах и в други постове, е , че много пъти си ПРИПОМНЯМ сънищата. Мислех, че е нормално, но споменаваѝки веднъж пред един приятел в Мадрид за тази ми способност, тоѝ се изненада : ама ти можеш и да си го спомниш!? Не ме впечатли особено, но като видях по-горе , че е нещо не нмого лесно, реших да го спомена и него. Как го правя? Още в леглото,като се събудя, докато още се върти в главата ми, или (много пъти ми се е случвало), извинете ме, в тоалетната, докато прекарвам блажените минути. Сещам се, че съм сънувал нещо, което не ми дава покоѝ, но какво беше? Дразни ме като кръжаща муха. Тогава подпирам глава в/у дланите, затварям очи, съсредоточавам се,..... и си го припомням. Изведнъж, целият, или бавно, като на части, една по една.
    И друго нещо: колкото и да е наглед необичаѝно, не мога да си го обясня. Изминали са 28 год. от както съм бил воѝник. През това време никога не съм бил мобилизиран (запас). Последната ми среща със сънаборници е била може-би преди около 24-25 години, и то само с няколко човека. Какво ме впечатлява: през целия този период може-би около 10на пъти, или повече, аз съм сънувал, КАТО ЗАСНЕТ НА ФИЛМОВА ЛЕНТА СЕРИАЛ! Точно!!! Само че от тези сериали, дето няма никаква поледователност. Същите „герои“, същата казарма, че и някои от офицерите. Едно уточнение. Бил съм първо в Шумен 6м., и после в Грудово, 1,5 г. Винаги съня беше в Грудово!!! И, в някои от сънищата деѝствието се развива тогава, 80-82 год., и в други- сега. Отиваме, започваме да се разпознаваме коѝ коѝ беше...
    Опитвах да си дам отговор с това, че сме били много време заедно, емоциите там, но нещо не се връзва. Не е само казармата в живота ми като емоционален период от време (и то само в Грудово- никога в Шумен).
    И последно, да не стана отекчителен. Бях дете- 5-10 годишен. Сънувам, че държа бонбон, коѝто се каня да изям. Но, в този момент се пробуждам, и усещам как пръстите, палеца и показалеца, рязко, със сила се затварят, т.е., до пробуждането те като чели са стискали нещо което е изхвръкнало в момента на пробуждането. Звучи като виц, знам, но не е. Уверявам ви!   
    Очаквам някои по-запознати да ми обяснят. Дано мога да ви разбера!
    Благодаря Ви! Усмивчица

Активен

Човекът
    слънцето в ръцете си ще носи
    и в чудна утрин светлокоса,
    ще викне от площадите зесмен:
     – От днес ще бъде
    вечен ден !!!
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Повтарящи се сънища « 1 2 3 4 5 »
    Моите сънища
    Админ 63 9283 Последна<br />публикация Март 19, 2012, 00:10:09
    от UltimaView
    Пророчески сънища « 1 2 3 4 »
    Моите сънища
    До 48 9608 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 17:50:56
    от тото2
    Сънища
    Моите сънища
    axlinn 13 1402 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
    от axlinn
    Тълкуване на сънища
    Моите сънища
    Хера 11 2299 Последна<br />публикация Юли 20, 2011, 16:14:05
    от artist5
    Сънища от 1984
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 0 921 Последна<br />публикация Април 09, 2011, 16:15:51
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright