Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Посланията на една странна Фея  (Прочетена 8192 пъти)
кръгове
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #30 -: Януари 03, 2013, 21:13:54 »

Ей душицо мила ,къде потъна в забрава...
може би тайно стоиш тук до мен
може би ....,може би....
може би тихо се рееш в небето
може би чакаш нощта..
може и аз да греша...
може би.....може би....
Чакам те..
да те прегърна .
да те приема отново в мен
да си спомня коя съм
да проумея защо живея
може би ..може би.....
Ако за миг си помисля
в миг и ти ще се появиш!
Ще искаш
Ще даваш
Ще гориш
в Любов и забрава...душата стопли
може би...може би.....
Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
Линк за посланията на доброто
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #31 -: Януари 03, 2013, 22:55:27 »

Доста често  ,когато усетим душата в нас набираме скорост.. за  кратко време искаме всичко да научим ,да се превърнем в майстори на живота си,но една притча/мъдрост  показва ясно до къде може да доведе крайноста.
Никога не трябва да сме в крайност.. а по средата ,да намерим баланса в себе си.

БЕЗ ПРИВЪРЗАНОСТ
Китано Гелеко, настоятелят на храма Ей-хей бил на 92 години, когато умрял през 1933 г. Старал се да изживее живота си без привързаности. На 20 години, когато бил бродещ просяк, срещнал пътник, който пушел тютюн. Вървели заедно по планински път и спрели да починат под едно дърво. Пътникът му предложил от тютюна си и Китано се съгласил, защото бил гладен.
- Колко е приятно да се пуши, - отбелязал той.
Пътникът му дал втората си лула и тютюн и запушили заедно. Китано усетил, че такова удоволствие може разруши медитацията. „Трябва да спра, преди да съм стигнал далеч." И изхвърлил лулата и тютюна.
Когато бил на 23, изучавал Идзин, най-мъдрото учение за вселената. Било зима и му трябвала топла дреха. Написал това на учителя си, който живеел на стотици мили от него и дал писмото на един случаен пътник да го предаде. Минала почти цялата зима, но не получил отговор, нито дреха. Тогава Китано прибегнал до предсказанията на Идзин, която учела и на гадателско изкуство, за да разбере доставено ли е било писмото му. Разбрал, че се е загубило. Скоро след това получил писмо от учителя си, който не споменавал и дума за дреха.
„Ако започна да се занимавам с гадаене по Идзин, може да пострада медитацията ми." - почувствал Китано. Той се отказал от това удивително учение и никога повече не прибегнал до силата му.
Когато станал на 28 години, започнал да изучава китайска калиграфия и поезия. Усъвършенствал се бързо и станал толкова изкусен, че учителят му започнал да се гордее с него. Китано се замислил: „Ако не спра, ще стана поет, а не дзен учител."
И повече не написал нито едно стихотворение.

Намерете златната среда,а ако се замислим за символичното и не толкова име Златна...има още една причина да сме там..нито долу нито най горе,там е само твоят Създател.
Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #32 -: Януари 03, 2013, 23:04:16 »

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #33 -: Януари 04, 2013, 11:13:26 »

Някой попита детето
Как така все се усмихваш,нищо ли не те натъжава в живота Згреших
И с усмивка ,то пак сподели
Щастлив съм ,когато и ти..
Мечтая,когато и ти...
Дарявам ,когато и ти...
Усещам тревога,когато и ти..
Сърцето ми плаче,когато и ти...
Душата намерих,когато и ти..
Затова сега се усмихвам,усмихни се и Ти!

Когато правим нещо без мисъл,това е вътрешното ни Аз.
Когато даваме,подаряваме  себе си.
Топлината ,която усетиш тогава на съвършенство ,единство и свобода,това е да усещаш душата си.
Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #34 -: Януари 04, 2013, 14:57:19 »

Kой  е най важният орган в нашето тяло Шокиран Ухилен

Интересно нали.. според ума е едно ,според мисълта е друго ,според усещанията трето...Но истината е ,че това е Сърцето,дори и след като мозъка дето е мислил 50...70 години спре,то ако има усещане ,че е нужно отдава енергия на тялото продължава.Да сърцето не мисли... А Шокиран АМА ТУК ВЕЧЕ НИКОЙ НЕ РАБОТИ ДА СИ ХОДЯ ЛИ ..хмммм  не то усеща ,докога имаме нужда от него.. пулсира..какво е пулсация.. не мисля.. усещам че се досещам..Всичко ,което идва от сърцето е усещане ,инстинкт,за всичко оцеляване съхранение.. до последно..
Днес размишлявах  върху това
Какво ни дава мисълта като думи/или дефиниция на мисли,изобразени с физически състояния /
и какво ни дава усещането,,
и прозрението не  е откритие ,а реален процес
всичко ,което ни дава мисълта е   да мислим ,да търсим и да имаме въпроси и очаквания,пораждат се емоционални състояния ,като наша реакция
Тревога,обърканост,неяснота,притеснения,сравнения,агресия.
Ако не получим Нужния на егото отговор започваме да изискваме,от от срещната страна ,да налагаме ,да нараняваме,и това е само заради мисълта искам или трябва.,сега,веднага,на всяка цена..
Това са все неща породени от мисленето как и какво и защо..,къде....мисли без отговори
А какво ни дава Усещането или от къде идва,как се проявява
Какво е радостта,не е мисъл ,а усещане
Какво е благодарността,усещане
Какво е прошката ,усещане за покой
Какво е да видиш щастието в очите на другите,не е мисъл,пак е усещане..
Или ако в нас има не мисли ,а усещания,нещата придобиват друга Светлина ,а не тъмнина,,няма смут, няма корист,няма очакване или его
може и по подробно да се каже, но ако спрем да мислим ще усетим смисъла на нещата.

« Последна редакция: Януари 04, 2013, 15:58:18 от кръгове » Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #35 -: Януари 04, 2013, 15:55:08 »

Когато се ражда дете..
То има инстинкта да Е
Да отвори очи
Да протегне ръка
Да се усмихне
Да усети живота
В него  няма мисъл Дали
разбира защо сърцето тупти..без умора
В очите му ще намериш  упора за утре
В усмивката,твоята нежност от днес
В душата самото него сърцето ,невинно дете!

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #36 -: Януари 04, 2013, 16:06:59 »

И аз се усмихвам сега ,
Да те прегърна идвам
Да те накарам да отвориш очи
със твоята светлина
Да те стопля в утрото нежно
Аз имам толкова много мечти
Дарявам ти тишината
намери я,
Тя е там във душата ,
Погледи към небето,
слънцето в теб свети..
Ухание нежно до теб тихо трепти..
може би думи нежни шепти,
Ако песен чуеш сега
Тя е гласът на мойта душа!

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #37 -: Януари 04, 2013, 17:55:26 »

Някой днес ми гали ръката..
Някой говори до мен..
Някой тайни прошепва ..
За миг в мен нещо потрепва..
Енергия силна минава през мен
Като буря се вие ,,не се крие
Какво ли си ти ,пак не успях да те видя с очи..
Сянка една се прокрадва едва...
Не ..Не е  тя...
Твоята Моя Душа..
Искра от огъня в мене запали
щом очите не виждат,
Душата в себе си усети!

« Последна редакция: Януари 04, 2013, 18:27:48 от кръгове » Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #38 -: Януари 04, 2013, 18:37:36 »

Ако затвориш очи ,повярвай и ти можеш Любов да твориш!
Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #39 -: Януари 04, 2013, 21:19:27 »

Една много любима притча ,дори най любимата ,толкова
много истини има там,прочети я и ти,мъдрост от нея почерпи...

Някога в гълбините на душата живеело Нещо. Живеело тихичко и никому не пречело.
Веднъж в душата влязло Чувство. Чувството се харесало на Нещото. И Нещото започнало да пази Чувството, защото се страхувало да не го загуби. Даже започнало да заключва вратата. Заедно те обикаляли по всички ъгълчета на душата, разговаряли, мечтаели. Вечер палели огън, за да сгреят душата.
Нещото привикнало към Чувството и мислело, че то ще остане с него завинаги. Всъщност Чувството това и обещало. То било толкова романтично. Но един ден изчезнало. Нещото го търсило дълго. Накрая в едно ъгълче на душата намерило пробита огромна дупка. Чувството било избягало, но Нещото виняло единствено себе си. В памет на Чувството в душата останала голяма дупка, която не можела да бъде запълнена с нищо. Нощем през нея влизал хладен и зъл вятър. Душата се свивала и мръзнела.
След това в душата се опитвали да влязат и други чувства, но Нещото не ги пускало. Всеки път ги изхвърляло с метлата през дупката. Малко по малко чувствата съвсем престанали да идват.
Но веднъж в душата почукало съвсем Странно Чувство. Отначало Нещото не отваряло. Чувството не се вмъкнало през дупката, както правели другите, а останало да стои пред вратата. Цяла вечер Нещото неспокойно бродило из душата. Когато си легнало да спи, сложило за всеки случай метлата до себе си. Но не се наложило да гони никого. На сутринта погледнало през ключалката и видяло, че Странното Чувство продължава да стои пред вратата. Нещото започнало да нервничи, проумявайки че не можеш да изгониш този, който още не е влязъл.
Минал още един ден. Смущението на Нещото било безпределно. То осъзнало, че до смърт му се иска да пусне Чувството и до смърт се страхува да го направи. Ако го пусне и то избяга като първото, в душата ще има още една дупка ...
Минало още време и Нещото свикнало Странното Чувство да стои пред вратата. И един ден го пуснало вътре. Вечерта те запалили огън и сгрели душата за пръв път от толкова много години.
-Ще си отидеш ли? - не се сдържало Нещото.
-Не, но при едно условие, - казало Чувството - да не ме ограничаваш и да не заключваш вратата.
-Няма да я заключвам, - съгласило се Нещото - но ти можеш да избягаш през старата дупка.
И Нещото разказало своята история.
-Аз не бягам през стари дупки - усмихнало се Странното Чувство. - Аз съм друго чувство.
Нещото не му повярвало, но го поканило да се разходят.
-А къде е дупката? - полюбопитствало Странното Чувство.
-Ето я!-горчиво се усмихнало Нещото.
Посочило мястото, където била дупката, но дупка вече нямало. От външната страна на душата се чували ругатните на хладния, зъл вятър.
Нещото се усмихнало на Странното Чувство и казало единствено, че никога повече няма да заключва вратата.
Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #40 -: Януари 04, 2013, 22:08:24 »

Днес има много питащи хора около мен,,,
ама с тези въпроси доникъде няма да стигнем..

Когато  потънеш в материята нямаш усещане ,а само тревожни мисли,
дали днес ще изкарам един милион ,а
дали ще съм с най готината кола жена
а дали съм привлекателен
дали всеки ме одобрява...  цяяял ден това са ти мислите.. дали

Ами като спиш,кой ли задава въпросите вместо теб

Аааа какво няма.....
 каза няма въпроси,,, хм тогава какво има..
Истинското Ти Аз ,това зад което се криеш цяял Денннн..
Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #41 -: Януари 04, 2013, 22:55:18 »

Може ли да погледнете  през прозореца на сърцето си ,ще откриете цяла вселена пъстра..

Не ставай затворник на Мислите си!

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #42 -: Януари 04, 2013, 23:00:29 »

Притча за Истинската стойност...

Истинската стойност на пръстена

– Учителю, идвам при теб, защото се чувствам толкова жалък, че нямам желание за нищо. Казват ми, че за нищо не ме бива, че нищо не върша като хората и съм непохватен и много тъп. Как да се поправя? Какво да сторя, че да ме ценят повече?

Без да го поглежда, учителят му рекъл:

-  Съжалявам много, момко. Не мога да ти помогна, защото първо трябва да реша един личен въпрос. Може би след това… – И след кратка пауза добавил: – Но ако склониш да ми помогнеш, ще се справя по-бързо с него и после може да ти помогна. – О…колко се радвам, учителю – измънкал момъкът, разбирайки, че отново го подценяват и пренебрегват. – Добре – продължил учителят. Свалил пръстена от кутрето на лявата си ръка и като го подал на момчето му рекъл: – Яхни коня, който е навън и иди на пазара. Продай този пръстен, защото трябва да изплатя един дълг. Постарай се да получиш възможно най-високата цена и да не скланяш за по-малко от една златна монета. Тръгвай и се върни по-бързо с жълтицата.
Момъкът взел пръстена и тръгнал. Щом стигнал до пазара, започнал да предлага пръстена на търговците, които го поглеждали с известен интерес, докато не споменял цената, която иска. Отворел ли дума за златната монета, едни му се присмивали, други му обръщали гръб и само един старец си направил труда любезно да му обясни, че една златна монета е твърде голяма цена за този пръстен. Някой се смилил над него и му предложил сребърна монета и медна съдинка, но заръката била да не скланя на по-малко от жълтица и момъкът отказал.

Като предложил пръстена на всички, които срещнал на пазара, а това били повече от сто души, отчаян от неуспеха, той яхнал коня и се върнал при учителя. Колко би искал момъкът да има златна монета и да я даде на учителя, за да се отърве той от дълга си и най-сетне да го посъветва и да му помогне.

Влязъл при стареца.

– Учителю – рекъл, – съжалявам. Това, което ми заръча е невъзможно. Сигурно щях да получа две-три сребърни монети, но не мисля, че можех да заблудя някого, за истинската стойност на пръстена.

– Това, което каза, е много важно, млади приятелю – усмихнат отвърнал учителят. – Първо трябва да узнаем истинската стойност на пръстена. Яхай пак коня и върви при бижутера. Че кой ще знае по-добре от него? Кажи му, че искаш да го продадеш и питай колко ще ти даде за него. Но каквото и да ти предложи, не го продавай. Върни се тук.

Момъкът отново яхнал коня. Бижутерът погледнал пръстена под светлината на масленичето, разгледал го под лупа, претеглил го и после казал на момчето:

– Момко, кажи на учителя, че ако иска да продаде пръстена още сега, не мога да му дам повече от петдесет и осем златни монети за него.

– Петдесет и осем златни монети ли? – възкликнал момъкът.
 Да – отвърнал бижутерът. – Знам, че след време може да вземе към седемдесет монети, но ако го продава спешно…

Момъкът много се развълнувал и препуснал обратно към дома на учителя, за да му каже новината.

– Седни – рекъл му старецът, като го изслушал. – Ти си като този пръстен: рядък и скъп накит. И като него, можеш да бъдеш оценен само от истинския познавач. Защо си тръгнал да искаш от всеки да види истинската ти стойност?

И като казал това, сложил отново пръстена на кутрето на лявата си ръка. “

Всеки има нужда от преценката и признанието на околните, необходимост от вниманието и уважението на другите, за да изгради собственото си самоуважение. Но дали тя е най-правдива и дали не ни играе лош номер, подтискайки творческия ни плам и развитието ни? Какво ако години наред се оставяте да бъдете подтискани за това, че не сте достатъчно добър счетоводител според очакванията на началника си, но пък вътре във вас дреме таланта на гениален писател, склуптор, художник? Какво ако човекът, който се опитва да ви оценява отстрани мери само по неговата мъничка и ограничена скала на възможностите, а вашият потенциал надминава всичко познато и поради това не може да бъде разбран и оценен?

Нека си дадем воля и пространство, далече от всички външни и чужди осъждания, преценки и оценяване. Нека оставим единствен съдник да бъде вътрешното ни Аз и скалата за оценка да бъде тази на чувствата – колко удоволствие, радост и вдъхновение ни доставя всяка мисъл, ситуация и начинание. И чак когато осъзнаем уникалността и различността на всеки от нас, гениалните уникални парченца от големия пъзел наречено „живот”, чак тогава започваме голямото приключение в него.
Нека е осъзнато и изпълнено с нови открития, радостен трепет и вдъхновена откривателска смелост!

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #43 -: Януари 04, 2013, 23:26:38 »

Пожелавам ти да усетиш най великото признание на света!
Да намериш думите отключващи невидимите врати!
Да посееш най красивите цветя в душата си!
Да получиш мъдростта ,да береш плодовете им!
Да постигнеш съвършенството ,Което Си!

Активен

кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #44 -: Януари 04, 2013, 23:42:11 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=t0RMGW-w8F0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=t0RMGW-w8F0</a>
Активен

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Мариана Везнева - българката, разчела посланията в житните кръгове
Извънземни цивилизации
Evolution 4 4563 Последна<br />публикация Юни 05, 2011, 18:53:51
от Sirius_999
Странна случка с моите близначки
Необичайни преживявания
andromeda3213 5 1697 Последна<br />публикация Юли 25, 2011, 21:58:33
от Eona Lightholder
Странна ситуация /сън/
Моите сънища
dead_soul 1 1379 Последна<br />публикация Ноември 27, 2011, 21:38:30
от АСИ
Посланията на малката Петя
Послания
protoplasma 1 1554 Последна<br />публикация Април 08, 2012, 00:42:58
от Xosefina
Странна енергия « 1 2 »
Моите сънища
sin kamuk 27 2302 Последна<br />публикация Септември 22, 2013, 18:34:55
от Timesbehind

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright