Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За равни права на пушачи и непушачи!
За: - 18 (58.1%)
Против: - 13 (41.9%)
Общ брой гласове: 28

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петиция За равни права на пушачи и непушачи.  (Прочетена 5067 пъти)
loop
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #30 -: Октомври 11, 2012, 18:38:36 »

Трябва и в колите да забранят да се пуши, защото съм виждал като минавам по магистралата как си мятат фасовете през прозореца на колите. Не съм против глобите. Даже са ниски.

Това ме подсети колко съм се пенила преди в България, като го видя това. Кара си един голям джип или някакъв друг издължен модел лъскава колица - мислиш си "интелигентна работа", и в следващия момент гледаш как се мятат навън разни празни бутилки, опаковки, каквото ти падне. Ей... ама направо полудявам. Все ги нареждах, а баща ми ми се смееше.

Тук в Англия за 2 години само веднъж съм видяла подобно изпълнение. И познайте какви бяха хората в колата - Индийци... или сходни на тях. На мен са ми все еднакви, начело с нашите цигани, които и те от там идват. Ей начи... няма значение къде живеят, какво карат, колко пари имат, колко езика говорят - манталитета си им е в кръвта! Пък и на нашите "ентелигентни" бизнесмени. Каквото е у лъскавата ми количка/къщичка е мое и си го пазя, каквото е извън прага - *** ли съм гу. Ааааа... набрах!

Сори, не беше много по темата за цигарите. Отивам да хапна малко кисело мляко да се успокоя.
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #31 -: Октомври 11, 2012, 18:39:06 »

Тук например, от мнооооого години не се пуши на обществени места. И не виждам абсолютно нищо нередно. Излизаш на заведение, бар, дискотека, прибираш се вкъщи - дрехите ти не смърдят на катран. Прекрасно е. Пуши ти се цигарка или нещо друго - излизаш в градинката - в общи линии всяко заведение си има място на открито, където се пуши. Хем си на свеж въздух, хем не се одимяваш, хем можеш и да си полафиш с някой. После си пак вътре, където е чисто и уютно. Никой на никого не пречи.
    Да, така е и това е прекрасно.
    Подчертах в червено, нещо на което искам да наблегна, защото виждам ти е убегнало от погледа нещо важно за родината ти. Ще допълня и, че има също и зали, освен градинки, в повечето нощни заведения, както в Англия така и в останалите страни от ЕУ.
    Разбираш ли разликата къде е? Тук в България, заведенията си нямат собствени места за пушачи. Цяла тълпа хора се струпват пред входовете на самата улица и картинката е повече от грозна, а и не по-малко вредна за минувачите, сред които има и деца...
    Накараха ги първо да направят зали за пушачи, да сложат скъпи аспирации и т.н., и няма и година: упс... нов закон тотална забрана.
    Аз пък не разбирам какво целят власт имащите.
    « Последна редакция: Октомври 11, 2012, 18:45:14 от Gi » Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #32 -: Октомври 11, 2012, 18:48:13 »

Хиххи... Не ми се карай, аз не съм била в България от едно известно време и от както го имате този закон, не съм го виждала на живо, така че няма как да знам дали са отворили градинки и задни входчета за пушачите или не. Но не става от раз, тези неща ще се развият с времето.

Аз зали за пушачи на закрито съм виждала само и единствено по летилища - в заведенията няма. В моловете например - ми не се пуши в никое от кафетата и ресторантите. Пуши се около входовете и откритите пространства, ако самата сграда има такива. Тук много от пъбовете вечер, дори да си имат градинка някъде отзад, тя се оказва твърде малка, така че пушачите пак са окупирали входа. Даже ако търсиш къде да отидеш за халба бира надвечер, от далеч можеш да познаеш къде има по това, че не виждаш улицата, а огромна тълпа от прави и седнали по тротоарите хора с чаши и цигарки в ръка.

Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #33 -: Октомври 11, 2012, 18:54:22 »

ммммм.... дам... явно си в Лондон.
    Както обичат да казват самите англичани: „ Лондон, не е Великобритания". Направи си труда да отидеш в Лийдс например, за да видиш що е то Англия. Няма да съжаляваш.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #34 -: Октомври 11, 2012, 19:39:42 »

Само да допълня един щрих - уважаеми непушачи осъзнайте че накрая ще фалират любимите ни заведения и просто няма да има къде да ходим независимо кой какъв е и какво е имал предвид...
    Открай време съм се чудел как и защо все залите за непушачи в заведенията са празни...
    Да,мислех си че това са били субективни мои наблюдения тогава...
    Но с днешна дата статистиките и протестите на хората от бранша ясно си показват какво точно се случва.
    Вторичните ефекти ще са увеличена безработица и много други последствия в социален аспект.
    Нека си изясним просто и ясно - не това беше най-сериозния ни проблем на този етап.
    И нека живеещите извън България не ме убеждават че нямало проблем,защото те самите са там в чужбина не защото в България всичко е ОК...
    Открай време упорито се мълчи по съвсем явната липса на желание дори да се вдигат заплатите...
    Българина непушач няма доходите да е всяка седмица на ресторант и нощен бар...от там и по малка посещаемост.
    Пушача е неизвергнат като цяло и все по-рядко ще ходи в заведения.
    И отново излиза на преден план въпроса - имаме ли волята и желанието да не мислим единствено и само за себе си.
    Можем ли да изберем да речем - да ми смърдят дрехите,но да съм с моите приятели пушачи...или си избираме обратното...да сме здравички,чистички,а онези пушачите - кучета ги яли...
    Някой ще каже-ама този закон е да се спрат и пушачите да пушат.
    Нищо подобно - това е чиста йезуитщина и лицемерие как да ни стъжнят още живота и да ни смъкват още пари...
    По-горе бях писал - ако някой е загрижен НАИСТИНА за здравето на пушачите и нацията въобще - ТОТАЛНА ЗАБРАНА на всякакви тютюневи изделия в България.
    ТОВА Е НАЧИНА!
    Някой ще каже - ама чакай сега - печалбите,ама как така...
    И ето ЛИЦЕМЕРИЕТО И ЙЕЗУИТЩИНАТА ЛЪСВАТ!
    Нека се вгледаме и в статистиките за убийства,катастрофи,битово насилие...
    Появява се главен виновник концентрирания алкохол...
    Вреден ли е?
    Вреден е и още как!
    В социален аспект е с ужасни последствия...
    Пиян човек на съседна маса съвсем спокойно без да иска може да ви вкара в болница...
    Извода какъв е - да се забрани ли?
    Логиката е същата и няма как някой да я обори.

Да си спомним за неща като съпричастност,съчуствие...
    Да,пушача има проблем - истина е и той много добре си го знае.
    Но познавайки българина - с глоби и преса не можеш да го убедиш в нищо такова...
    Даже напротив...
    Не това е начина според мен...
    Ето ви една разделена нация отново...за кой ли път,по още един критерии наред с много други...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #35 -: Октомври 11, 2012, 19:43:40 »

Когато един пушач ме пита ‘пушиш ли’ и му кажа ‘не’, в повечето случаи той ми казва “Евала!!”
    Когато един пушач запали цигара пред непушач, в повечето случаи се стига до дискусия на тема здраве и тровене на бели дробове.

Правете си сметка кой на кого приема избора и кой на кого се бърка в живота... кой с кого сяда на една маса и кой от кого се дели.

да ми смърдят дрехите,но да съм с моите приятели пушачи..
    Именно това избирам  Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #36 -: Октомври 11, 2012, 20:16:54 »

Все повече усещам че живея във феодален капитализъм...и то балкански модел - с екстри!
    Все повече всичко се повтаря от тоталитарните времена...само шапката е друга...
    Нищо ново под слънцето отново и отново...
    Активен

Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Октомври 11, 2012, 20:20:49 »

Не мисля така. Но мисля, че ако не се предприемат стъпки в положителна посока никога няма да постигнем нещо положително.

Аз пък имам друга идея. Тя пак започва с една малка стъпка, но в посока обратната на тази за която говориш. Не да се делим на употребяващи и неупотребяващи, а да се насочим заедно към тези положителни и ГОЛЕМИ промени вместо да се разсейваме с малките на фона на тях противоречия.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #38 -: Октомври 11, 2012, 20:46:45 »

Щеше да е забавно ако в едно заведение всички клиенти платят глобата заедно чрез сметките си за един или двама пушачи примерно...
    Хаоса и побоищата щяха да са всеки ден в новините.
    Кретена в мен не спи - признавам си го без бой...

Активен

izparitelq
    Гост
    « Отговор #39 -: Октомври 11, 2012, 20:48:01 »

Кретена в мен не спи

Това е много важно
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Октомври 11, 2012, 21:08:47 »

Aз се чудя какво обединение гоним тука aко 2ма човека няма да седнат на една маса само защото единият пуши  Веселяк

Дори в тоталитарно време са се спогаждали по-добре!
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #41 -: Октомври 11, 2012, 21:33:03 »

Ми местим масата навън че там е открито Намигване
    Няма начин,да няма начин Усмивчица
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #42 -: Октомври 11, 2012, 21:40:32 »

Сега се сетих че навън вече е студено,пак някой ще  мрънка недоволен Намигване
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #43 -: Октомври 11, 2012, 21:49:08 »

Ей,ама то излиза че трябва да си корава душа че да купонясваш на тротоара в студа заедно с пушачите...  Веселяк
    Активен

Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Октомври 11, 2012, 22:12:31 »

Ей,ама то излиза че трябва да си корава душа че да купонясваш на тротоара в студа заедно с пушачите...  Веселяк

Да, най-после да вдигна гордо глава на победител...

Току що говорих с майка ми, която е непушачка какво се случва на работното й място.
    Няколкото важни факти са че в стаята й се пуши дори при условие че любимият Ви закон е приет(то даже и преди това пак е било забранено), и на всичкото отгоре минават проверки. Сега да споделя как протича проверката - обаждат се по телефона предварително, служителите доволно им благодарят за предупреждението, гасят цигарите, оставят да се проветри и ...... официално "всичко е наред". Целият този сценарий се повтаря повече от година напук на всичките забрани, които така наивно се смята че носят промяната със себе си. На колко още работни места се практикува това нарушение дори не ми се коментира, нито е важно в случая къде работи майка ми.... но ще кажа само едно:

Закон, който не се следи адекватно, значи не съществува!

Следователно намерих си още една причина да не подкрепям тази и подобни на нея капиталистически забрани, които се допуска да се прилагат избирателно само там откъдето ще изтекат пари за нечия далавера!

Дерзайте!
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright