Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За равни права на пушачи и непушачи!
За: - 18 (58.1%)
Против: - 13 (41.9%)
Общ брой гласове: 28

Страници:  1 ... 9 10 [11] 12 13   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петиция За равни права на пушачи и непушачи.  (Прочетена 5111 пъти)
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #150 -: Октомври 18, 2012, 01:04:53 »

Наистина и аз забелязвам, че пушачите в повечето случаи показват толерантност, за разлика от непушачите.
    Толерантност към кое и кой, към това че тровят непушачите ли?
    Извинявам се ако не съм разбрал нещо, но наистина бих искал да знам ...
    Активен

Сатчитананда ...
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #151 -: Октомври 18, 2012, 01:15:50 »

Имайте предвид,че каквото и да коментирате,ВИНАГИ пушача вреди на непушача(освен на себе си) и ВИНАГИ непушача прави компромис,именно поради този факт
    Смятам,че всякакви дискусии трябва да изхождат от тази гледна точка

2.3) - Забранява се публикуването на един и същ текст повече от веднъж в целия форум.
    http://indigota.com/index.php?topic=1140.0#ixzz29dxOL9oi - Правила за писане във форума.
    « Последна редакция: Октомври 18, 2012, 13:06:01 от Toddo » Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #152 -: Октомври 18, 2012, 01:19:42 »

Наистина и аз забелязвам, че пушачите в повечето случаи показват толерантност, за разлика от непушачите.

Ми ако искаш да разбереш, ми прочети поста пак, без да наблягаш на "на мен не ми е добре". Обяснила съм и двете гледни точки и проблема и няма нужда от изваждане на думи, извън контекста. Да не говоря, че именно с/у това крайно разделяне досега обяснявах. Явно до тук свършва твоето възприемане за толератност като изпадаш в крайности и си изваждаш каквото ти е угодно! Усмивчица Ако не прочетеш пак поста ми, да ти напомня за думите "Не знам какво стана със залите за пушачи и непушачи и защо в залите за непушачи се пропуши!"
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #153 -: Октомври 18, 2012, 01:25:51 »

Ми ако искаш да разбереш, ми прочети поста пак, без да наблягаш на "на мен не ми е добре". Обяснила съм и двете гледни точки и проблема и няма нужда от изваждане на думи, извън контекста. Да не говоря, че именно с/у това крайно разделяне досега обяснявах. Явно до тук свършва твоето възприемане за толератност като изпадаш в крайности и си изваждаш каквото ти е угодно! Усмивчица Ако не прочетеш пак поста ми, да ти напомня за думите "Не знам какво стана със залите за пушачи и непушачи и защо в залите за непушачи се пропуши!"
    Прочетох сичко и пак не разбрах, ма както и да е, може и в мене да е грешката.
    Активен

Сатчитананда ...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #154 -: Октомври 18, 2012, 01:27:55 »

Достатъчно красноречиво съм доказал в по-горни постове че на пушача му беше ОТНЕТ ИЗБОРА И  ЧОВЕШКОТО ПРАВО да бъде себе си.
    Да попитам капитана и Свързан в прав текст без заобикалки - кой ръчка непушача да се бута при пушачите?
    И после от какъв зор ми реве че бил тровен след като се е набутал по собствен избор сред пушачи?
    С какво право беше отменено старото положение със обособените зали в много заведения?
    На кого пречеше старото положение което беше съвсем издържано и толерантно към всички нас?
    Никой пушач не отрича вредата за себе си и околните.
    « Последна редакция: Октомври 18, 2012, 01:36:18 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #155 -: Октомври 18, 2012, 01:31:09 »

Наистина и аз забелязвам, че пушачите в повечето случаи показват толерантност, за разлика от непушачите. В крайна сметка толерантността идва от разбирането, че човек греши и че всеки си има своите недостатъци и избор как да живее живота си. Това по-рядко го има при непушачите или вегетарянците, понеже те живеят с идеята, че живеят "правилно" и това усещане, все едно се набива в мозъка и създава усещането, че другите живеят "грешно".

Кое по-точно е извадено извън контекста?
    Това само усещане ли е?
    Естествено,че живеят по-грешно(разбирай нездравословно)и те сами го знаят много добре и си го признават-извинявай,ама не съм чул един пушач да каже 'цигарите са полезни',повечето ти казват 'никога не ги пипай,от личен опит ти казвам'
    Непушачите търпим това,че ни тровите(освен себе си),и ако някой се осмели да каже нещо-'е човек вече и една цигара неможе да изпуши','аман от претенции' ... вместо извинявай

вече ми намирисва на ситуацията:
    циганин те пита 'имаш ли нещо против нас'
    -не,нямам нищо против циганите
    -ааа,имаш,имаш
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #156 -: Октомври 18, 2012, 01:31:40 »

Защо е забранено да се пуши на закрито,а на открито да може?
    Защо не е обратното - непушачите хем ще са на чист въздух,пък пушачите да се тровят там на закритото още повече?
    капитане - кретена не спи в мен Намигване
    Активен

izparitelq
    Гост
    « Отговор #157 -: Октомври 18, 2012, 01:34:03 »

Достатъчно красноречиво съм доказал в по-горни постове че на пушача му беше ОТНЕТ ИЗБОРА И И ЧОВЕШКОТО ПРАВО да бъде себе си.
    Да попитам капитана и Свързан в прав текст без заобикалки - кой ръчка непушача да се бута при пушачите?
    И после от какъв зор ми реве че бил тровен след като се е набутал по собствен избор сред пушачи?
    С какво право беше отменено старото положение със обособените зали в много заведения?
    На кого пречеше старото положение което беше съвсем издържано и толерантно към всички нас?
    Никой пушач не отрича вредата за себе си и околните.

Абсолютно ви беше отнет избора и с това съм съгласен,спомняш си,предполагам,затова и ти казах,че съм цъкнал ЗА равни права
    И абсолютно никой не ни бута-ние взимаме напълно съзнателно този избор,за да можем да бъдем с вас(на една маса)Другия вариант е раздялата
    И затова евала правя на пушачите,които се съобразяват(не пушат или излизат навън)
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #158 -: Октомври 18, 2012, 01:34:10 »

Чета книгата "Не пуша" , наистина невероятно четиво, пълна промивка на мозъка или по-подходящо да кажа..:Пълна промивка от промивката!
    Чета една глава в която се засяга темата за "светските неща", всъщност темата е Защо все още Пуша?Интересното е, че прозрях как цялата работа с тютюнопушенето е една масова манипулация и то така добре замислена още в началото си, като вкарване на "МОДА" по света.
    Моите впечатления са, че замисъла е първо Една Огромна Банка..захранваща резерва десетилетия наред, наред с наркотичния бизнес!За хазарта да не говорим, останах с впечатлението, че хазарта е от същия род зависимости, като тютюнопушенето.
    Пушач съм вече 10 години  от които -  9 години плътно.Спирах ги 4тири пъти през живота си, за по няколко месеца, защо пак ги започвах?!?!Труден въпрос нали!
    Втория замисъл е колкото експериментален, толкова и финансиращ - отново.
    Като цяло ние пушачите сме изправени пред свършен факт още при поемането на първата си цигара.Невероятен капан в който попадаме неусетно, и който е описан в книгата, та чак до смъртта си Усмивчица
    Вижте как ни разделиха през годините на полюси , първо някога беше модно да се пуши, през последните години същите тези лицемери ни открехнаха за вредата от това, което вкараха като "мода" преди.В един момент вкарват модел на "Непушача", "Осъзнатия","Вегетарианеца", "Суровоядеца", "Индиго","Спортуващия" и т.н., човек на новото време VS "Пушача", "Неосъзнатия", "Месоядния","Животинопродукто - поглъщащия", "Остарелия модел на човек", "Застоялия се дебелак с 100 кила хамбургери в мазнините по тялото му"!
    И започват залаганията - Едните VS Другите..изкормвайки всяка човещина от двата полюса ( в зависимост кой е "потърпевшия"),отделяйки ни коренно едни от други, разделяйки ни на безумни групи - "В подкрепа на..";"Против....";"Не ми пука за...." или "Аз живея сам за себе си.. не ми се занимава с чуждите проблеми..!"
    Така яко ни насадиха на пачите яйца, че дори техни противници, ние пак работим за тях, дори без да го осъзнаваме!
    Затова ви моля , ХОРА не се делете, съберете се!Заедно можем (има даже и тема), и само заедно ще успеем, като плюете пушачите все едно плюете себе си, защото всеки е помогнал на тази система да просъществува поне малко.
    Вместо да се обединим и да свалим тези, които наистина ни съсипват, ние си вкарваме поредния автогол.Призовавам всичко човешко и истинско във вас непушещи хора, помислете добре за нас зависимите, ние искаме всички да живеем добре, но не по този начин и въобяе не говоря за забраната, безумието е навсякаде, моля ви всички хора нека да спрем безумието на управляващите пък които и да са те......Избора е наш, живота е наш, волята е наша..но защо не го правим?Ето ви го и въпроса за пушенето...Те ни вредят, те ни тровят, на вкус са отвратителни, но ги търпим..политиците!Защо не ги спрем?!
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #159 -: Октомври 18, 2012, 01:53:10 »

Ще ви цитирам малко от книгата..
    "Скоро ще преодолеем последствията от зомбирането.Онеправдани са не  непушачите, а нещастните пушачи, които цял живот плащат със:
    ЗДРАВЕ
    ЕНЕРГИЯ
    ПАРИ
    ДУШЕВЕН ПОКОЙ
    УВЕРЕНОСТ
    СМЕЛОСТ
    САМОУВАЖЕНИЕ
    ЩАСТИЕ
    И какво печелят в замяна тези огромни жертви?
    АБСОЛЮТНО НИЩО,освен илюзията, че се опитват да си възвърнат душевния покой, спокойствието и увереността, които за непушачите са нещо естествено."
    Кой е по-потърпевш?!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #160 -: Октомври 18, 2012, 01:57:24 »

Цитат
    Пълна промивка от промивката!
    Абсолютно препрограмиране е.
    Ари според мен е до пробване всичо и нагаждане спрямо личното ти усещане за ЧОВЕШКО.
    Не бива да има крайност до там , до където ти си един посредник все още между два свята ,които ще са разични искаме или не.
    И то не тази разлика в поколенията , която се наблюдава назад във времето, защото тези разлики прогресират и сега се чустват доста по-брутално .
    Когато имаш един дребчо , ти сама виждаш как да се нагодиш спрямо него . Задъхвайки се след него нямаше как да не се препрограмирам и понеже взех база данни от период ,когато бях в активна спортна дейност , търча по баирите като смахнатите , но ми е кеф честно казано.
    Със сигурност ще има и странични ефекти от самопрепрограмирането , но вредата голямата е била при допускането на тази програма .
    Та в момента съм на13- 14 години непушач , спортист, рисува много и плете дрешки този път не на куклите..... и ми е супер кеф ., даже и имам с кой да си играя ... недостатък - не се интересувам много-много от момчетии ( пак съм пред изгонване  

пс...Искам да си легна от 2 часа и никой не желае да ме телепортира в леглото от дивана ( аре   плиййййз няма да кажа на никой........)

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #161 -: Октомври 18, 2012, 02:16:45 »

Така е Ео - програма от всякаде, но усещаш ли, че в момента и на непушачите им се вкарва такава програма?!
    И в крайна сметка кой губи - Всички ние, който не печелим, независимо пушачи ли сме или непушачи.Представи си, трябваше да прочета половин книга само за да си дам сметка, че наистина в мен има "чуждо съзнание" и пак казвам здравословно живеещите хора не са застраховани - за тях са измислени други покосяващи фактори в средата им на живот...като цяло това в мен не сее страх само ми дава стимул, стимул да се преборя с "чуждото тяло", стимул да продължа да се боря винаги с това и да живея спокойно.Дано и за останалите да е стимул, защото най-голямото оръжие сме самите ние, без нас няма оръжия срещу нас.Ще бъдат безпомощни, дори повече от колкото някой може да си представи.Аз искам да настъпи крах в тая проклета система, искам сами да си правим всичко, искам наистина да сме вече готови за това...но защо никой не върви натам, а само измисляме схема в схемата?!На този въпрос ми още по-трудно да си отговоря, отколкото на този -защо пуша!
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #162 -: Октомври 18, 2012, 02:37:35 »

капитана - чест ти прави че признаваш фундаменталния факт.
    Благодаря за доблестта ти!
    Ари,Еlsha,Ео - благодаря че се включихте и вие с много добре издържани мисли и послания.
    Ари - не съм изгубил ЗДРАВЕ,ЕНЕРГИЯ,ДУШЕВЕН ПОКОЙ,УВЕРЕНОСТ,СМЕЛОСТ,САМОУВАЖЕНИЕ,ЩАСТИЕ
    Даже се умножиха защото се убедих че имам повече сила от никотина и отровите в цигарите.
    Но пари съм загубил - факт е,не може да се отрече.
    Отдавна съм се убедил че има такова животно - поръчкова наука - в съвсем други сфери на моите мисли,дела и експерименти...
    Както и манипулацията над разума ни която радвам се вече и вие коментирате.
    Не губя надежда най-после да се освестят и други непушачи накрая.
    Не губя надежда че ще изхвърлим заедно на боклука всяка чужда мисъл,програма или влияние което не е част от нас самите.
    И ще помоля в бъдеще всеки който чете из форума - не ме съдете строго когато критикувам всяка една плява която ни набиват в съзнанията.
    Не съм ви враг,не печеля нищо ако поне размислите над това което казвам,не съм фирма или ЕОД,ООД,нямам ценоразпис,сайт или друга земна идиотщина заради която да критикувам или коментирам...
    Благодаря ви  предварително!

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #163 -: Октомври 18, 2012, 02:54:31 »

Странниче, лека ти нощ, радвам се че те зарадвахме  Плезещ се до следващия път и да спираш отровата по-бързо  Намигване
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #164 -: Октомври 18, 2012, 12:31:46 »

Ари мисля че има разлика между самопрограмирането , външно програмиране и вируси. Усмивчица

Програма Пушене е вирус - спам , дошъл чест от името на близък приятел и унищоващ голяма база данни , в резултат на което намалява скоростта на процесора и резултатите ,които може да са желаните, отнемат повече време ,ресурс и тнт.

Самопрограмирането е взимане в ръце Усмивчица , естествено често пак се прибяггва към помощни инструменти и програмки.
    Аз Алън Кар не го изчетох докрай , просто разбрах ,че си е направил антивирусна и седнах да си правя моята, по метод да намеря началото на процеса и тнт , явно всеки сам за себе си го трябва да го нагоди.

Не всички чужди програмки ти развалят компа, аз си обичам програма Мама , програма Баба ....имам си програмки които ме рипеарват Сю, Еру , Анджи Усмивчица

Т.е искам да кажа ,че енергийният обмен е неизбежеен , просто трябва да се противодейства на структури ,които ни вадят от хармоничното състояние, но пък самото справяне ни изгражда енергийния имунитет.

Всичко което прузвучи като натрапчива агитация без особена тежест , е вирусче ,което зад красивото описание идва гадостта - Троянски кон - от хубавото конче идват нападателите. Една такава програмка ,която обекновено не се отчита , отваря врата за по- големи гадита.

И пак , когато се помолите от сърце , вярвам че ще ви се покаже най-правилния инструмент с който да се справите с каквото и да е , дори да изглежда абсурден и да ви изненада. неведоми са пътищата.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 ... 9 10 [11] 12 13   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright