Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Повтарящи се сънища  (Прочетена 9280 пъти)
Amazon
Гост
« Отговор #30 -: Юли 29, 2010, 12:25:45 »

Хихи Не ги обичам чак толкова, но като всяко дете съм им се радвала:) Да ти кажа честно не знам за този сън каквво да мисля... Много ме стресна това че и братовчедка ми го беше сънувала:))))
Активен
Mihaylova
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: Пловдив
  • « Отговор #31 -: Август 07, 2010, 20:45:24 »

Имам сигурно около 4-5 съня, които ми се повтарят. Най-често сънувам как вървя по път и като се наведа надолу виждам стотинки, започвам да ги събирам и винаги сякаш осъзнавам, че не мога да събера всички, взимам малко и си продължавам. Друго, което често сънувам е че плувам във вода(морета, езера) и винаги знам, че е дълбоко, но въпреки това си продължавам. ( а в реалния живот мисълта, че не стигам дъното ме ужасява) Сънувам изключително много - всяка нощ, ако се събудя през нощта, сънувам следващ сън. Дори за 15 минути да заспя пак сънувам и често си спомням сънищата в детайли. Спомням си сънища отпреди години, от 4 годишна възраст, дори и отпреди това. Наречете го странно, но си спомням сън от когато съм била на около 2-3 годинки - беше  голям черен паяк.
    Активен

"Една от големите ни пречки да възприемем отсрещния човек е собствената ни неспособност да открием в себе си онова, което критикуваме."
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #32 -: Август 08, 2010, 12:26:26 »

Тези сънища, твоите, явно показват нещо много важно...
    Активен
    KaTeRlEjKa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Варна
  • хм.......

« Отговор #33 -: Октомври 06, 2010, 00:20:23 »

Здравейте...до момента съм имала само 2 повтарящи се съня, това обаче беше преди години и сънищата не спираха но не мога да си спомня кога спряха... Странното е че повечето ми сънища са осъзнати и ги помня.. Първият ми повтарящ се сън беше падането....падах от какви ли не сгради, мостове,люлки, движещи се влаковее в нищото....странното е, че когато падах изпитвах най-силния страх и най-голямото удволствие  Хммм Вторият ми сън беше удавянето и търсенето на начини за избягването от него. Седя си на плажа всичко е нормално и в един момент едни огромни вълни ме заливат и аз драпам по отвесни скали и тичам по баири и пак не мога да избягам от водата.....  Тези сънища ми се повтаряха между 2 и 3 години..... Мислила съм много но не мога да ги разтълкувам...
    Активен

hm.....
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #34 -: Октомври 06, 2010, 19:25:41 »

До преди няколко години и на мене ми се случваше. От начало - само страх... Постепенно започнах да разбирам кога сънувам, и си падах много хубаво. Най-често като бягах от някакво същество или нещо подобни.
      Снощи сънувах, че с майка ми през нощта се разхождаме в стръмна местност, някъде в гората. Търсехме нещо. Аз знаех, че ще падна от това толкова стръмно място... Бях хванала мечока си Няколко пъти майка ми ми помогна, два или три. След това й махнах "чао Усмивчица" - бях много радостна, падах. И тя ми се усмихна и ми махна. (това не е типично за нея. Тя би се притеснила, че може би и тя щеше да падне..)
      Също, често съм сънувала преди някакви цунамита и таквизи.. Или просто, че се давя.
    И последните пъти, странното беше - че ми е много весело!! То пък не аз се давя.. ? все тя.
    Активен
    още един човек
    Гост
    « Отговор #35 -: Януари 24, 2011, 05:32:42 »

Днес попаднах на вашия сайт, а после - на тази тема.
    Винаги съм сънувала, после се учих на това, днес сънувам постоянно, щом заспя, дори и в просъница, там имам сякаш втори живот...
    Беше удивително да прочета, че няколко човека от вас са сънували сънища, подобни на моите.
    Сънят за угасяването на лампите, и опита да я запаля, и страха.
    Това беше повтарящ се сън за мен - през различни периоди - когато бях дете. Но при мен светлината изключваше изведнъж - като когато гасне токът. Обхваща ме ужас. Искам да запаля, но не светва. Не помня дали първите пъти съм осъзнавала това, но помня, че последните пъти, тъмнината ме караше да осъзнавам, че спя и съм в онзи свят... Знаех, че трябва да стана, но беше трудно. С усилия ставах, щраках, и пак беше тъмно, и пак осъзнавах, че още спя и сънувам. И отново, и отново. Не знаех как да се измъкна от съня, а ме беше страх... В моя сън, в тъмнината виждах сенките върху стената ми, които се превръщаха в човешки сенки и започваха да се движат. Последният път, когато сънувах това, успях да си наложа да се събудя :"Събуди се!" Въпреки страха, просто си наложих да се събудя. Стана бързо. После не сънувах този сън. Всъщност, само в редки моменти, в които живота ми е труден и не мога да се справя, сънувам подобие на онзи сън.

Винаги съм сънувала и вампири - видях, че не съм само аз. Но сънищата ми са били в различни ситуации. Когато бях дете, тази тема винаги ме ужасяваше, не знаех защо... Помня един от последните ми тинейджърски такива сънища. Надвих един - ядосах се, беше ми омръзнало да се страхувам, ядосах се и му изкрещях с целия си гняв и погнуса, насочих цялата си енергия от страха и гнева срещу него. Той се разпадна като мъгла... И те са една от темите в сънищата ми, които се явяват отново понякога, когато животът ми е труден или ме тормозят хора... После се запознах с наличието на енергиен вампиризъм, срещнах го в живота си, опознах-усетих-разбрах резултатите му върху мен... Подсказаха ми: сънуваш го, сама осъзнаваш-усещаш, какво повече искаш да ти се каже, не ти ли е достатъчно? Днес знам-усещам много повече за обмяната на енергията между хората, за енергийния вампиризъм.

Чудя се, знаете ли за воядорес на Кастанеда? Сънят, който описвате - много от вас - постепенната тъмнина, лошото същество, което дебне в тъмното - описва напълно същноста на летачите. За мен няма съмнение, че описанието ви /на няколко от вас/, е точен спомен за преживяванията ви на енергийно ниво. Те са причината да не можем да виждаме енергията директно - нещо, което е естествена наша рождена способност; те са в тъмното, те са сенките-поробители, които се хранят от нашата енергия. Кастанеда описва своя първи път, когато е видял директно енергията, въпросът му:"От главата ми не излизаше въпросът, как до сега не съм могъл да видя енергията, след като тя е нещо, което винаги е било тук? Какво ми е пречело да я видя?"; описва срещата си с воядорес, ужаса, необяснимия моментен страх от тъмното - сякаш заради познание за нещо страшно на подсъзнателно ниво, с липсата на съзнателна причина за страх...
    Активен
    още един човек
    Гост
    « Отговор #36 -: Януари 24, 2011, 05:56:12 »

oizo, видях съня, който си описал...
    не зная на колко години си и как ще ме разбереш...
    има ясновидци, които овладяват енергията си и се учат на невъобразими чудеса, но това е с цената на цял един човешки живот и сурова самодисциплина...
    те разказват, че около нас - на енергийно ниво - непрекъснато се търкалят енергийни топки - те ни удрят непрекъснато по енергийния пашкул-аурата, но ние не ги виждаме, защото сме загубили способността да ясновиждаме и сме заети с материални мисли и проблеми... те наричат тази сила Акробатът... казват, че като гледат смъртта на някое същество, виждат как Акробатът пропуква пашкула и ни смазва в момента на смъртта, после взема съзнанието ни и го отнася...
    казват, че виждат две сили : едната е като топки, а другата е като обръчи - дъгоцветни обръчи, които се движат почти едновременно с топките и за това изглеждат еднакви...ясновидците видели, че тези дъгоцветни дъги идват миг преди Акробата и разбрали, че те носят всичко красиво за нас... разбрали, че ако се оставят на дъгоцветните обръчи да ги отнесат, те ги даряват с живот, сила, красота, за разлика от Акробата, който ни смазва и носи смъртта...
    oizo, мисля, че ти си спомняш смъртта и преходът от твой предишен живот, описваш го точно така, както и ясновидците...
    разбира се, след смъртта продължаваме да съществуваме в друг вид, в друго измерение и мисля, че ти си спомняш и това - с усещането си за медитация; ясновидците описват преминаването ни в различни нива на осъзнаване като излизане от вода или нещо друго - още едно доказателство, че си сънуваш спомени от друго ниво на съзнанието си...
    Активен
    още един човек
    Гост
    « Отговор #37 -: Януари 24, 2011, 06:25:22 »

продължавам да чета и да се удивлявам...
    giti, изглежда, че наистина имаме почти подобни сънища - напълно непознати хора от различни поколения! изглежда, че това не е случайно и не касае само личните ни преживявания, може би има такива явления, които касаят точно нашият начин на възприятие; има такива енергийни места, където тези неща са реалност... винаги съм мислела, че аз съм си странна, че сънувам странни неща, заради различната си личност...УДИВИТЕЛНО!...
    сънувала съм често катаклизми: наводнения, падащи метеорити, Луната, падаща на Земята, вулкани - ярки, като по филмите, гигантски, съсипващи... мислех, че е резултат от страховете ми на яве...
    сънувала съм често змии, които ме хапят, неприятни сънища...
    сънувала съм падания от височини, също катерения по стръмнини и опасни места - с опасност за живота ми...
    сънувала съм, че ме гонят и не мога да избягам, защото сякаш съм във вода или пък политам...
    сънувам и сънища, които касаят реалността ми - скритите неща от зрението през деня или относно бъдещето...
    сънувам хора, за които зная, че са реални - някъде там, и зная, че сънуваме заедно в този сън...
    сънувала съм същества - със студени очи, сила, опитваща се да парализира волята ми  чрез хипнотични влияния...
    Почти всичко, което сте описвали тука.
    Днес се питам дали само вие сънувате моите сънища или всички хора, но те не споделят? Питам се дали тези сънища не касаят енергийната реалност на човечеството - скритата от очите на деня; може би бъдещето ни - на хората от нашето време; или миналото...?
    Всъщност, има книги, които учат как да сънуваме осъзнато и обясняват много неща за сънуването. Това е начин да живеем в друго измерение, можем да отидем в друг свят  с енергийното си тяло и той ще е точно толкова реален, колкото този свят, за това - и опасен... Сънуването е врата към други светове...
    Четете, на мен ми беше полезно да науча. Никой човек не можеше да ми помогне за моите проблемни сънища, но търсих, намерих, научих, обясних си, сега имам яснота за себе си - какво съм, защо съм, какво да правя...
    И все пак, днес ми е удивително да науча, че моите сънища не са само мои лични проблеми, а са сънищата и на други хора!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #38 -: Януари 24, 2011, 18:11:43 »

Цитат
    сънувала съм често змии, които ме хапят, неприятни сънища...
    сънувала съм падания от височини, също катерения по стръмнини и опасни места - с опасност за живота ми...
    сънувала съм, че ме гонят и не мога да избягам, защото сякаш съм във вода или пък политам...
    сънувам и сънища, които касаят реалността ми - скритите неща от зрението през деня.
    Като по-малка ги сънувах тези реботи редовно. Сега по-често последното.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #39 -: Януари 25, 2011, 12:42:49 »

Моите повтарящи се сънища пък са относно спирки,влакове,трамваи...ако някои знае какво значи това да пише Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #40 -: Януари 25, 2011, 13:11:22 »

Моите повтарящи се сънища пък са относно спирки,влакове,трамваи...ако някои знае какво значи това да пише Усмивчица

Обичаш ли да пътуваш или да закъсняваш?
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #41 -: Януари 25, 2011, 13:24:48 »

Първото да,второто не Ухилен
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #42 -: Януари 25, 2011, 14:05:51 »

Първото да,второто не Ухилен

Вероятно ти е интересно при пътуванията и по време на сънищата тези впечатления се появяват отново по един или друг (обикновено трансформиран) начин.
    Активен
    xristiqna
    Гост
    « Отговор #43 -: Януари 30, 2011, 19:19:18 »

аз пък сънувам вече от 2 години сигурно този сън , докато един ден реших да видя какво значи и намерих форуми в които и други хора сънуват подобни сънища ... и така съня е че съм на плаж всичко е спокоино докато не излизат огромните вълни и ни заливат или се опитвам да избягам от тях , даже веднъж сънувах че съм на стар почти разпаднат мост и съм с момче на среща .. и виждам как морето е сиво супер буйно а отдоло някакъв труп се блъска в едната колона на моста .. това го сънувах преди 2 месеца горе доло а преди 2седмици излязох с това момче на среща  Безмълвие ...
    другите са били че примерно майка ми държи някакво бебче и когато излизат тези вълни до брега не успавят да избягат и вълните ги завличат и незнам нататък .. главно като сънувам тозо сън винаги съм с най-близките ми хора ...
    майка ми каза че това е животът .. но незнам как точно да си го обесня ... незнам може би защото съм на 17 и вече започвам да навлизам в живота , те първа да виждам и усещам разочорования от хората и започвам да изпадам в някви душевни състояния ии да се опитвам да се разбера със самата себе си ...
    Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #44 -: Януари 30, 2011, 20:01:48 »

Сънищата, които се повтарят при мен, са свързани с... баня (помещението). Без значение дали е тази вкъщи или някоя друга. Без значение дали стоя с гръб, прилепнал за плочките или просто се взирам в огледалото от средата на помещението... Някой има ли някакви предположения какво могат да значат всички тези сънища?
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Сънища за изоставяне
    Моите сънища
    Administrator 0 1957 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 22:12:58
    от Administrator
    Сънища
    Моите сънища
    axlinn 13 1401 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
    от axlinn
    Тълкуване на сънища
    Моите сънища
    Хера 11 2299 Последна<br />публикация Юли 20, 2011, 16:14:05
    от artist5
    Сънища от 1984
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 0 921 Последна<br />публикация Април 09, 2011, 16:15:51
    от Kissing You Good Night
    Повтарящи се сънища от един и същи род.
    Моите сънища
    Mitova 4 1763 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 20:31:27
    от Sita

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright