Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Призив към Всички!  (Прочетена 2103 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #15 -: Април 27, 2012, 12:06:33 »

Хайде като ми пуснат тока пак ще говорим, че нямам батерия в лаптопа  Ухилен Ухилен
Активен
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #16 -: Април 27, 2012, 13:06:08 »

Това е моето момиче Усмивчица огън и пламъци / нищо лично Усмивчица /

Та мисля, ТЕ без бой няма да се дадат. Но както видях по-горе си написала

„Защото НИЕ работим за това техният живот да е охолен,защото НИЕ работим техният живот да е смислен и пак НИЕ работим за това, тяхната власт да е АБСОЛЮТНА!!!“.

От което става ясно / и според моите виждания /, че ние им даваме всичко което те притежават.

Докога ! / имаше май някаква такава песен Усмивчица /

ТЕ очакват от вас пълно подчинение, без да разсъждавате по взетите от тях решения.

Колко хора тук от вас, в този форум, са готови да рискуват „сигурния и удобен живот“ и да „обърнат колата“, която ги вози ?

п.с. много ми хареса това, което си написала.
И да не се дадът какво от това и кръв ще се пролее ако трябва Намигване
Та аз не мога да говоря за другите  , но за себе си мога и както съм писал по горе бих си жертвал живота за нашата мила родина Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Април 27, 2012, 13:17:13 »

Единственото ми притеснение е ,че много хора не са готови за осъзнатото пребиваване в благоденствие, че на нас лежи огромна отговорност за баланса, че не бива само да консумираме , а и да възтановяваме. Най-малкото трябва да имаме отговорност с пренаселването , че радостта от децата не идва с бройката , а с енергията ,която можем да им дадем . Колко хора имат съзнанието за това ,явно не много ,щото даже при едно дисцилинирано население ,като китайското ,това трябва да е наложено със закон ,който дори да е резултатен води до ужасни трагедии и травми .
Тоя комунизъм ,дето си описала е доказано ,че не идва с революция , а с еволюция. Това обаче не значи , че трябва да спрат опитите , но те трябва да са постъпателни за да могат да действат и да се приемат.
Една крачка примерно е възпитанието относно отпадъците. Не е трудно да свикнеш , но отначало трябва да бъде дори по грубия начин показано - щом хвърляш ,ще си плащаш. И сто хиляди примери , които в многообразието трябва да бъдат възприети. Има работещи структори , но има и хора, които предпочитат да не бъдат допускани . Просто трябва да се започне с пробиви и така едно след друго.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Април 27, 2012, 13:25:01 »

Единственото ми притеснение е ,че много хора не са готови за осъзнатото пребиваване в благоденствие, че на нас лежи огромна отговорност за баланса, че не бива само да консумираме , а и да възтановяваме. Най-малкото трябва да имаме отговорност с пренаселването , че радостта от децата не идва с бройката , а с енергията ,която можем да им дадем . Колко хора имат съзнанието за това ,явно не много ,щото даже при едно дисцилинирано население ,като китайското ,това трябва да е наложено със закон ,който дори да е резултатен води до ужасни трагедии и травми .
Тоя комунизъм ,дето си описала е доказано ,че не идва с революция , а с еволюция. Това обаче не значи , че трябва да спрат опитите , но те трябва да са постъпателни за да могат да действат и да се приемат.
Една крачка примерно е възпитанието относно отпадъците. Не е трудно да свикнеш , но отначало трябва да бъде дори по грубия начин показано - щом хвърляш ,ще си плащаш. И сто хиляди примери , които в многообразието трябва да бъдат възприети. Има работещи структори , но има и хора, които предпочитат да не бъдат допускани . Просто трябва да се започне с пробиви и така едно след друго.

А какво предлагаш? Да живеем в опадък ? Да ни тъп4ат и да ни живеят върхо гърбовете ? Много хора са готови много хора искат само мир и свобода Усмивчица Никой свестен 4овек не би си помислил да тъп4е някой друг да му зема парите и да живее на вересия Намигване Тези във власта са направо 4удовища .  А най-лошото е 4е тези имат портрети в кабинети те си на Васил Левски на Христо Ботев и за кво ? Та те дори не ги овъжават . Съжалявам за грубия ми тон и за това "4" но просто трябва да сменя коп4ето за сменяне на езика 4е ми е на тва за 4 .
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #19 -: Април 27, 2012, 13:25:41 »

СЕДЕМДЕСЕТ И ОСЕМ

Под небето нищо не е по-меко
    и по-гъвкаво от водата.
    И все пак нищо не е по-добро,
    за да се атакува твърдото и силното.
    Тя няма равна.
    Слабото може да надвие силното;
    гъвкавото може да надвие твърдото.
    Под небето всеки знае това,
    и все пак никой не действува според него.
    Ето защо мъдрецът казва:

Онзи, който поема върху себе си
    хорското унижение,
    е годен да управлява.

Онзи, който поема върху себе си
    бедите на държавата,
    заслужава да е цар на Вселената.

Истината често звучи парадоксално.

Лао Дзъ
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #20 -: Април 27, 2012, 15:10:20 »

Да, Странник.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Април 27, 2012, 15:18:16 »

Светлина и тъма , те направо са си ги овЪжили и Левски и Ботев. Веселяк
    Пък ти докато не си седнеш на д-то да се образоваш, ще си най-лесна плячка да ти живеят на гърба.

Та призива към всички е май, започни от себе си, с личния пример се събират съмишленици , не само с пропаганда.

Активен

Светлина и Тъма
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Април 27, 2012, 15:47:28 »

Светлина и тъма , те направо са си ги овЪжили и Левски и Ботев. Веселяк
    Пък ти докато не си седнеш на д-то да се образоваш, ще си най-лесна плячка да ти живеят на гърба.

Та призива към всички е май, започни от себе си, с личния пример се събират съмишленици , не само с пропаганда.

Най-простия в пове4ето слу4ай се оказва по мъдър от този дето се пише за умен Намигване Ако ка4иш един селянин на власт той ще направи вси4ко за народа си Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Април 27, 2012, 16:18:43 »

Има разлика между т.нар прост, обикновен човечец, селянин и простак. Щото рискуваме да се настелят едни маси , кючекът на макс и народа по масите и върху масите да щрака с пръсти forever, моята свобода не е твоята и в това е проблема. Обединителят ако търсим личност ,може и да е от село , но е време за освобождаване от личности , а да се търси просто обединение или общо кратно ,което поради многообразието е съвършено трудна задачка. Просто трябва да се почне от някъде , защото инертността не дава резултат , а и почването да е на дела, не само на думи.
    Активен

Светлина и Тъма
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Април 27, 2012, 16:29:26 »

Има разлика между т.нар прост, обикновен човечец, селянин и простак. Щото рискуваме да се настелят едни маси , кючекът на макс и народа по масите и върху масите да щрака с пръсти forever, моята свобода не е твоята и в това е проблема. Обединителят ако търсим личност ,може и да е от село , но е време за освобождаване от личности , а да се търси просто обединение или общо кратно ,което поради многообразието е съвършено трудна задачка. Просто трябва да се почне от някъде , защото инертността не дава резултат , а и почването да е на дела, не само на думи.
    Да разбрахте но моляте друк път не пиши колко съм неграмотен защо се търсим лошото в другия :? А кога съм казал 4е слушам 4алга и танцувам кю4ек напротив ненавиждам ги Усмивчица
    Активен
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #25 -: Април 27, 2012, 17:54:03 »

Който е способен сам да се промени, е способен да промени целия свят.

Как може да се промени цял един свят, когато всичко зависи от самия себе си, око ти не се промениш, то и света не може да се промени.

Следваща стъпка е колко хора ти можеш да промениш със своя мироглед и тези хора още колко ще променят.

Какво му е нужно на човек за да се промени, почти нищо само едно да осъзнае Истината за Всички процеси дадени ни по природа, тогава всичко става излишно.

Проблемът е в това че повечето смятат това за лудост и няма как да се променят за това се  налага Земята да ги промени.

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #26 -: Април 27, 2012, 20:11:36 »

Global Moderator - Коментар Светлина и тъма. Не търся лощото в другия , ако той не ми го набива , не ме карай да повтарям забележката . После пак само ще се извиняваш. Има виртуална клавиатура във форума, има и кирилизатори.
    ДруГ, не СЕ , а ВСЕ, пред че и но се слагат запетайки. За милионен път - неграмотността ти и това ,че не се стараеш , показва неуважение към форума. Напиши си поста ,ако искаш първо на word , после хубаво го разгледай , да е що-годе приемлив за четене и го постни.
    Активен

Светлина и Тъма
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 27, 2012, 22:18:31 »

Добре но не мислиш ли 4е трябва да ми го пишеш тва на ли4но защо да цапаме темата ся :?
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #28 -: Април 28, 2012, 00:32:53 »

Цитат на: Eona Lightholder
    пред че и но се слагат запетайки.
    Цитат на: Светлина и Тъма
    Добре но не мислиш ли 4е трябва да ми го пишеш тва на ли4но защо да цапаме темата ся :?

Активен
    yyy
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

• Град: Варна
  • « Отговор #29 -: Април 29, 2012, 14:19:22 »

За да се решат определени въпроси на национално ниво, трябва да се решат определени въпроси на наднационално ниво, особено ако те са назрели и са определящи за основата, върху която могат да се решават националните въпроси. Можете да видите тази съседна тема, посветена на един, както се оказа, троен празник (но трябва да я прегледате цялата) и една назряла общочовешка задача.
    http://indigota.com/index.php?topic=5859.msg66623#msg66623

Искам да отбележа, че за мен това е принципен въпрос, който ще става все по-важен в бъдеще - можем ли да се издигнем над тясното разбиране на патриотизма и националните въпроси. Единството в божествен смисъл подразбира не само национално единство, но и общочовешко, общоземно, космическо (в рамките на нашата Слънчевата система, галактика, вселена). Искам да кажа, че дори ако патриотизмът е чист (не е за сметка на някого другиго), ако той е късоглед и не вижда взаимовръзките, единството на живота и задачите от по-голям мащаб, то той вече не съответствува на задачите на сегашното време и още повече няма да съответствува в бъдеще. Единството и взаимосвързаността ни с по-големи общности от народа и нацията може би е факт, независимо дали вярваме или не вярваме, дали го разбираме или не. Ако не участвуваме в решаването на примерно някои актуални общочовешки задачи, то ние забавяме и затрудняваме тяхното решаване, защото то зависи и от нас. Също така, опитите да си решим националните задачи вероятно ще са неуспешни и нерешаването на по-общите задачи, които са основополагащи за решаването на националните задачи, само ще забави и удължи решаването и на националните. Не може да се избяга от отговорността, а тя не е само до национално ниво.

Понеже отговорът ми по същество на призива е много дълъг, засега ви предлагам само въведението (това, което е написано по-горе).
    Активен

Ползувай винаги Първоизточника
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Всички сме едно ЦЯЛО!!! « 1 2 3 4 5 »
    Послания
    The One 74 6796 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 01:52:31
    от The One
    Призив отпавен от списание 8
    Послания
    kim 10 2469 Последна<br />публикация Март 25, 2011, 11:10:23
    от Чиста енергия
    Послание към всички пробудили се! « 1 2 3 4 »
    Послания
    Evolution 55 6947 Последна<br />публикация Октомври 11, 2012, 22:29:19
    от balar
    Един за всички и всички за един « 1 2 »
    Инициативи
    The One 20 1720 Последна<br />публикация Октомври 05, 2013, 19:08:11
    от Ru Alfa
    СВЕТОВНА ПЕТИЦИЯ-ПРИЗИВ КЪМ ЛИДЕРИТЕ НА СВЕТА
    Инициативи
    lucecita 2 1039 Последна<br />публикация Юли 11, 2012, 18:13:53
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright