Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Що е бушкрафт и има ли той почва у нас  (Прочетена 11544 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #60 -: Октомври 08, 2012, 23:52:39 »

Е това е , надявам се и други да се впуснат със опит или съвет , някои неща съм ги изживял и самото изживяване много по-яко от всеки филм или каквото си искате , и дори ден сред природата , остава за цял живот във съзнанието ви , но разбира се за ден или два не може да усети същността , на всичко казано.
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #61 -: Октомври 10, 2012, 10:12:10 »

На кампуса са се нацвъкали мухоморки. Ама големи и някои съвсем както ги рисуват по картинките.
    Интересното е, че бяха доста поизядени.

Изводът - гъбите, дори да са наядени, не ги пипайте !
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #62 -: Октомври 15, 2012, 18:45:16 »

На кампуса са се нацвъкали мухоморки. Ама големи и някои съвсем както ги рисуват по картинките.
    Интересното е, че бяха доста поизядени.

Изводът - гъбите, дори да са наядени, не ги пипайте !
    Мухоморката, както и всяко едно растение е отровна, при незнание как и кога да се употребява. Почти всяко нещо си има смъртоносна доза. Силно отровна е само един неин вид (зелената мухоморка), но смъртни случаи, мисля че за сега няма, а и да има не са много и по-скоро става дума за алергична реакция, а при такава и череши може да затрият човек.
    Хубаво е да видиш от какво са проядени гъбите, защото има значение.
    Дали са мухоморки - не избързвай с тези заключения, защото при гъбите е доста сложно да се определи видът им и дори и най-големия спец. ако се предовери на рутината си, може да сгафи.
    Ако гъбите са проядени от мишки (което, обикновено е очевидно), а от червеи и насекоми - не, значи не ги пиптайте.
    Помолете се за духа на мишката, тъй като той, почти сигурно е някъде наоколо Ухилен и си продължете по пътя. Мишката или който и да е от огромното семейство на гризачите, не биха оставили и помен от нещо, което е за ядене, ако наистина става за ядене. Може би се питате, защо само една мишка се е нахендрила, пък другите хиляди не са? Изпускат някакъв секрет, гадините, когато се прецакат, който предупреждава останалите, че има нещо гнило и то далеч не е само в Дания. За това, капаните или отровата за мишки, не бива да се поставя на едно и също място (а най-добре е да се сменят периодично).
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Schneekönigin
    NS Stolz
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

• Град: Neuschwabenland
  • Cogito ergo sum

« Отговор #63 -: Януари 03, 2013, 03:28:35 »

Много интересна тема. Браво! Добре е човек да знае как да оцелее сред природата.
    Активен

"Nobody is more inferior than those who insist on being equal."
     - Friedrich Nietzsche
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #64 -: Януари 11, 2013, 23:15:15 »

Много интересна тема. Браво! Добре е човек да знае как да оцелее сред природата.

Хубаво е, но само с четене не става. Едно е да знае човек, друго е да може, а за да направи нещо, трябва хем да знае хем да може.
    Помня веднъж как с един другарин и той "разбирач" като мен, два часа се борихме с една обикновена, двуместна, туристическа палатка, при все, че имаше упътване с картинки като за индианци.
    Сега ако я хванем, за 15 минути ще лъсне в изряден вид, ама тогава беше едно пъшкане, едно почесване, цъкане.
    Та мисълта ми е, че ако тази тема и подобните материали, свързани с "горското образование" са като един вид "упътване", то единствения начин, по който човек може да разбере колко нищо не е схванал е - като се опита да го направи. Ухилен
    Ето, например... някой беше качил как се прави заслон от клони. Лошо няма, ама хайде изгледай го и ще отидем в гората да ми направиш един заслон. Никой не ти казва, че тия клони се секът с брадвичка, която се предполага, че трябва да си носиш, както и още някои подробности, които са спестени, тъй като се предполага, че ние трябва да се досетим. И всеки гледа клипчето и си вика - а, ми то било лесно бе, я глей този как си ги нареди и стана като колиба. Да, ама не. То така има клипове и как се строи самолет, ама... нали знаеш приказката за кучето и месаря...
    Аз ако правя заслони, трябва да съм с някой друг, но честно казано, чак такива чудесии като на клипа не съм правил, тъй като не ми се е налагало да се преселвам в гората. Моето е, дето вика баба ми - хайдушката, по едно ноже, за 2-3 дена най-много и тва е. Я се наложи огън да паля - я не и това е.
    А иначе на теория мога да ти кажа как да стигнеш до северния полюс и едва да дишаш от жега там, но по-добре не тръгвай. Ухилен
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #65 -: Януари 12, 2013, 13:03:26 »

Вожде, предлагам ти да започнеш да правиш практически курсове по бушкрафт, научи ги ти си човека
    Активен
    Black Wolf
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #66 -: Септември 05, 2013, 13:25:45 »

Ами има хиляди неща. Аз сега съм на вълна боу-дрил и хенд-дрил. Иска си практика.  Готин
    Надявам се скоро да докарам нещата. Щото въпроса е не да става понякога, а всеки път! Намигване
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #67 -: Септември 05, 2013, 14:47:17 »

Цитат на: Black Wolf
    Аз сега съм на вълна боу-дрил и хенд-дрил.
    А имаш ли успешни начинания? Това за мен си е чист мазохизъм, ама сигурно е голем кеф, когато се получи.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Black Wolf
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Септември 05, 2013, 17:41:45 »

Има си чалъми. Като ги хванеш става лесно. Трябва за около минута да се прави. Ухилен
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #69 -: Септември 05, 2013, 21:07:43 »

Има си чалъми. Като ги хванеш става лесно. Трябва за около минута да се прави. Ухилен
    Шокиран  Шокиран  Шокиран
    Минута?! Това си звучи като магия повече, а не като чалъми! Ухилен
    Под един час не съм виждал да се получава. То ще излезне по-бързо отколкото с кибрит Ухилен
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Black Wolf
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: Септември 06, 2013, 01:12:55 »

Час? Не! Специалистите се справят за по-малко от минута. Некадърниците за 3-4 мин. Става въпрос за тези, които все пак го постигат.
    Тези които не могат да изкарат и до утре да търкат все тая.  Усмивчица
    Въпрос на техника е - демек на чалъм. Плезещ се

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PzCcaYcWgRE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PzCcaYcWgRE</a>
    « Последна редакция: Септември 06, 2013, 01:25:16 от Black Wolf » Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #71 -: Септември 06, 2013, 09:28:24 »

Час? Не! Специалистите се справят за по-малко от минута.
    Хронометъра се пуска от момента, когато започне тръканьето, така ли?
    Защото този от клипа като гледам, подготовката, докато започне, му е отнела поне 30 мин. А и... на тия клипове не е сигурно дали не режат от тайминга.
    Некадърниците за 3-4 мин. Става въпрос за тези, които все пак го постигат.
    Трябва да си призная, че аз май съм от големите некадърници. 
    Честно казано, предпочитам кремъчната система.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=zxNwNpXYFig" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zxNwNpXYFig</a>
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Книгата "Той говори"
    Книги
    7dc 0 3001 Последна<br />публикация Декември 31, 2009, 10:57:17
    от 7dc
    Как да бъдем себе си ? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    DArkAngel 22 1643 Последна<br />публикация Декември 23, 2010, 00:08:34
    от Малкия_Принц
    Как на един човек почва да му хлопа дъската :) « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    Emil 72 4839 Последна<br />публикация Септември 01, 2012, 01:22:37
    от Странник
    Странен сън,и какво може да значи той ?
    Моите сънища
    besniq82 1 1229 Последна<br />публикация Юли 12, 2013, 11:48:18
    от perli4ka
    "Спасете Българският език -той е духовно наследство"
    Обща тематика
    gemella 13 1219 Последна<br />публикация Май 18, 2012, 08:56:50
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright