Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Обратно към Природата или все пак да не пренебрегваме и Техническия Прогрес  (Прочетена 1905 пъти)
Щуродино
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #15 -: Април 23, 2012, 14:21:38 »

Хм, ами прав си..  Ухилен и кибрита не е решение, ами ако си съгласен сподели моля Усмивчица
Кибрита и запалките са решение до едно време. И 200 кибрита и запалки, пак са до време. И тук ще спомена, един от любимите си цитати на Рей Миърс:
"Огъня поставя човека на върха на хранителната верига. Без него, той просто става част от нея.".
Тия дни ще отворя една тема, която я мъдря от година-насам. Там, поне основните неща, ще се постарая да бъдат изяснени.
Дори смятам, да офертирам админа, да отвори цял раздел. И да не стане, ще го измислим някак. Според мен, способността на човека... и на всеки жив организъм, да оцелява в диви условия е особено важно нещо... а скоро, вероятно ще бъде от определящо значение. Хората са свикнали с една определена реалност, в която са поставени. Работа, после в къщи, после на кръчма и т.н. Всеки приема тази поставена реалност за даденост. Банките си вършат работата, болниците, съдебната система, полицията... и т.н. Хората, цифром и словом, са вече... толкова зависими от тези инстанции, от тази реалност, че изобщо не си дават сметка, какво би било, ако един ден, просто ...изчезнат... и реалността се смени с друга реалност, в която сами трябва да правят всичко и да разчитат, преди всичко на себе си и собствените си усилия, познания и възможности. 

Какво е "кръчма"?
Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #16 -: Април 23, 2012, 14:36:59 »

Згреших Това еее нещо като...заведение, в което се пие / евентуално яде/ и има музика/каква зависи от вида на кръчмето/ Усмивчица
Активен
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Все още ли искате да пушите? « 1 2 ... 6 7 »
Здрав дух здраво тяло
7dc 100 7742 Последна<br />публикация Август 25, 2013, 00:04:50
от Странник
Природата! « 1 2 »
Изкуство
Аэ съм 18 2921 Последна<br />публикация Юни 04, 2010, 21:41:35
от nia.boneva6
Разбиране -> Хармония -> Прогрес
Духовни връзки и взаимоотношения
praiseyou 8 2076 Последна<br />публикация Август 26, 2011, 22:05:50
от Турист
Как и защо в природата ..
Любопитни факти
echo105 2 1305 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 16:28:16
от Аэ съм
Влакове и пак влакове
Моите сънища
DGH 2 1036 Последна<br />публикация Април 11, 2013, 09:28:49
от DGH

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright