Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо съществува толкова омраза?  (Прочетена 3749 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #15 -: Януари 29, 2012, 03:39:13 »

Ами всъщност тази история си има и предистория мога да ти пиша на лични , защото не желая да говоря за това пред целия форум.Да не съм показала унижението, но то е умишлено.По -важен беше изхода от ситуацията в случая.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: Януари 29, 2012, 04:06:50 »

Незнам от късния час ли..,но не разбрах за кое говориш.Извинявай!  Ухилен
Активен
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Януари 29, 2012, 04:15:03 »

Незнам от късния час ли..,но не разбрах за кое говориш.Извинявай!  Ухилен
    Абсолютно нормално да не разбереш - единици са тези, които ме разбират, утре на свежа глава ще се опитам да изясня какво имам предвид  Ухилен
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Януари 29, 2012, 04:16:34 »

Хаха добре лека ти нощ http://www.youtube.com/watch?v=Mkh2qe6-t_4
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Януари 29, 2012, 12:07:05 »

Цитат
    В крайна сметка, обясних,че моето дете не е лишено от натурални играчки, като например саксии с пръст в които мн обича да рови и да ги залива с вода, после е малък още за дървените играчки за които ставаше дума, защото те не могат да му влязат в употреба.Личността не получи желания отговор на провокацията си, съответно повече не ми продума до края на срещата.Е, значи можело.

Хубава история.. (: Такива хора избират да "доказват" пред себе си силата си ...само че, това което показват и става очевдино е неувереност и страх в собствените си възможности и един вид идеята, че има и по - слаби им действа успокоително. Това от, което ми стана кофти е, че при моят случай имаше двама дето си се обетиниха активно серщу мен, само защото се опитах да помогна на една приятелка и се появи изключително скъп и ценен за мен човек, който взе че им повярва на глупостите и всякаш не успя да види цялата идея на ставащото. Резултата - Те доволни от всичко ме оставиха, братчето ми тръгна след тях и дори отказа да допусне варианта, че е възможно да го вкарват илюзия, а аз колкото и да сe oпитвам да обеснявам бях оставена пред свършен факт..  Сълзи

Цитат
    Знам , че не звуча така както искам, знам ,че звуча като мнителен и ограничен човек, но тук не мога да го обясня добре
    Не звучиш като мнителен и още по - малко ограничен човек, а като внимателна и сигурна в себе си жена, която знае какво прави - Наистина не е хубаво всичко да се приема на доверие и за факти без да се видят всички страни на ситуацията, защото дори хора, които познаваме от 8 години могат в своето желание да наранят някого да се вкарат в меко казано огромни заблуди, а ако им повярваме не знаем кого ще оставиме да си зъзне самичък на улицата задавайки си купища въпроси..

А разума, колкото и да се прави, че разбира не може да успокои вътрешните хлипания на душата, която постоянно и през сълзи пита "Защо?" "Нали на свързаностите в душите никой и нищо не може да повлияе? Нима всичко са било просто думи? " Изречения тип "Това е период рано или късно ще мине" не помагат, защото не можеме да побереме съмнението "Щом дори този човек повярва, наистина ли съм толкова зла и лоша?" И ако всичко това е така някак желанието да стоиме в този свят си отива бавно, но достатъчно сигурно....

« Последна редакция: Януари 29, 2012, 13:03:20 от DarkAngel » Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #20 -: Януари 29, 2012, 12:40:59 »

Цитат на: DarkAngel
    а аз колкото и да сe oпитвам да обеснявам
    ОбЯснение, диване, а не обЕснение. Хем вчера го взехме.
    А колкото до историята ти, много е трогателна, но черногледството ти е просто неизчерпаемо.
    Все някой ти мисли лошото, все те лъже, омайва и т.н.
    Първо, както и вчера ти казах - не надценявай толкова тези двамата, които считаш, че искат да ти причиняват каквото и да било. Доколкото разбирам, това са хора, които  трудно намират сила в себе си, за да се усмихнат, а какво остава за сила, да те накарат теб да се намръщиш. И всъщност не им е нужна, тъй като ти много добре се справяш с това. А това, твое братче, ако за толкова лесноманипулируемо го смяташ, въпреки, че доколкото знам ти е показал, че не е взел насериозно никоя от думите на тези двамата, то смисъла предполагам, че се губи, някъде по трасето.
    Активен
    clubnaropa
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #21 -: Януари 29, 2012, 13:26:26 »

Защо водата не е гореща е същият въпрос-защото не е подгрята достатъчно.Любовта и омразата са различни степени на едно и също чувство.Когато имаме малко енергия-мразим,затваряме се в себе си,страхуваме се.Когато имаме много-обичаме,отваряме се,раздаваме.За това правилният въпрос е защо имаме малко енергия и как да освободим повече за да обичаме повече,за да раздаваме повече.
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #22 -: Януари 29, 2012, 16:45:20 »

Защо водата не е гореща е същият въпрос-защото не е подгрята достатъчно.Любовта и омразата са различни степени на едно и също чувство.Когато имаме малко енергия-мразим,затваряме се в себе си,страхуваме се.Когато имаме много-обичаме,отваряме се,раздаваме.За това правилният въпрос е защо имаме малко енергия и как да освободим повече за да обичаме повече,за да раздаваме повече.

Чудесно казано   
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Януари 29, 2012, 17:11:01 »

Хубава история.. (: Такива хора избират да "доказват" пред себе си силата си ...само че, това което показват и става очевдино е неувереност и страх в собствените си възможности и един вид идеята, че има и по - слаби им действа успокоително. Това от, което ми стана кофти е, че при моят случай имаше двама дето си се обетиниха активно серщу мен, само защото се опитах да помогна на една приятелка и се появи изключително скъп и ценен за мен човек, който взе че им повярва на глупостите и всякаш не успя да види цялата идея на ставащото. Резултата - Те доволни от всичко ме оставиха, братчето ми тръгна след тях и дори отказа да допусне варианта, че е възможно да го вкарват илюзия, а аз колкото и да сe oпитвам да обеснявам бях оставена пред свършен факт..  Сълзи

Много съжалявам за това , което ти се е случило.Явно наистина държиш на този човек -"твоето братче".Трудно ми е да кажа нещо когато незнам конкретната ситуация пък и не съм критерии за съветник  Ухилен .., но бих те посъветвала да видиш, че ти наистина си била права, те са се отнеси смотано направо.Не си го слагай на сърцето чак така, ако пък момченцето ти е толкова добър приятел той едва ли ще се повлияе толкова от мнението им на тези.Ако се повлияе, помисли си дали наистина е този за който го мислиш или е някой , който при първото разочарование ще те зареже и повече няма да ти е приятел.Тези неща от личен опит ги казвам."Приятели","братя" и "сестри" - много, но истинските са много малко, а дори един ден да осъзнаеш, че нямаш никого до себе си, то знай ,че имаш себе си и може би това е вид  време за осъзнаване.След "лошото" винаги следва "добро" никога не унивай, няма незаменими хора и неща.
     Сърце Сърце Сърце Сърце Сърце Сърце Сърце
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #24 -: Януари 29, 2012, 18:16:28 »

Цитат
    Доколкото разбирам, това са хора, които  трудно намират сила в себе си, за да се усмихнат, а какво остава за сила, да те накарат теб да се намръщиш.
    До момента само двама човека могат да ме вкарат в това състояние единия е една приятелка от 12 години (с която ни избива на смях като чуеме глупости по наш адрес ), другия е това мое братче с което се познаваме вече кажи - речи две години и те двамката станаха, почти неусетно, дори повече от семейство за мен - много е шантаво и трудно за обяснение.. ..да кажем, че просто ми е изключително трудно да си представя какво ще е без тях (:  Относно другите - просто не отразявам отношението им, ако ме харесат - ок, ако ли не - здраве да е..

Цитат
    Когато имаме малко енергия-мразим,затваряме се в себе си,страхуваме се.Когато имаме много-обичаме,отваряме се,раздаваме.За това правилният въпрос е защо имаме малко енергия и как да освободим повече за да обичаме повече,за да раздаваме повече.

И да и не, тук по - скоро става дума за това защо е това неистово желание за унищожение - Примерно мен ме е наранил някой си там - ок, повече няма да го споменавам и тотален игнор, но няма да се опитам и да настроивам приятелите му с/у него, само за да го пребия... Ето това може да се каже, че ми бяга от разбирането.. Тази един вид тенденция при хората "На мен ми е зле, ама и на теб няма да ти е добре" (:

Цитат
    Ако се повлияе, помисли си дали наистина е този за който го мислиш или е някой , който при първото разочарование ще те зареже и повече няма да ти е приятел.Тези неща от личен опит ги казвам."Приятели","братя" и "сестри" - много, но истинските са много малко
    Определено изключвам варианта той да е човек, който както си казала ей тъй ще му скимне и айде чао!! Точно за това така реагирах, защото съм сигурна и знам, че е един от единиците истински, ценни и искренни хора, които биха направили много само и само да не те оставят и просто се уплаших да не би да тръгне по някакви заблуди.. (:
    Благодаря ти за съветите, миличка.

« Последна редакция: Януари 29, 2012, 18:32:10 от DarkAngel » Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #25 -: Януари 29, 2012, 19:26:30 »

Начина, по който описваш нещата, пречупени през твоята призма, е достатъчно красноречив за причината, поради която смяташ, че братчето ти е хукнало подир тези двама зломислители и злосторници.

Начина, по който се опитваш да видиш нещата, през очите на двамата злосторници и братчето ти, е съпоставим с начина, по който ти би видяла ситуацията, ако беше на мястото на някой от тях. Това, от една страна е леко тревожно.
    Да, но имам една изненада за теб, диване.
    Не си на мястото на никой от тях и това, което смяташ за реални факти, всъщност са ... как да го кажа... черните нишки, от цялата тази патардия. Знам, че ти е любим спорт, но стига си дърпала тези черни нишки. Не искаш пуловер от тях, нали?
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #26 -: Януари 29, 2012, 19:52:18 »

Определено изключвам варианта той да е човек, който както си казала ей тъй ще му скимне и айде чао!! Точно за това така реагирах, защото съм сигурна и знам, че е един от единиците истински, ценни и искренни хора, които биха направили много само и само да не те оставят и просто се уплаших да не би да тръгне по някакви заблуди.. (:

DarkAngel,освободи се от страховете си,всичко това е само в твоята глава.Не се захващай за определени хора,въпреки че на определена възраст мнението на приятелите е от изключително значение...,то с времето ще разбереш,че нещата се променят.Щом съвестта ти е чиста,нужно ти е повечко търпение и истината ще излезе наяве...Ако пък хората на които държиш са толкова заслепени,то струва ли си да се хващаш толкова за тяхното мнение?Човек цял живот търси истината и правилните хора...В случая това си е твой урок и аз вярвам,че ще си вземеш поука от него.

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #27 -: Януари 29, 2012, 20:31:21 »

И да и не, тук по - скоро става дума за това защо е това неистово желание за унищожение

Нещо ги боли и са позволили на болката да управлява поведението им. Не ти ли се е случвало- когато те боли, да искаш да премахнеш източника на болката си. В теб те или виждат този източник, или средството тя да намалее.
    Всъщност, не боли от това, че някой те мрази и ти прави мръсно, а защото някъде има рана. Всичко това ти се случва, за да потърсиш своята и да я излекуваш. Дали те ще си излекуват своите е тяхна работа, на която на този етап ти не можеш да влияеш по никакъв начин.
     Ако това ще те успокои- нещата не винаги са такива, каквито изглеждат. Когато си сигурна в добронамереността на излъчените мисли и постъпки, когато знаеш, че Истината е на твоя страна, просто ЗНАЕШ, че тя рано или късно ще излезне на бял свят. Вярваш и чакаш. Обещавам ти, че резултатът ще надмине очакванията ти. Но само в условието Любов и разбиране. Да очакваш от другите да ги проявят спрямо теб е все едно да им обещаеш подаръка си от Вселената.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #28 -: Януари 29, 2012, 23:54:06 »

Цитат
    Да, но имам една изненада за теб, диване.
    Не си на мястото на никой от тях и това, което смяташ за реални факти, всъщност са ... как да го кажа... черните нишки, от цялата тази патардия. Знам, че ти е любим спорт, но стига си дърпала тези черни нишки. Не искаш пуловер от тях, нали?
    Имам си пуловери и знам как изглежда отстрани, но държа на приятелите си и не искам да се влияят от някакви буквално измислени историики с които нямам общо.. а наистина боли бая, когато усещаш, че се случва - аз нямам против човека - щом иска нека хвърля огън и жупел и си ме мрази на воля (: За момент просто ми се стори, че този човек дето ми е като братче беше тръгнал да му вярва, защото никога не били го лъгали и предоставяли само факти и че аз едва ли не изопачавам истината ..а предполагам всички знаем без вина - виновен да излизаш какво е. Важното е, че е било неоснователно, явно имам се извинявам хаха (:

Цитат
    DarkAngel,освободи се от страховете си,всичко това е само в твоята глава.Не се захващай за определени хора,въпреки че на определена възраст мнението на приятелите е от изключително значение...
    Не, не, не е точно това.. то е по - скоро усещане, че има на кой да му пука за теб и при теб има човек за когото да ти пука и все пак не си безралична на всички, пък и е хубаво да има кой да те набие малко като мрънкаш много, ей така за спорта (:

Цитат
    Когато си сигурна в добронамереността на излъчените мисли и постъпки, когато знаеш, че Истината е на твоя страна, просто ЗНАЕШ, че тя рано или късно ще излезне на бял свят. Вярваш и чакаш. Обещавам ти, че резултатът ще надмине очакванията ти. Но само в условието Любов и разбиране. Да очакваш от другите да ги проявят спрямо теб е все едно да им обещаеш подаръка си от Вселената.
    Добре звучи казаното от теб, слънчице ама точно от добронамереността се получи цялата тая красива история хахахахаха (: А колкото до Знанието.. ..определено си изкарах и малкото акъл, че има вероятност да успеят. Добре, че такива неща не могат да повлияят на истинските и чисти приятелства - те буквално са над тези неща!

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Януари 30, 2012, 01:08:00 »

И да и не, тук по - скоро става дума за това защо е това неистово желание за унищожение

Нещо ги боли и са позволили на болката да управлява поведението им. Не ти ли се е случвало- когато те боли, да искаш да премахнеш източника на болката си. В теб те или виждат този източник, или средството тя да намалее.
    Всъщност, не боли от това, че някой те мрази и ти прави мръсно, а защото някъде има рана. Всичко това ти се случва, за да потърсиш своята и да я излекуваш. Дали те ще си излекуват своите е тяхна работа, на която на този етап ти не можеш да влияеш по никакъв начин.
     Ако това ще те успокои- нещата не винаги са такива, каквито изглеждат. Когато си сигурна в добронамереността на излъчените мисли и постъпки, когато знаеш, че Истината е на твоя страна, просто ЗНАЕШ, че тя рано или късно ще излезне на бял свят. Вярваш и чакаш. Обещавам ти, че резултатът ще надмине очакванията ти. Но само в условието Любов и разбиране. Да очакваш от другите да ги проявят спрямо теб е все едно да им обещаеш подаръка си от Вселената.
    Всъщност хората постъпвайки така с другите са по -скоро комплексирани, завистливи и понеже завиждат и изпитват огромна злоба се опитват да те смачкат.Абсолютно този път не отстъпвам в мнението си, защото опита ми с такива е голям.Аз също изпитвам болка понякога в себе си ,но не си го изливам на невинни хора.Просто, Алида извинявай, но никак не мога да се съглася с теб.За мен това са хора цял живот глезени, милвани и една трудност не са преживели,а да не говорим, че не са научени на малко уважение към когото и да било, истината е, че всичко им е на готово и ваобще...Някой виждал ли е такова същество как се отнася към възрастен човек например, аз съм чувала да псува по пенсионер ,който и на краката едва си седи и причината беше, че му се отправи малка забележка в автобуса да не се държи като леке..Какво да говоря.Аз такива хора не ги разбирам и не им съчувствам, бих им помогнала, но знам, че никой от тях не изпитва благодарност, те са слепи нито мисий нито дяволи имат в живота си.Поради липса на проблеми дайте да се направим на интересни и велики.Чак се наех  Ухилен Не знам сега правилно ли ще цитирам той си знае кой е... "По пътя на човек има "камъни", те те спъват, а ти се учиш да не се спъваш в тях.Те не израстват те винаги ще са си камъни, но има нужда и от такива".Това не е много точен цитат, по памет е и звучи горе-долу така.
    П.С. Али тва не е точно за твоя пост аз просто от него тръгнах тааа виж до каде се докарах
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съществува ли човешката душа? « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 22 5295 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 22:56:13
    от paparosko
    Какво всъщност представлява Кундалини и защо е толкова важна за нас?
    Йога
    sahaj 5 3596 Последна<br />публикация Януари 15, 2011, 18:12:01
    от sahaj
    Толкова ли е странно наистина?
    Въпроси и отговори
    Someone 8 1286 Последна<br />публикация Март 23, 2011, 17:16:56
    от Someone
    ИИСИИДИ - УЧЕНИЕ ЗА ТОВА, КОЕТО „НЕ СЪЩЕСТВУВА”
    Космогенезис
    air_fairy 2 1862 Последна<br />публикация Септември 12, 2011, 09:43:27
    от air_fairy
    Защо смятате,че сте индиго дете ?
    Въпроси и отговори
    Sobercho 14 977 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 15:05:42
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright