Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как на един човек почва да му хлопа дъската :)  (Прочетена 4831 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Октомври 13, 2011, 11:22:06 »

Емилчо , няма такава скрита лимонка ,като тебе  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Понеже не знам докъде стигнахте , почни от начало ,как точно примерно се заби в тоя форум , т.е започна да ти хлопа дъската  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #16 -: Октомври 13, 2011, 12:21:41 »

1.Ауч и от къде разбра че няма да има промяна?!Промяна има още от вчера до днеска хахаха боядисах си косата хахаха Веселяк .Ето това се нарича то КОНКРЕТИКА БЕ ХОРА....Човека знае кога индивидуално всеки ще умре....Може ли малко повече подробности....И дали ще спечеля от тото?!

2.Ми аз си живея в "моето" общество,но ти идваш в него(своеобразно като пишеш в МОЯТА тема).Друг е въпроса че доста хора живеещи си в "техните" общества от време на време се хоспитализират Веселяк

3.Благодаря дядо Попе,но мисля че да не те послушам буквално.Че има хора дето правят библията по свое му като сектата Йехова има....Но те са нещо от рода на това както дявола чете евангелето Веселяк

4.Странно как винаги такива просветени личности(хахаха) се оприличават своето "аз" на скъпоценни камъни в крайна сметка,а не примерно на олово Веселяк Ми аз примерно ограничавам света си около тъпите работи(както се вика като за тъп човек) нещо от рода на материалното(ново Ipad че,нова кола и прочие).Както се вика нещо ново и променено Усмивчица Ама виж го от хубавата страна ако имаше само духовно извисени хора тип "диаманти" още да си пращаме хартиени писма хихихи Веселяк

5.Еиии разконспирира ме че съм циганче-магналче :)Такава дума Ром аз не знам.Думата циганин знам и се радвам че съм циганин Плезещ се Все още циганска писменост не сме измислили иначе да пиша на нея....И искаш не искаш щеше да се научиш понеже скоро ще станем равни по брой с вас българите Усмивчица

6.Веселбата ще е напълно всеобща и се забавлявам с вас не по малко Усмивчица

Ах Емиле, Емиле, всичко което си написал си го написал на себе си, защото всичко което направих е да обърна твоите думи към самия теб. Ти дори не си говориш с нас, ивеве направи същото и ти дори неможа да се усетиш, ти дори не можеш да ни видиш, ти друго освен себе си не виждаш, Ти си въобразяваш, че си пишеш с нас, но всъщност ти дори не виждаш как се забавляваме с теб и само ти копираме твоите собствени изрази, и ти се набираш да си отговаряш... не се подценявай толкова... не вярвам мирогледа ти да е ограничен само до теб самия... иначе би било много жалко, но само от теб зависи дали можеш да прогледнеш отвъд себе си и да видиш че има свят и отстрани Усмивчица
Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
protoplasma
Гост
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2011, 13:55:39 »

Влиам аз в темата и започвам. Първото изречение, от някакъв си емил, който ни го знам-ни го познавам. Все пак, решавам да проверя за нещо смислено. Встъпителното изречение, тотално ме отказа.
Цитат на: Emil
Та да не прозвучи странно или пък обидно преди да почна да лея словата си искам да кажа че ни повече ни по-малко имам и чувството да се иронизирам сам по същия начин от време за време.
Съжалявам, емиле, но от тук-нататък е невъзможно да взема насериозно, която и да било твоя дума. И ако смяташ, за особено мъжко, това да си тъп и неграмотен, то ще се наложи да те разочаровам. Губиш си времето.
Активен
NightDreAm
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #18 -: Октомври 13, 2011, 14:27:05 »

Ах Емиле, Емиле, всичко което си написал си го написал на себе си, защото всичко което направих е да обърна твоите думи към самия теб. Ти дори не си говориш с нас, ивеве направи същото и ти дори неможа да се усетиш, ти дори не можеш да ни видиш, ти друго освен себе си не виждаш, Ти си въобразяваш, че си пишеш с нас, но всъщност ти дори не виждаш как се забавляваме с теб и само ти копираме твоите собствени изрази, и ти се набираш да си отговаряш... не се подценявай толкова... не вярвам мирогледа ти да е ограничен само до теб самия... иначе би било много жалко, но само от теб зависи дали можеш да прогледнеш отвъд себе си и да видиш че има свят и отстрани Усмивчица
Уж-Ум, светът е Огледало, което отразява нас самите! В това число написано от теб отразява самия теб!"Смеял се хърбел на щърбел."
sanguinary, да няма нищо мъжко да се майтапиш, че си неграмотен според теб-но е по-жалко, ако се имаш за възвишен, а си "фен" на Хитлер и смяташ, че всички РАЗЛИЧНИ от теб, следва да се изтребят. Да живее "възвишеността" на някои хора!
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 14:33:18 от NightDreAm » Активен
Emil
Гост
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2011, 14:37:43 »

Eona Lightholder ако ти отговоря точно как почна ми хлопа дъската или иначе казано как влезнах в този форум може да се засегнеш като "Йеховистите",а едно нещо съм научил С щефа не се карай баце дето дава работата или чиновника в общината дето плаща социалните Веселяк

Уж-Ум ми да слушам себе си ето на.....Още една черта открих за себе си тук направо много се радвам Усмивчица Нарцисизъма не е болестно състояние нали?! Усмивчица

Ето на пак станахме "Ние"....Имам чувството че наистина съм на сбирка на "Последователите на Йехова" че и на такива съм ходил понеже мислех че ще дадат някакви пари,ама те само искаха де Веселяк

Епа лошо няма човек да се забавлява радвам се за теб и твоя "колектив" хихихихи Веселяк

sanguinary аз пък кога съм искал някой да взима която и да било моя дума на сериозно?

Ти пък ако мислиш че е мъжествено да си грамотен и "последовател" може и да си прав

NightDreAm ето още един "последовател" само че с различно мнение....Внимавай може да ти вземат членската карта

Може ли един въпрос?!Как в днешно време толкова учители се навъдиха и то при това безплатно,а в миналото трябваше човек да ги търси хмммм.....После ще ми реват по телевизията че нямало учители налични хихихи Веселяк

Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #20 -: Октомври 13, 2011, 14:50:28 »

Аре давай смело де, аз ако искам мога и сега да те банна за умишлени провокации, ама не е това целта на задачата.

Активен

Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #21 -: Октомври 13, 2011, 15:07:08 »

всички разделения, на такива и онакива, индигота, кристали , обикновени, бедни, богати, червени бели, черни, ниски високи, са еквивалентни разделения на расистките разделения. и тъй като те са реалност, това са отличителни белези, проблема няма нищо общо с расизъм, т.е. спокойно и редно е да се делят нещата в желанието да бъдат дефинирани, и определени и изтъквани, проблема е в самата концепция расизъм, т.е. расизма е нещо редно и правилно, самото разделението в стремеж на отличаване. Проблема е в тези които са решили да съдят едни или други за това че разделят, също така че съдят тези които пък вкарват лични негативни емоции докато разделят. Най-смотаните от всички са тези които съдят за проявен расизъм. а не тези които проявяват расизма. тези които проявяват расизма разкриват себе си и собствените си интерпретации, т.е. те показват слабости, а тези които съдят слабите, са истински увредените и слабите. а тези пък които се подчиняват на концепциите за съдене са слепци. по принцип модератори назначени да спазват разни правила следват такива концепции за съдене, благодарим че има модератори които следват принципи на съдене, за да мога аз да прогледна и да се освободя от евентуално следване на такива принципи.

Освен умението приемане, днес осъзнах, че има и умение отричане... отричане на отричането си е отричане също.
Емил, казват се кристал защото кристала пречупва светлината в дъга със слаб интензитет на светлината защото кристала пропуска цяла дъга цветове не само индигов, също така в кристала се съдържа и олово, затова е слаб интензитета, защото оловото попива част от интензитета на светлината или по-скоро изтощава поради голяма плътност с много отражателност вътре и светлината губи силата си, т.е. последния активиран слой аура е от дъгов характер, диманата е дъга с висок интензитет, още по-ярка дъга, защото липсват материали с отражателна попиваща способност и светлината запазва силата си докато преминава през диаманта, т.е. ако незнаеш индиговия цвят е просто една от магнитните нишки в човешкото днк отговарящо на един от цветовете на аурата на човека. след диаманта има един последен слой аура - бяла светлина - дъги от дъги от самосебе си които не са пречупени от нищо и се виждат като бял цвят. Индиговия цвят е светлина с определена дължина на вълната нищо повече, както всеки друг цвят или звук или която и да била друга честота на трептене, вибрация. Цялата вселена е изградена от чиста същност с различна честота на трептене.
Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #22 -: Октомври 13, 2011, 16:49:29 »

Уж-Ум, светът е Огледало, което отразява нас самите! В това число написано от теб отразява самия теб!"Смеял се хърбел на щърбел."

да отразява ме, но не думите, а действието зад тях, ти виждаш ли действието? от там успяваш ли да видиш мен, можеш ли да ме отразиш. в момента в който успееш да отразиш мен, ще се загубиш в мен. написаното от мен отразява този за когото е написано, но не мен. Мен можеш да ме видиш зад действието което се получава от написаното от мен, но дали погледа ти стига тази дълбочина само ти можбе да покажеш. това което отразявам не съм аз. Няма как да съм хърбела или щърбела, но интересното е че ако Емил е щърбела то ти си хърбела, ти видя себе си в думите ми, и си помисли че аз съм хърбела. аз съм леко и зад хърбела и зад щърбела, може да ме наречеш баба меца, ама пак няма да си познал Усмивчица
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 17:24:42 от Уж-Ум » Активен

ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2011, 17:04:02 »

Расистки провокации от мен не е имало. Отговарях на вече създадените такива, но както и да е. Продължих с глупостите, съответно и аз имам вина. ОК.
Не бих подхванала темата за етноса на Емил, писах тук със съвсем друга идея. Не ме разбра - голяма работа. Усмивчица

Емиле, не ми пука циганин ли си, абориген ли, или парижанин с азиатски акцент. Все ми е тая. Ти каза, че си тъп, вече съм напълно съгласна. Няма да си правя труда да ти обяснявам защо - тааам, в далечинката, отвъд носа ти, би могъл евентуално да видиш причините. Намигване Но трябва да поискаш да го направиш. Ти не щеш - супер, радвай се на "благословията си". Опитваш се да си изфабрикуваш някакъв нелеп образ на слон в стъкларски магазин, което май не е много уместно. Усмивчица
Ти си решаваш, аз бях дотук с "провокациите".  Щастливко
Активен
NightDreAm
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Октомври 13, 2011, 18:19:41 »

да отразява ме, но не думите, а действието зад тях, ти виждаш ли действието? от там успяваш ли да видиш мен, можеш ли да ме отразиш. в момента в който успееш да отразиш мен, ще се загубиш в мен. написаното от мен отразява този за когото е написано, но не мен. Мен можеш да ме видиш зад действието което се получава от написаното от мен, но дали погледа ти стига тази дълбочина само ти можбе да покажеш. това което отразявам не съм аз. Няма как да съм хърбела или щърбела, но интересното е че ако Емил е щърбела то ти си хърбела, ти видя себе си в думите ми, и си помисли че аз съм хърбела. аз съм леко и зад хърбела и зад щърбела, може да ме наречеш баба меца, ама пак няма да си познал Усмивчица
Уж-Ум, никого не видях в думите ти! Но интересното е, че ти реагираш така. Думите са вид информация. Тъй че, не, няма необходимост да виждам зад думите ти действията-виждам намеренията ти! Не, написаното и казаното от ТЕБ-ПРОЯВЯВА ТЕБ САМИЯ! Следващия път, когато решиш да обидиш и/или квалифицираш някого си го спомни. Намигване Всичко около теб, край теб и извън теб е отражение на ТЕБ самия. Защо ми е да те виждам или познавам? Все тая ми е за теб! Ти си си ти, а аз аз! Макар че всички сме Едно Цяло! Аз имам избор да отразя нещо или не, както в огледалото ти си гледаш косата, а аз носа. Усмивчица Въпрос на избор! Аре, хлапе, следващия път преди да пишеш нещо малко мисли, че инак става жалка история, а и теоретикът, колкото, и да е добър, практикът си ходи по водата, докато другият го учи, видиш ли как се прави. Веселяк
Активен
NightDreAm
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Октомври 13, 2011, 18:23:42 »

Расистки провокации от мен не е имало. Отговарях на вече създадените такива, но както и да е. Продължих с глупостите, съответно и аз имам вина. ОК.
Не бих подхванала темата за етноса на Емил, писах тук със съвсем друга идея. Не ме разбра - голяма работа. Усмивчица

Емиле, не ми пука циганин ли си, абориген ли, или парижанин с азиатски акцент. Все ми е тая. Ти каза, че си тъп, вече съм напълно съгласна. Няма да си правя труда да ти обяснявам защо - тааам, в далечинката, отвъд носа ти, би могъл евентуално да видиш причините. Намигване Но трябва да поискаш да го направиш. Ти не щеш - супер, радвай се на "благословията си". Опитваш се да си изфабрикуваш някакъв нелеп образ на слон в стъкларски магазин, което май не е много уместно. Усмивчица
Ти си решаваш, аз бях дотук с "провокациите".  Щастливко

ИВЕНЕ, затова сме на това дередже в България, защото все някой се оправдава, че друг пръв го бил направил. Иисус Христос хвърли ли камъка или отказа? Ако Вие наистина бяхте толкова "възвишени"(моля тези, които наистина са да знаят, че думите ми са за другите пишещи тук и имащи се за голяма работа, макар че това последното го прави чат-пат всеки човек), нямаше така да скачате и да пишете глупости. Първо, расизмът и "разделението" са само в нечии глави-за другите това е просто част от опита/тностите. Нищо никога не е било реално разделяно. Може би беше временно "преобразувано", за да се види кой как ще играе!
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #26 -: Октомври 13, 2011, 18:42:51 »

Аз първо не съм засякла веднъж някой да е заявил - Аз съм възвишен , в този форум. Всеки си е на някакво ниво в развитието си , което не е линейна права ,че да се говори въобще за някой напред или назад.

Второ- не е гаранция , при големия обем посещения на ден , кой как ще разбере думите ви. Та особено по теми - расизъм,  самоубийства, наркотици  и подобните, избягвайте да се шегувата. Та ако се продължи с подобни дискусии с оправданието , като са тъпи и не разбират зад думите или аз съм си такъв и  така си се изразявам, абе аре майтап да става и да е весело и тнт. просто темата се заключва.

Много ми е интересно , че хем викате всички не съди и окачествявай и в следващото изречение го правите.
Активен

Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #27 -: Октомври 13, 2011, 19:22:43 »

Усещате ли как някой много хубаво си похапва? (нямам предвид Емил, а истинския провокатор)Тази тема се напълни със същества, които се канят да пируват с негативна енергия. Имам предложение да раздигаме баницата, защото не бил луд този, който яде, ами този, който му я дава.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Emil
Гост
« Отговор #28 -: Октомври 13, 2011, 20:28:48 »

Eona Lightholder

Само искам да направя една вметка която да коснстатира че не съм правил провокации нито една аз лично ;)Може да съм констатирал някой неща и то в общ план,но не съм правил провокации виж предишните мой мнение(може да се движи човек до границата,но не значи че я е пресякъл).

Та на въпроса ти....Дъската образно казано си ми хлопа от отдавна ама тогава нямаше още такъв форум нали Веселяк

Мислех да изръся няколко изречения лишени от смисъл изпълнени с цинизъм(за шоуто),но истината е че влезнах тук заради един семеен спор и до голяма част от любопитство да видя "последователите" и възвишените същества и техния мироглед на какво се крепи Усмивчица

Та да те питам какво значи според теб да насажда един човек омраза?И не се ли насажда омразата с думата "ние"....Когато човек загуби идентичност за да бъде част от един "колектив".Пък и ако ми кажеш една война която е започнала от "насаждане" на омраза във форум имаш почерпка с бира от мен най-малкото.Странно нали един
човек е дявол ако е расист в един форум,но при този строг контрол на тези общества пак стигаме до пушката ранно или късно:?Аххх лицемерие......

Уж-Ум

Браво на теб много се радвам че пречупваш светлината.Аз се казвам Емил и съм човек.Не мога пречупвам светлини и не се съпоставям със кристали и диаманти Усмивчица Дали се оприличиш на кристал,диамант или олово разлика много голяма няма да има пак ще си човек не смяташ ли Веселяк

Не знам не съм птицевъд и не знам кой е хърбел и кой щърбел Усмивчица

Не искам да те наричам баба мецаната понеже не това е страшното,а ти да почнеш да ме наричаш дядо мецан ^^ Веселяк

ИВЕВЕ защо така е мога да разбера.Дали в реалност един човек престава нещо понеже иска престане или просто като види даден авторитет в момента това лице е модератора Усмивчица Май сме на принципа на овчето стадо,а ИВЕВЕ?Усмивчица

Честно казано се радвам на благословията си.И честно се чудя само на едно за тебе.От до тук изказаното от теб защо си сложила вълк за Аватар?Това ми е доста любопитно имаш ли идея какво символизират вълците и изобщо глутницата като цяло(честно казано фен съм на тази тема за вълците).

Eona Lightholder къде е станало дума за самоубийства, наркотици или ти превантивно го казваш да не забие темата натам ^^ Усмивчица

Alida честно казано темата за сега изгуби много конкретен смисъл и логика и го откарахме в чиста проба "хуманизъм" и "просвета".Но може да придобие отново смисъл понеже както каза Eona Lightholder много хора посещават форума и знае ли човек Усмивчица

=============================================================

Някой новичак ако чете чакам отговори на първия пост честно казано....И нещо прагматично от някой просветен за мен радостно непросветения Усмивчица

Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Октомври 13, 2011, 21:03:11 »

Мда индиректна провокация.
Емчо ако искаш да си и  играеме и да се забавляваш по- натам, давай го малко по-кротко и по-открито.

Ако  на пук на сестрати влизаш да си правиш гаргара с хора , които тя уважава за да и покажеш ,незнам какво си е детско и не и  правиш услуга.

Та пускаш да видиш кой ще се хване , правиш си някакви изводи , каквито ти изнасят за да продължиш заигравката. Моля нови хора не се хващайте .

Емиле ако държиш ,както ти казах почни на ново. Примерно -Здрасти аз съм Емил на 22 . Сестра ми е член на този форум, а аз мисля че сте секта ,като йеховистите и тнт ............. измислям си .

Няколко сведения за форума

Форумът е обществен , което следователно трябва да отговаря на обществения критерий за рамки ,особено защото се посещава от много тийнейжери.
Форумът се казва не форум за индиго , а център за духовно развитие т.е съфорумците са всякакви
Никой няма претенции за просветен или възвишен , всички са търсещи и развиващи се.
Да училище е , по взаимоучителната метода, всеки е и учител и ученик.
Мирогледът който искаш да видиш няма да го видиш , защото няма еднопосочен такъв , пак казвам разнообразието от търсещи е огромно.
По същия начин ще намериш последователи на какво ли не.
Целта е единство в многообразието.
Някакви отправни точки са намерени.
Какви практически съвети искаш, как да си заковеш дъската или да смениш дограмата?Хммм?
Активен

Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
Въпроси и отговори
... 4 1451 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
от ИВЕВЕ
Съновиденията и виденията на един мой близък човек
Моите сънища
Blue Rose 0 1455 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 01:05:36
от Blue Rose
Мисли и откровения на един човек
Послания
Blue Rose 3 1552 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 14:49:17
от Щуродино
Как се усеща светоусещането на човек по снимка
Въпроси и отговори
mamagaya 9 1323 Последна<br />публикация Май 14, 2012, 13:10:59
от mamagaya
Как детето да стане човек?
За родителите
Бунтарката 1 5267 Последна<br />публикация Октомври 11, 2013, 20:32:18
от Бунтарката

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright