Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Според Ошо Исус страда от ментални отклонения. Вие съгласни ли сте с него?  (Прочетена 3675 пъти)
Soenya
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #15 -: Септември 19, 2011, 19:16:19 »

А за хората, които следват написаното от него и приемат всичко за чиста истина, носи ли отговорност.
Според него БОГ няма. И за теб ли е така?

Питат Ошо: Вие мислите ли се за бог?
Ошо отговаря:
Боже мой, (пауза и смях) Бог няма! Тогава как е възможно да се смятам за бог? Бог е най голямата лъжа която е създадена от човека.
и т.н. интервюто продължава...
http://www.youtube.com/watch?v=4Pp5mWs8k5I
Търсач, разбирам позицията ти. Но човек не е само добро и само зло -не забравяй. Плюс това - ок - ако някой се интересува от него ще се сблъска и с двете и ще избере кое му носи Истина и кое не. Не е ли така със всичко. На мен също не ми харесват определени неща в този сайт, но пък други ги харесвам много. Или в хората..и т.н.
А от друга страна, това, че хората започват сляпо да вярват в нещо е грешно според мен и е хубаво да се знаят и двете неща. така мисля аз.

Права си ,че винаги трябва да се гледа реално,затова и този ми пост ще бъде насочен към теб.

Агитираш хората да вярват в един човек, да го следват и да черпят знания от думите му. (Това подсказва заглавието на темата)
Ще задам два реторични въпроса- Как се създава религията? Какви са предпоставките за нея?
Първо се създава идея/цел,която да бъде сложена в самия център на учението, след това имаме проповедник/месия/просветен....имена много.... след това идеята се разпостранява,създават се центрове(джамии,църкви,манастири,наемни стаи за лекции), към идеята се прибавя символ(кръст,свастика), след това се правят йерархии и в крайна сметка всичко се записва в една книга (Корана, Библия, Веди)- има много религии- Християнство,Будизъм, Комунизъм и тн.
Ошо е тръгнал да създава една такава- в самото начало е ,но му се вижда края. Смятам така,защото този човек прави нещо,което се препокрива с действията на много негови предшественици през изминалия век( шарлатани проповядващи Библията или Корана през своята призма).

Давам съвет на всички,които са решили да следват нечия мисъл или идея- Всички се раждаме малки,посинели и плачещи,всички сме с еднакво човешко начало, всички се раждаме равни, недейте да благоовете пред кумири. Аз не знам Исус дали е съществувал,но ИДЕЯТА за него и прекрасните деяния,които са негово дело ме вдъхновяват. Смятам,че има много добри и прекрасни хора... Ошо може би е един от тях...може и да не е. Само действията му ще покажат,на думи всички са силни и неповторими.
Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
Star Rover
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

« Отговор #16 -: Септември 19, 2011, 19:48:06 »

Соеня, защо казваш АГИТИРАШ? Също чета темата и още в самото и заглавие виждам - ЧОВЕКЪТ, КОЙТО МЕ НАСТАВЛЯВА ПО ПЪТЯ МИ. Момичето предлага това, което впечатлява нея всъщност и черпи другите споделяйки вълненията си, че чак и превежда.
Под това виждам "ОШО е от лошите - Хей, той обижда бог и Исус!!!", а под това  - Хей, Внимавайте на кой се кланяте?
хахахахха

Всичко наред ли е? Как сте?

Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
Soenya
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #17 -: Септември 19, 2011, 20:26:25 »

Браво за желанието и ентусиазма. Малко в множко ми идват твърденията днес,може би това ме провокира да пиша - Исус е шизофреник, Петър Дънов е циганин и Богомилите са шпиони. Аз съм християнка по религия,но си изповядвам моя истина... Всеки има това право,но нека не намесваме и не оценяваме чуждите истини и вярвания. България е християнска държава. Мнозинството са християни и като такива им дължим поне малко уважение. Това тук е център за духовно израстване,а не място за оценки или нападки - написах доводите си и не мисля да се повтарям. Поставих нещата от другата страна на монетата-нали това се поиска от нас? За едни Ошо е посветен с преобръщащи живота мисли и думи, за други той е шарлатанин. Две лица, две мнения. Нарича се огледало на действия и думи.
Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #18 -: Септември 19, 2011, 21:34:15 »

Буда, чийто ученик се смята Ошо, също не е говорил за бог и за любов.
Ако се смята за последовател на Буда, защо внушава на хората, че чрез секс може да се достигне просветление?
Това ми го е казвал очевидец бил ашрама му.
Активен

Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 19, 2011, 21:38:58 »

Сподели ги ги за да ги коментираме.
Е и за какво - за да те убеждавам в нещо ли? Не мисля, че има смисъл в това.
Не става въпрос за убеждаване, а за поставяне под прожектора на идеите на някой, който смята, че може да даде нещо на света.
Активен

Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #20 -: Септември 19, 2011, 23:20:39 »

Буда, чийто ученик се смята Ошо, също не е говорил за бог и за любов.
Ако се смята за последовател на Буда, защо внушава на хората, че чрез секс може да се достигне просветление?
Това ми го е казвал очевидец бил ашрама му.
Предлагам ти на този въпрос да си отговориш чрез Гугъл....бързо ще стигнеш до отговора относно тантра ..и дори древните храмове, които изобразяват любовта между мъжа и жената! И пак ти казвам - запази добрия тон, престани да хейтваш, защото негативната ти енергия ме дразни и ме гони от това място!
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Септември 20, 2011, 08:36:33 »

Предлагам ти на този въпрос да си отговориш чрез Гугъл....бързо ще стигнеш до отговора относно тантра ..и дори древните храмове, които изобразяват любовта между мъжа и жената!
Проверил съм доста свещенни писания като Веди, Упанишади, Гита, Библия, Коран и т.н.
Там никъде не се споменава, че чрез секс се постига просветление.
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #22 -: Септември 20, 2011, 12:41:40 »

Търсач, този, който е бил в ашрама му и ти е казал това, просто не разбира...
Ошо не учи хората, че чрез секс се постига просветление. Чела съм точно книгата му "от секс към просветление", и със сигурност знам, че не е това, на което учи хората. Защо не я прочетеш и сам да си съставиш преценка?...Тантра на Шива и Сараха няма нищо общо със секса, още по-малко с постигане на просветление чрез секс.
Учудваш ме...Шри Матаджи също я отричат...е, и?!?
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Септември 20, 2011, 12:45:44 »

Търсач, този, който е бил в ашрама му и ти е казал това, просто не разбира...
Ошо не учи хората, че чрез секс се постига просветление. Чела съм точно книгата му "от секс към просветление", и със сигурност знам, че не е това, на което учи хората.
Щом си чела, защо не ни обясниш как той обяснява пътя към просветлението?
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #24 -: Септември 20, 2011, 19:00:06 »

Търсач, можеш сам да си го обясниш, ако искаш.
Относно бога и това, че той не е личност - има две течения, едните смятат, че е личност, другите, че не е.
Аз мисля, че е и двете - той е личност, и в същото време, не е.
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Септември 20, 2011, 22:08:13 »

В описаното от Ошо не става ясно как да достигнем просветление.
Интересува ме как Ошо показва пътя и дали той се смята за просветлен?
Активен

Star Rover
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

« Отговор #26 -: Септември 20, 2011, 22:18:56 »

Търсач, остави Ошо да почива в мир. Релаксирай си, отпусни се.
Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Септември 21, 2011, 07:58:13 »

Търсач, остави Ошо да почива в мир. Релаксирай си, отпусни се.
Не обичам половинчатите работи. просто не е сериозно.
Активен

Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 203

« Отговор #28 -: Септември 21, 2011, 09:16:55 »

Това е така защото всеки път е индивидуален. Никой не минава по един и същ път.

Всеки, който тръгне да посочва пътя за мен той е шарлатанин!
Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Септември 21, 2011, 16:48:20 »

Това е така защото всеки път е индивидуален. Никой не минава по един и същ път.
Всеки, който тръгне да посочва пътя за мен той е шарлатанин!
Не съм съгласен. Исус много ясно каза, че трябва да се родим отново за да влезем в Царството Божие.
Пътя е през Тясната врата и Живата вода.
Активен

Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Трактат за светлината и просветлението
Духовни учения
Paladin60 0 866 Последна<br />публикация Август 23, 2011, 22:56:10
от Paladin60
Просветлението за Истината « 1 2 ... 6 7 »
Духовни учения
Aliya 100 3791 Последна<br />публикация Май 13, 2012, 23:37:12
от boryanab

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright