Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Гласове в сънищата ми.....  (Прочетена 5775 пъти)
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #15 -: Май 13, 2012, 13:32:37 »

Здравейте,реших да споделя нещо което ми се случи наскоро.Докато спях една нощ,чух гласа на мъж,с който имам взаимоотношения ,но по-една или друга причина в момента сме разделени и неможем да бъдем заедно,както трябва.Просто,чух глас който ми каза-"Ей",и това беше неговия глас,сякаш усетих и присъствие,стреснах се и се събудих.Възможно ли е да имаме подобна връзка помежду си,или вече полудявам?!

Здравей. Усмивчица На мен много пъти ми се е случвало толкова силно да искам нещо, че понякога просто да "усещам", че то става.. Както при случайте, когато една жена толкова много иска да има дете, че организмът и започва да асе държи така все едно наистина е бременна - сещаш се повръщане, винене на сввят, т.е. пълна програма..
    Искам да кажа, че според мен просто много силно искаш да имате връзка с дадения човек и е твърде възможно  да си го сънувала и ако си била в полубудно състояние да си го чула в съня си, а да си мислиш, че е реално. Сама казваш "Стреснах се и се събудих"... Помисли и над този вариант. Усмивчица
    Разчети се там за случайте, когато човек има силна връзка с друг човек и сравни двете неща.. реално шанса да си го сънувала е доста по - голям от шанса то наистина да е било така.

П.С. За ореантация ще ти кажа, че ако имате така връзка щеше да знаеш и дори нямаше да ти хрумне да зададеш този въпрос - Казвам го от опит 
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    MiMiT0
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #16 -: Юни 01, 2012, 01:14:49 »

Веднъж ми се случи...не беше точно глас, който чувам ясно или си спомням... ами по-скоро като някакво съобщение...все едно някой каза "скоро всичко ще се оправи" ... понеже една приятелка имаше проблем и тя доста се притесняваше и го прехвърли и на мен...и аз в съня започвах да се притеснявам за нея...и изведнъж това чувство на спокойствие и това "съобщение" и това беше Веселяк доста интересно, така и стана
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 124

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #17 -: Юни 01, 2012, 14:14:39 »

Бъдете много внимателни  в желанието си да се свързвате с гласове чийто източник е неизвестен.Не е задължително всеки такъв опит да е опасен,но неопитният подход само от любопитство може да навлече нежелани изживявания за вас.За себе си мога да споделя че съм имала и добри и лоши преживявания с гласове.И в двата случая не бяха провокирани от мен,просто се случиха.Моят опит ми показа  че ,ако чуеш да викат името ти не винаги следва нещо добро.Случвашеми се преди да заспя в унес,а после направо още с лягането будна.С поделям го с вас защото ако нямате идея как да постъпите,чужди савети или любопитството могат да ви отведат на място кадето не ви се иска да бъдете.Това е една врата,която отвори ли се веднаж винаги има желаещи да ,,минат,,.Не искам да плаша никого.Просто бъдете внимателни,проверявайте преди да ,,отворите,,ако не сте сигурни не го правете.Пожелавам успех на всички тръгнали по безкрайният и интересен път на себеопознаването.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Юни 01, 2012, 14:43:51 »

Бъдете много внимателни  в желанието си да се свързвате с гласове чийто източник е неизвестен.Не е задължително всеки такъв опит да е опасен,но неопитният подход само от любопитство може да навлече нежелани изживявания за вас.За себе си мога да споделя че съм имала и добри и лоши преживявания с гласове.И в двата случая не бяха провокирани от мен,просто се случиха.Моят опит ми показа  че ,ако чуеш да викат името ти не винаги следва нещо добро.

Р. Щайнер също посочва сериозните опасности при чуване на гласове и препоръчва човек да положи всички усилия това да престане.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Юни 01, 2012, 15:58:40 »

Да Ich,това направих и аз,макар преди почти 20 г. когато ми се случи нямах и на идея кой е Рудолф Щайнер.По късно попадайки на правилните книги разбрах какъв късмет съм имала да прекъсна това.Не беше лесно,коства ми много защото тогава не знаех нищо,най-вече как да се зщитя.За това и отправям този призив за внимание.Иначе като цяло тази тема е цял един свят,който носи и много хубави и позитивни емоции.
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #20 -: Юни 01, 2012, 22:03:25 »

Бъдете много внимателни  в желанието си да се свързвате с гласове чийто източник е неизвестен.Не е задължително всеки такъв опит да е опасен,но неопитният подход само от любопитство може да навлече нежелани изживявания за вас.За себе си мога да споделя че съм имала и добри и лоши преживявания с гласове.И в двата случая не бяха провокирани от мен,просто се случиха.Моят опит ми показа  че ,ако чуеш да викат името ти не винаги следва нещо добро.

Р. Щайнер също посочва сериозните опасности при чуване на гласове и препоръчва човек да положи всички усилия това да престане.
    Опасности? Би ли споделила какво е посочил Щайнер относно тези гласове?
    Никога не ми се е случвало нещо, което да отговаря на думата опасност.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Юни 02, 2012, 00:20:54 »

Не се  базирам на прочетени неща ,а на собственният си опит.Чети по-внимателно Sita!Не е задължително да ти се е случвало на теб,но е така.Нали за това всеки споделя тук опита си,за да обменим мнения.Освен това не бих тръгнала да раздавам безплатни съвети от прочетени,но непреживени или непроверени от мен неща.
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #22 -: Юни 02, 2012, 00:35:35 »

Не се  базирам на прочетени неща ,а на собственният си опит.Чети по-внимателно Sita!Не е задължително да ти се е случвало на теб,но е така.Нали за това всеки споделя тук опита си,за да обменим мнения.Освен това не бих тръгнала да раздавам безплатни съвети от прочетени,но непреживени или непроверени от мен неща.
    Мнението ми е насочено към Ich, която да ми нахвърли какво е посочил Щайнер.
    За теб похвално, собственият опит е сред най-добрите учители.
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #23 -: Юни 02, 2012, 00:39:02 »

Веднъж преди около 3 години ми се случи следното - бях започнал да се събуждам, когато чух, че някой произнесе името ми, а след още няколко секунди се чу звук от пускането на компютър. Гласа няма на кой да бъде, но за звука от компютъра - моят беше изключен, а комшийте дето имат компютри не ги държат в стайте, които са близо до спалнята ми.
    Наскоро оради неприятна поредица от събития се наложи да поровя в нета и се оказа, че американците от години разработват технология наречена V2K (че и по-лоши неща, но предпочитам да спра дотук)

Наскоро пак усетих, че като звуков фон в съня ми някой говори съвсем равномерно (което означава, че е трудно да му обърнеш внимание), но имаше фрази, които се повтаряха. Това стои в основата на хипнозата.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #24 -: Юни 02, 2012, 00:48:00 »

Ами обръщението ти е женски род и може би това ме подведе да отговоря  аз.Ако това е шега между вас момчета не я разбрах много добре ма
    • А сега сериозно-би ли споделил нещо от твоя опит с гласове ,ако  не е тайна.

Активен
    Ditko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #25 -: Юни 02, 2012, 00:57:56 »

Аз също съм чувал гласове, но не им обръщах внимание (докато не видях тази и още една тема във форума) и си мислех, че е от това, че се унасям и съм в предсънно състояние.

Точно когато съм се унесъл, отпуснал, изчистил съзнанието си и съм на ръба да заспя в един момент от нищо и никъде чувам някакъв глас, който казва някаква дума или кратко изречение, нямащо връзка с нищо, за което да съм мислил преди да си легна. Единият път даже ми изкрещя толкова силно, че се стреснах и се събудих, и се разсъних. Винаги чувам думата/изречението ясно, отчетливо, на фон няма нищо друго в момента на изговарянето - никакъв звук, шум, други думи или каквото и да било друго. Сякаш за някакви части от частите от секундата някой изключва звука в мозъка ми, за да може да ми каже силно и ясно определената дума/изречение. След като чуя думата известно време я помня, помня и гласа, силата, сякаш още ми кънти в главата и се чудя дали мозъкът ми е забравил да прибере току-що чутата мисъл преди да заспя. Не знам дали това, което написах току-що е идентично с това, което вие преживявате, но доста ми прилича. И ми е доста интересно, ако има нещо по-голямо отвъд научното обяснение за тези случки (хехе, дойде ми на акъла, че това може да сме самите ние, но чутите думи да са отражение на моментните ни мисли в паралелни светове, които по някакъв начин са достигнали през време-пространството до нас самите). Както и да е , не ми е интересно толкова как, колкото защо. Усмивчица
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Юни 02, 2012, 01:16:37 »

Old_Soul,това за което намекваш е само един от тревожните варианти,по долу някаде в темата има предупреждение за него.Това за щастие не ми е идвало до главата.Имах предвид същности от астрала ,които искат на всяка цена да се свържат с нас.Техните намерения не винаги са толкова чисти,за това е опасно да бъде провокиран контакта с тях  без да знаем кой е отсреща. А що се отнася до програмите добре е ако някой е наясно  да сподели нещо по-конкретно.Как работят,кое ни прави уязвими за тях изобщо нещо което да хвърли повечко светлина по въпроса,а не само тревожни факти.Май това отива към друга тема,но все пак давам само идея.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #27 -: Юни 02, 2012, 02:34:42 »

Ditko,точно за това говоря.При мен така започна и не му обръщах внимание може би месеци.Мислех че е игра на заспиващото съзнание,докато не започна да ми се случва и будна.Развитието на нещата беше,че няколко конкретни гласа ме държаха будна по нощите викайки в ухото ми буквално с пълна сила.Собственичката на единият от тях дори се появи пред мен смеейки се силно ясно и звънливо.Дори по случайност разбрах коя е тя.Споделяйки тревогите си с един познат,когото всъщност познавах само от броени дни,но знаех,че може да контактува c починали хора,му описах случилото  се подробно.Оказа се,че това е неговата наскоро преди месец починала приятелка,чиято душа той не е искал да тревожи заради тежките обстоятелства около края и.След това историята с жената приключи,но останалите гласове не се отказваха.Нямах познания нито опит,нямаше интернет тогава нито кой знае колко четива,които да си струват на темата.Нямаше кого да попитам нито да споделя.Нямаше и време,а обстоятелствата ме подтикваха към избор,а именно-това ли ще бъде живота ми от тук нататък?Е  аз си знам как се справих с това.Няма да изпадам в повече подробности и без това се получи твърде дълго.Такова е моето обяснение на нещата Ditko,a защо всеки сам търси отговора.
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #28 -: Юни 02, 2012, 11:59:33 »

Само намекнах за технологичната част на нещата за да не ме обвинят, че пиша не по темата или че е някаква конспирация, въпреки, че има и теми за mind control.
    Когато някаква същнот от астрала иска да се свърже с нас все ще намери начин да го направи - примери за това много: пророческите сънища(такива при които разговарям с някой, който не съм виждал до момента, но по-късно дейтвотелно се появява) или когато сме в будно състояние те ни въздействат по други начини - може в критична ситуация да вземат за кратко контрола върху събитията, а човека след това да няма ясни спомени.
    Когато творим също е под въздействието на някакви астрални същности.
    Ако някой от отвъдното толкова настойчиво се оптива да привлече нечие внимание значи има нещо което не е наред - или се опитват да предупредят за нещо лошо или е опит за обсебване
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #29 -: Юни 02, 2012, 12:19:20 »

какво е посочил Щайнер относно тези гласове?

…Сега можете да си изясните: Когато човек стои на Земята, той всъщност отдолу нагоре винаги е в положение, че е родствен на духовното долу; там той може да се гмурне като плувец.

Когато през нощта излизаме с астралното си тяло навън, тогава всъщност навлизаме навсякъде в твърдото ни обкръжение. Ние се свързваме с това, което е твърдо, тъй като не можем да навлезем във въздухообразното и фактически странстваме в твърдото наоколо.

Това разхождане в твърдото вещество има голямо значение. Както Ви казах преди, когато се отнасяме по правилен начин с топлината, тогава достигаме до там да виждаме духовните същества на въздуха. Но когато през нощта излезем от тялото си и като дух се свържем със земното, може да се случи при събуждането си все още да си спомняме нещо от това, което сме изживели вътре в твърдото вещество на Земята. Още имаме нещо вътре в себе си; в душата си имаме нещо.

Това е извънредно интересно. Вие сигурно вече сте забелязали:

Когато се събужда, човек много лесно чува тонове.

И ако при събуждането отдадете нужното внимание, ще изживеете тази особеност така, че ще си кажете:

- Някой сега почука на моята врата!

Това е наистина съвсем странно Когато със своята душа се вживее във въздуха, тогава човек вижда нещо, тогава се появяват образи, картини.

Но когато навлезе с душата си в твърдото вещество, както плувецът се гмурва във водата, тогава човек изживява тонове (звуци).

И точно това е извънредно важното, че всички твърди вещества непрекъснато издават тонове, само че човекът не ги чува, защото не се намира в тях. Във всяко твърдо вещество постоянно звучат тонове и човек ги чува само при събуждане, защото тогава още наполовина е потопен в тях.

Тези тонове може и нещо да означават, и напълно е вярно, че когато например някъде далече някой е умрял и при събуждане човек чуе нещо като чукане на вратата, това е във връзка с починалия. Естествено, сега човек не е способен да тълкува тези неща по правилен начин.

Помислете само:

Всички Вие не бихте могли да четете, т.е. не бихте могли да тълкувате написаните върху хартията букви, ако не сте ги научили.

Също толкова малко можете да тълкувате това необикновено нещо, което действа, когато при събуждане човек чува тонове. Не трябва да мислите, че точно починалият е при вратата и чука с пръстите си. Но починалият, който в първите дни след смъртта още присъства на Земята, живее в твърдите тела. И това е нещо, което не трябва да Ви учудва, че се пораждат звуци именно във връзка с твърдото, както непрекъснато е разказвано във времената, когато все още се е обръщало внимание на такива неща. Че хората имат предчувствие, когато някой далече почине, това има своето значение. Починал е човек. Със своята душа той на първо време още е свързан с твърдото земно царство. Там се пораждат звуци, които произлизат от него. Човекът звучейки напуска земното битие. Естествено Вие достатъчно добре можете да ги чуете и в далечината, както можете да прочетете това, което някой предава от Америка. Една телеграма може да се получи и от Америка. Такива въздействия от различни разстояния се осъществяват чрез твърдото земно вещество, има ги на Земята, постоянно са там. В епохите, когато се е обръщало внимание на такива неща, човекът напълно е съзнавал връзката със земното. Това не е само приказка, това фактически е нещо, което в ранните епохи е било направо възприемано.

Виждате следователно, че човек прониква в съвсем определени неща, които днес се смятат за суеверие, които могат да се докажат научно, както и другите научни неща.
    Трябва тези неща само да се познават съвсем точно. Ако човек стигне до това да възприема духовния свят във въздуха, ако хората не бяха така чувствителни както са днес и не искат да понасят някои неща, Вие сами знаете: колкото хората стават по-цивилизовани, толкова са по-хленчещи в известно отношение, а онези, които, да кажем, поради своята работа трябва да живеят в страхотна горещина, те по време на работата си нямат време да възприемат духовния свят, иначе духовният свят, който живее във въздуха, не би им избягал. Да се видят духовни същества във въздуха, това не би било особено опасно. То би могло без опасност да се възприеме от всеки човек.

Но чуването, когато твърде силно обхване човека, когато той много силно изпадне в състоянието да чува всевъзможни неща, то става опасно за човека. Работата е в това: има хора, които постепенно изпадат в едно състояние, в което чуват всевъзможни думи. Казват им се различни неща.

Тези хора са на път към душевно заболяване, към умопобъркване.

Всъщност докато вижда по този начин духовните същества, като ги търси във въздуха, човек никога не е застрашен от някаква опасност. Защо? Да, това мога да Ви го обясня с едно сравнение:

Ако пътувате с лодка и паднете във водата, можете да се удавите. Ако някой Ви издърпа нагоре, можете да изживеете различни неща, но няма да се удавите.

Същото е, когато човешката душа се издигне нагоре и вижда разнообразни неща. Там нищо не може да я сполети. Ако тя слезе надолу в твърдата материя, там може, бих желал да кажа, да се удави духовно. И това духовно удавяне настъпва, когато хората загубват своето съзнание така, че вътрешно им се казват всякакви неща и това е лошото.

Ако човек вижда духовното вън, тогава е точно така, както ако ходи по света, и както не се плаши от стола, който вижда пред себе си, така също постепенно престава да се плаши от външно-духовното, а даже му е приятно.

Но това, което се чува вътрешно – тогава ние потъваме вътре в твърдата земя с цялата наша духовност и с цялата наша душевна същност, - което се чува вътрешно, то се понася съвсем другояче. Там вътре човек се удавя, там той престава да бъде човек.

Затова винаги трябва да гледаме с известна бдителност, да сме нащрек към онези хора, които казват, че им се казват отвътре разни неща. Това винаги е нещо опасно.
    Само онзи, който действително стои здраво вътре в духовния свят и го познава, той знае какво всъщност се казва там: че тези, които там му говорят, никога не са особено висши духовни същества, а че всъщност винаги са онези същества, които са от много нисше естество.

Из “Природни основи на храненето”, Р. Щайнер
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как да разгадаем посланието на сънищата? « 1 2 ... 9 10 »
    Моите сънища
    vinija 147 27809 Последна<br />публикация Декември 08, 2016, 22:14:56
    от Странник
    Числата и сънищата
    Моите сънища
    giti 1 5836 Последна<br />публикация Юни 28, 2009, 17:27:43
    от giti
    Естествена смърт в сънищата
    Моите сънища
    Еруин 9 3393 Последна<br />публикация Август 24, 2011, 16:38:27
    от artist5
    Сънищата на индиго децата « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    sweetsunshine05 26 5220 Последна<br />публикация Октомври 17, 2012, 01:06:44
    от Elenakiss
    АНГЕЛСКИ ГЛАСОВЕ...ТОВА Е КАТО ВЪЛШЕБСТВО..ЧУЙТЕ ГИ ..
    Видео клипове
    кръгове 2 1810 Последна<br />публикация Май 29, 2012, 23:17:23
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright