Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хайде пак?  (Прочетена 1447 пъти)
Luna:)
Гост
« Отговор #15 -: Май 03, 2011, 01:34:44 »

Луна, CJ бе игра, за която са ти нужни поне още 2-ма и 1 топка. Двамата стоят, ти с топката примерно и започваш:
-Ти се казваш Сива Птица
и ако другия я хване, то той се казва така, а ако я отблъсне трябва да мислиш ново име. И така с други въпроси като "ще се ожениш на .. г.", "ще караш еди каква си кола", "детето ти ще е..".
Поради бързото хвърляне на топката и времето за осмисляне на тези, които хващат, винаги се получаваше интересен краен резултат. Усмивчица
Оооо да помня я и аз съм я играла много. Също и народна топка много играехме и обичахме да се пръскаме с вода хаха.

Цитат
Имаше и една игра, която се чертае с тебешир (мисля, че беше с числата от 1 до 8 ) и там се хвърля нещо (камъче) и се стъпваше само с един крак..
Май беше Дама, имаше и една Шоколад, май беше, чертаеш и подскачаш в едни квадратчета, но най-много обичках да се правя на маймуна по катерушките и дърветата и да береме джанки. Имаше и една друга: Дадения човек казва някаква дума и ти с последната буква трябва да направиш нова дума. Дръжави и градове също много играехме, даже и мин.седмица в часа по английски всички я играехме и г-та в това число. И енергията в стаята беше прекрасна тогава
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #16 -: Май 03, 2011, 05:47:15 »

Цитат на: Luna
Също и народна топка много играехме
Ааа, даа! Помня го това, ама момичетата го играеха, ние само, чат-пат се включвахме, че да им покажем колко неадекватна игра е това. Но беше забавно, спор няма.
Нали имаше някакво правило, че ...някой ако те удари с топката и не успееш да я хванеш - изгаряш ...или нещо такова?
С една комшийка, с благозвучното име Петрушка, помня, се бяхме хванали на бас, че ще застана на 4 метра от нея и от 50 хвърляния, няма да успее да ме удари така, че да изгоря. Някъде към 30-тия опит, вече взе да се отчайва, а и някой ме издаде, че от две години съм вратар на детско-юношеския отбор на локото, та май анулира баса.  Угрижен
Мии хайде да играем или да седнем вечер в кръг и да си разказваме  страшни истории на свещи
О, не знаеш колко страшен мога да бъда!  Виждала си ме само вицове да разправям, но настъпи ли пълнолунието... сам се плаша от себе си!
Такива истории ще ти разправям, че ще ти настръхне козинката. А между другото, забелязал съм, че обикновено, след най-стресиращите моменти, пада най-идиотския смях. Последния случай беше преди година и нещо, с един колега, който работеше на бара.
Гледахме разни истории с духове, ама истински. После изорахме гугъла, за да намерим опровержения, ама нанайси.
А вече 1:00- 2:00 часа през нощта. И гледаш двама, уж големи мъже, по 100кг. парчето, бради-мради, стоят и се ослушват за звуци.
Той, категорично отказваше да се прибира сам, а аз не смеех да се кача, че да пусна алармата на магазина, щото таблото е на тавана.
Дръпнахме някаква... ама уникално глупава комедия. Глупава, ама се развинтихме от смях. Нямах глас после 2 дена.
В такива моменти си мисля, че това нещо, дето ни е в главите, яко се базика с нас.
и на криеница винаги успявах да намеря почти всички
Е ти с тва астрално зрение за нощно виждане. Не е честно  Веселяк
На мен, нещо ми беше скучна криеницата. Веднъж ми се падна да ги търся аз, при което се прибрах.
Пък те нека си се крият
Цитат на: AMAZING
топяхме асвалт и олово,гърмяхме с карабит и дезодоранти,забивахме ножчета в земята,на туба също играехме и още купища други...като лов на гущери,пускане на димки с амониева силитра в училището,и не на последно място ШИШЕ хахаха Усмивчица.

Ухилен Чукни пет, наборе.
А миниумките? Лелее, тва как трескаше. Един си разстъкли балкона, като изпусна една, с големината на... яйце, по невнимание.
А онези с болтовете. Пет часа рониш барут от кибритени клечки, но резултата винаги е главоломент.
И накрая, но съвсем не на последно място - фунийките! Каквото и да превехме, както и да се сменяха модите, винаги се връщахме на добрите стари фунийки. Ако не беше футбола, фунийките щяха да са на първо място по значимост.
Сега Counter Strike е заместител на фунийките, а FIfa World Cup е заместител на мачлетата.
Според мен... място за сравнение няма.
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #17 -: Май 03, 2011, 08:18:05 »

Цитат
Чукни пет, наборе.
А миниумките? Лелее, тва как трескаше. Един си разстъкли балкона, като изпусна една, с големината на... яйце, по невнимание.
А онези с болтовете. Пет часа рониш барут от кибритени клечки, но резултата винаги е главоломент.
И накрая, но съвсем не на последно място - фунийките! Каквото и да превехме, както и да се сменяха модите, винаги се връщахме на добрите стари фунийки. Ако не беше футбола, фунийките щяха да са на първо място по значимост.
Сега Counter Strike е заместител на фунийките, а FIfa World Cup е заместител на мачлетата.
Според мен... място за сравнение няма.
Хахахах трансфопоста беше целият черно син от тези бомбички,а за болтовете взимахме от строежите най-големите...пък и Домостроителният Комбинат беше на един хвърлей масто.
А фунийките,мале тези фунийки имах два калема единия беше петцефка,а другия единичен,навартяни и двата с фунийки от сп. Жената Днес или някой Некерман.
Още си спомням и миризмата на асвалт от фудболното игрище в училище и топките от 6.10 които като те ударят в лицето и оставяха отпечатъка си там.
Ами спомняте ли си дъвките Турбо и БонБиБон,дъвките с фудболисти и певци от стрелбищата,ами нощите на покер.....то беше едно детство от всичко имаше в него.
Даже и къпане в язовири хахахаха :)Оризаре беше един от тях.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Luna:)
Гост
« Отговор #18 -: Май 03, 2011, 11:31:48 »

Цитат
Такива истории ще ти разправям, че ще ти настръхне козинката. А между другото, забелязал съм, че обикновено, след най-стресиращите моменти, пада най-идиотския смях.

То това е номера, да махнеме бушона и да се наплашиме хубаво и само гледай реакции, а на бас, че после никои няма да смее после да стане и до тоалетната даже.

Цитат
На мен, нещо ми беше скучна криеницата. Веднъж ми се падна да ги търся аз, при което се прибрах.
Пък те нека си се крият

Типично твой стил.

Цитат
Ами спомняте ли си дъвките Турбо и БонБиБон,дъвките с фудболисти и певци от стрелбищата
Ем, ти как мислиш, ами дъвките "Shock", имаше хора дето повръщаха докато им мине вкуса . Аз обичках много и ледените близалки, въпреки, че си е чиста замразена вода хаха. Пъзели също много редяхме, още си пазя един от 3000 елемнта дето редихме с една приятелка два дена, но пък се получи доста добре. .

Но пък най-тактично всички заобикаляте това "Хайде пак" страх ли ви е да не се изложите, ммм?

Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #19 -: Май 03, 2011, 11:47:26 »

След всичко изброено от Санги и Amazing почти не остана да казвам нещо... но ще добавя и самоделни пиратки.
    Един път намерихме 4 стари автомобилни гуми захвърлени до блока.
    Седяхме и ги гледахме и някой каза - Я дайте да ги запалим!
    Речено - сторено - някой донесе нафта от мазата,друг кибрит.
    Замъкнахме ги на едно място и като пламнаха не ти е работа...
    Виеше се гъст мазен черен дим и по едно време съзирам през дима една стройна групичка лелки спешени в чехли главоломно приближаваха към нас.
    От опит знам че лелки в чехли в група подхождащи към нас не е на добре...
    Моментално си плюхме на петите и тези жени ни гониха през 3 квартала да ни докопат... има няма към 5 километра и повече с променливо темпо че те бяха гроги.
    Е така и не успяха де... оказа се че цялото простряно пране в квартала е отишло по дяволите от сажди...
    Един ден решихме да си правим автомобил (макет) с ракетна тяга - проектирането отне 10-15 мин.
    Натъпкахме с барут от 8-9 кибрита една метална тръба за фунийки  затапена с олово и стеснена в края като дюза.
    Това закрепено с пластелин!!! на една детска количка играчка.
    И като дойде момента на старта имаше колосален взрив - добре че се бяхме скрили...
    Така и не намерихме нищо от колата след взрива...
    Такива ми ти работи...
    Коктейл молотов в стъклено шише с карбид,вода и запален парцал и става не се гаси туй ще не гасне...
    Един гаден съсед все ни биеше и всяка сутрин заради това помпеше гуми като луд за да отиде на работа.
    Знаеше си го като Отче наш...
    И много други Усмивчица
    « Последна редакция: Май 03, 2011, 12:06:16 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Psychedelia
    Гост
    « Отговор #20 -: Май 03, 2011, 15:19:19 »

но най-много обичках да се правя на маймуна по катерушките и дърветата и да береме джанки.

Ние се катерехме да берем черници Прегръдка
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #21 -: Май 04, 2011, 04:44:31 »

Цитат на: Странник
    към 5 километра и повече с променливо темпо че те бяха гроги.
    Лелеее! Кви са тия турболелки бе, стран?!?!
    Мен най-много ме е гонил, един контрольор, ама не за билетче... да речем, че беше доста по-мотивиран.
    От сточна гара, доооо... чак вече към руски паметник се отказа.
    всяка сутрин заради това помпеше гуми като луд за да отиде на работа.
    Туш
    Защо направо не сте му ги спукали?
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #22 -: Май 04, 2011, 11:24:32 »

но най-много обичках да се правя на маймуна по катерушките и дърветата и да береме джанки.

Ние се катерехме да берем черници Прегръдка

Малка поправка-самото дърво се казва "черница" а плодовете му-бели,лилави и бледо розови се казват-дуди Усмивчица-и ние така не само ги беряхме и похапвахме, сока от лилавите го ползвахме като червило ;Dче то бая си боядисва-а за лекетата по дрехите от дуди нямаше лек Веселяк

Вчера и аз бях решила да пиша за патиланското ми царство ама направо много ме е срам Засрамен щото ние бяхме много,наистина много щури, направо не е за разправяне какви ги сътворявахме,ама ако можеше времето да се върне назад-бих направила всичко отново-с изключение на една,две наистина грандиозни пакости. 
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Май 04, 2011, 12:18:59 »

към 5 километра и повече с променливо темпо че те бяха гроги.
    Лелеее! Кви са тия турболелки бе, стран?!?!
    Мен най-много ме е гонил, един контрольор, ама не за билетче... да речем, че беше доста по-мотивиран.
    От сточна гара, доооо... чак вече към руски паметник се отказа.

Санги - нямаш идея колко бяха нахъсани да ни докопат...

всяка сутрин заради това помпеше гуми като луд за да отиде на работа.
    Туш
    Защо направо не сте му ги спукали?
    Пукането на гуми щеше да е акт на милосърдие от наша страна - тогава така беше решено от съвета на блока.
    Всяка сутрин си вадеше помпата от багажника и започваше да помпи.Това продължи с години...
    В интерес на истината с времето този човек поумня и спря да ни бие за щяло и нещяло...
    « Последна редакция: Май 04, 2011, 12:31:33 от Странник » Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #24 -: Май 04, 2011, 19:49:18 »

Това продължи с години...
    В интерес на истината с времето този човек поумня и спря да ни бие за щяло и нещяло...

Викаш - преби три поколения деца, изпомпа сума гуми, но накрая поумня хахаха
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #25 -: Май 04, 2011, 20:03:03 »

А не Санги,поумня си още с нас тогава ,децата ни бяха спасени Намигване
    Обаче тази тема с моя принос взе да прилича все повече на наръчник на малкия негодник затова и няма да се обаждам повече,че разгневени майки и татковци да не вземат да ме потърсят като в доброто старо време... Намигване
    Никога не е късно да станеш за резил!

Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Проблем със зрението.
    Здрав дух здраво тяло
    kehoy_ 2 1414 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 01:05:56
    от kehoy_
    Влакове и пак влакове
    Моите сънища
    DGH 2 1036 Последна<br />публикация Април 11, 2013, 09:28:49
    от DGH

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright