Духовно развитие

Страници:  1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси от Транс  (Прочетена 7117 пъти)
mamagaya
Гост
« Отговор #180 -: Май 18, 2011, 13:45:30 »

Ако доида на курсовете ти, можеш ли да ми събудиш Кундалини Усмивчица Усмивчица
Не е нужно да ходиш. Просто направи това упражнение: http://vimeo.com/16881188

Не ми се занимава сам. току виж объркам нещо и съм се повредил.
чух че си имал курсове във Велико Търново. Кога се провеждат
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #181 -: Май 18, 2011, 19:46:27 »

И този някой ден ако е настоящето, още по-добре. Хубаво е да си представяме промяната не в бъдещето, а сега.. Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #182 -: Май 18, 2011, 19:53:02 »

Тука събирам всички теми-въпросчета на Транс , уместни или неуместни. Ето му цяла тема ,може да си пита тука каквото си иска, щом не иска да ползва говорилнята.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
mamagaya
Гост
« Отговор #183 -: Май 18, 2011, 19:53:26 »

И този някой ден ако е настоящето, още по-добре. Хубаво е да си представяме промяната не в бъдещето, а сега.. Усмивчица

http://www.helikon.bg/books/18/145522_praktikuvane-na-silata-na-nastoiashteto.html

Купи си тази книга. Там пише как да практикуваме силата на настоящето
Активен
Sentinel
SentinelOfLove
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 359

• Град: Sofia
  • « Отговор #184 -: Май 18, 2011, 23:10:19 »

браво бе :ДДДДДДДДДД
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #185 -: Май 19, 2011, 13:51:33 »

Обяснете ми как да превида мислите си под общ знаменател

В книгата Ябълките падат в небето пише следното, но аз не мога да разбера как става.

Следващото средство е привеждане на декорите. Старайте се всички мисли, които ви идват наум, да привеждате към общия знаменател на вашата цел. Обикновено дори произволните мисли се подреждат в логическа верига. Завършете логическата верига с някакъв фрагмент от целевия слайд. Просто от време на време си припомняйте към какво в крайна сметка се стремите. За каквото и да мислите, с каквото и да се занимавате, връщайте вниманието си върху целта. Нека слайдът се превърне във фон - трябва да възприемате всяко събитие, всеки информационен блок в неговия контекст. Тогава по-ефективно ще формирате слоя на своя свят и вашето намерение ще се въплъти в действителност.
    Околната обстановка също може да бъде приведена в съответствие на онова, което ви очаква при вашата цел. Да предположим, че се разхождате в парка и прожектирате в мислите си целеви слайд, в който работите в градината пред къщата си. Погледнете тревата и дърветата през призмата на този слайд. Ще почувствате как се преобразява картината - декорите ще получат нови отсенки. Може би ще добиете усещането, че виртуално вече сте в своята градина. Този ефект възниква вследствие на наслагването на слайда върху околната обстановка. Част от вниманието е фиксирано върху сектора от пространството на варианти, където се намира вашата бъдеща градина, докато очите ви наблюдават материалната действителност. Става нещо като преобразуване на текущата реалност към сектора на вашата цел. В такива моменти процесът на материализиране на образа на вашите мисли се развива особено ускорено.
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 240

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #186 -: Май 19, 2011, 14:25:40 »

По мой разбирания- старай се всички мисли ,който ти идват наум да ги отнасяш
    ,преобразуваш към твоята цел.-например искам да стана по- духовна личност.
    ВСяка случка, всяка мисъл я пречупваш през тази призма на това желание, като ти се случи нещо, го разглеждаш през
    призмата на желанието в случея на духовността.

Цитат
    Обикновено дори произволните мисли се подреждат в логическа верига. Завършете логическата верига с някакъв фрагмент от целевия слайд

Мислите ти се подреждат, в логика,за каквото и да мислиш това се ползва като материал за твоята личност.
    Да завържеш ситуацията,за да ти е в полза ,примерно се разхождаш ,в градината и виждаш дърветата ,тревата и започваш да мислиш за тяхната духовност ,за техният смисъл от духовен план,защото това това е целта ти  примерно.
    Целта , води човек ,когато е чиста,когато е  от сърцето и всички пътища ти сам ги свързваш, това е стремежа към нея.
    Просто се отпусни и следвай себе си!
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #187 -: Май 19, 2011, 19:51:00 »

От цялата работа пак разбирам че трябва много да визуализирам и целта трябва да ми е като фон.
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #188 -: Май 19, 2011, 20:10:55 »

Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #189 -: Май 19, 2011, 20:42:20 »

Ако ви е попадала книгата на българин на име Васил Манев със заглавие “Единството на вселената”, издателство “Неоген” Пловдив, тираж на първо издание едва 2000, вероятно сте запознати с теорията на този човек, който отива доста отвъд Айнщайн и неговата “Теория на относителността”. Нищо чудно че този автор твърде загадъчно потъна в дебрите на военното дело на руснаците и американците. Манев формулира и доказва т.нар. “принцип на подобието”, който гласи че ядрените, електрическите и гравитационните светове са подвластни принципно на едни и същи закономерности, които се различават само по мащаб чрез определен коефициент на пропорционалност. С други думи: каквото тук долу, такова и там горе. Познавайки известните до момента квантови взаимодействия, проявления и свойства, и екстраполирайки ги (прилагайки подобен принцип на подобието отдолу нагоре) от ядрените светове към тези от по-висок ред, като съпоставя човешкото съзнание с поведението на електрона от лабораторните изследвания на квантовата физика, Зеланд формулира и философията на транссърфинга. Следователно транссърфингът не е нищо по-различно от класическа квантова механика и някакъв принцип на подобието. Затова и Зеланд не дава отговор откъде е придобил тези знания – съответни аналогии на повечето от тях, ако не всичките, са наблюдавани в лабораториите на квантовите физици, какъвто е и самият Зеланд, намира се съответната аналогия с нашия свят и се насочва вниманието на читателя как ще проработи, и то наистина работи в повечето случаи, като потвърждението на принципа на подобието. По този начин квантовите физици намират потвърждение на хипотези и предположения, които иначе няма как да се докажат, преди да намерят своето място в учебниците по физика в бъдеще. В случая се наблюдава и обратния процес – от обратната връзка със своите читатели Зеланд е в състояние да интерполира (прилагайки принцип на подобието отгоре надолу) подсказани му явления и закономерности при човешките зваимоотношения и поведение, на които ако се намери съответно приложение в квантовата теория и се проведе съответен лабораторен експеримент би се намерило и съответно ново решение. Според мен това е принципът на транссърфингът – квантова физика и принцип на подобието, чрез който тя да се приложи навсякъде и във всичко. А във фразата “защото съм син на Бога” (както и всички ние) не се съдържа нищо друго освен въпросния принцип на подобието. Зеланд се опитва да покаже че тази фраза отключва всички врати, и вероятно е така, въпрос на гледна точка, настройване и желание за постигане на резултат.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #190 -: Май 19, 2011, 21:01:34 »

Транс спокойно можеше да добавиш към думите си и принципа на подобие при фракталите.Човека е  фрактал на Вселената.
    А също и принципа на холограмата... всяка част от холограмата съдържа информация според която може да се възстанови цялата холограма.
    При някои животни разред мешести (ако не се лъжа) този принцип работи реално.От откъсната част,се развива друг индивид стига да има подходящите условия за това.
    А каквото долу това и горе и обратно съм го срещал твърде често в много писания... странно съвпадение си е че  този принцип се преоткрива в нова светлина сега.

Вселената наистина ни дава постоянно всевъзможни доказателства и взаимовръзки.
    Нека се вглеждаме в нея.
    Нещата са пред очите ни.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    bars_i
    Гост
    « Отговор #191 -: Май 19, 2011, 21:05:28 »

Ако ви е попадала книгата на българин на име Васил Манев със заглавие “Единството на вселената”, издателство “Неоген” Пловдив, тираж на първо издание едва 2000, вероятно сте запознати с теорията на този човек, който отива доста отвъд Айнщайн и неговата “Теория на относителността”. Нищо чудно че този автор твърде загадъчно потъна в дебрите на военното дело на руснаците и американците. Манев формулира и доказва т.нар. “принцип на подобието”, който гласи че ядрените, електрическите и гравитационните светове са подвластни принципно на едни и същи закономерности, които се различават само по мащаб чрез определен коефициент на пропорционалност. С други думи: каквото тук долу, такова и там горе.
    Познавам го лично и никъде не е потънал. Само дето малко не е оценен както трябва тук, но на други места не е така и както винаги ние ще викаме после - но той е българин бе.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #192 -: Май 19, 2011, 21:15:22 »

Ако ви е попадала книгата на българин на име Васил Манев със заглавие “Единството на вселената”, издателство “Неоген” Пловдив, тираж на първо издание едва 2000, вероятно сте запознати с теорията на този човек, който отива доста отвъд Айнщайн и неговата “Теория на относителността”. Нищо чудно че този автор твърде загадъчно потъна в дебрите на военното дело на руснаците и американците. Манев формулира и доказва т.нар. “принцип на подобието”, който гласи че ядрените, електрическите и гравитационните светове са подвластни принципно на едни и същи закономерности, които се различават само по мащаб чрез определен коефициент на пропорционалност. С други думи: каквото тук долу, такова и там горе. Познавайки известните до момента квантови взаимодействия, проявления и свойства, и екстраполирайки ги (прилагайки подобен принцип на подобието отдолу нагоре) от ядрените светове към тези от по-висок ред, като съпоставя човешкото съзнание с поведението на електрона от лабораторните изследвания на квантовата физика, Зеланд формулира и философията на транссърфинга. Следователно транссърфингът не е нищо по-различно от класическа квантова механика и някакъв принцип на подобието. Затова и Зеланд не дава отговор откъде е придобил тези знания – съответни аналогии на повечето от тях, ако не всичките, са наблюдавани в лабораториите на квантовите физици, какъвто е и самият Зеланд, намира се съответната аналогия с нашия свят и се насочва вниманието на читателя как ще проработи, и то наистина работи в повечето случаи, като потвърждението на принципа на подобието. По този начин квантовите физици намират потвърждение на хипотези и предположения, които иначе няма как да се докажат, преди да намерят своето място в учебниците по физика в бъдеще. В случая се наблюдава и обратния процес – от обратната връзка със своите читатели Зеланд е в състояние да интерполира (прилагайки принцип на подобието отгоре надолу) подсказани му явления и закономерности при човешките зваимоотношения и поведение, на които ако се намери съответно приложение в квантовата теория и се проведе съответен лабораторен експеримент би се намерило и съответно ново решение. Според мен това е принципът на транссърфингът – квантова физика и принцип на подобието, чрез който тя да се приложи навсякъде и във всичко. А във фразата “защото съм син на Бога” (както и всички ние) не се съдържа нищо друго освен въпросния принцип на подобието. Зеланд се опитва да покаже че тази фраза отключва всички врати, и вероятно е така, въпрос на гледна точка, настройване и желание за постигане на резултат.
    Silvio Manuel
    Circle
    Sr. Member

Публикации: 395

Неизлизащ

Re: ТРАНСЪРФИНГ - ТРАНСЕРФИНГ - TRANSURFING
    « Отговор #5 -: Март 04, 2007, 04:53:14 » 

--------------------------------------------------------------------------------

Съб Фев 04, 2006 1:11 pm

Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #193 -: Май 19, 2011, 21:20:48 »

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #194 -: Май 19, 2011, 21:24:37 »

Поне е прочел копираното...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници:  1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Поредните въпроси от един начинаещ
    Астрология и нумерология
    praiseyou 7 2401 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 13:35:42
    от izida
    Въпроси и отговори на деца за Бога
    Послания
    delfin 14 3477 Последна<br />публикация Ноември 20, 2010, 17:42:50
    от prikazka
    Въпроси за смисъла на живота « 1 2 ... 19 20 »
    Духовни учения
    insanewalker 285 20759 Последна<br />публикация Януари 21, 2013, 15:39:01
    от nobody
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1891 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 1327 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright