Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: До всички хора по целият свят. Др. Масару Емото Посланик на Водата  (Прочетена 1726 пъти)
estira
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #15 -: Април 11, 2011, 14:47:29 »

Спасители и граждани са предали на японската полиция десетки милиони йени в брой, намерени в развалините в крайбрежните райони на североизточна Япония, опустошени от земетресението и
вълните цунами на 11 март, предаде ДПА.

Местни служители смятат, че е много малко вероятно да бъдат намерени собствениците на парите. При бедствията загинаха близо 13 000 души, а 15 000 са безследно изчезнали, посочва агенция Киодо. Оцелелите приканиха властите да използват парите за възстановяване.

По силата на японския закон онзи, който намери пари, може да ги задържи, ако собственикът им не си ги поиска до три месеца, отбелязва БТА. Ако никой не предяви собственост над намерени пари, те се предават на местните власти или на собствениците на мястото, където са намерени.

Полицията в тежко пострадалите от бедствията префектури Ивате и Мияги всеки ден получават пари в брой, открити сред развалините. Един милион йени са равностойни на около 11 750 долара, отбелязва ДПА.
http://www.standartnews.com/news/details/id/100371/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B9%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B5%D1%88-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B0

Кратък коментар от мен:
Японците не мародерстват и не се възползват от останалите руини след земетресенията и цунамито.
Това е така, защото живеят в Общество. Чувстват се един, част от цялото. И като такива, крадейки от другите, крадеш от себе си! А как би могъл да откраднеш от себе си. Те живеят нещата, които ние тук си ги говорим.
Как бих искала българите да се почувстват част от цялото, а не както е в момента, един различен от всички....
Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
"Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
estira
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #16 -: Май 10, 2011, 20:12:46 »

Утре е 11-ти.
Нека се хванем мислено за ръце и с любов в сърцата да помогнем за запазване на стабилността в нашия крехък свят. Утре в 12 по обяд да се спрем за малко за да се помолим и медитираме заедно. Защото заедно сме сила, заедно можем да се извисим и да си помогнем, заедно можем дори да спасим това което е нужно да бъде спасено.
С любов и благодарност
Естира
Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
"Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright