Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовно виждане  (Прочетена 5389 пъти)
Morena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #30 -: Декември 27, 2011, 17:17:24 »

Здравейте ,чудих се къде да пиша за това,а тази тема е много подходяща.
Виждам от доста време,със отворени очи пред очите ми ,светлина.
Тя е кълбовидна, сега е пурпурен цвят,беше синя и синъо зелена.На етапи и на моменти се променя.
Знам,че има и други хора ,който я виждат.
Здрасти :)да има!Виждам я и аз,но не кълбовидна....пурпурна е и сякаш излиза от мен и е като фуния на торнадо.Когато я усещам и виждам се чувствам много спокойна и мисля че това съм самата аз под формата на енергия
Аз я виждам само когато затворя очи, първоначално при мен е малко пулсиращо  кълбо като  става все по-голямо , След това заема форми на вълни или проливен дъжд, нещо такова  Усмивчица почувствах се сякаш съм в морето и тъй като ме е страх от него още от малка веднага  отворих очи ..беше неприятно усещане.
Активен
polina66634
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #31 -: Декември 27, 2011, 20:30:27 »

I az ia vijdam Svetlinata e kylbovidna sinia,jylta i biala,Vijdam ia prez denia ,vinagi v staiata ,ne i na ulicata.

Писането на латиница във форума е забранено
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 00:48:57 от Eona Lightholder » Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #32 -: Декември 28, 2011, 07:37:42 »

Цитат на: Morena
Аз я виждам само когато затворя очи, първоначално при мен е малко пулсиращо  кълбо като  става все по-голямо
Морена... аз без особено развито, астрално зрение, виждам две пулсиращи кълба, които в никакъв случай не бих окачествил като малки.
Нищо против снимката, която си избрала за аватар, но би направила и от най-духовния човек - материалист, а тука нали уж стремежите са в обратна посока.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 07:44:22 от sanguinary » Активен
cardooo
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #33 -: Януари 03, 2012, 22:55:12 »

ние самите светим просо трябва да се научим да виждаме нашето собствено тяло
Активен
Sim Salabim
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: София
  • « Отговор #34 -: Май 01, 2012, 22:33:07 »

Здравейте на всички. Току що се ригистрирах именно поради факта, че попаднах на темата за духовното зрение. Та в тази връзка ми се иска да споделя някои неща с вас, предполагам ще ви е интересно:

Винаги съм виждал със затворени очи. Откакто се помня. Не, не виждам света такъв, какъвто го виждаме с очите си - това за тези, които нямат или по-точно не са открили тази си способност. По скоро го усещам. Но това, което се вижда е описано много добре в коментарите на Звездичка, Айскиара и Морена. Повече от явно е, че те притежават тази способност. Ще се опитам да предам картините и усещанията, които имам, докато "гледам" и "виждам". Уместно е да предупредя, че речника ни е много беден за да се опишат неща, които нямат аналози като зрителни усещания, да не говорим за другите - нека ги наречем духовни преживявания. Първото нещо което се вижда като фон, това са малки светли точици, които танцуват и потоянно избухват, нещо като страхотна заря. По-скоро това е нещо като постоянен фон, който виждам вкл. и с отворени очи. Представете си  екран на телевизор, който не излъчва програма - усещането е подобно, но цветовете са от бели до златисти, когато съм със затворени очи има и медно-червеникави проблясъци. Според мен това е нещо, което всички виждаме. Това е остатъчното лъчение от Големия Взрив. Това може би е най-дървеното обяснение, което сте чували, но.. Всъщност въпросните точици по TV екрана са именно това невидимо космическо лъчение. Всъщност то може и да се чуе - не само с апаратура. Когато човек медитира или по-просто казано като се настрои на вълните на Вселената. Но другите неща, които се виждат са несъмнено много-много по-интересни. Второто, "видение" са белите лъчисто-искрящи облачета енергия, които постоянно менят формата си. Представете си, че се появяват някъде вътре във вас, придобиват някаква невероятно красива форма и постепенно "отлитат" от вас някъде в пространството. Малко е да се каже, че чувството и преживяването е уникално. Според мен това е енерегията на мислите, на мозъка. Когато преди години се научих, съсредоточвайки се да се настройвам на вълните на Вселената /това е мое определение, може би но съвсем точно - медитация е вероятно точната дума/ въпросните искрящо-светещи облачета станаха още по красиви /краищата им са неоформени от плуващо-искрящи линии/. Картината, която се вижда е потресаваща, на пръв поглед напълно хаотична. Но вътрешно в себе си усещате някакъв необясним порядък и уникално спокойствие. Тази картина или видение не е нужно да предизвиквам - винаги когато затворя очи се появява. Третото видение е подобно на първото. Дотолкова подобно, че вероятно някои от "виждащите" не биха го отличили - това е сиво-синьо искряща мъгла, която тялото излъчва и приема едновременно. такова е усещането. Тя обаче е с по-определена форма. Представете си искрящ - трептящ бяло-синьо-виолетов дим, които спираловидно излиза от тялото ви и е с определна честота на трептенията. Усещането е дотолкова впечатляващо, че винаги когато го предизвикам косата ми настръхва и ме побиват ледени тръпки. Редно е да спомена, че тази енергия виждам само когато съм изключително съсредоточен и в състояние на покой. Получава се най-добре в тъмна или полутъмна стая, без външни дразнещи звуци. Бих определил въпросната "мъгла" като енергията от чакрата на челото /познанията ми за чакрите са от обща култура/. Продължава от минута две до 10-15 минути. Всъщност времето зависи от това колко време мога да задържа концентрацията си. Четвъртото нещо, което виждам, също при пълно спокойствие и съсредоточване, е една невероятна мрежа с необяснима структура. Линиите на мрежата варират от златисто до синьо-виолетово а чувството е, че все едно сте попаднали в клетъчна структура - без "долу", "горе", "ляво" или "дясно" - пълен покой и абсолютно безвремие. Подчертавам, че за да изпитам въпросното преживяване трябва да съм изключително концентриран и спокоен, иначе не се получава. Продължава около 20-30 секунди /никога не съм засичал ро часовник, но усещането е такова/. Петото изживяване е може би най-красивото, най-впечатляващото и най-трудно да се постигне и "задържи": това е една невероятна феерияот искрящи светлини, избухващи и проблясващи "звезди" във всички цветове, които може да си представите. Единственото и точно нещо, което мога да кажа, че това е най-красивото "нещо", най-красивото "светлинно шоу" което въобще съм виждал. Наистина е неописуемо. Трябва да съм изключително концентриран и по възможност тъмнината да е пълна. Това е и единственото видение за което нямам обяснение, дори за себе си, какво е. Бих го определил като "докосване до Великия Разум" или нещо подобно. във всеки случай чувството е подобно. Продължава десетина-двадесет секунди. Мисля, че продължителността, "отвореното време" може да се удължи, чрез увеличаване на концентрацията и "настройването на вълните на Вселената", което по същество е медитацията.
    Доста дълъг пост се получи, надявам се да е и интересен за вас. Това което мога още да спомена във връзка с виждането със затворени очи, вероятно ще ви озадачи, но е факт. Същите неща мога да виждам и с отворени очи, вкл. и на светло. Но се губи голяма част от ефекта и усещането. Ще се радвам да коментираме изживяванията, усещанията и тълкуванията си.
    Занапред ще опиша и други свои "способности", вероятно в подходящите теми. Просто ще ми трябва време да огледам сайта и форума.
    Активен

Колкото повече Мечо надникваше в хралупката, толкова повече Прасчо го нямаше там. Winni the Pooh
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #35 -: Май 01, 2012, 23:39:31 »

Здравей Сим Салабим, би ли описал с някаква картинка "четвъртото" виждане  Усмивчица
    А как си открил тази си способност?
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #36 -: Май 01, 2012, 23:52:45 »

Здравей. Бих го описал по следния начин, може би елементарно, но дава някаква представа: Виждала си блокчета "Итонг" за зидане, предполагам. Въпросните блокчета са направени от разпенен материал - цимент с някакви примеси. Всъщност представи си структурата на едно подобно блокче - мехурчета въздух, оградени от мрежа от въпросния материал. Нещо подобно е и в тази структура, за която пиша аз,  но тя всъщност е ефирна а стените на "клетките" са някакви странни геометрични фигури, които не мога точно да определя. Изглеждат някак хаотично разположени, но вътрешно в себе си съзнаваш, че има някаква невероятна хармония в сама им структура. Големината на клетките също немога точно да определя, но се вижда например като сантиметър-сантиметър и половина стена от, да речен някакъв дванадесетостен например. Виждам не самите стени а само очертанията на "ръбовете" и "ъглите". Именно очертанията. Върховно е, когато концентрирайки съзнанието си "попадам" в някъде вътре в самата структура на въпростната "пита". Можеш да си го представиш като структурата на едра гъба за миене не съдове, например. Но интересното е, че когато си "вътре" чувството за разстояние, размери и време изчезват. Общо-взето това е - най-грубо казано.
    А иначе тези способности ги имам откато се помня. Винаги съм мислел, че всички ги  притежават - поне в някаква по-елементарна форма, но не обръщат внимание на това, което виждат когато затворят очи. Но въпросните способности развих доста по-късно. Особено тези, за които е необходимо голямо всамовглъбявани и концентрация.Истински започнах да се "вглеждам" в тезе се способности, след една случка в един самолет преди малко повече от двадесет години. От онзи момент започнаха да се проявяват и други способности - спонтанно ясновидство / по-рядко "предизвикано" от мен самия/, телепатия - спонтанна или предизвикана, повишена автосензорика, виждане в невидимия спектър на светлината - това е начинът по който се вижда аурата. По онова време живеех в Москва. Мои познати ме свързаха с хора, които ми обясниха какво редставлява всяко едно от тези проявления. И тирмата притежаваха определени способности, но човека, който ми правеше изследванията беше уникален - неврухирерг, притежаващ също всички способностиза които говоря. Препоръча ми когато се върна в България /това бе 1990г/ да отида непременно при Ванга. С нея се срещнах април 1991 година. Майка ми боледуваше тежко по онова време и една от причините бе да разбера дали ще оздравее. Е, всичко, което Ванга ми каза наистина се сбъдна. Питах и за себе си. Тя потвърди способностите ми /вкл. възможността ми да лекувам с ръце, което се опитвах да правя тогава/, но от онзи момент нататък аз престанах да развивам всичкотова - срещата с нея бе някакъв преломен момент. От време на време се връщах към това, колкото да уверя себе си, че не съм загубил способности. Е, сега, двадесет години по-късно се отново се връщам към всичко това. Случи се така, че съпругата ми се разболя тежко и желанието ми да оздравее е по-силно от всичко. Точно двадесет години. Такива работи, явно е било писано да се случи така..
    « Последна редакция: Май 02, 2012, 00:23:32 от Sim Salabim » Активен

Колкото повече Мечо надникваше в хралупката, толкова повече Прасчо го нямаше там. Winni the Pooh
    Quantum
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #37 -: Май 01, 2012, 23:58:49 »

Тези "лъчения" като дим които описваш се виждат най-лесно на тъмно и по ръцете, въпреки че ги има по цялото тяло. Аз лично ги наблюдавам почти всяка нощ малко преди да заспя.
    Активен
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #38 -: Май 02, 2012, 00:19:41 »

Аз ги виждам пред себе си. Буквално пред себе си. Ако протегна ръце - да, би могло да се каже, че го има и там. На тъмно, нощем преди да заспим е най-удобното време за това. Всъщност въпросният лъчист  "дим" е навсякъде около нас. Но за да се види изцяло, а не само в един тесен "коридор" е нужна моного по-голяма концентрация. Аз за пръв път видях "картината" в цялата и красота и пълнота след като се стреснах и се събудих без причина една нощ - бях заспал на светната лампа и внезапното ми събуждане беше невероятно изживяване. Приличаше на фееричен балетен танц от космически концерт - малко префърцунено го написах, но е максимално точно като определение за нещо, което неможе да се опише..
    Активен

Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #39 -: Май 02, 2012, 14:49:03 »

@Sim, знаеш ли какво е това ? http://indigota.com/index.php?action=dlattach;topic=18.0;attach=7598;image  Преди няколко седмици две вечери подред ''видях'' със затворени очи нещо такова.
    Активен
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #40 -: Май 02, 2012, 16:59:28 »

Здравей, Морена, особено приятно ми е. Това според мен е петото описано от мен видение. Ако в светлата си част е имало феерия от танцуващи и искрящи светлини, навярно е точно това. Тъмната част по-скоро "плува" и прелива от  мастилено синьо-лилаво до оранжево-червено, светлата от светлооранжево до искрящо бяло. Колкото и да се пъна едва ли ще успея да предам всичко..Предполагам въпросната картина си направила на компа за да илюстрираш видяното от теб. Естествено това е прекалено изчистено, схематично направено и не може да се доближи дори малко до изживяването и усещането, но дава някаква представа. Предполагам, че си изпитала невероятно, неописуемо чувство на едновременна радост, примесена със страхопочитение, тържественост, известен страх от неизвестното. С две думи чивството е неописуемо. Има вероятност видяното да не е точно описаното от мен а например "избистрянето" на тъмния "фон", преди да видиш второто описано от мен явление. Понеже коментираме явление, което се вижда от отделния субект и не може да се наблюдава в група е по-трудно да се определи. Но не е и невъзможно. Сега се сещам, че преди двадесет години направих няколко рисунки на въпросните видения. Веднага започвам да ги търся и ако ги намеря ще ги кача на секундата. Правени са с обикновен молив, нямат цвят, но дават известна представа. Е, отивам да търся..
    Активен

Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #41 -: Май 02, 2012, 20:04:01 »

Уви, рисунките за които споменах са потънали вдън земя. Вероятно домашните духчета старателно са ги покрили някъде...Появят ли се ще ги кача веднага.
    Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• « Отговор #42 -: Май 02, 2012, 23:58:11 »

Sim, много ти благодаря за описанията и личната опитност, които си споделил!
    Аз също виждам подобни енергийни картини, но според мен духовното виждане е нещо съвсем различно и се изразява в друг вид сензитивност и улавяне на "незримото"!
    Духовното виждане е много тясно свързано с интуицията и усещането/предусещането на едно по- фино енергийно ниво! Това за мен е един вид астрално виждане и усет.
    Активен
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #43 -: Май 03, 2012, 20:56:56 »

Естествено, съгласен съм с това което казваш, Gayatri. Ще кажа само, че за това което говориш, именно духовното виждане, мога също да пиша в първо лице единствено число - т.е. от собствен опит. Но това би отнело неимоверно много време и място колкото за една огромна книга. И пак няма да е достатъчно. Описах в горните постинги някои от проявленията на духовното виждане, а самото чувство, преживяване, усещане и тълкуване на необозримото би било предмет на многомесечно заиграване с клавиатурата. Или с други думи хвърлих една мрежа, малка уловка към тези, които наистина притежават подобно зрание - те веднага ще разберат за що иде реч. Въпреки, предполагам, различните етапи на развитие на "духовно виждане" във всеки от притежаващите го. С две думи аз описах само върха на айсберга. По нататък вероятно ще споделям и по-интересни и любопитни неща. Но това е свързано с време, наистина много време. И усилия. А в днешния забързан материален свят не всеки рразполага с такова. За да усети човек проявленията на духовното зрение е необходимо да се отдели, по скоро да загърби напълно материалния свят. А колко от притежаващите способността биха напълно изоставили днес материалното си житие-битие?Усмивчица
    Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• « Отговор #44 -: Май 03, 2012, 22:01:41 »

Ще се радвам ако всеки един от нас сподели от личния си опит според възможностите си!
    Sim, ти имал ли си проява на духовно виждане при отворени очи и в различна обстановка от тази по време на медитация?
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Духовно родословие
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Administrator 0 1555 Последна<br />публикация Юли 21, 2009, 23:24:35
    от Administrator
    Пътища за духовно развитие, себереализация, просветление
    Духовни учения
    nre 0 2359 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 01:26:03
    от nre
    Исихазмът- българско духовно учение
    Духовни учения
    Paladin60 4 1684 Последна<br />публикация Октомври 23, 2012, 20:50:32
    от Финист
    Духовно сърфиране « 1 2 »
    Духовни учения
    Sunshine(sun) 23 1451 Последна<br />публикация Септември 07, 2012, 20:52:28
    от sharga
    Духовни служители без духовно развитие ???
    Духовни учения
    Sunshine(sun) 12 1240 Последна<br />публикация Септември 27, 2012, 17:55:26
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright