Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Енергията на Прехода = Дарът на Светия Дух чрез Христос ???  (Прочетена 3836 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Февруари 08, 2011, 15:30:38 »

Феичке извинявай ,сигурно вече ти досаждам с моите въпроси и чопления и ако ти омръзне ,няма да се сърдя.

Цитат
Затова не може в процеса на инкарнация да проявиш характеристики на духа, които той не притежава.

А не може ли да ги придобиеш , т.е характеристики се придобиват с опитност, опитност се придобива по време на инкарнация, не се ли отразява непрекъснато това в матрицата на душата или чак след смъртта ,новото пакетче с опит се съединява с духа? Не съществува ли постоянен динамичен процес, незвисимо дали си в физически или етерен свят?

Другото за което си мисля е, че кармичното очистване е предпоставка за извършване на прехода не резултат.Мисля че това е и което е дарът на Христос, в негово име ни се опрощават греховете ЗА ДА се присъединим към него и новата земя.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 153

• Град: Бургас
  • « Отговор #16 -: Февруари 08, 2011, 16:31:19 »

Eona, никой няма да опрости греховете ти ей така даром. Ти сама трябва да си ги изчистиш от матрицата. Новата енергия ще ти даде възможността да се осъзнаеш до там, че да го направиш, съвсем съзнателно и с желание за развитие и опознаване на Аз Съм Същността ти. И Искреното ти желание трябва да е за развитие, не за преминаване на прехода. Виждаш ли, наистина има верни неща в твърденията ти като фактология, но го гледата от грешна переспектива. Толкова сте взряни от крайния резултат, от всички чанълинги и описания на процеса, че пропускате сентенцията. Че важен е пътя, желанието за развитие и вярата в Любовта. Не Вибрацията, промяната в светлинното тяло и т.н. Те са следствие, не причината.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #17 -: Февруари 08, 2011, 16:48:41 »

А не може ли да ги придобиеш , т.е характеристики се придобиват с опитност, опитност се придобива по време на инкарнация, не се ли отразява непрекъснато това в матрицата на душата или чак след смъртта ,новото пакетче с опит се съединява с духа? Не съществува ли постоянен динамичен процес, незвисимо дали си в физически или етерен свят?

Аз не виждам причина това да не е възможно: духът в тялото не загубва своята духовна същност. Той се развива по време на инкарнацията чрез поставяне и преследване на цели, противодействие срещу възникващите при това пречки и т.н. По този начин той се и осъзнава като самостоятелен дух. Именно затова в настоящия етап на човешкото развитие нашият дух има необходимостта да се въплъщава в материално тяло, това е един всеобщ и здравословен, сигурен път за неговото развитие. Затова необосновано ми звучи мнението, че:

Eona, за пореден път напомням, че духовното развитие на физическо ниво има своето проявление като степен на духовно усъвършенстване и израстване в етера. Не на физическо ниво. … Няма как да се научиш на физическо ниво да развиеш характеристики, които не са част от същността на духа ти. Следователно не може да се развиеш като енергия бидейки в инкарнация.

Какви са основанията за поставяне на ограничения пред нещо, което по същността си е безгранично?

Що се отнася до методите за излизане извън тялото, те са известни, водят до постигане на резултати, често бързи, но по-дългосрочните достижения не са обяснени и изложени ясно; нещо повече, възможните опасности, са посочени например в темите:

http://indigota.com/index.php?topic=1229.0

http://indigota.com/index.php?topic=2558.0

За да се върнем към темата, бих казал от друга страна, че напълно съм съгласен с друга част от цитираното по-горе мнение:

Индигото си е индиго и кристала си е кристал като същност, аурата няма такова значение.

А аурата, тя е по-скоро проявление на нашата индивидуалност на физическо ниво. Затова е абсолютно немислимо да се прави духовна характеристика на база аура.

… манията по цвета на аурата и промяната и е меко казано неоправдана, не и в смисъла, който повечето от вас влагат. Аурата е прекрасно средство за диагностика, за разчитане на кармични зависимости и емоционални дисфункции, както и индикация за общото физическо и енергийно състояние. Духа и аурата имат зависимост, но тя е от вътре на вън. Аурата са невидимите ни дрехи, които сменяме според настроението си и отразяват същността ни, не я променят. Моя съвет към всички е да се отърсят от манията си по цветовете и да се опитат да открият и реализират духовното си споразумение. само така се постига цялост. Успех

Фактически, когато отдаваме прекалено голямо значение на външната страна, на аурата, ние се опитваме чрез един цвят да опишем нещо, което е неизмеримо по-сложно.

И отново към темата:

Това е и въпросът за – Променят ли се нашите цветове по време на житейския път?

Дали не е по-важно да попитаме: променят ли се нашите способности по време на житейския ни път?
    Че това е така и че за да бъде така, а оттам – за да дойде и Преходът, огромен е приносът на Христос, съм напълно съгласен с казаното:

Тогава по груба сметка визирах къде  започва периода на прехода и направих връзката , че енергийния преход съвпада с идването на по друг начин описана енергия , а именно слизането на Светия Дух на Петдесетница или Дарът на Христос. За това и започнах да търся доказателства , че енергията на прехода е енергията на Светия Дух чрез Христос.

И че всъщност, Преходът е свързан с Второто Христово Пришествие, за което можем да прочетем в една лекция на Щайнер.
    Той предвижда и използването в бъдеще на етерни, светлинни тела от човечеството, което ще се откаже от материалните такива:

Цитат
    След това по тази логика би трябвало Енергията или Духа да се излива ,като чиста светлина и си мисля ,че това ще е момента когато ще бъде възможно и изграждането на светлинни тела.

Условие за това е:
    Цитат
    кармичното очистване е предпоставка за извършване на прехода не резултат.Мисля че това е и което е дарът на Христос, в негово име ни се опрощават греховете ЗА ДА се присъединим към него и новата земя.

И напълно съм съгласен с мнението:

Eona, никой няма да опрости греховете ти ей така даром. Ти сама трябва да си ги изчистиш от матрицата. Новата енергия ще ти даде възможността да се осъзнаеш до там, че да го направиш, съвсем съзнателно и с желание за развитие и опознаване на Аз Съм Същността ти. И Искреното ти желание трябва да е за развитие, не за преминаване на прехода. Виждаш ли, наистина има верни неща в твърденията ти като фактология, но го гледата от грешна переспектива. Толкова сте взряни от крайния резултат, от всички чанълинги и описания на процеса, че пропускате сентенцията. Че важен е пътя, желанието за развитие и вярата в Любовта. Не Вибрацията, промяната в светлинното тяло и т.н. Те са следствие, не причината.
    « Последна редакция: Февруари 08, 2011, 17:25:26 от Ich » Активен
    Karavacheva
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #18 -: Февруари 15, 2011, 16:03:39 »

989,5  494,75  247,38 123,69 61,84 30,92 15,46 7,73 3,87

Привет!

Как избра метода на изчисление? Геометрична прогресия? Фибоначи?
    Защо избра за отправна точка 33 г.? (33 г. от рождението на Христа? - т.е. годината на Неговата гибел? Защо? Как пасва периодът 0000-0033 в твоята теория?)

Изключително интересна теория, затова питам. Благодаря предварително!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #19 -: Февруари 17, 2011, 00:50:13 »

Привет и на теб Каравачева

Методът за изчисление е горе долу-следният ,а го избрах по много различни наблюдения и по чуство , защото когато дойде това нареждане на информация , дойде с висока за мен вибрация и много интензивно.

Началната дата взех 33 година ,а именно когато на петдесятница Светия Дух чрез Христос слиза на земята.За отправни точки за изчислението взех почти фиксираните периоди от астролози и ченълинги на индиго,кристалния и диамантения период. За крайна взех така обсъждания край на Майския календар- 2012

Така забелязах ,че всеки следващ период е приблизително 2 пъти по малък от предходния. След като наредих 7те свята на светлината и прибавих и двата известни пълноцветни периода се вместиха по този начин ,който съм публикувала.
    Цитат
    Как пасва периодът 0000-0033 в твоята теория?)
    Това не го разбрах , кой е този период?

Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #20 -: Февруари 17, 2011, 01:21:59 »

Друго нещо което сметнах и ме гложди Усмивчица е че 1979 години колкото трае този пеериод са приблизително 1919 лунни години.
    Още търся за значението на това число.
    Но през лятото получих знак който беше - Gayatri N 19:19
    http://indigota.com/index.php?topic=2000.15
    Това е темата
    Заедно с съфорумката ни Гаятри достигнахме до някакво разгадаване на посланието.
    Тя достигна до идеята ,че  е  N e Numbers- Числа от Библията и от 19:19 дойде следния пасаж

19:19 И чистият да поръси нечистия на третия ден и на седмия ден; и на седмия ден да го очисти. Тогава нека изпере дрехите си и нека се окъпе във вода и вечерта ще бъде чист.    

След това опитахме тълкувания (всичко е в темата) и достигнахме до това:

Знаещият ДА помогне на незнаещия да прогледне и да превъзмогне неувереността му към миналото настоящето и бъдещето; да разбули тайната и да постигне знанията за неизвестното и невидимото. 

Дали това има отношение по темата ,може всеки да си прецени за себе си.Усмивчица   
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Февруари 28, 2011, 16:03:58 »

Една много хубава илюстрация ,визираща много хубаво темата(Мерси Стар Ровер) . Междудругото благодаря на тези ,които заинтересувайки се от идеята за трансформация на същностите ми пратиха много информация в подкрепа на идеята , която аз лекичка полекичка превеждам.

Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво да направим да подпомогнем прехода! « 1 2 »
    Видео клипове
    The One 21 5490 Последна<br />публикация Май 16, 2012, 10:57:35
    от Sunshine(sun)
    Енергията на парите « 1 2 »
    Духовни учения
    Amica 17 2456 Последна<br />публикация Януари 21, 2011, 21:39:20
    от nre
    Начало на Прехода « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    Kissing You Good Night 56 7309 Последна<br />публикация Май 19, 2012, 18:10:53
    от Sunshine(sun)
    Прехода
    Великият преход
    execute 8 2085 Последна<br />публикация Май 16, 2012, 11:19:40
    от Sunshine(sun)
    Здрав дух здраво тяло ....как?
    Здрав дух здраво тяло
    Sunshine(sun) 14 2690 Последна<br />публикация Ноември 22, 2012, 18:30:03
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright