Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да разгадаем посланието на сънищата?  (Прочетена 27754 пъти)
delfin
Гост
« Отговор #30 -: Октомври 11, 2009, 10:16:47 »

Когато се сънува нещо лошо, обикновено е за това, че в будно състояние ще се случи нещо добро. Поне аз така знам.
Активен
Хера
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #31 -: Октомври 14, 2009, 09:29:41 »

Пак сънувах вълк..  Ухилен Беше невероятно красив. Тичахме, играехме..  Усмивчица
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    giti
    Гост
    « Отговор #32 -: Октомври 14, 2009, 10:39:39 »

Добро утро!
    Интуицията ми подсказва за съня ти, че си открила истинско приятелство. Вълка е от семейството на кучетата, което пък е най-добрия му приятел на човека. Просто по-голям родственик на кучето... от там и това, че става дума за истински приятел. Тичали сте играли сте, веселяли сте... все хубави неща. Усмивчица Може и да греша - сама трябва да разбереш какво е!
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #33 -: Октомври 14, 2009, 10:41:18 »

за вълка знам че е символ на мъдрост и е като духовен спътник,водач ,но все пак може за теб да значи и друго.  Плезещ се Плезещ се
    Това за първи път го чувам. Знам за змията и бухала, че са символи на мъдростта. Къде си чула това за вълка?
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #34 -: Октомври 14, 2009, 10:55:25 »

Когато се сънува нещо лошо, обикновено е за това, че в будно състояние ще се случи нещо добро. Поне аз така знам.
    Делфи, това мисля, че е набита идея от съновниците. Аз не мога да я приема. Има много фактори, които определят един сън какъв е и не може да се стикосва само от чувството за лош сън или представите на човек за лошо, при все, че при всеки човек те се разминават!
    Активен
    crownedXclown
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 101

« Отговор #35 -: Октомври 14, 2009, 11:26:09 »

Ами казаха ми го, но човек, на който имам пълно доверие... или пък вече не. Както и да е, но ми го каза наистина доста извисена духовно личност и така -  ^^ може и да не вярно.  Веселяк Намигване
    « Последна редакция: Октомври 14, 2009, 14:49:22 от delfin » Активен

After the era of kings a lonely knight is fighting for lost battles...ahh the war effect...there are no winners in the war.Everybody loses
    delfin
    Гост
    « Отговор #36 -: Октомври 14, 2009, 14:55:27 »

Гити, от къде смяташ, че аз ползвам съновници? Това, което знам е от мен самата или от хора, които съм ги срещала в живота си. Едва ли те четат само книги за тълкуване на сънища.

А това, че на теб постоянно ти е в ума, че всеки, който тълкува сънищата, ползва литература, това си е вече твое виждане. Ти вече на много места си изрази ясно своята гледна точка.

А понеже я започнахме пак темата за съновниците - за да съществуват като литература, това са преживявания на много хора, през различни епохи и не може с лека ръка да пренебрегваме техният опит.
    « Последна редакция: Октомври 14, 2009, 15:00:27 от delfin » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #37 -: Октомври 14, 2009, 15:56:39 »

Делфи, не съм казала, че четеш съновници! Изразих мнение, че това е идея (!Забелижи!) НАБИТА от съновниците. т.е Тя се предава сред хората и така вече стига на думи, а и също съзнателно или подсъзнателно до нас. Едно нещо, когато се каже 1 милион пъти.... Оф хайде да не ти развивам теории, които ти знаеш прекрасно...

Моето виждане и мнение е такова. Никой не е длъжен да го приема. Или може би трябва да не изкажа мнение?Хммм? Ако това е така, то да знаеш, че изискваш прекалено много от едно индиго...
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #38 -: Ноември 14, 2009, 15:49:24 »

Добре дошла, До!

Беличкото е цвета на нежността, невинността, светлината. Положително влияние. Но също и студенина.
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #39 -: Ноември 18, 2009, 19:44:14 »

Отговорът е вътре в теб и ти вече си си го дала.
    Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: София
  • « Отговор #40 -: Ноември 27, 2009, 00:52:35 »

Рядко се опитвам да тълкувам (в истинският смисъл на думата) сънищата си! Те или ми казват нещо, или не!
    Сънят ми от миналата нощ обаче не ме оставя на мира..., все той ми е пред очите! Помогнете да разбера...
    Сънувах, че рисувам ореол на светец... Иконата беше нарисувана на земята, сякаш от дете с тебешир, аз седнах на колене и рисувах с мед и с пръсти ореола... Светецът (неизвестен за мен) сякаш оживя...Хммм
    « Последна редакция: Ноември 27, 2009, 12:30:12 от delfin » Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    crownedXclown
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 101

« Отговор #41 -: Януари 04, 2010, 23:42:20 »

Добре имам нужда от малко помощ по този съм.Толкова ми е объркано.И той е един, но накъсан на 3   Безмълвие

Значи, сънувах как съм пред една ограмна, да го наречем , сграда и тя беше накрая на света.Точно както са вярвали преди че земята е плоска и като стигнеш края падаш.Е моята "сграда" беше там.Беше високо над земята върху хълмче,което беше във въздуха.Имаше огромна дървена врата, много тъмна.А нагоре се извиваха коралови етажи с пирала.Но нямаха точна форма.Малко над вратат имаше светлина,като при залез (синио, розово, и ярко жълто-оранжево). Стигаше небето, минаваше през облаците и виждах как продължава нагоре. Аз от своя страна седя сама там и гледам и се радвам мислено как това е моят университет. По едно време от някъде чух "от тук започва предверието на ада и се изкачва към рая" , от своя страна аз погледнах нагоре и казах "точно като Вавилон" ... Така ,имаше стълба да се качиш до вратата. Аз отидох до нея и в момента щом я докоснах туп друг сън ;Х

Сън номер 2 :

осъзнавам, че не се държа за стълбата , адържа някаква книжка . Но не я прелистих .Бях на някаква скала с някакъв мъж. Той гледаше някакъв надпис и ми каза да видя неще и нещо за някакво съкровище. Каза нещо провери къде е 25 във Вандорфната (не помня какво беше >.>) система.Отгърнах аз и без дасе змаислям му казвам десетата двойка 12 под ред  Хммм А тя тая система беше на три реда (третия не беше довършен) , с разбъркани числа. Както ида е и този сън приключи така ненадйно.

Сън номер 3

бях в някаква тъмна зала с още някой само се чух да казава Жак Буле и се стрестна и се събудих ...

оказа се че той е някакъв хомеопат ... мн странно

и така някой ако има някакви идеи ще се радвам да ги сподели  Плезещ се
    Активен

After the era of kings a lonely knight is fighting for lost battles...ahh the war effect...there are no winners in the war.Everybody loses
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 228

• Град: Пловдив
  • « Отговор #42 -: Март 09, 2010, 08:36:32 »

Сънувах как с брат ми сме в нещо като Римския стадион в Пловдив, само че там имаше и други хора. От всяка страна на самите стълби имаше някакви животни, подобни на варани, но черни и плашещи. Исках да се махна от там и да мина по стълбите, но брат ми ми каза: "Внимавай, като минаваш покрай тези животни, може да се вкамениш и да не оживееш повече!". Започнах да се оглеждам и видях, че тези чудовища са много повече, отколкото си бях представял. Тъкмо реших да тръгвам и се запитах към една от стълбите близо до едно от чудовищата (просто нямаше как човек да не се размине без да е в тяхна близост) и се събудих. Кошмарен сън направо!   Сълзи След това дълго мислих за съня и си помислих,че сигурно някое от ония зли и безплътни същества ме е обладало, които се хранят със страха на хората.
    Как мислите, какво показва сънят ми?
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 249

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #43 -: Март 18, 2010, 04:48:20 »

Младежът вървеше по пращния булевард без да има някаква точна цел,но този ден беше някак много особен. Улукът на близката къща леко беше ръждясал и по него пътуваше водата от ситния дъждец,като през хранопровода на хищно митично чудовище. Наближаваще своя скучен дом,в сивата сграда-панелен,пропукан блок.
    Входната врата,както винаги щироко бе зинала ,все едно всеки момент ше влязат цяла делегация от дебели учени,които ще утолят нейния глад.
    Точно на входа беше застанало малко кученце,кремаво на цвят,доста дребно и всякаш се усмихваше на младежа. И той гио загледа втренчено -както то го гледаше,леко изплезило език.Вгледа се в очите му...сякаш имаше нещо човешко в тях.И дали му се струваше... та то го гледаше,както го гледаше Аксения,едно момиче,с което преди две години имаше интимни взаимоотношения. Оттогава той беше решил да не раздава късове от сърцето си,защото откъснатото трудно зарастваще и продължаваще да гори дълго след това. Но това кученце... Толкова топлина имаще в кафевите му очи,толкова разбиране ,каквото беше в очите на Аксения,дори повече. Толкова открити и чисти.Той бше вкаменен пред него. Изведнъж кученцето излая:
    - Ти си наи-прекрасния човек,който съм виждала някога.А имаш такава прекрасна душа.Ние,кученцата разбираме много добре тези неща.Ти ...ти си отреден за моя душевна половина!
    И сякаш сълза потече от очите на кученцето.На Младежа се струваше много странно това.Той не знаеше кучешки.
    _Та...ти...Ти си кученце ,а аз съм човек.Неще възможно да живеета такава любов между нас...аз даже не мога да обичам толкова силно дори момиче,аз...
    Но наистина това кученце,когато го гледаше той се чувстваше толкова чист,толкова обичан. "Какво пък?!Това че между мен и Аксения не потръгна не означава,че никога неще бъда обичан отново."
    -Но виж,всички сме част от един замисъл ,една енергия,създадена от един велик Създател.Аз сега видях-също те обичам.Толкова силно,както не съм обичал друга.
    Той се наведе и нежно целуна кученцето по муцунката.
    Хвана го,вдигна го на ръце и се заискачваха по стълбището нагоре,тъй като младежът живееше ан последния етаж.Минаха така първия,втория,третия...на който живееше стара госпожа ,останала мома за цял живот. Тя беше скептична към всичко-разбира се интересуваше се от всички клюки,и като чуеше някоя,сбръчкваше нос от възмущение.
    Тя беше видяла през терасата Младежа ,който внесе кученцето през входа.
    -Какво е това куче тука!?-извика тя,разтреперяна ,пред вратата на апартамента си-Всички с тия кучета...Ще има да лае цяла нощ!
    -Ама това кученце вижте го колко е мило и малко.Аз го обичам,а и то мен-отвърна и Младежа.
    -Ха! И таз хубава! Кучета ще ми...
    И старата госпожа тръшна обидено вратата. Кученцето погледна погледна Младежа с ясните си очи и му каза:
    -Виж какво,тя май е права. Аз съм кученце, а ти човек.Нищо не може да стане така! Как ще живеем?!
    -Не се плашу-аз не се интересувам,какво ще си помислят другите. Тази жена просто е сърдита на целия свят.Не и обръщай внимание.
    -Не ,не може така. Аз трябва да стана човешко момиче,за да бъдем заедно. Като куче не е възможно.
    И то скочи от ръцете му и чудо-пред него се превърна в русо,къдраво момиче! Но да не си помислите,че някаква красавица се появи пред Младежа-не,напълно обикновенно момиче,даже леко невзрачно.Дори толкова несигурно стоеше на краката си,и доста несръчно извършваше движенията си-направи една несигурна крачка към Младежа и несръчно го прегърна.Той знаеше,че това е неговото кученце-същото мило кученце , и пак го гледаше с онази топлота.
    -Ами аз... аз,както виждаш,не съм може би това,което би искал...
    -Това няма никакво значение-аз те обичам заради твоята душа.
    И устните им се слепиха в целувка.
    Хванаха се за ръце и продължиха пътя си нагоре към апартамента на Младежа. Но след няколко етажа "момичето" се умори много-изобщо не беше свикнало с човешкото тяло.При всяка крачка залиташе и изобщо изглеждаше нелепо при всяко свое движение.
    -Толкова е трудно да контролирам човешкото си тяло ,а е много по-тежко и голямо от кучешкото!- промъляви с тъга момичето.
    Младежът я погледна-разбираше ,че така тя не може да живее.Все едно болест беше сковала всеки мускул и владееше тленната и обвивка.
    -Права си. Недей да се измъчваш. Няма значение каква си-важното е твоята същност.
    Погледнаха се в очите за последен път ,такива каквито бяха сега и момичето пред Момичето изчезна ,а на негово място на стълбите стоеше едно малко кученце,кремаво на цвят. То весело излая на Младежа.
    -И в краина сметка ти си най-прекрасното нещо което ми се е случвало някога-каза той и отвори вратата на апартамента.
    Двамата с кученцето влязоах вътре и затвориха врата след себе си.

Край

Това е сън ,който направих като разказ . "младежът" бях аз , а "кученцето" ... може би ОП  Ухилен
    (сънят е преди доста време )
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Fix3r
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #44 -: Април 23, 2010, 16:46:26 »

Здравейте, сънувах странен сън и искам да го разгадая.
    Това не е съня, това е какво стана месец преди него-> Цялата работа е, че се влюбих в едно момиче, което не можа да сподели чувствата си с мен и.............. ме отряза(както и да е). Все още я виждам, тя си има приятел когото не познавам.
    А сега за сънят. Не си спомням всичко, но може би най-важното. Първото нещо което се сещам са, че аз и приятелят и седяхме на една маса, приказвахме си и пушихме цигари  Хммм После тя дойде, аз станах и я прегърнах, но тя не се отдръна и ми каза "ти какво си мислиш, като легнеш". Много мислих по тази фраза, но не можах да я разгадая.
    Другото странно беше, че попринцип тя е с руса коса, а аз я сънувах с черна.....(има едно момиче от моят клас което е с черна коса, което все ме гледа).
    Преди 2 седмици сънувах още един сън с нея при който бяхме само двамата в някакво бонгало и лежахме на 2 отделни легла. По едно време влезе някакъв човек( на клошар ми приличаше) и легна на пода, тя се уплаши и аз го изгоних  Готин После извади от някъде някакви си 2 пирамиди(малки) и започна да ги ближе... Аз я попитах какво е това, а тя ми каза вино.... След това ми нареди да ближа само от едната страна, аз я попитах защо и тя ми отговори - ми така.....
    Знам, че това са само шантави работи, но може би малко или много имат значение за мен занапред.
    Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете с разгадаването  Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Числата и сънищата
    Моите сънища
    giti 1 5817 Последна<br />публикация Юни 28, 2009, 17:27:43
    от giti
    Посланието на Enigma
    Музика
    giti 10 1982 Последна<br />публикация Декември 27, 2010, 23:54:40
    от andromeda3213
    Гласове в сънищата ми..... « 1 2 3 »
    Моите сънища
    KaTeRlEjKa 40 5753 Последна<br />публикация Юли 26, 2013, 01:45:31
    от Speed_Of_Pain
    Посланието на един от Вас
    Послания
    Един от вас 10 3100 Последна<br />публикация Февруари 17, 2012, 01:37:34
    от The One
    Посланието на делфините в образи
    Любопитни факти
    abrego 8 1432 Последна<br />публикация Юни 22, 2013, 09:03:01
    от abrego

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright