Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво да правя: планове за бъдещето  (Прочетена 2581 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Август 27, 2011, 10:20:46 »

И мен тоя въпрос ме мъчи... Тази година стегнах примката на бесилото като втори път се набутах в математическа гимназия... Води се най-елитното за града, пък нищо не учим. Аз затова и там отидох...  Както и да е, майната му на училището.
    Аз ще завърша, въпреки честите посещения на директора. И висше ще завърша, въпроса е какво.

A кога трябва да избираш висше училище?

Като човек математик смятам, че независимо от това, дали ще продължиш с математиката в бъдеще, заниманията с нея ще ти бъдат от полза, най-малкото за развитието на будно логическо мислене, една важна способност за духовното израстване, основата на която ти вече си положила.

Цитат

Каквото и да реша, несъмнено ще успея. Достатъчно упорита съм, за да си постигна целите... Е, да, ама като нямам цели?

Имаш прекрасни предпоставки за успех във всичко.
    Целите ще се появят с времето.
    Дори една важна смислена цел да избере човек и да се опита да я постигне - това може да бъде много полезно за него и за околните.

Цитат

Дайте някакъв съвет, моля ви. Всеки, когото попитам е с две ръце и два крака за адвокатстването, но аз въпреки това не съм сигурна.

И аз не съм сигурен. Често на тях им се налага да защитават каузи, срещу които се изправя тяхното същество.
    А да работиш нещо, което не ти доставя удоволствие, е много вредно от гледна точка на духовното развитие на човек.

Хубавото при теб е, че гледаш с отговорност на предстоящите ти избори, което е една предпоставка за смислени решения.
    С наближаването на времето за преценка може би ще имаш по-голяма яснота относно предпочитанията си: ще научиш нови неща, ще имаш нови опитности.
    Освен това, един избор на висше образование сега вече не е толкова определящ за бъдещата реализация на човек.
    Има две (всъщност, три) степени на висшето образование.
    Напълно е възможно човек да изучи за три години една специалност, след това за още две - друга.
    И е напълно възможно и двете да са му от полза в живота.

Както има и съвсем други варианти и примери на хора, реализирали се прекрасно и без да учат висше.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #16 -: Август 27, 2011, 10:52:49 »

Цитат
    A кога трябва да избираш висше училище?

За кандидатстването след 12 клас, доколкото ми е известно годишните оценки от 9 клас влизат. Аз ще съм осми сега, за никъде не бързам, но искам до края на тази година поне да имам някакъв ориентир, защото не смятам да си губя времето с останалите подробности, които учим.  Усмивчица

Цитат
    Като човек математик смятам, че независимо от това, дали ще продължиш с математиката в бъдеще, заниманията с нея ще ти бъдат от полза, най-малкото за развитието на будно логическо мислене, една важна способност за духовното израстване, основата на която ти вече си положила.

Математиката е една от силните ми страни като мога с ръка на сърцето да заявя, че съм в челната десетка за страната сравнено със съществата на моята възраст, доказала съм се неколкократно. Харесвам математиката и винаги ще е така, но не бих могла да се занимавам с нея и след като завърша, просто не искам.  Прегръдка

Цитат
    И аз не съм сигурен. Често на тях им се налага да защитават каузи, срещу които се изправя тяхното същество.
    А да работиш нещо, което не ти доставя удоволствие, е много вредно от гледна точка на духовното развитие на човек.

Да, знам и може би точно това ме спира да взема категорично решение.

Както и да е, много ти благодаря за мнението!  Усмивчица

Активен
    Ихра
    Гост
    « Отговор #17 -: Август 27, 2011, 17:44:57 »

Адвокатите могат да защитават както невинни, така и виновни... За това, ако искаш да помагаш на хората, не мисля че най-доброто решение е адвокатството. Просто мнение.

Аз си мисля, преводач. И когато имаш време, да щракаш ей тъй, за удоволствие...

Но ти си решаваш. Усмивчица
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #18 -: Август 27, 2011, 17:57:30 »

Адвокатите могат да защитават както невинни, така и виновни... За това, ако искаш да помагаш на хората, не мисля че най-доброто решение е адвокатството. Просто мнение.

Аз си мисля, преводач. И когато имаш време, да щракаш ей тъй, за удоволствие...

Но ти си решаваш. Усмивчица

Не, не, да бъда адвокат определено няма да ми е единственото занимание. Просто ще имам авторитет в обществото, който ще ми дава много възможности за промяна не само в личен план. А фотографията винаги ще е част от живота ми, каквото и да работя.
    Ще имам документ за преводач другата година. Защо ми е да уча после още същото, при все че аз съвсем скоро ще имам необходимото свидетелство, даже те май са няколко. Усмивчица

Сега като се замислям, глупаво е да търся отговор от друг... Сама трябва да си стигна до решение! Все пак благодаря за съветите!  Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиготата - Хора от бъдещето
    Всичко относно индиготата
    Админ 0 2301 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:45:04
    от Админ
    Събития от бъдещето « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    incorrigi 24 1954 Последна<br />публикация Май 15, 2010, 17:15:19
    от lessus
    Една от професиите на бъдещето
    Йога
    ivan 0 1875 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 22:58:06
    от ivan
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1778 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Какво да правя с живота си?
    Въпроси и отговори
    sheshia 14 2955 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:47:59
    от zenitov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright