Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Искам да попитам нещо: ценности - нисши и висши  (Прочетена 2122 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Декември 21, 2010, 23:04:43 »

fashio Питаш нас за това как,но ако ти кажем няма да ни разбереш точно заради това,че ако би ни разбрал не би ни питал за това!

Което с две думи означава да се насочиш въпросът към себе си.
Отговорът е там и той те очаква само да попиташ той също те търси...ако ти него го търсиш от няколко години то той те търси цял живот!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
fashion
Гост
« Отговор #16 -: Декември 21, 2010, 23:11:31 »

Явно никой от вас неможе да ме разбере,явно никой от вас не ,,воюва,, всеки ден срещу неправдите...
никой не се дразни от този тип пропаднали хора без себеуважение и ценностна система с които се сблъсквам всеки ден... Продължавам сама ....както досега..,благодаря,че се опитахте да помогнете Усмивчица
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #17 -: Декември 21, 2010, 23:46:34 »

здравей аз разбрах за какво говориш защото и аз го изтърпявам същото какво дати кажа хората явно им е все едно вече винаги защитатавам неправдата няма значение от каква степен е и мойте родители ми казват това нее твой проблем какво те бърка за какъф се мислиш ,но аз не им обръщам внимание  в днешно време никой не иска да помага е онзи ден една жена тичаше тук до нас и викаше помощ и аз бях единствения който слезе и се опита да направи нещо макар и да съм на 17 и мен ме тровят всеки ден направо до непоносимост разбирам как се чустваш опитай се да отсраниш дразнителя или търпи докато не дойде момента даго направиш...
Активен
Престолски
Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #18 -: Декември 22, 2010, 00:14:19 »

Fashion трябва да знаеш, че този тип поведение е насаждан стотици, години наред (а ти знаеш), не може туку-така да се отървеш от тези хора, всички ги виждаме, всеки ден са около нас, едни ни тровят с дим, други с храни, трети с мисли. Общоказано, света се управлява не с мъдрост, а с хитрост, когато това се промени, Земята ще стане по-благоприятно място за живот, погледнато от материалната страна... но както знаем за да променим света около нас трябва първо да извисим гледната си точка над проблема за да стане тя по обективна, и да прогледнем през завесата на тази система (нещата са свързани, както винаги) и естествено по неписания закон промяната не става от долу- на горе или обратното, а именно отвътре навън и като изхождам от тази мисъл бих казал, че ще е редно първо да промениш себе си към по-добро, по-разбиращо, пълно с красиви мисли същество и след това да променяш света около себе си. Насилието, негативните мисли и държане не водят до желаните резултати (и това го знаеш) ...ами какво чакаш, Ти си промяната, Ти си това доброто същество с красивите мисли и Ти си създателя на собствената си реалност, а когато повече хора привличаме приятни преживявания чрез красиви и добри мисли, променяме и реалностите на нищо не подозиращите към по добро ...колективна еволюция. Сега е времето да грейнеш с цялата си великолепна светлина.
до скоро! Усмивчица
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Декември 22, 2010, 00:34:04 »

Явно никой от вас неможе да ме разбере,явно никой от вас не ,,воюва,, всеки ден срещу неправдите...
    никой не се дразни от този тип пропаднали хора без себеуважение и ценностна система с които се сблъсквам всеки ден... Продължавам сама ....както досега..,благодаря,че се опитахте да помогнете Усмивчица

Fashion, аз те разбирам.
    Погледни обаче какво пише в една съседна тема Sunrise:

Не знаех, че хора от форума приемат пушачите като малцинство - гнус ме е да ползвам тази дума, само към циганите не ме е.
    Опитвате се да слагате граници на човешки същества, не е редно това.
    Бъркате се в живота на други, не е редно това.
    В Гърция, имаше заведение, в което хората бяха в две различни зали отделени от стъкло, в едната се пушеше в другата не.Така даже не се усещаше вашето "деление".

Казвате, че пушачите ви пречат и да отиват на студа да пафкат, да се изнасят, по същата логика мога да ви кажа, че вие ми пречите и да се изнасяте....Не ви разбирам.

Първо не знам с какво право, хора от форума се ползват, и казват кое е правилно и кое не.
    Та, това беше едно от първите неща, които научих тук - "НЕ СЪДИ ДРУГИТЕ".Ако някой се изправи пред мен и започне да ми разправя, че това което правя, в случая - пушенето, е грешно, че аз трябва да спра, ще му се изсмея в лицето.Когато осъзнае, че самият той не е извървял достатъчно път за да ми каже това, тогава може лекo да се позамисля в думите му.

"Не помагай, ако не те молят за това".

И пак там малко по-надолу:

Цигарите.
    Останах с впечатлението, че на пушачите се гледа все едно са хора с по-малко права и са малцинство, на което трябва да се наложат забрани.Това лично ме подразни.Нямам чувство за авторитет към управляващите, тъй като не могат да ми се похвалят с нищо добро.Пък камо ли да имам авторитет към човек, който стой до мен и ми казва, че цигарите му пречат - ще кажете да се изнасям, от тази гледна точка същото мога да кажа и аз - той да се изнася.

Ние излизшна част от "цялото" ли сме?
    Цялото, за което говориш.Излишен плевел ли сме?
    Все пак сме "цяло".

И докато моите права, като пушач, не се зачитат, аз няма да зачитам правата на този, който стои до мен като непушач.
    Има доста по - некрайни действия, които да се предприемат.
    Пример:
    Ако болшинството на света беше пушачи, дали щяхме да гледаме със същите очи на малцинството - непушачи.Погледни го от тази гледна точка.Това май потвърждава "странното" ми мислене .

Нямам против да пуша в отделна зала за пушачи, докато на мен не се гледа с етикета "вреден".За това дадох пример със заведението в Гърция.

Как би му обяснила твоята позиция?
    Активен
    spacetotemic
    Гост
    « Отговор #20 -: Декември 22, 2010, 05:31:29 »

Ами предполагам, като му каже, че непушачите не тровят хората около себе си, със своя избор да не пушат.
    Аз също пуша, но няма как да не съм толерантен към онези, които не понасят цигарения дим.
    Закона за разделение на заведенията излезе и е в сила от 20ти, този месец, ако не се бъркам.
    По-малкото помещение е за пушачи, а по-голямото - за непушачи.
    Никой не казва, че непушач не може да влезне в това за пушачи, никой не казва и че пушач не може да влезне в това за непушачи.
    Просто в тях е забранено пушенето. Ако някой, толкова не може да издържи без да пуши, 15 минути, нека пуши вън или в мястото определено за това.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #21 -: Декември 22, 2010, 09:41:45 »

Щом всички ние сме тук,в този форум и се опитваме да разберем нас самите  и хората около нас,не мислиш ли че и ние се борим?Че и ние сме като теб? Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    fashion
    Гост
    « Отговор #22 -: Декември 22, 2010, 11:11:26 »

Бих отговорила на  Sunrise така:
    Вие пушачите сте мнозинство, а не малцинство.. Не ви съдя пушете си, тровете се,друсайте се ако щете...тялото си е ваше... Но не тровете другите, неможе заради вас да ходя с капки за очи в джоба (поради алергията ми кам цигарите)... получавам отоци в очите само заради вашия ,,безвреден,, цигарен дим...И когато най-учтиво ви помоля да не пушите на обществено място,защото заради вас след няколко мин. пак ще съм пред очния кабинет... отговаряте със звучна псувня или безразличие... Още един пример ще дам 2 майки седят в кафене и двете пушат,децата до тях , и едното дете ,,мамо,мамо прече ме дима немога да дишам,моляте загаси,, и майката отговаря ,,ай пък ся и ти,, и продължи да си пуши.... И сега още ли ще защитавате наглите пушачи... още ли??? броят се на пръсти хората,които питат преди да запалят цигара.... А тез,които вървят по улиците и пушат... дирята след тях е 10м... Няма ден в който мога спокойно да си поема въздух... няма....  
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #23 -: Декември 22, 2010, 12:10:41 »

Някога чувствали ли сте ,че не сте за тук...,че земята е прекалено ,,мръсна,, за вас, че сте изпреварили раждането си с хиляди години....,че никой ниразбира истиндкия смисъл на думата ,,Любов,,. Че тук всичко е прекалено първично и животинскоооо???

Неможе той да м дава отрова, а аз любов...

... антиморални и първични създания... неразбират колко е ценен живота и какво им е коствало да го получатт,а го пропиляват напразно...

... как неможе да се махнат всички тези пошли,гадни и антиморални хора... защо продължават да замърсяват земята...И после как да не изпитвам акресия към тези ,,паразити,.......

Ако това е любовта, която им даваш на хората....аз лично не ти я искам...

Съжалявам за алергията ти, но не можеш да промениш целия свят, по-лесно би променила себе си (а така ще променяш и света) и може да пробваш някакво алтернативно лечение. Когато се изпълваш с агресия вредиш на себе си повече, отколкото помагаш изобщо на някого. Постави се на мястото на другите хора, те не са открили себе си ... не ги вини... може би в някои от своите предишни животи и ти си била така Усмивчица Никой не се ражда научен...имаме си път, който да извървим Усмивчица и си имаме правото да грешим Усмивчица Нищо не става само с наливане на чужд опит, до някои изводи хората сами трябва да достигнат....
    И понеже аз пуша (но се старая да не преча) ще ти дам друг пример с тази агресия... В групите за защита на животните има изключително много хора, които искат смърт за човек наранил животно...с което ставаме също толкова жестоки, колкото и този наранил животното...и все си мисля, че не е това начина, а може би повече мероприятия в положителна насока, а не действия за инкриминация и забрани...надявам се ми схвана логиката... Подхождаме с неразбиране и ставаме по-озлобени от извършителите...
    Това е моята гледна точка, извини ме, ако по някакъв начин съм те накарала да изпиташ негативни емоции...

"Позволи на себе си да бъдеш себе си и на другите да бъдат други"
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #24 -: Декември 22, 2010, 12:31:33 »

keri

И утре и ти ще тровиш децата си... които те молят да загасиш цигарата защото немогат да дишат.....или още по-зле ще пушиш бременна....недавайки избор на дедето.... И след всичко това аз да изпитвам любов към пушачите.... хахахаха И имаш наглоста да ми кажеш ,,лекувай се,, , като въпроса не е само в алергията а в самата отрова , това че тровят не само мен ,но и малките деца...които горките нямат избор ...родили са се в семейства на пушачи...  Нагла си... Вместо да кажеш ,,да другия път ще попитам преди да запаля и няма да тровя никой,защоото никой не е длъжен да ми диша отровите...,,.
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #25 -: Декември 22, 2010, 12:33:28 »

И после върви да разправяш на горкото дете... ,,как то не разбира околните,които го тровят,, и как трябва да е съпричасно към тях...
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #26 -: Декември 22, 2010, 12:57:30 »

Сълзи Интересно как ме осъди без да ме познаваш и да знаеш начина ми на мислене... Не съм искала да звуча нагла, просто се опитах да ти дам съвет, който според мен ще бъде по-ефективен отколкото да вървиш и да обиждаш наред хората. Опитах се да те насоча към техники, които да ти помогнат, но избора си е твой, аз само се опитах да помогна....не съм ти казала лекувай се, спасявай се или нещо такова... Съжалявам... Тъжен

Нагла си... Вместо да кажеш ,,да другия път ще попитам преди да запаля и няма да тровя никой,защоото никой не е длъжен да ми диша отровите...,,.

Сигурна ли си, че не питам, че не се опитвам да пазя другите...не, просто е по-лесно да ме обидиш.... няма нищо, разбирам те...

Пожелавам ти да се изчистиш от тази агресия. Благодаря за прекрасните думи... още незнаеш силата им...
    Само да ти кажа, че хората изобщ не са толкова лоши, колкото ги описваш. Те не са зверове и повечето ще се пробудят рано или късно. Човечността в тях я има, само е нужен подходящия начин за да я събудим. Има много добри хора на Земята, съжалявам, ако не искаш да ги видиш....

Съжалявам, че изобщо писах...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Декември 22, 2010, 15:22:35 »

Сълзи Интересно как ме осъди без да ме познаваш и да знаеш начина ми на мислене... Не съм искала да звуча нагла, просто се опитах да ти дам съвет, който според мен ще бъде по-ефективен отколкото да вървиш и да обиждаш наред хората. Опитах се да те насоча към техники, които да ти помогнат, но избора си е твой, аз само се опитах да помогна....не съм ти казала лекувай се, спасявай се или нещо такова... Съжалявам... Тъжен

Нагла си... Вместо да кажеш ,,да другия път ще попитам преди да запаля и няма да тровя никой, защото никой не е длъжен да ми диша отровите...,,.

Сигурна ли си, че не питам, че не се опитвам да пазя другите...не, просто е по-лесно да ме обидиш.... няма нищо, разбирам те...

Пожелавам ти да се изчистиш от тази агресия. Благодаря за прекрасните думи... още незнаеш силата им...
    Само да ти кажа, че хората изобщо не са толкова лоши, колкото ги описваш. Те не са зверове и повечето ще се пробудят рано или късно. Човечността в тях я има, само е нужен подходящия начин за да я събудим. Има много добри хора на Земята, съжалявам, ако не искаш да ги видиш....

Съжалявам, че изобщо писах...

Kery,  не съжалявай, защото си написала много хубави неща. Съветите ти за едно умерено отношение биха могли да доведат до разбирателство между „двете страни” и една по-добра атмосфера в нашето ежедневие. Докато агресивната борба „до победа” често не води до резултат, а само до ескалиране на напрежението.

Ти, Санги и други сте пример за едно внимателно отношение от страна на пушачите към непушачите. И само прекалената агресия на някои непушачи не им позволява да забележат това.
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #28 -: Декември 22, 2010, 15:23:14 »

Kery
    И аз съжелявам ако е прозвучало грубо...
    Никъде не чух твоето становище, относно децата.... на няколко пъти пиша това... мен ме остави с алергията... но децата...които биват тровени от немърливи родители ... от хора по улиците.. Това вече ме избива на агресия... малко остана да станем на кълбета с въпросната майка,коята отказа да си загаси цигарата..въпреки молбите на детето и ... И като чуя някои ,,трябва да сме толерантни,, ..да бе даааа... съжелявам ,че си го изкарах на теб.. но много съм насъбрала... просто... а като видя бременна да пуши е такава е за разтрел вече...
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #29 -: Декември 22, 2010, 15:25:03 »

Ich

Да чуем и твоето становище за децата... и те ли да търпят ...
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Наранява ли грубото отношение на околните?
    Въпроси и отговори
    megsi87 13 2244 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 23:57:00
    от werdim1
    Защо като не искам да съм овца да съм коза?
    Езотерика
    ruanda 6 1322 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 14:00:44
    от Sine Wave Zero
    Искам помощ от форума « 1 2 »
    Инициативи
    Аэ съм 18 1834 Последна<br />публикация Януари 04, 2011, 15:28:41
    от небесният ангел
    Искам да ви попитам...
    Необичайни преживявания
    Nova12345 1 1383 Последна<br />публикация Февруари 10, 2012, 19:58:08
    от Sanya
    Искам да отговарям на ваши въпроси.Моля задайте ги! « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    Ariam 54 2805 Последна<br />публикация Септември 11, 2013, 18:34:02
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright