Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: КАМПАНИЯ да дадем ЛЮБОВ поне на един ДОМ ЗА СИРАЦИ!!!!  (Прочетена 5298 пъти)
demy
Daniela
Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #15 -: Декември 07, 2010, 18:11:03 »

За малко деца всички знаем от какво имат нужда. Имам желанието обаче, да дам една идея за понататък... Децата, които са по-големки има нужда от добра подготовка за старт в живота, да имат хобита, да умеят да работят с компютър и т.н. Би било чудесно, ако всяка седмица например се организира някакво такова мероприятие в някой дом, ако ще и за куклен театър да е Усмивчица

Идеята е много добра. Аз мога да се включа с преподаване на модерен балет... За съжаление финансово съм доста зле и с парички няма да мога да помогна Тъжен
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #16 -: Декември 07, 2010, 19:19:21 »

Хрумна ми нещо . Знам къде е склада на Ганчев - пюренцата. Като съберем пари не може ли да ги помолим да купим пюренца на заводски цени -  ще са повече , пък могат и да се съгласят да дарят някое друго пюре.

Молили ли сме ги-не дават

Всички идеи са страхотни,много лакомства на ниски цени могат да се закупят от женския пазар,аз лятото от там взех на децата от Ветрен-бонбонки които бяха закрепени към влакче играчка-бях зела три или четири кашона-стигнаха за всички-хем играчка,хем и лакомство-естествено това е само капка в морето от идеи които ми идват в момента,има играчки и за момченца и за момиченца.
    Стефаница-обади се до дома попитай колко от децата са момчета и колко момичета,от каква храна имат нужда-дали сухо мляко или пюрета и какви видове,също и да кажат от колко до колко килограма памперси-в смисъл размерите!
    Сега със промоциите в лидъл и метро памперсите там са най изгодни но ни трябват килограми-от-до!
    Ще съберем и коледни играчки-кой каквото има във къщи или пък му е в повече-децата се радват блещукащите играчки Усмивчица
    Дрешки запазени който има от децата си може също да донесе,другия вариянт е за да се съберат повече дрешки-който разполага примерно със скромна сумичка от порядъка на-10,15лв.и е готов да ги даде-да купи дрешки и от магазините секъндхенд Усмивчица

Сега ми хрумна и друга идея-можем да си направим и благотворителен търг-всички от форума които майсторят нещо -било с ръцете си или с главата си-е да де то двете обикновено вървят ръка за ръка-примерно картини,пана,плетива или изобщо каквото се сетите-бижута и т.н снимайте,качете снимките и4 който е готов да плати -казва цена,собственика пише дали е достатъчна сумата или пък не и по този начин също ще съберем парички!
    Хайде хора давайте идеи-още утре отивам и купувам от сладките играчки за дечицата,а и да не забравя с голямя кола съм която побира много много благотворителност Усмивчица Щастливко
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #17 -: Декември 07, 2010, 19:27:55 »

За играчките-добре е и да се вземат играчки които стимулират развитието-само отбелязвам де!Пъзели,кубчета,цифрички,книжки с букви и животинки-от тези дето не са хартиени а едни такива меки найлонови-сиреч като решат да ги изядат да не успеят Усмивчица
    Стефи моля те питай и дали имат нужда от някакви бебешки детски лекарства!

И дайте да отворим още една тема за благотворителния търг че вече даже ми се мъдрят на ум няколко неща които съм сътворила! Усмивчица
    Активен
    incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #18 -: Декември 07, 2010, 23:22:17 »

Идеята разбира се е прекрасна!
    Кое е по-добро да дадеш хляб на гладен или да го научиш как да сее жито и да меси хляб?
    Ако някой вярва в това, че може да се направи повече то това да се „нахрани гладния”, образно казано, и да се генерира по-голям приход от не точно благотворителна дейност, да каже, да се обади, да видим какво може да се направи.
    Бих обяснявал още, но проумелите думите ми да ме потърсят лично.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #19 -: Декември 07, 2010, 23:30:54 »

Вале, прекрасна инициатива

incorrigi:

Цитат
    Кое е по-добро да дадеш хляб на гладен или да го научиш как да сее жито и да меси хляб?

Когато човек е гладен, има нужда първо да задоволи нуждите си от глад на момента, а след това да мисли как да ги задоволява в бъдеще.
    Така, че нуждаещия се има нужда и от двете.

Но някои "даващи" предпочитат да "дават" само акъл.

Активен
    ЕМИЛИЯН :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

Любовта е по силна от всичко

« Отговор #20 -: Декември 08, 2010, 00:08:24 »

Здравейте и от мен радвам се че е има тази инициатива и аз с радост ще помогна с каквото мога
    Активен

Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда;съдих и ме съдиха;минах през рождение и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен.
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 180

• Град: sofia
  • « Отговор #21 -: Декември 08, 2010, 01:17:01 »

Сега със промоциите в лидъл и метро памперсите там са най изгодни но ни трябват килограми-от-до!
    Усмивчица
    [/quote]
     сладурке предполагам,че не си го видяла,но малко по горе съм написала за памперсите : ,памперси от 4 до 9кг и от 9 до 18кг
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    stefanica
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Декември 08, 2010, 01:27:28 »

Благодаря ви за подкрепата страхотни сте надявам се и още хора да се отзоват,но и да не го направят нама значение защото всеки го прави за себе си като свой личен избор Усмивчица Голямите и чисти сърца си личат Усмивчица както и тези които се прикриват Намигване симулирайки Усмивчица
    Това не е еднократна инициятива и се радвам за предложенията и развитията които сте предложили Усмивчица Това не е жест а начин на мислене и живот
    Активен

stefanica
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Декември 08, 2010, 01:44:26 »

Идеята разбира се е прекрасна!
    Ако някой вярва в това, че може да се направи повече то това да се „нахрани гладния”, образно казано, и да се генерира по-голям приход от не точно благотворителна дейност, да каже, да се обади, да видим и и какво може да се направи.
    Бих обяснявал още, но проумелите думите ми да ме потърсят лично.

Симпатяга си не ми разваляй мнението за себе си Намигване Първо ако детайлизираме нещата става въпрос за най крехките същества.Обърна ли внимание,че говорим за деца от 0-3 годинки? Усмивчица Интересно как ще ги научиш да си 'месят хляб или да си сеят жито' Ако преди това не си разбрал,че имат нужда от любов,внимание и определени потребности и нужди и да са нахранени.Понеже знам,че ти като цяло много държиш на храната Усмивчица Толкова ли е трудно просто да отвориш сърцето си?! Усмивчица Този начин на мислене не ти прилича Намигване
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #24 -: Декември 08, 2010, 04:05:09 »

Абе аз имам доста дрехи дето не ги нося,ама не искам да им давам грозни неща  Угрижен
    А с пари трудно ще помогна за съжаление!!Мога пак да ги прегледам дрехите...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Декември 08, 2010, 04:10:58 »

Е може би имаш такива които си мислиш че не ти отиват , но биха отивали на друг . Намигване
    Или пък разни дето са ти малки вече . Прегледай ,като имаш време. Но първо да намерим начин да се свържем. Да видя не мога ли да накарам сестра ми да прескочи.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Декември 08, 2010, 04:16:57 »

да дам номер да се свържем?
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Декември 08, 2010, 04:20:50 »

И все пак нека прегледам какво имам,че не помня колко износени са!
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #28 -: Декември 08, 2010, 13:24:26 »

И Аз подкрепям тази инициатива с 2 ръце ! Айде трябва да сме само по-експедитивни и до преди празниците да сме готови с консумативите и играчките за децата , и не забравяйте , това е дом за деца от 0 до 3 годинки , недейте много да се увличате !! с хлябове , питки и бози хаха 
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #29 -: Декември 08, 2010, 13:31:50 »

След като създадем дружество с нестопанска цел,което ще бъде с обществена полза,ще имаме възможност да направим всички предложения и редица кампании от подобен характер.Нека не смесваме нещата обаче за да не объркваме кампанията сега.Както написах по горе в този дом нямат нужда от дрехи!!! Всички които имат желание обаче да помогнат дрехи ще определим друга тема.Там ще обмисляме всеки вид помощи към кой дом да събираме и изпращаме.Ще определим отговорници които да рапределят правилно нещата.Нека действаме по отговорно и целенасочено и да не оставяма нещата само на приказки.Затова ви приканвам всички които наистина смвтат,че могат и имат с какво да помогнат да са активни:). Аз съм поела своята отговорност и смятам да доведа нещата до реални резултати.
    Активен

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тибетската Медитация по любов
    Духовни учения
    Reiki 0 1765 Последна<br />публикация Март 23, 2011, 16:57:47
    от Reiki
    Всеки ден прави, поне, едно добро
    Моите сънища
    sianna 8 1696 Последна<br />публикация Юли 23, 2013, 14:08:54
    от endimion
    Дома за сираци на Отец Иван в Нови хан
    Инициативи
    Мила 11 2825 Последна<br />публикация Декември 26, 2011, 00:14:15
    от Мила
    Дванадесети дом
    Астрология и нумерология
    ani13 4 2603 Последна<br />публикация Септември 05, 2013, 05:27:10
    от Wednesday
    Да спасим Арктика-кампания на Грийнпийс
    Инициативи
    Ru Alfa 9 1042 Последна<br />публикация Юли 04, 2013, 02:05:53
    от Свързан

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright