Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Картини и др. преди сън  (Прочетена 6587 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #45 -: Декември 05, 2012, 18:36:34 »

По скоро наблюдавам ,че ти не си в състояние да приемеш обяснението ми  Усмивчица

Става въпрос за реални събития от настоящето и бъдещето ,които се виждат и чуват при подобни "халюцинации" или ти не прочете темата , а дойде да кажеш на всички колко неподготвени се изказват.  Тъжен

Както и да е, с  две думи в този форум дискутираме , не какви са процесите в мозъка по време на хипнагогия, а къде пребивава съзнанието по време на този процес за да става свидетел на информация ,която не е била налична на сънуващия до момента . Същото изучават и изследователите на хипнозата и сънуването.

Тук го обсъждаме да кажем от езотерична гледна точка , т. е ненаучно доказана , ако желаеш такова обяснение е чудесно , ако не дискусията поне от моя страна се приключва.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
stargate
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #46 -: Декември 05, 2012, 21:45:34 »

Много съм съгласен с Eona. Нещо, което не можеш да обясниш не значи, че не съществува. Ако всички действахме според общо-приетите норми нямаше сега сме по различни от мекотели. За да има прогрес и еволюция, човек трябва да е по-широко скроен. Ако не в себе си, то поне към останалите. Има една стара поговорка - не искан съвет недавай. Наблюдавам, че доста хора желаят да поучават и да критикуват с цел да запълнят някакви празнини в себе си. Аз лично съм достатъчно толерантен да го приема, бъдете и вие към другите. Щом не разбираш и не си съгласен с нещо, не е необходимо да го натрапваш на останалите. Всеки един от нас вижда света с различни очи. Един с друг поглед не се повтаря, една гледна точка не е напълно единтична с друга. Затова света е толкова шарен.
И след като заговорихме за хипноза, нека препоръчам една книга на д-р Майкъл Нютън. Книгата се казва Пътят на Душите. И не съдете за нея в преносен смисъл а го направете направо в буквален.
На Нирания бих добавил това: Висшата космическа математика трябва да се свежда до земната аритметика, да съществува в достъпна за човешкото разбиране форма, във вид на прости житейски правила. Тоест това, че сме открили няколко физични закона и цялата ни наука се гради върху тях, не значи, че сме открили топлата вода. Ще бъдем прекалено самоуверени и надменни ако го кажем:)
Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
Което е всичко, наричано от нас Бог.
Morena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #47 -: Декември 05, 2012, 23:15:31 »

Това което описвате е Хипнагогия, прочетете малко по въпроса, за да не говорите неподготвени.

Аз не спя обаче.... мога да седя на дивана следобед , да си затворя очите и пак ''виждам'' същото нещо както в легнало положение вечер, тогава какво е обяснението ти, питам теб, защото явно си по-запозната от медицинска гледна точка.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #48 -: Декември 05, 2012, 23:59:18 »

При мен е и с отворени очи и  когато си поискам , а понякога и спонтанно де , ама не смях да си кажа ,че диагнозата ще е с още по-дълга и сложна дума  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

stargate
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #49 -: Декември 06, 2012, 11:06:58 »

И при мен е така.. Мога сам да ги предизвиквам или директно да получа включване ако решат. Но от една година нещата се размиват. Имаме разногласия по отношение на живота на земята. Прекалено много се съди като сме тук. Иска се от нас да даваме много повече от това, което имаме. И всичко заради това да вървим към духовна еволюция. Не съм съгласен с това. За да си завършен духовно трябва да си завършен и физически, Да не се дава приоритет на едното или другото. Да вървят заедно ръка за ръка. Как може да дадеш нещо, което нямаш..
Въпреки това за да сме такива каквито сме и да отидем там където трябва има причина. И накрая на това пътуване ще бъдем в покой..Но това ще е някога. А за мен е по важна разходката по улицата а не това, което се крие зад ъгъла:) Вие на какво мнение сте? Поздрави:)
Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
Което е всичко, наричано от нас Бог.
Niranya
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #50 -: Декември 06, 2012, 14:34:44 »

Това което описвате е Хипнагогия, прочетете малко по въпроса, за да не говорите неподготвени.

Аз не спя обаче.... мога да седя на дивана следобед , да си затворя очите и пак ''виждам'' същото нещо както в легнало положение вечер, тогава какво е обяснението ти, питам теб, защото явно си по-запозната от медицинска гледна точка.

Ако прочетеш по-внимателно инфото в линка и вникнеш... ще видиш, че НЕ става въпрос за "спане" а за периода между будно състояние е сън, когато човек се унася, независимо дали на дивана или леглото. И това не е медицинска гледна точка, просто това е обяснението.

По скоро наблюдавам ,че ти не си в състояние да приемеш обяснението ми  Усмивчица

Става въпрос за реални събития от настоящето и бъдещето ,които се виждат и чуват при подобни "халюцинации" или ти не прочете темата , а дойде да кажеш на всички колко неподготвени се изказват.  Тъжен

Както и да е, с  две думи в този форум дискутираме , не какви са процесите в мозъка по време на хипнагогия, а къде пребивава съзнанието по време на този процес за да става свидетел на информация ,която не е била налична на сънуващия до момента . Същото изучават и изследователите на хипнозата и сънуването.

Тук го обсъждаме да кажем от езотерична гледна точка , т. е ненаучно доказана , ако желаеш такова обяснение е чудесно , ако не дискусията поне от моя страна се приключва.

Ами, не знам дали съм в състояние да го приема, но аз не видях такова в поста ти. Както казах, това за което говориш е друга тема. Разбира се, както има "предсказвщи сънища", така би било възможно и в състоянието на хипнагогия да се случи същият феномен с реалните събития. Защо не.

Първо, за да дискутирате и търсите отговори на въпросите, за които говориш, трябва да сте запознати с цялата информация по въпроса. Какво търсите, след като дори не знаете названието на това, което се обсъжда и познанията по въпроса, до които вече са стигнали хората, които го изследват.
Ми че къде да пребивава съзнанието ви? Същото е и в сънищата. Ако питаш мен, има много вероятности. Лично аз смятам, че в сънищата като цяло (в случая и хипнагогията спада към това) ние работим с подсъзнанието, и смятам, че тази част от нас е много по-напред от "будното" ни съзнание, много по-наясно с нещата. За това, стигаме до информация, която в будно съзнание не разбираме/не знаем.

Стигнали са до различни теории, обяснявайки феномена на "предсказващите сънища", което би трябвало да важи и с пълна сила за хипнагогията, няма значение. Една от теориите, ако не се лъжа е че просто в будно съзнание мислим твърде рационално, разсъждавайки за ситуациите от живота ни. Докато в сънищата ни, "влизаме" в едно по-високо ниво на разбиране и подсъзнанието, където просто навързваме парченцата от пъзела (ситуациите от РЖ) и така стигаме до заключения и знания, до които не сме стигнали в будно състояние. И да, получаваме информация и сънуваме неща, които се случват впоследствие и е нямало от къде да знаем и да предположим. Отново аз смятам, че просто сме малко "ограничени" в будно състояние, и не можем да си обясним нещата. Но в дълбините на подсъзнанието си, ние знаем МНОГО, много повече и там имаме достъп до тази информация. После в будно се чудим как се е случило така и го наричаме "чудо", щото не можем рационално да го обясним.

Много съм съгласен с Eona. Нещо, което не можеш да обясниш не значи, че не съществува. Ако всички действахме според общо-приетите норми нямаше сега сме по различни от мекотели. За да има прогрес и еволюция, човек трябва да е по-широко скроен. Ако не в себе си, то поне към останалите. Има една стара поговорка - не искан съвет недавай. Наблюдавам, че доста хора желаят да поучават и да критикуват с цел да запълнят някакви празнини в себе си. Аз лично съм достатъчно толерантен да го приема, бъдете и вие към другите. Щом не разбираш и не си съгласен с нещо, не е необходимо да го натрапваш на останалите. Всеки един от нас вижда света с различни очи. Един с друг поглед не се повтаря, една гледна точка не е напълно единтична с друга. Затова света е толкова шарен.

Не те разбирам за какво говориш. Мисля, че визираш себе си, казвайки че ако не можеш да го обясниш(разбираш), не значи че не съществува. Аз твърдя, че съществува и си има обяснение Намигване
1.Аз съм широко скроена.
2.НЯМА как да вярваш в останалите, ако първо не вярваш в себе си. (ще цитирам и теб - "Как може да дадеш нещо, което нямаш..")
3.Изобщо не съм давала съвети, давам мнението си, и поговорката се отнася до неискано добро и неискана помощ. Намигване

Може да не съм съгласна с някои от обясненията ви, но разбирам за какво говоря. Ми ти като не разбираш и не си съгласен с моята гледна точка, с какво си по различен, критикувайки мен...

Цитат
На Нирания бих добавил това: Висшата космическа математика трябва да се свежда до земната аритметика, да съществува в достъпна за човешкото разбиране форма, във вид на прости житейски правила. Тоест това, че сме открили няколко физични закона и цялата ни наука се гради върху тях, не значи, че сме открили топлата вода. Ще бъдем прекалено самоуверени и надменни ако го кажемУсмивчица
Не разбирам какво казваш, няма логика и връзка и си противоречиш. Ако някой нещо... то вие тук търсите под вола теле, или под земната аритметика - космическа математика. Хората са го казали с езика на "земната аритметика", не само че не си запознат с нея, а търсиш вече "висшата космическа математика"

Коментарите с факсовете от отвъдното, няма да ги коментирам.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #51 -: Декември 06, 2012, 14:52:10 »

Нарни , забележката беше относно определения ,като "изказвате се неподготвени", . Както виждаш науката няма конкретен отговор има предположения по въпроса и това е ясно от най елементарна обща култура. В един форум по психология ще се се обсъжда работата на подсъзнанието ,което си сглобява пъзели , в съновника се обсъжда символното значение и тнт.

Тук търсим ако мога да го нарека , духовно тълкнование на процеса - ясновиждане , който започва именно първо във сънищата , после в пред сънното състояние, медиативното и накрая във всекидневието контролирано. Това е поглед в света на идеите , там  където се готвят бъдещите вероятности преди материализирането, там където живеят мислите , там където се осъществява телепатията . За да се гледа там трябва ,частично освобождаване от рационалния мисловен процес ,който върви на първа линия , за това в началото започваме да го отбеязваме в състояние на покой. Когато този процес стане неделимо ежедневие и съществува заедно с тази реалност се говори за 4 и 5 дименционно съществуване. На повечето хора им прилошава ако си го представят , нещо между хем да си буден и адекватен , хем да сънуваш едновременно осъзнато , но за това процесите започват постепенно - сън , предсън, дежаву , шесто чуство, глас в главата ,благовоние без източник и много ,много други случки обсъждани тук за които никой няма точен отговор, а науката най-често върти за психически проблеми , а хората тук най-малко имат нуждата да чуват това а и не бива.
Активен

Morena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #52 -: Декември 06, 2012, 16:08:00 »

Цитат
Ако прочетеш по-внимателно инфото в линка и вникнеш... ще видиш, че НЕ става въпрос за "спане" а за периода между будно състояние е сън, когато човек се унася, независимо дали на дивана или леглото. И това не е медицинска гледна точка, просто това е обяснението.
Четох го, и не , не се унасям нито мисля за сън.
Активен
abrego
Неактивен Неактивен

Публикации: 124

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #53 -: Май 13, 2013, 21:00:31 »

Днес като се сабудих, преди да отворя очи пред погледа ми се появи малко платно за рисуване оцветено в зелено и все още неизсъхнало беше много близко пред мен.виждах белите следи които е оставила четката вгледах се в една от тях която беше по ясна и описваше зигзагообразна линия отгоре до долу.След това видях ръката си да да очертава с бяло същата тази линия, за да се вижда още по добре.Следях върха на четката как се движи по линията от горе надолу и описва извивките и изведнаж линията се превърна в тънка бяла светеща змия,чиято муцунка се движеше след върха на четката,а тялото минаваше точно по очертаната линия.Това стана за секунди след това изчезна и ме разсъни напълно.Някой имал ли е подобно преживяване или идея какво е това?
    Активен
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #54 -: Май 13, 2013, 21:13:54 »

Хмм. Споменавам много от разказите си за бели платна, най-добре го описвам като живота и ние част от него. Ако искаш да видиш още какво имам в предвид можеш така случайно да видиш темичката ми, тя е единствена, така най-добре карам хората да ми четат нещата (хе-хе). Интересни неща си написала, аз го тълкувам по определен начин за който незнам дали искаш да знаеш. Усмивчица
     Нека аз споделя къкво виждам когато искам да си легна. Всяка вечер протягам ръката си в тавана и на нея има всякъкви светове в изобилие, мърдам я и цветовете следят ръката ми. В повечето пъти цветът е бял. Опитвала съм се да видя на хората аурите, но нищо не виждам освен бяла светлина която следи дийствията им. Бяла светлина имат и предметите. Рядко виждам истинският им цвят на аурата. Мозъка ми си играе с мен (хе-хее) Благодаря.
    Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #55 -: Май 13, 2013, 21:28:18 »

Е при мен не беше нещо което съм се опитвала да си представя или видя.Даже не мислех за нищо тогава,бях сънена.Това което видях се появи само.А иначе да,когато се опитваме да видим неща не само мозъка си играе теб,а и ти с него 
    Активен
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #56 -: Май 13, 2013, 21:48:09 »

Обичам да си играя с мозъка ми значи Преди да заспя си представям това което искам да ми се случи, или неща които няма как да се случат. Какво ли не си предтсвам, мозъка ми се измори вече от тези изображения в главанта ми (ха-ха)
      Чувала съм за твоя случаи. Някои хора го описват като сън. Когато си будна и леко в съзнание, ти още сънуваш. Можеш да видиш в някой съновник за тези неща, но в повечето пъти се съмнявам в тях. (още чакам мъжа си)
    Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #57 -: Май 13, 2013, 22:00:28 »

Амии.... мерси за идеята за съновника ама не мисля че е сън пък и да беше нещо не се разбирам със съновниците Усмивчица,иначе нямаше да го пиша тук.А сънищата си ги тулкувам по мой си начин,защото знаците които присъстват в тях нмого често са маркировки на нашето подсъзнание,че дадено нещо видяно на сън значи еди какво си.То на този принцип дори тълкованията в съновниците имат добри попадения.

Цитат
    (още чакам мъжа си)
      -това не го разбрах извини ме.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #58 -: Май 13, 2013, 22:40:41 »

Цитат
    аз го тълкувам по определен начин за който незнам дали искаш да знаеш
    да интересно ми е да ра
    збера,нали за това съм писала все пак  Засрамен.
        А темата ти я разгледах с  интерес  защото това за цветовете ми е доста близко до сърцето,а и останалото.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #59 -: Май 14, 2013, 11:19:24 »

Благодаря ти Утро.Прочетох обяснението и е достатъчно ясно наистина.Мен обаче ме интересува обяснението и на това което видях,ако е възможно.Явно не съм си задала въпроса достатъчно ясно за което се извинявам,понякога ги върша такива  Засрамен.Сега виждам че съм пропуснала нещо съществено от края на видението.Когато змията стигна до долният ръб на картината нещо ме парна в областа на сърцето,но беше и ледено в същото време,малко трудно да се обясни,и тогава изчезна всичко.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Мислите преди заспиване
    Моите сънища
    Админ 13 3727 Последна<br />публикация Юли 27, 2013, 12:39:23
    от perli4ka
    Ядрена война преди 25 000 години!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 3 3308 Последна<br />публикация Септември 25, 2010, 01:04:48
    от Аэ съм
    Картини,който спират дъха ви
    Снимки
    DArkAngel 2 2170 Последна<br />публикация Септември 22, 2010, 20:51:54
    от DArkAngel
    Плашещи картини
    Необичайни преживявания
    Amaranth 11 2253 Последна<br />публикация Април 02, 2011, 02:09:34
    от protoplasma
    Промлем с изтриването на съдържанието на пост преди публикуването му !
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Eona Lightholder 4 1035 Последна<br />публикация Септември 27, 2012, 00:20:13
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright