Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Картини и др. преди сън  (Прочетена 6588 пъти)
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #30 -: Юни 03, 2012, 15:23:26 »

Освен тази среща с Арх. Михайл имаш ли други с други архангели? Въпросът ми е убедил ли си се, че мъжкият им аспект се явява с черни дрехи и закачулени?
    Питам, защото се опитвах да си обясня един сън. Черна, закачулена фигура не мога все още да я свържа с архангелите. Ангелите въобще. В светите писания ми се струва, че са все облечени в светли одежди.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Юни 03, 2012, 15:57:30 »

Аз пък имам въобще предубеждения за архангелската енергия в такива форми , всички персонализации на висши енергии (концентрации) са едно уаааааоооо ,което не се издържа да се задържи и се пуска на секунди , общението става енергийно ,превода идва от нас , а останалите са посредници.

Ама даже е смешно как 1/12 Бог-Първоизточник ти се явява с качулка , извинете ме , но трябва да сме наистини внимателни как раздаваме етикетите- архангел, индиго, квантов преход , възнесение - че буламача става наистина вселенски.

Мда и смятате ли ,че Архангела и Ангела имат нужда от дреха !!!!
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #32 -: Юни 03, 2012, 16:14:58 »

Ами как да ти кажа.. във финният свят нещата са много абстрактни. Както знаеш всичко е енергия. С всяко ниво нещата добиват различно чувство за реалност и форма.
    Тук на земята ние храним различни образи и чертаем света около нас. Като виждаш маса ти казваш това е маса - има четири крака и ръба. Но ако затвориш едно сетивата си и дадеш преоритет на друго, примерно затваряш очите и дадаш преоритет на чувството за допир, когато я докоснеш ще знаеш, че е маса. Всичко зависи от това чувство на реалност. Така са нещата и с духовното виждане. То по-скоро е чувство. Ти нямаш физическа ретина, с която да наблюдаваш отвъд. Епифизата или третото око  проектира твоите мечти, твоите сънища и въображение. Затова висшите сили нямат определена форма. Те се представят в така форма, която ти би възприел и не би се страхувал от нея. За светите писания съм съгласен. Но знаеш какво означава бялото само като цвят. По-скоро бялата одежда е символ. Символите обикчновенно са тези неща, които ни карат да вярваме в нещо. Като амулети или касметлийски дрехи или там още какво ли не. Всеки в живота си има тези малки ритуали дори да не го признава. На Божен или не всеки го прави. Всичко това е символика. В една ситуация можеш да бъдеш или жертва или победител. Ти го избираш:) Следващият път, когато сънуваш
    опитай да си спомниш, какво чувство изпитваш. Ако то ти казва, че Михаел, значи е той! А за качулките мога да ти кажа, че така идват при мен моите учители. Това е една от формите им. Отне ми доста време докато го разбера. За съжаление в книгите има много малко неща, на които можеш да стъпиш. Трябва много да се чете и още повече да се отсява.
    Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
    Което е всичко, наричано от нас Бог.
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #33 -: Юни 04, 2012, 00:17:40 »

Не, Ео, нямат. И от крила и ореоли нямат, ама такива си ги превеждаме в мозъка, че и в цвят. От друга страна, горе вси сме едни шарени топки, ама всеки от нас може да се проектира с някаква предпочитана форма, чрез която да си общува с другите. Защо ангелска или друга енергия да не го прави също?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #34 -: Юни 04, 2012, 01:19:27 »

И предпочитаната форма е с качулки  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк мноооо скучноооо хахахахахахаха
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 640

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #35 -: Юни 04, 2012, 08:13:45 »

Ами как да ти кажа.. във финният свят нещата са много абстрактни. Както знаеш всичко е енергия. С всяко ниво нещата добиват различно чувство за реалност и форма.
    Тук на земята ние храним различни образи и чертаем света около нас. Като виждаш маса ти казваш това е маса - има четири крака и ръба. Но ако затвориш едно сетивата си и дадеш преоритет на друго, примерно затваряш очите и дадаш преоритет на чувството за допир, когато я докоснеш ще знаеш, че е маса. Всичко зависи от това чувство на реалност. Така са нещата и с духовното виждане. То по-скоро е чувство. Ти нямаш физическа ретина, с която да наблюдаваш отвъд. Епифизата или третото око  проектира твоите мечти, твоите сънища и въображение. Затова висшите сили нямат определена форма. Те се представят в така форма, която ти би възприел и не би се страхувал от нея. За светите писания съм съгласен. Но знаеш какво означава бялото само като цвят. По-скоро бялата одежда е символ. Символите обикчновенно са тези неща, които ни карат да вярваме в нещо. Като амулети или касметлийски дрехи или там още какво ли не. Всеки в живота си има тези малки ритуали дори да не го признава. На Божен или не всеки го прави. Всичко това е символика. В една ситуация можеш да бъдеш или жертва или победител. Ти го избираш:) Следващият път, когато сънуваш
    опитай да си спомниш, какво чувство изпитваш. Ако то ти казва, че Михаел, значи е той! А за качулките мога да ти кажа, че така идват при мен моите учители. Това е една от формите им. Отне ми доста време докато го разбера. За съжаление в книгите има много малко неща, на които можеш да стъпиш. Трябва много да се чете и още повече да се отсява.

Здравей приятелю, поздравявам те за смелостта да говориш за това, понеже не смятам, че има много хора все още, които да те разберат и това е една от причината, хората докоснали се от духовния свят да пазят информацията все още за себе си. Изобщо от това което съм чел и това което съм видял има много много разминаване с информацията за духовния свят, за обществата там, каква е нашата роля във вселената и на всички останали планети, галактики, как сме взаимно свързани и как всички заедно сме съчетани в съвършенство, така че вселената да еволюира както всичко в нея еволюира.

Засега с качулките не съм срещал подобно изражение, но те винаги се явяват по начин, които съзнанието ти ще ги възприеме и няма да се объркаш. В повечето случаи аз ги познавам като колона от светлина, които светят в различни цветове с много нюанси, като форма също. Примерно ако съзнанието ти не може да възпроизведе образа на Исус христос, той може да ти се яви с образа на някой актьор изиграл неговата роля във филм за него, които си гледал. Формата няма никакво значение, не тя те отъждествява а енергийния заряд, който усещаш когато застане пред теб. Заставайки пред теб дори да е колона от светлина ти знаеш кой е, просто го знаеш.
    Активен

stargate
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Юни 10, 2012, 23:14:43 »

Напълно съм съгласен и благодаря за разбирането! А що се отнася до споделянето на информацията... ако трябва да съм честен бях малко раздвоен. Искаше ми се да подредя нещата, събитията, изобщо да ги сложа в ред. Стигнах обаче до извода, че е прекалено голяма библиотеката и няма как да картотекирам всички книги. А и нашите братя от по висшето измерение настояват да споделяме информацията макар да има много неясни неща. Може би пък в последствие, в определен разговор или дискусия да се стигне до важен извод. Сайтът го посещавам редовно, има наистина интересни статии, впечатления, техники ако щеш.. Просветлението или по-точно спомнянето не е съзтезание. Няма първи и втори, няма печеливши и губещи, няма по-добри и по-лоши. Това е взаимен процес и всеки един от нас държи по пърченце от пъзела. В пъзела всички части са равни и еднакво важни. Някой намираш по-рано, други по-късно но ги намираш. Няма време няма срок. Всичко става, когато трябва да стане:)
    Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Lqstovi4ka-bqla
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #37 -: Юни 21, 2012, 15:02:05 »

Здравейте! Искам да споделя , че аз също преди да заспя виждам разни картини, по-скоро образи и лица на хора, понякога и на странни същества. Не зная точно какво означава това, но ведъж преди да заспя, тъкмо се бях унесла и изведнъж изплува пред мен образа на някаква медицинска сестра с маска на устата и каза "Честито, имате бебе"! Внезапно се стреснах и се събудих озадачена, защото тогава сесрта ми беше бременна в 9-тия месец, и след това си заспах нормално. След около час по-късно ми се обади майками и ми съпбщи новината че сестра ми е родила преди малко. Наистина бях като шокирана.
    Снощи например преди да заспя видях лицата на сестра ми и на мъжа и", като статични, неподвижни, а тази сутрин като си проверявах пощата бях получила писмо от нея, в което ми беше изпратила разни техни снимки, пак така "статични " както ги бях видяла предната вечер.
    Според мен това може би е в известна степен телепатия между мен и сестра ми. Спящият приема информацията, докато другия човек му я предава.
    Освен това понякога преди да заспя усещам присъствието на моя духовен водач, но понякога усещанията по които разпознавам, че той е при мен се променят. В смисъл, че веднъж са по-силни, а друг път са едвам доловими. Ако някой който е изпитвал нещо подобно, знае защо се получава така, ще съм  много благодарна, ако сподели с мен!
    Активен
    Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #38 -: Юни 28, 2012, 11:36:27 »

Може би понякога връзката е по-стабилна, а може би в моменти, когато си по-релаксирана и отпусната усешанията ти са по-силни. Причните може да са различни. При мен се получава така: един път по-силно усещам, друг път почти не....Само дето при мен не е духовен водач, а човек, с който имаме много силна връзка (пък знам ли...може и да ми е духовния водач в човешки образ).  Мина известно време, докато разбера кой и какво усещам, но сега вече знам.
    Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #39 -: Юни 28, 2012, 13:09:28 »

Здрасти Намигване А при мен всеки път е различно... Лягам,затварям очи и вместо тъмнината  Готин виждам цветни живи картини.
    Цветове,които се движат и аз все едно ги следя с поглед...
    Друг път познати и непознати хора...
    Медитативни картини...( УНИКАЛНО КРАСИВИ !  Не бях аз Не бях аз)
    Картини съдържащи в себе си насилие и т.н.
    ... Виждане на някакви измерения,различни от нашата...
    Мои лица от предишни инкарнации...

Ухилен Абе,все странни картини  Ухилен Като не броим сънищата ми .

- Обяснявам си този факт,може би от влиянието на емоциите ми... (през деня)
    « Последна редакция: Юни 28, 2012, 13:15:35 от ~ Primär Blut ~ » Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Август 15, 2012, 16:26:51 »

При мен от едно известно време насам нещата са в затишие:) Забелязвам обаче, че повече сънувам и като се събудя главата много ме боли. По принцип съм от по чувствителните и всяка промяна във времето, било то слънчево изригване било то заместресение или буря се усеща. Последно като писах тук се беше появил и четвърти учител. Скоро след това обаче нещата ми дойдоха в повече и изпаднах малко в емоционална дупка. От тогава насам ни вест ни кост:))
    Това, което знам със сигурност от моите пътешествия е, че трябва да се отнасяме с тях като с нещо съвсем нормално. Ако стане добре, ако не пак добре. В началото като разкрих тези светове исках да направя всичко възможно да стоя повече време там. Да разглеждам, да разпитвам. Моето любопитство обаче беше и моя палач. Колкото повече се опитвах толкова по отдълечени ставаха. Тогава научих първия си урок.. Радушно отношение към живота, себедостатъчност! Колкото повече не ми пукаше дали ще се получи или не толкова повече се получаваше и то без най-малка намеса от моя страна. Така никога не загубих интерес.
    На няколко пъти съм молил нашите приятели да ме позаредят с позитивизъм. В момента в, който те докоснат започваш да вибрираш целия, чува се едно бучене. Трае толкова колкото те преценят. След това си по жизнен от всякога. Можеш да повдигнеш планина, света ти си струва по добър, по красив. Предполагам, че звучи все едно описвам някой наркотик. В интерес на истината действа по същния начин. Наскоро четох, че един учен в някакъв университет открил ензим не стимулиращ а еквивалентен на този, който се призвежда от хипофизата. Тоест при попадане в организма на нормален човек, той директно отива в лудница:))) Но ако попадне в подготвен човек - то тогава той влиза в алфа ниво. Преди хиляди години индианците са се заравяли в земята и са яли гъби за да изпитат този ефект. Затова не намирам за странно някои хора да са предразположени повече от други. Било то чисто физиологически - не душевно. Наскоро един приятел с, който тренираме незнайно от къде ми започна подобно тема (не е първия, който провокира пред мен такава тема без мое участие). Как ходил в гората за да си прочисти чакрите и взел някакви гъби и си гледал тялото от 50 метра. Може би в някой друг разговор ще му разкажа и аз някои неща. Имам материал за книга Усмивчица)) Определено обаче медитациите и упражненията са задължителни. Мързелът или убиването на номера не се толерират. Ако проявявате интерес, може да разменим практики. Ще бъда наистина благодарен ако споделим опита си. Казват, че човек цял живот се учи.. Аз ще кажа така човек цяла вечност се учи и колкото по мъдър става толкова повече разбира, колко още има да учи:))
    Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• Град: София/Стара Загора
  • https://www.facebook.com/
    « Отговор #41 -: Октомври 20, 2012, 14:08:13 »

Снощи тъкмо се унасях да заспа и ми изникна картина в съзнанието. Двама немски астронавти качваха някакъв уред по космическа станция маи беше и единият каза по радиото " Was dieses Problem ist" нещо такова което означава "какъв е този проблем" Аз ги гледах отгоре не бях от астронавтите. Много странно ,след това се разсъних пак и си викам на акъла какво по дяволите беше това.

Най-странното е че единия беше жена а от скафандъра не се виждаше просто знаех че е жена усещах всичко чувах всичко разбирах всичко.Знам немски по принцип но в този случай все едно ми беше роден език. Щом чух и радиото....
    « Последна редакция: Октомври 20, 2012, 14:36:45 от Vladimir87 » Активен
    Niranya
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #42 -: Декември 05, 2012, 02:47:24 »

Това което описвате е Хипнагогия, прочетете малко по въпроса, за да не говорите неподготвени.

Хипнагогия (от гръцки < ύπνος > (/х/ипнос) < спя > + < αγωγος > (агогос) лекувам, третирам) е преходът между будно състояние и сън (тоест началото на съня). Първоначално понятието е въведено като прилагателна форма - 'хипнагогично' (hypnagogic) от Alfred Maury. Еквивалентният преход към пълно събуждане (тоест обратното състояние) се нарича състояние на хипнопомпия.
    Психичните явления, които се случват по време на хипнагогията включват живи визуални, звукови и тактилни халюцинации; сънна парализа;

Характеристики

Сред най-често документираните и изследвани сензорни характеристики на хипнагогията са: - фосфените, които се проявяват като привидно случайни петна, линии или геометрични форми, или като репрезентативни изображения. Те могат да бъдат монохроматични или богато оцветени, статични или движещи се, плоски или триизмерни (предлагащи перспектива или криещи друга картина в себе си);
    - видения, представляващи движение през тунели;
    - отделни картини (включително и на хора), които преминават като "филмова лента", бързо се размиват или променят, трансформирайки се в друго изображение.

Обикновено тези сензорни характеристики предшестват дълбокия сън и са един вид плавен преход от статичните картини на съзнанието и подсъзнанието към по-сложните многопластови и фрагментирани сънища.

Тетрис ефект

Хора, които преди да заспят са прекарали дълго време, повтаряйки едно и също действие (или такова, което е ново/стресиращо за тях) могат да открият, че то доминира в техните съновидения, повтаря се или се надгражда, подобно на играта Тетрис. Същият ефект се наблюдава и при хората, страдащи от амнезия. Чувството, освен визуално, може да бъде звуково и физически сетивно. Например сънища, в които стъпалата или земята пропадат под краката Ви, усещането, че стъпвате боси по студена повърхност, че се давите или падате от легло (лодка, самолет и т.н.).

Звуци

Освен визуални изображения, хипнагогията е съпътствана и от звукови "халюцинации". Варират от тихи, едва доловими гласове до мощни експлозии, като от катастрофа например. Хората могат да чуват името си, изговаряно многократно, неологизми и измислени думи. Има документирани случаи обаче, в които хората са чували цели пасажи на чужди (и древни) езици, фрагменти от непознати музикални пасажи, поезия и други. Понякога усещането може да бъде и все едно звукът идва от "вътрешния Ви глас".

Още по темата тук:
    http://www.belladonna-bg.com/2012/02/hypnagogia-buden-syn.html

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #43 -: Декември 05, 2012, 15:47:54 »

Ами като не могат да го обеснят по друг начин , го обесняват ,като халюцинация , а съвпадението с реално събитите примерно  си е просто СЛУЧАЙНО СЪВПАДЕДНИЕ  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк  Всичко това е описание , но не и обяснение , поне за мен. Усмивчица

Мерси за терминологичната подготовка все пак.
    Активен

Niranya
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #44 -: Декември 05, 2012, 18:17:37 »

Не знам за какво съвпадение с реално събитие говориш, това е друга тема.
    Цитат
    Всичко това е описание , но не и обяснение , поне за мен.

Бих те питала, какво според теб е обяснението, но не мисля че си в състояние да отговориш на този въпрос Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Мислите преди заспиване
    Моите сънища
    Админ 13 3727 Последна<br />публикация Юли 27, 2013, 12:39:23
    от perli4ka
    Ядрена война преди 25 000 години!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 3 3308 Последна<br />публикация Септември 25, 2010, 01:04:48
    от Аэ съм
    Картини,който спират дъха ви
    Снимки
    DArkAngel 2 2170 Последна<br />публикация Септември 22, 2010, 20:51:54
    от DArkAngel
    Плашещи картини
    Необичайни преживявания
    Amaranth 11 2253 Последна<br />публикация Април 02, 2011, 02:09:34
    от protoplasma
    Промлем с изтриването на съдържанието на пост преди публикуването му !
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Eona Lightholder 4 1035 Последна<br />публикация Септември 27, 2012, 00:20:13
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright