Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Целта или Пътуването - кое е по-важно?  (Прочетена 2195 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Август 24, 2010, 12:33:01 »

И Пътят, и Целта са в мене!
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #16 -: Август 25, 2010, 13:09:30 »

Днес сънувах, че търся някакъв странен свят. И беше още по-странно, че го търся физически. И си помислих ей така, в съня: "Мястото, към което се стремя е моята Цел, която е Пътя". Тогава завих зад един блок и полетях. Почнах да "летя" бруст във въздуха, ама нещо не се справях много добре. Иначе бях на около двайсет метра височина, когато забелязах, че една странна бабичка ме вижда. Не се стреснах, но постепенно слизах надолу и надолу и се озовах при бабичката... тогава малко се поуплаших и сънят свърши.
Когато се събудих ми хрумнаха още две неща. Първото беше, че постигам целта си СЕГА в някое бъдеще време (ако разбирате какво имам предвид, сложно ми е да се изкажа). Второто беше, че Пътят крие реминисценции на Целта... и, че когато ги "виждаме" и осъзнаваме, това ни тласка напред, и това са моментите, в които наистина сме свободни... докато наистина се освободим и постигнем Безкрайното...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #17 -: Май 26, 2012, 17:15:53 »

Но например от книгата "Момо" Бепо уличният метач никога не мисли за края на улицата. Той си взима въздух, прави една крачка и замах с метлата. После пак въздух, крачка, замах с метлата. И така, той мисли само за следващото движение. Не бърза... и без да се усети е минал няколко улици...

Значи за Бепо важен е пътят, а не крайната цел.

Често пък за учениците е важно да получат оценка и накрая - диплома, а не толкова, че ще научат нещо.
    Т.е. важна е крайната цел, а не пътуването към нея.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright