Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Източници на информация  (Прочетена 1836 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Август 04, 2010, 11:33:49 »

Истината за някого е, че не съществува обективна истина. Истината за друг е, че съществува универсална истина.
    Аз мисля, че съществува. Само че не съм я открила.
    Не съм си я припомнила, по-точно да се изразя.

Защо мислиш, че така е по-точно?

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #16 -: Август 04, 2010, 11:50:43 »

Амиииии... по различни причини... А може би да откриеш и да си припомниш е едно и също? ... или почти едно и също...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #17 -: Август 11, 2010, 13:22:03 »

Може да се повярва, че любовта е свързана пряко с истината, най-просташки казано, защото ако вярваш и живееш с нея ще си доволен и здрав доколкото зависи от теб и няма да търсиш "истината", а просто ще си щастлив и спокоен. На никой влюбен в живота човек не му е залипсвала истината, (най-вероятно) защото той вече я има и живее с нея (или поне с част от нея). Най-много да му стане любопитно да разбере какво точно има и дали може да получи по-голяма доза от същото. Ухилен
    Истината не може да се крие само в едно нещо, тя трябва да бъде в цялостното движение на нещата.

Много хубаво казано!

Да помислим обаче за желанието да се получи "повече истина".
    Щастливият човек (а може би и не щастливият) може да усети потребност да разбере някакви истини например за миналото, не говоря за общи, универсални истини, а за по-конкретни, например, свързани с някакви исторически събития, факти.
    Какви са възможните източници за намирането на такива познания? Как бихме могли да оценяваме тяхната достоверност?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Август 17, 2010, 10:48:37 »

Един от възможните методи за намиране на информация е провеждането на археологически изследвания, подобно на това, което описва rabeno в своя интересен разказ. След това получените данни се подлагат на анализ, който обаче не е лесен. А и данните са често доста ограничени, за да дадат достатъчно подробна информация.

Един от свързаните с този метод проблеми е нетрайността на материалните свидетелства, особено когато се отнася за моменти, твърде отдалечени в миналото.
    И тук възниква въпросът: лишава ли ни това от всякаква възможност да научим нещо достоверно за далечното минало?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #19 -: Август 17, 2010, 16:37:54 »

да ич и аз това се питам
    и понеже темата е за източнnиците на информация, вчера и аз точнnо това се питах

1 източник - паметници на културата ,документи и книги

- като се вземе впредвид, че почти винаги са служели на някаква власт,религия,лични интереси,търсене на слава или признание.Значи обща достоверност около 10% само че как се отсяват те. По лично усещане, да ама ако приемем, че сме живели през дадена епоха и сме имали своите пристрастия , то подсъзнателно няма ли да се проявят и да подведат усещането.

2източнnик - устни предания или фолклор

учените фолклористи ,етнолози и тнт. са открили доста схеми закодирани в фолклора от цял свят .Да кажем примерно  във вълшебната приказка.Но изводите от схемите са толкова, колкото и учените.Достоверност на кода 98% , достоверност на тълкуванията 10% тоест избор за себе си, пак по усет с по-горе посочените рискове.

3 източнnик - Хрониките на Акаша

Всичкkо което е записано на канавата на времето.
    1недостатък - не всеки има достъп до тях.
    2недостатък - и на тези които имат достъп, не им се дава пълната информация
    3недостатък- според някои източнnици Акашовите хроники са повредени и по точнnо там кадето е информацията за лемурииския период.

значи да кажем едни 75% достоверност ама като се има впредвид че минава информацията през посредник на колко да ги намалим?

4източнnик          ченълинги

достоверност - колкото толкова или с по 5 наум

същества всякакви и представящи се за всякакви
    могат да подават информация да ама всеки път имаш чуството за хиляди недоизказани неща зад думите. Метода на час по лъжичкkа или пък подбор на информацията, така че пак се питаш - ти на кои или на какво служиш

5източнnик-  ти самият и общуването ти със собствените ти духовните ти водачи
                                  достоверност за тебе си 100%
    развиването на тази връзка и все повече граденето на хармония води до провеждането
    на наи-чистата информация от тебе си, към тебе си , за тебе си Усмивчица

изморих се даваите нататъка за още източници
     Купон

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Август 17, 2010, 17:02:56 »

Паметниците на културата в моя случай бяха скалите.По тях може много да се говори.

Аз просто не разбирам как един рапан може да се окаже на гола скала при положение,че там няма хора.За вкаменелостите-ясно,те са си твърдо доказателство.Бузата с глина също е здраво нещо,едва ли е предизвикано от обилен валеж след като имаше и водорасли и пиявици,а пък гъби нямаше!

Устни предания знам...легенди,че белоградчишките скали са хора-великани,които обаче станали лоши и една вещица ги вкаменила.Интересното е,че в Тибет,близо до планината Кайлас се носи същия мит.Че там лошите хора просто се вкаменяват!

Там е много богато на легенди именно за великани,има много интересни скалисти образувания,които Мулдашев вижда в Тибет и ги нарича пирамиди.Аз съм сигурен в това,което България и всички ще видите,че един ден и в България има интереси монументи-Белоградчишките скали,Мелнишките пирамиди,Побитите камъни!

Чрез ченълинг?Блаватская,Ванга...

Петата точка при мене е развита като Подсъзнание.

Всъщност в моемнта трупам доказателства за една привидно различна теория-че монументите на Земята са разположени симетрично на монументите на Марс.
    Доколкото знам преди милиони години Лемурийците и Марсианците са контактували помежду си,но сега Марсианците живеят под повърхността на Марс.Това обяснява и трудността при изследването на тази планета.

Всичко правя чрез програмата Гугъл Земя.

Може би сте чували за совалката на НАСА Аполо 15.Интересното е,че тя е кацнала на тъмната страна на Луната и близо до лагера на совалката открих интересен път,по който от време на време си личат рисунки.Доколкото знам и сериозни учени от НАСА са отбелязали този факт,а астронавтите от Аполо 15 също са разказали за лунни същества.Ами защо НАСА изведнъж спря изследванията на Луната и чак сега ги подновява!?

Очевидно е,че разсъждаваме егоистично.Как можем да мислим,че на Марс не би могло да има живот при всичко случващо се там и при климата или пък,че на Луната няма колонизатори.Тя е много богата на суровини и нищо чудно някоя раса да си набира материал оттам.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #21 -: Август 17, 2010, 17:12:26 »

6-ти източнок - съществата, които говорят истини и вмъкват между тях някои лъжи...
    доста "сложен" за разбиране е този източник... подобно на ченълинга, но малко по-различно...
    7-ми източник - просто абсолютно всичко около нас. Хората, които ходят насам-натам, сградите, колите, дърветата... шумовете...
    При тези източници работите се допират до психология...   

И, да, също-още един важен източник, да сравняваш карти на географски обекти и т.н., както ти казваш.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Август 17, 2010, 19:16:42 »

А сега ме подсети Нииче че освен да сравняваш картите е много интересно да се сравняват топонимите(имената на месности ,реки,градове и тнт)
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Август 27, 2010, 10:22:41 »

http://indigota.com/index.php?topic=1965.msg22187;topicseen#msg22187
    Кери е поствала предговор от една книга, която ми се струва интересна.
    Пише за знанието и познанието; и също, че “Единственият източник на познание е прекият опит”. Това как ви се струва...? Според мене е вярно
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright