Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сънища, свързани с потопи и тн.  (Прочетена 5349 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #30 -: Декември 04, 2011, 03:18:31 »

Бих искала да споделя един сън,който сънувах не само аз.Една вечер в Бургас,бях останала сама вечерта(детенцето ми го взе майка ми,а баща ми беше на работа нощна смяна.само да кажа ,че те са разведени,та майка ми не живее у нас.)Поканих една моя много близка приятелка да спи у нас ,защото не обичам да оставам сама вечер.Тя дойде говорихме си ,смяхме се ии т.н. Усмивчица Дойде време да си лягаме,заспали сме.Аз сънувам,че съм на някакъв много странен плаж,уж бургаския,но не беше.Имаше морска градина ии така и така нататък,но всичко изглеждаше много различно от това което е по принцип.Морето беше от двете страни на ивицата,всъщност представете си алея-тясна,която идва от морската градина,от двете и страни плажни ивици и съответно море пак двустранно,в края на алейката ,която не е много дълга има зеленина,като малък хълм на този хълм има хамбар(странното е,че четох и нечий друг сън в който ситуацията е подобна и има хамбар както и да е.),хълма завършва със скали след тях безкрайно море,чак до хоризонта.
Какво се случва?
Вървя аз сама по алеята,стигам почти до плажната ивица ,кадето са се събрали много хора,виждам там моята приятелка и тя ме вижда опитваме се да стигнем една до друга,но през това време започва нещо да се случва в небето(като време изглеждаше ,че е следобяд към 4 часа приблизително ,знаете каде се намира слънцето по това време и ,че не е много силно в тези часове)
Изведнъж слънцето започва да гори буквално ,като в същото време се приближава все повече към земята,към нас.С приятелката ми се хващаме за ръка и тръгваме към хълма,някой почва да вика отзад ,че ще изгорим и всички се втурваме към този хамбар.(Има го и това ние знаехме,че ако стигнем до него сме в безопастност,незнам от каде сме знаели,но все пак е сън).стигаме ,но тревата под краката ни започва да гори без огън ,като нагорещено желязо,като реотан,интересното е ,че ние не усещаме болка от това.Всички гледат слънцето,което става все по-голямо всичко наоколо беше така нагорещено само не и ние,виждахме други хора да умират по пътя към хамбара от слънцето нз точно как те просто падаха като покосени и в един момент тя(приятелката ми) каза "тук вече не е безопасно" и тръгнахме на някаде там съня ми свърши.
Като се събудих,събудих и нея не и казах нищо само неяо от сорта наа "Въх ,ако знаеш какъв сън сънувах",а тя ми казва "Въх и аз" и като ми разказа бях меко казано потресена.С някои малки разлики ние сме сънували един и същ сън.После обсъждахме,какво ли е било всичко това ,но разбира се стигнахме само до догатки и ,че рано или късно ще разберем.
Ако някой има идея или подобен сън като моя бих желала да знам ,не съм сигурна с какво е свързано,ако ме просветлите с вашите мнения Усмивчица ще се радвам.А да забравих да спомена ,че това беше август 2011.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #31 -: Декември 05, 2011, 18:13:03 »

Странен, интересен и в същото време, "говорещ" сън. Благодаря, че го споделихте с нас, ariam. Ще се въздържа от опити за тълкувания, тъй като има вероятност да не желаете това, пък и той си е красноречив... в известен смисъл.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Декември 07, 2011, 00:14:06 »

Тълкувайте си господин sanguinary Усмивчица това вече изобщо не ме притеснява.Дори имам чувството,че по-този начин Вие обработвате по-добре инфото за себе си и даже за другите.Не се допускат пропуски в текстовете.Подкрепям Ви и Ви разбирам.Няма как да се засегна за нещо от Вас понеже вече разбирам стилът Ви.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #33 -: Декември 07, 2011, 04:39:16 »

Цитат на: ariam
Тълкувайте си господин sanguinary Усмивчица това вече изобщо не ме притеснява.Дори имам чувството,че по-този начин Вие обработвате по-добре инфото за себе си и даже за другите.
Именно, мадам ariam. Радвам се да отбележа, че все още се намират такива прозорливи и умерени натури като вашата. Нямам друго обяснение на очевидния факт, че за толкова кратко, комуникацията ни еволюира до равнище, до което с някои и за години не успява, та все още ми се връзват и смятат, че целя да ги тъпча и обиждам.
Относно тълкуванията, ще се въздържа, мадам. Смятам, че е достатъчно добре поднесено, за да може да бъде "храносмилаемо" и за един не особено развит аналитичен ум, какъвто, всъщност е и моя.
Подкрепям Ви и Ви разбирам.
Според моите скромни познания, мадам, това са от онези "лечебни"(както ги наричам) думи и изрази, които с лекота излизат от сърцето, само на човек, който се намира на едно, сравнително високо ниво на осъзнатост.
Благодаря ви! Имам нужда от разбиране и нерядко и от подкрепа.
Няма как да се засегна за нещо от Вас понеже вече разбирам стилът Ви.
Грейвам от радост, всеки път, когато някои ми каже нещо в този смисъл, мадам.
И накрая, но съвсем не на последно място ще си позволя да вмъкна едно прозрение, което ме осени преди броени секунди.
Вашият съпруг, както и детето ви, мадам, са истински щастливци.
Активен
Pelin
ОЙ 8:11
Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #34 -: Декември 07, 2011, 09:49:21 »

Бих искала да споделя един сън,който сънувах не само аз.Една вечер в Бургас,бях останала сама вечерта(детенцето ми го взе майка ми,а баща ми беше на работа нощна смяна.само да кажа ,че те са разведени,та майка ми не живее у нас.)Поканих една моя много близка приятелка да спи у нас ,защото не обичам да оставам сама вечер.Тя дойде говорихме си ,смяхме се ии т.н. Усмивчица Дойде време да си лягаме,заспали сме.Аз сънувам,че съм на някакъв много странен плаж,уж бургаския,но не беше.Имаше морска градина ии така и така нататък,но всичко изглеждаше много различно от това което е по принцип.Морето беше от двете страни на ивицата,всъщност представете си алея-тясна,която идва от морската градина,от двете и страни плажни ивици и съответно море пак двустранно,в края на алейката ,която не е много дълга има зеленина,като малък хълм на този хълм има хамбар(странното е,че четох и нечий друг сън в който ситуацията е подобна и има хамбар както и да е.),хълма завършва със скали след тях безкрайно море,чак до хоризонта.
Какво се случва?
Вървя аз сама по алеята,стигам почти до плажната ивица ,кадето са се събрали много хора,виждам там моята приятелка и тя ме вижда опитваме се да стигнем една до друга,но през това време започва нещо да се случва в небето(като време изглеждаше ,че е следобяд към 4 часа приблизително ,знаете каде се намира слънцето по това време и ,че не е много силно в тези часове)
Изведнъж слънцето започва да гори буквално ,като в същото време се приближава все повече към земята,към нас.С приятелката ми се хващаме за ръка и тръгваме към хълма,някой почва да вика отзад ,че ще изгорим и всички се втурваме към този хамбар.(Има го и това ние знаехме,че ако стигнем до него сме в безопастност,незнам от каде сме знаели,но все пак е сън).стигаме ,но тревата под краката ни започва да гори без огън ,като нагорещено желязо,като реотан,интересното е ,че ние не усещаме болка от това.Всички гледат слънцето,което става все по-голямо всичко наоколо беше така нагорещено само не и ние,виждахме други хора да умират по пътя към хамбара от слънцето нз точно как те просто падаха като покосени и в един момент тя(приятелката ми) каза "тук вече не е безопасно" и тръгнахме на някаде там съня ми свърши.
Като се събудих,събудих и нея не и казах нищо само неяо от сорта наа "Въх ,ако знаеш какъв сън сънувах",а тя ми казва "Въх и аз" и като ми разказа бях меко казано потресена.С някои малки разлики ние сме сънували един и същ сън.После обсъждахме,какво ли е било всичко това ,но разбира се стигнахме само до догатки и ,че рано или късно ще разберем.
Ако някой има идея или подобен сън като моя бих желала да знам ,не съм сигурна с какво е свързано,ако ме просветлите с вашите мнения Усмивчица ще се радвам.А да забравих да спомена ,че това беше август 2011.
Здравей, ariam!
 Усмивчица
Сънят, освен че е навлизане в астралната сфера (да там не е точно като тук - има прилики, но има и разлики, но въпреки това си сигурен за мястото кое е точно), при това не само от теб, а и от двете ви, е и не малко пророчески. Също така е и поучителен.
Например "морето", "плажните ивици", "алеята", "зеленината", "хълма", "хамбара", "слънцето" - това са все неща, които ги има и вътре в човека, не само, като архетипи в ума, но и нещо повече. Усмивчица
Ето за кое видео се сетих във връзка със съня ви:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Pk4CaGp-8R4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Pk4CaGp-8R4</a>

Относно безопасното място - вярвам, че всеки, на който му е писано, ще го намери. Усмивчица

* heart-torus.jpg (45.27 KB, 506x398 - видяно 331 пъти.)

* torus.JPG (79.15 KB, 280x238 - видяно 314 пъти.)
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 10:02:57 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Декември 07, 2011, 14:03:35 »

Здравей, ariam!
 Усмивчица
Сънят, освен че е навлизане в астралната сфера (да там не е точно като тук - има прилики, но има и разлики, но въпреки това си сигурен за мястото кое е точно), при това не само от теб, а и от двете ви, е и не малко пророчески. Също така е и поучителен.
Например "морето", "плажните ивици", "алеята", "зеленината", "хълма", "хамбара", "слънцето" - това са все неща, които ги има и вътре в човека, не само, като архетипи в ума, но и нещо повече. Усмивчица

Относно безопасното място - вярвам, че всеки, на който му е писано, ще го намери. Усмивчица

До колкото разбирам това значи ,че всичките ми сънища са навлизане в астралната сфера за която говориш,освен това този сън е един от повтарящите се при мен.Те всичките се повтарят де и колкото повече ги сънувам толкова по адекватно реагирам на тях.Интересното е ,че винаги са в Бургас кадето съм живяла 18 години.Никога не сънувам Варна,където живея от 3-4 години и имам сънища с места във София,където не бях ходила никога до преди 3 години,когато отидох познавах подлезите там ,защото винаги ги сънувам.Подлезите в софия имат врати,тези във варна и бургас нямат,затова когато ги видях не можах да си обясня как съм ги сънувала без да съм ги виждала.Освен това трябва да отбележа,че атмосферата на сънищата ми е изпълнена от странно усещане като...наистина не мога да го определя,нито е приятно,нито е неприятно просто е нещо съвсем различно от тези усещания в нашия свят.Мисля си ,че много от сънищата ми са манипулирани ,но незнам от кой и за какво.Има два вида "слънчевите " ми сънища в които ми е приятно и спокойно и "мрачните" в които съм под напрежение и нащрек.Важни са за мен защото влияят на будното ми състояние.Например днес станах и танцувах латино докато отивах в банята  Ухилен
Активен
Pelin
ОЙ 8:11
Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #36 -: Декември 07, 2011, 19:28:05 »

Здравей, ariam!
 Усмивчица
До колкото разбирам това значи ,че всичките ми сънища са навлизане в астралната сфера за която говориш,освен това този сън е един от повтарящите се при мен.Те всичките се повтарят де и колкото повече ги сънувам толкова по адекватно реагирам на тях.Интересното е ,че винаги са в Бургас кадето съм живяла 18 години.Никога не сънувам Варна,където живея от 3-4 години и имам сънища с места във София,където не бях ходила никога до преди 3 години,когато отидох познавах подлезите там ,защото винаги ги сънувам.Подлезите в софия имат врати,тези във варна и бургас нямат,затова когато ги видях не можах да си обясня как съм ги сънувала без да съм ги виждала.Освен това трябва да отбележа,че атмосферата на сънищата ми е изпълнена от странно усещане като...наистина не мога да го определя,нито е приятно,нито е неприятно просто е нещо съвсем различно от тези усещания в нашия свят.Мисля си ,че много от сънищата ми са манипулирани ,но незнам от кой и за какво.Има два вида "слънчевите " ми сънища в които ми е приятно и спокойно и "мрачните" в които съм под напрежение и нащрек.Важни са за мен защото влияят на будното ми състояние.Например днес станах и танцувах латино докато отивах в банята  Ухилен
Привет! Усмивчица
Разбира се, че сънищата оказват влияние върху емоционалното равновесие, поне докато човек не достигне Себепознание (Просветление). После това, не се сънува, или ако се сънува, то е осъзнато, което ще рече, че сънят не е точно сън, тъй както се разбира от обикновенния човек.
Да, както животът в материалната сфера, така и сънищата (животът в друга сфера) си имат господар. Усмивчица Да, може да имаш усещане, че нямаш власт, че си безпомощна, немощна и пр., че сънят ти не е в твой контрол. Това са нормални неща, поне така се водят - за нормални.
Може да усети насочване, или някакво висше управление над ситуациите в съня или в това какво точно да се присъни, колко да трае и кога.
Опитвай се, докато сънуваш да осъзнаваш че сънуваш, т.е. че не си в будност, че си в другите сфери.
Най-лесно и често това осъзнаване се случва сутрин, ако веднъж си се пробудил и пак си заспал. Усмивчица
Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Pavlina Nikolova
Pavlina Nikolova
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

• Град: София
  • pavlina.s.nikolova
    « Отговор #37 -: Декември 09, 2011, 00:46:45 »

Здравейте,
    малко се изненадах когато открих че толкова много хора сънуват сънища с подобна тема. Интересен ми е всеки сън, макар и личен за човека, който го сънува, но вярвам че всеки сън допринася за сглобяване на една мозайка, на една цялостна картина, която може би очертава минало или бъдеще, а защо не и паралелно настояще или пък ни помага с посланията си да вървим в правилната посока.

През лятото на 2009 сънувах един сън, доста ме впечатли тогава и все още е така. Сънувах, че съм в един бял микробус, седя си отпред и сякаш до мен има още една жена, но не мога ясно да видя лицето й. Имах чуството, че в буса има поне още 2-3 жени и мъже, но в един моемнт вече спраях да ги усещам там. Карахме по един асфалтов път между някакви възвишения, като стигнахем един остър завой и тярбваше да оставим буса отстрани в  пътя. Всъщност път вече нямаше - само черен път. Имах чувството, че бягаме, усещах че всеки моемнт зад нас може да се появи някаква огромна вода, не я виждах, но бях сигурна че е след нас  и то доста близо.

С жената вървяхме по черния път и след малко се изправихме пред една висока купчина кафява пръст като от окопи, която препречваше черния път. Започнах да копая с двете си ръце дупка в пръстта, не знам защо го правех, но знаех че така трябва. Изкопах тясна дупка колкото да се провре човек. Минах първа, а после и женат след мен. През дупката веднага от другата страна се озовахме в горичка насред джунгла, а до нас имаше малко езерце. Тогава насън си мислех, че човек може да мине само по единично през тесния отвор към спасението, че изходът не позволява да минаваме с друг човек. Имах усещането, че всичко - целия свят от другата страна е загинал от голямата вода, която усещах че наближаваше след буса. (Какво означаваше това и до днес си мисля за съня - дали не е препратка към духовния път и осъзнаване, символ на спасението за човека, но по него може да се върви само поединично и всеки сам може да помогне само на себе си)

Същото лято на 2009г.  но друг сън -
    Стоя на улица и наблизо има къща. Изведнъж в далечината на улицата виждам нещо огромно, като водопад, което постепенно идва с огромна скорост и най-невероятните цветя с ярки карсиви цветове, като посечени в стеблата и се носят по водата, която вече приближавайки приличаше повече на бърза река. Дръпнах се, отскочих за секунди преди да мине покрай мен. Бях пленена от красотата на цветята и силата на водата, сила малко плашеща.

Разказах съня на моя приятелка. Водата - и силната река според нея, а и според мен е промяната която предстоеше и която всъщност вече бе започнала при някои хора. Тази промяна обаче  можеше да се превърне в доста буйна река, на която не всеки ще устои - както сънят показа и най-красивите цветя бяха като посечени. Огромна сила имаше в тази вода, огромна енергия.

От тогава (2 години) не бях имала друг сън с вода до вчера.
    Тогава ми се случи странен сън. Сънувам, че съм на една спирка на влак. Чакаме заедно с други хора. Идва някакъв влак качвам се с приятеля ми, но сякаш виждам контрольори и слизам на другата спирка Усмивчица

И пак се оказвам на изходна позиция, от където започна съня в самото начало. Този път чакам влак и като дойде сякаш се качих на вагон, който не потегли.

Сънят отново се превърта назад, аз през това време не го осъзнавах това че се повтаря, само имах тягостното усещане, че нещо все ми пречи да постигна целта си да отида до някъде.
    Отново за трети път виждам себе си на същата спирка и чакам. Този път видях машинист, който кара машината за влака, а някакъв вагон  стои отделен направо на тревата, не върху релси. Макар че няма логика  отодохме с някакво момиче и седнахме във вагона, питахме машиниста дали ще вземе вагона и той потвърди. Тогава вече бях доволна, че най-после ще тръгна закъдето съм тръгнала.

Уви...

Отново съм на същата спирка. Тогава може би съзнателния ми ум се прокрадна малко отнякъде и ми хрумна да скоча във въздуха да проверя дали не сънувам, мсилех си, ако е сън хич няма да се тормозя.
    Скочих, но всичко изглеждаше нормално, не се задържаш във въздуха повече от обикновено (това е една от техниките за проверка на реалността при осъзнато сънуване, за които наскоро бях чела, но никога досега не се бях сещала за нея насън)
    Малко бях разочарована от това и си казах - Е ще трябва да се справям със ситуацията. Получих усещане, че става нещо сериозно, усещане за заплаха и нещо ме накара да се изкатеря на скалите, които бяха точно зад спирката - на около 4 метра високи. Между другото в посоката, от която трябваше да дойде влака всъщност не се виждаше нищо освен тунел като онези в планините - черен и нищо отвъд него. Спирката си беше доста изолирано място. А в посоката накъдето трябваше да тръгнем - виждах я, но наякакси неясно, не виждах има ли град или пустош - просто размазано.
    Та качих се на скалите около 3-4 метра над спирката и видях невероятно нещо. Огромна вода се простираше до самата скала, вълните които образуваше можех да ги докосна почти. В момента, в който осъзнах какво виждах и се уплаших за хората долу - ако отвън имаше вода значи тя всеки момент щеше да премине през тунела за влака и да залее спирката и всичко. В следващия момент видях как всички хора започнаха да се изкачват при мен на скалите. Никой не пострада, водата заля всичко.

Но после сякаш изчезна, като при прилива и отлива. Когато изчезна слязохме и влакът дойде. най-после Усмивчица Качих се и потеглихме. Спомням си, че се озовах като в нещо подобно на шейните бобслей, тясно пространство, както си стояхме сврени в тези влакчета виждах че пътуваме като през подземни тунели, усетих липсата на въздух, сякаш пръстта на тунела бе на няколко педи от главата ми докато преминавахме, и светлината бе много слаба, пак се сетих за водата дали няма да залее и тук. Молех се само да стигнем спирката. Накрая се видях да пристигам на някакъв перон.

Този сън ми напомни за един филм, където действието се разиграваше няколко пъти докато героя постъпи както трябва. Винаги се опитвам да разтълкувам сънищата си. Мислех си дали този сън не ми е показал колко пъти ще се опитвам да избързам, да стигна до дестинацията си преди да е дошъл правилния момент. Виждам, че ако бях тръгнала преди да е дошла водата тя може би щеше да ме застигне по пътя в онези тесни тунели, в които и без друго едва се дишаше. А в последното разиграване на събитията изчаках на скалата и след отлива влакът веднага дойде, още един знак, че тогава е трябвало да тръгна не и по-рано, за това бяха съботирани опитите ми да се кача на влак по-рано.

Макар и да си мислим, че знаем кое е най-доброто за нас очевидно е, че не знаем всичко. Още едно доказателство за мен, че от Духовния свят ни наблюдават и винаги ни пращат знаци, предпазват ни дори с цената да пречат на усилията ни да постигнем нещо, когато по този начин можем да се изложим на опасност.

Активен

Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 113

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #38 -: Януари 05, 2012, 19:49:23 »

Здравейте,
    малко се изненадах когато открих че толкова много хора сънуват сънища с подобна тема. Интересен ми е всеки сън, макар и личен за човека, който го сънува, но вярвам че всеки сън допринася за сглобяване на една мозайка, на една цялостна картина, която може би очертава минало или бъдеще, а защо не и паралелно настояще или пък ни помага с посланията си да вървим в правилната посока.

През лятото на 2009 сънувах един сън, доста ме впечатли тогава и все още е така. Сънувах, че съм в един бял микробус, седя си отпред и сякаш до мен има още една жена, но не мога ясно да видя лицето й. Имах чуството, че в буса има поне още 2-3 жени и мъже, но в един моемнт вече спраях да ги усещам там. Карахме по един асфалтов път между някакви възвишения, като стигнахем един остър завой и тярбваше да оставим буса отстрани в  пътя. Всъщност път вече нямаше - само черен път. Имах чувството, че бягаме, усещах че всеки моемнт зад нас може да се появи някаква огромна вода, не я виждах, но бях сигурна че е след нас  и то доста близо.

С жената вървяхме по черния път и след малко се изправихме пред една висока купчина кафява пръст като от окопи, която препречваше черния път. Започнах да копая с двете си ръце дупка в пръстта, не знам защо го правех, но знаех че така трябва. Изкопах тясна дупка колкото да се провре човек. Минах първа, а после и женат след мен. През дупката веднага от другата страна се озовахме в горичка насред джунгла, а до нас имаше малко езерце. Тогава насън си мислех, че човек може да мине само по единично през тесния отвор към спасението, че изходът не позволява да минаваме с друг човек. Имах усещането, че всичко - целия свят от другата страна е загинал от голямата вода, която усещах че наближаваше след буса. (Какво означаваше това и до днес си мисля за съня - дали не е препратка към духовния път и осъзнаване, символ на спасението за човека, но по него може да се върви само поединично и всеки сам може да помогне само на себе си)

Същото лято на 2009г.  но друг сън -
    Стоя на улица и наблизо има къща. Изведнъж в далечината на улицата виждам нещо огромно, като водопад, което постепенно идва с огромна скорост и най-невероятните цветя с ярки карсиви цветове, като посечени в стеблата и се носят по водата, която вече приближавайки приличаше повече на бърза река. Дръпнах се, отскочих за секунди преди да мине покрай мен. Бях пленена от красотата на цветята и силата на водата, сила малко плашеща.

Разказах съня на моя приятелка. Водата - и силната река според нея, а и според мен е промяната която предстоеше и която всъщност вече бе започнала при някои хора. Тази промяна обаче  можеше да се превърне в доста буйна река, на която не всеки ще устои - както сънят показа и най-красивите цветя бяха като посечени. Огромна сила имаше в тази вода, огромна енергия.

От тогава (2 години) не бях имала друг сън с вода до вчера.
    Тогава ми се случи странен сън. Сънувам, че съм на една спирка на влак. Чакаме заедно с други хора. Идва някакъв влак качвам се с приятеля ми, но сякаш виждам контрольори и слизам на другата спирка Усмивчица

И пак се оказвам на изходна позиция, от където започна съня в самото начало. Този път чакам влак и като дойде сякаш се качих на вагон, който не потегли.

Сънят отново се превърта назад, аз през това време не го осъзнавах това че се повтаря, само имах тягостното усещане, че нещо все ми пречи да постигна целта си да отида до някъде.
    Отново за трети път виждам себе си на същата спирка и чакам. Този път видях машинист, който кара машината за влака, а някакъв вагон  стои отделен направо на тревата, не върху релси. Макар че няма логика  отодохме с някакво момиче и седнахме във вагона, питахме машиниста дали ще вземе вагона и той потвърди. Тогава вече бях доволна, че най-после ще тръгна закъдето съм тръгнала.

Уви...

Отново съм на същата спирка. Тогава може би съзнателния ми ум се прокрадна малко отнякъде и ми хрумна да скоча във въздуха да проверя дали не сънувам, мсилех си, ако е сън хич няма да се тормозя.
    Скочих, но всичко изглеждаше нормално, не се задържаш във въздуха повече от обикновено (това е една от техниките за проверка на реалността при осъзнато сънуване, за които наскоро бях чела, но никога досега не се бях сещала за нея насън)
    Малко бях разочарована от това и си казах - Е ще трябва да се справям със ситуацията. Получих усещане, че става нещо сериозно, усещане за заплаха и нещо ме накара да се изкатеря на скалите, които бяха точно зад спирката - на около 4 метра високи. Между другото в посоката, от която трябваше да дойде влака всъщност не се виждаше нищо освен тунел като онези в планините - черен и нищо отвъд него. Спирката си беше доста изолирано място. А в посоката накъдето трябваше да тръгнем - виждах я, но наякакси неясно, не виждах има ли град или пустош - просто размазано.
    Та качих се на скалите около 3-4 метра над спирката и видях невероятно нещо. Огромна вода се простираше до самата скала, вълните които образуваше можех да ги докосна почти. В момента, в който осъзнах какво виждах и се уплаших за хората долу - ако отвън имаше вода значи тя всеки момент щеше да премине през тунела за влака и да залее спирката и всичко. В следващия момент видях как всички хора започнаха да се изкачват при мен на скалите. Никой не пострада, водата заля всичко.

Но после сякаш изчезна, като при прилива и отлива. Когато изчезна слязохме и влакът дойде. най-после Усмивчица Качих се и потеглихме. Спомням си, че се озовах като в нещо подобно на шейните бобслей, тясно пространство, както си стояхме сврени в тези влакчета виждах че пътуваме като през подземни тунели, усетих липсата на въздух, сякаш пръстта на тунела бе на няколко педи от главата ми докато преминавахме, и светлината бе много слаба, пак се сетих за водата дали няма да залее и тук. Молех се само да стигнем спирката. Накрая се видях да пристигам на някакъв перон.

Този сън ми напомни за един филм, където действието се разиграваше няколко пъти докато героя постъпи както трябва. Винаги се опитвам да разтълкувам сънищата си. Мислех си дали този сън не ми е показал колко пъти ще се опитвам да избързам, да стигна до дестинацията си преди да е дошъл правилния момент. Виждам, че ако бях тръгнала преди да е дошла водата тя може би щеше да ме застигне по пътя в онези тесни тунели, в които и без друго едва се дишаше. А в последното разиграване на събитията изчаках на скалата и след отлива влакът веднага дойде, още един знак, че тогава е трябвало да тръгна не и по-рано, за това бяха съботирани опитите ми да се кача на влак по-рано.

Макар и да си мислим, че знаем кое е най-доброто за нас очевидно е, че не знаем всичко. Още едно доказателство за мен, че от Духовния свят ни наблюдават и винаги ни пращат знаци, предпазват ни дори с цената да пречат на усилията ни да постигнем нещо, когато по този начин можем да се изложим на опасност.

Моите сънища за края на света са били винаги свързани с потопи..в единия знаех, че ще се случи и с брат ми и майка ми се опитвахме да се спасим..помня, че носихме багаж и трябваше да се качим на някаква лодка..в друг гледах от балкона как приижда водата..и ме беше страх..в трети всичките ни съседи се евакуираха, пак заради потоп а аз бях с баща ми ( който е починал) и се опитвах да се скрия и предпазя..а той ми говореше нещо, което не помня..сънувала съм и други подобни сънища..но никога нещо различно, свързано със земетресения и пожар на пример..
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #39 -: Март 12, 2012, 01:51:52 »

Често се сънувам в непознати обстановки и ситуации. Често аз изобщо не съм аз.
    Веднъж сънувах, че съм момче на петнайсетина години (аз всъщност съм четиредесет годишна жена), което е изоставено на балкона (покрива) на бяла сграда. Гледката от там беше красива. Бял арабски град. Чаках с примирение да ни изгори вулкан. Поне си обясних любовта към водата и желанието да живее в места с достатъчно вода, облаци и зеленина.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=3083.30#ixzz1oqp32qjS
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #40 -: Март 12, 2012, 10:52:25 »

Ще споделя само едно интуитивно усещане което няма как да докажа.
    Сънищата според мен са импулс,подсказване,насока от Душата ни.
    Тя вероятно не знае български,английски,немски или китайски да речем,а чрез картини и холограмни проекции в съзнанието ни дава насоки и създава усещания.
    Според мен това е универсалния език на Вселената който може да бъде разбран от всеки.
    Наблюдавал съм дори и спящо куче и съм уверен че и те сънуват... но няма как да разкажат сънищата си.
    В някаква степен тази изява на Душата ни според мен е показателна че има какво да се желае още от нас и това как възприемаме всичко около нас.
    Твърде често грешим и не виждаме доста възможности и избори...
    Възможно е разбира се и обратното за което и получаваме сънища които поощряват определени състояния или действия в които се намираме или сме решили да изпробваме.
    Нека думите ми не бъдат възприемани на нож... нека тези мисли поне да ви накарат да преосмислите значението на вашите сънища за да имате някаква отправна точка за бъдещи действия или промени които ви предстоят... и за които все пак се изискват и определени действия,а понякога и бездействия...колкото и странно да ви звучи.
    Защо ли понякога има и хора които не сънуват...?
    Усмивчица
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Март 13, 2012, 13:09:23 »

За 3 седмици за 2ри път сънувам торнадо, което минава покрай мен и не ме завлича, но усещането е много истинско.Усещам моща на торнадото..знам ли, преди сънувах потопи, море - най-вече, а сега торнадо о0 :Д
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #42 -: Март 13, 2012, 18:56:41 »

Хаха и аз сънувам поне за 4-ти път море, вълна която залива и аз се покатервам по-нагоре за да не ме залее, принципно винаги оцелявам, но всичко е съпроводено с много страх и цялата ситуация е адски реална Усмивчица
    Активен
    terika
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #43 -: Декември 09, 2012, 01:55:20 »

Здравейте, Аз искам да споделя с вас един сън( от преди 6-8 години), който сме сънували аз, леля ми , майка ми, и братовчед ми!
    Сънувам, че съм на плажа с моите колеги и роднини от начало съм с тях на плажа, но в един момент виждам огромна вълна..... След това вече се намирам вътре във водата, но съм суха и крещя на близките ми да се махнат от там понеже водата ще ги залее и ще умрат, но те не чуват. в следващият момент се намирам някъде много нависоко върху едни планини със страшно зелена трева вървя и говоря за вълната и това е!!!!!! Интересното е, че при всички съня е почти еднакъв!!!!
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пророчески сънища « 1 2 3 4 »
    Моите сънища
    До 48 9674 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 17:50:56
    от тото2
    Филми, свързани с природата
    Филми
    Spirit 1 2958 Последна<br />публикация Юни 18, 2010, 22:04:01
    от nia.boneva6
    Сънища
    Моите сънища
    axlinn 13 1406 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
    от axlinn
    Сънища, свързани с Прехода « 1 2 3 4 5 »
    Моите сънища
    Eona Lightholder 64 10216 Последна<br />публикация Януари 29, 2013, 15:09:41
    от MouseMaiki
    Сънища, свързани със смърт
    Моите сънища
    Niandre 3 1453 Последна<br />публикация Август 06, 2012, 12:15:51
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright