Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сънища, свързани с потопи и тн.  (Прочетена 5381 пъти)
Colder Sun
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

по-добре никога, отколкото късно

« Отговор #15 -: Май 03, 2011, 18:28:41 »

Сънищата са свързани с подсъзнанието. Няма логика от съзнанието да изплува нещо, под формата на сън идващ от подсъзнанието. По скоро обратното. Сънищата пораждат страховете.
Сънувате апокалипсис - страх ви е от него. Или просто го очаквате, а не страх ви е и почвате да го сънувате.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #16 -: Май 03, 2011, 20:17:08 »

Сънищата са свързани с подсъзнанието. Няма логика от съзнанието да изплува нещо, под формата на сън идващ от подсъзнанието. По скоро обратното. Сънищата пораждат страховете.
Сънувате апокалипсис - страх ви е от него. Или просто го очаквате, а не страх ви е и почвате да го сънувате.
Благодаря за разяснението. И така-страх ни е от земетресение. Защото сме го сънували ли? Гледали сме страшен филм и цяла нощ имаме страшни сънища- защото този филм сме го сънували ли? Имали сме проблем в работата и вечерта сънуваме шефа, че ни съкращава-може би защото сме го сънували проблема преди това? Участвали сме в катастрофа от което не можем да заспим с дни и все имаме лоши сънища- може би защото сме сънували катастрофата, а не че  тя е била истинска? Примери много. Страха създава сънуване за повечето хора-несъзнателно и обратно, сънуването създава страх У НЯКОИ-съзнателно. Може и да греша. Затова съм тук - да се уча. А що се отнася до логиката-логиката казва, че в БГ хората трябва да живеят като в другите страни, но уви не е така.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #17 -: Май 03, 2011, 21:30:07 »

Цитат
БГ хората трябва да живеят като в другите страни, но уви не е така.
А сякаш другите страни са по-добре Веселяк
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #18 -: Май 03, 2011, 22:00:54 »

Цитат
Да писе, в другите страни са много зле даже. Едно примерче- в Швейцария за един час имат заплащане -33 евро, а в БГ- 1.65 евро. Мнооооогоо са зле мила, много.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #19 -: Май 04, 2011, 03:35:52 »

За науката, все още са тайна, отговорите на тези въпроси, но вие гледам сте я изпреварили.
 Повечето теории разправят, че сънищата са комплексни и няма начин да бъдат съотнесени само до определени зони в мозъка.
При сънуване, се отчитат различни промени в цялостната мозъчна дейност, както и в отделни негови дялове. Например, отчита се активност, много по-висока, отколкото в будно състояние, на зоните, отговарящи за емоциите и въображението. От друга страна, онези зони от мозъка, които отговарят за т.нар.  линеарно мислене (свойството на мисълта, което ни кара да възприемаме и определяме
всичко до една линия от от причини и следствия) се изключват тотално.
На този етап, най-благоразумно звучащата теория, е че всички видове сънища, халюцинации и прочее видения, се дължат на ендогенни дози диметилтриптамин, които се отделят в мозъка.
Нелепо е да се спори по темата - кой какво сънува и защо. Най-малкото, което е - има толкова видове сънища, че в никакъв случай, не може да се сложат под един знаменател и да се определи причината или резултата.
Гледал бил филм или пък страховете си сънувал. Ами ти да, но ето, по-надолу гледам тема, за някой, който е сънувал Ванга. Страх го е от Ванга ли? Или пък е гледал екшън с нея? Съществуват сънища, които нямат, ама абсолютно никаква връзка с това, което човек е виждал или чувал.
Това, какво ще сънува човек, зависи от безброй фактори.
От много голямо значение е общото здравословно състояние, на спящия (физчиеско и психическо), нервната система, както и балансираната дейност, на жлезите с вътрешна секреция.
Поначало алкалоидите са тези, които играят ключова, дори главна роля за сънищата и халюцинациите, при бозайниците... и съответно,
както вероятно се досещате - при нас. Един от най-мощните "катализатори" на видения са диметилтриптамин (ДМТ) и серотонин (който май още не са изяснили дали е хормон или невротрансмитер... или и двете).
В Япония правиха опити да манипулират сънища по поръчка на клиента. 15% успеваемост, което и сами можем да го постигнем. Правиха също така опити да правят видеозаписи на сънища!!! 0% успеваемост...
Цитат на: Colder Sun
Странна, но добра гледна точка. Логически си права.
Но това, за подсъзнанието, което си чувала или чела, е отнесено до хипнозата. Не си съвсем далеч от истината, но това са други филми, макар че пак има връзка със спането и сънищата. Пациент, бил 30мин. под хипноза, се събужда много по-тонизиран и презареден, отколкото след 4 часов сън.
Друг е въпроса, че никак не е добра идея, човек да се подлага на хипноза много често.
Цитат на: Ихра
Цитат
Точно така, Ния. Това кой как живее, няма особена връзка с местонахождението и адресната му регистрация.
Индия е най-бедната страна, а там, според проучванията, са най-щастливи. В америка, например, там е меката на психическите отклонения, депресии, паранои, психози и куп биполярни разстройства. Рая за психотерапевтите.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #20 -: Май 04, 2011, 12:51:55 »

Индия е най-бедната страна, а там, според проучванията, са най-щастливи. В америка, например, там е меката на психическите отклонения, депресии, паранои, психози и куп биполярни разстройства. Рая за психотерапевтите.

Говоря за финансова обезпеченост, а не кой колко е щастлив или луд. Само за паричките му в джобчето. В БГ са само щастливи и луди. Ухилен
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #21 -: Май 04, 2011, 22:47:32 »

Нещастен с пари и нещастен - без пари, разликата не е голяма. Повечето хора външно имат или нямат, но вътрешно са си все празни. Тея без парите мислят за пари; тея с парите мислят пак за пари и за какво да ги харчат, или пък.. просто не мислят.
Е.. има единици хора, които просто са щастливи с това, което имат - каквото и да е и колкото и да е, и го ползват Смислено. И може за един час да не взимат 33 евро, но са истински...
Та в някои от другите страни може да имат кинти, ама в мозъците си нямат нищо смислено (почти нищо).
И ако живеем като другите, недей си мисли, че ще сме по-добре.

П.п. Съжалявам за отклонението от темата, ама.. Усмивчица
« Последна редакция: Май 04, 2011, 22:56:27 от Ихра » Активен
bars_i
Гост
« Отговор #22 -: Май 04, 2011, 23:25:25 »

Нещастен с пари и нещастен - без пари, разликата не е голяма. Повечето хора външно имат или нямат, но вътрешно са си все празни. Тея без парите мислят за пари; тея с парите мислят пак за пари и за какво да ги харчат, или пък.. просто не мислят.
Е.. има единици хора, които просто са щастливи с това, което имат - каквото и да е и колкото и да е, и го ползват Смислено. И може за един час да не взимат 33 евро, но са истински...
Та в някои от другите страни може да имат кинти, ама в мозъците си нямат нищо смислено (почти нищо).
И ако живеем като другите, недей си мисли, че ще сме по-добре.

П.п. Съжалявам за отклонението от темата, ама.. Усмивчица
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #23 -: Май 05, 2011, 06:16:20 »

Ненаситния ще си остане ненаситен. Щастливия ще е винаги щастлив.
Пари все не стигат. На кой за хляб, на кой за яхта.

А темата не беше ли за сънищата и потопите?
Активен
magi72
Гост
« Отговор #24 -: Август 23, 2011, 13:32:03 »

zdraveite,sunuvah baba Vanga,iska da me celune ,no az se otdrupnah,a predi tova edno malko momi4e su6to slqpo samo me celuva6e ,no nepoznato za men.Kakvo zna4i tova ,znae li nqkoi?

здравейте,сънувах баба Ванга,иска да ме целуне ,но аз се отдръпнах,а преди това едно малко момиче също сляпо само ме целуваше ,но непознато за мен.Какво значи това ,знае ли някои?

Писането на латиница не е резрешено.
« Последна редакция: Август 23, 2011, 14:31:34 от Модератор » Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #25 -: Септември 12, 2011, 16:28:59 »

Цитат на: magi72
здравейте,сънувах баба Ванга,иска да ме целуне ,но аз се отдръпнах,а преди това едно малко момиче също сляпо само ме целуваше ,но непознато за мен.Какво значи това ,знае ли някои?
Ще се въздържа от тълкувание на съня ти, маги. Щом баба Вангелия, не ти е казала нищо, недей да гадаеш.
Искам само да те попитам за момиченцето. Случайно да прилича на това тук?

Ето тука, предаването, но на руски.

« Последна редакция: Септември 12, 2011, 16:36:40 от sanguinary » Активен
kedar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #26 -: Септември 13, 2011, 17:40:24 »

Здравейте! Пиша за първи път във форума и най- напред искам да ви поздравя за темите, които обсъждате! Вярвам, че ще си бъдем полезни едни на други!
    Сънувам всяка вечер и почти винаги си спомням сънищата. Някои ги разкодирам веднага, други- след време, но снощният сън ме затрудни в тълкуването. Сънувам, че сме вкъщи с баба ми (Бог да я прости) и гледаме навън през прозореца как се излива проливен дъжд. Сякаш времето летеше във секунди- преминаха четирите сезона, като дъждът през това време не спря да вали. Наблюдавах изникването на тревичката до голяма трева и всичко това за няколко секунди. Когато спря да вали излезнахме на терасата и видях, че водата е една педя над нея (живеем на втория етаж) и разбрах, че е станал потоп. Казах си: щом така е рекъл Господ! Помислих си: колко ли хора ще оцелеят?
    Мисля си, че с потопа се слага край на един етап от от живота и започва началото на друг. В съновниците има различни тълкувания за наводнение и вода. Ще съм ви благодарна да разбера и вашето тълкуване!
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #27 -: Септември 13, 2011, 18:43:56 »

Цитат на: cedar
Здравейте!
Здравей, cedar.
Пиша за първи път във форума

Чудесно, добре дошла. За целта е направена тема --->"Да се запознаем"
най- напред искам да ви поздравя за темите, които обсъждате!
Да ни поздравиш за темите? 
Вярвам, че ще си бъдем полезни едни на други!
Това е основното, което ни е довело всички.
Сънувам, че сме вкъщи с баба ми (Бог да я прости) и гледаме навън през прозореца как се излива проливен дъжд. Сякаш времето летеше във секунди- преминаха четирите сезона, като дъждът през това време не спря да вали. Наблюдавах изникването на тревичката до голяма трева и всичко това за няколко секунди. Когато спря да вали излезнахме на терасата и видях, че водата е една педя над нея (живеем на втория етаж) и разбрах, че е станал потоп. Казах си: щом така е рекъл Господ! Помислих си: колко ли хора ще оцелеят?
Хубав въпрос си си задала. Говори за позитивизма ти - има оцелели хора.
Повечето, биха си задали друг въпрос - "колко ли хора са умрели?". Те предпочитат да се взират в щетите, в пострадалите, а не в оцелелите.
Тълкувание за съня ти не мога да правя, тъй като баба ти, доколкото се подразбира - не е всред живите и не мисля за редно, да им се бъркаме в делата. Тя може да ти е казала всичко, но ти да не си готова да го разбереш.
Ако е така, то никакво тълкувание не би могло да те накара да разбереш, а дори по-лошо - може да се объркаш много?
Мисля си, че с потопа се слага край на един етап от от живота и започва началото на друг.
След всеки ледников период, живота се е възобновявал. След всеки залез - следва изгрев. Всичко е цикъл, който включва различни процеси, но няма смърт или изчезване, а само трансформация. Поне аз така си представям нещата де.
В съновниците има различни тълкувания за наводнение и вода. Ще съм ви благодарна да разбера и вашето тълкуване!

Водата е живот. Ще спра до тук.
Активен
kedar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #28 -: Септември 14, 2011, 15:08:24 »

Благодаря ти sanguinary ! Ти се спря на главното нещо, върху което не бях се замисляла: водата е живот! Може би това е и посланието на съня!
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #29 -: Септември 14, 2011, 18:47:37 »

Цитат на: kedar
Благодаря ти sanguinary ! Ти се спря на главното нещо, върху което не бях се замисляла: водата е живот!
Радвам се, че съм бил полезен, kedar.
Може би това е и посланието на съня!
Може би, но опитай се да не се взираш толкова в самия сън и картините, които си обработила визуално и си ги свързала с нещо познато. Спомни си, чувството, което имаше, докато сънуваше и след като се събуди. Идеята, на някои сънищя, понякога е такава.
Честно казано, това
разбрах, че е станал потоп
е най-притеснителната част от разказа ти.
Докато спи човек, зоната на мозъка, отговорна за линеарното мислене (причина-следствие) почти се изключва. Тогава всяко чувство и извод са първосигнални и истински, тъй като логиката е угаснала.
Ако си почувствала, че става потоп... не е много добре, така, както е добре това, че се оповаваш на Бог и неговите решения.
Активен
Страници:  1 [2] 3   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Пророчески сънища « 1 2 3 4 »
Моите сънища
До 48 9728 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 17:50:56
от тото2
Филми, свързани с природата
Филми
Spirit 1 2967 Последна<br />публикация Юни 18, 2010, 22:04:01
от nia.boneva6
Сънища
Моите сънища
axlinn 13 1417 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
от axlinn
Сънища, свързани с Прехода « 1 2 3 4 5 »
Моите сънища
Eona Lightholder 64 10260 Последна<br />публикация Януари 29, 2013, 15:09:41
от MouseMaiki
Сънища, свързани със смърт
Моите сънища
Niandre 3 1464 Последна<br />публикация Август 06, 2012, 12:15:51
от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright