Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Разхвърляни мисли  (Прочетена 1581 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Юни 25, 2010, 12:10:23 »

Освен това мисълта е процес на подаване на импулси - импулси, които могат да отговарят за важни функции на нашето тяло. И ако е вярно, че ние можем да се самолекуваме с мисъл, то бихме могли и да се убием...
Вие как мислите?
Възможно е... чувала съм за хора, които могат в процес на медитация да си ''отидат''. Е, ти имаше друго пред вид, ама карай Усмивчица сигурно е възможно.
Активен
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #16 -: Юни 25, 2010, 12:28:45 »

Има един начин за който съм сигурен че няма да направи нищо лошо освен да подобри самият ни живот.Казвай си на ум но провлачено името на Бог-Иисус Христос или думата Любов продължително време и ще разбереш какво съм имал предвид.
Един ден ще светиш като слънце.
Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
Kery
Гост
« Отговор #17 -: Юни 27, 2010, 00:31:11 »

Да мислиш за Бог, не е като да не мислиш за нищо...не е ли по-скоро мислене за всичко?
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #18 -: Юни 27, 2010, 07:21:32 »

Май като мислиш (или НЕ мислиш) за Бог, не знаеш нищо, но и всичко едновременно с това... не знаеш точно кой си, но си се спомняш перфектно... не виждаш, но виждаш... не чуваш, но чуваш... не знаеш, но знаеш... не чувстваш нищо, но и всичко едновременно с това................ ...
  Разбира се, това не се отнася за всички. Дори почти не е вярно това, което написах. Даже ако мисля за Бог... то не е точно мисъл. Не е нито на някой магически език, нито на нашия. Просто забравям всякакви езици. Когато се изуча мисълта ми ще се лее по-ясно и ще бъде някак много по-светла... и ще направя същността си по-обширна...
  "Да мислиш за Бог, не е като да не мислиш за нищо...не е ли по-скоро мислене за всичко?" Съгласна съм. А също, щом Бог е всичко... това от една страна може да значи, че за каквото и да мислим, все е за Бог... интересно Затъпяване Усмивчица
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Юни 27, 2010, 09:00:19 »

"Да мислиш за Бог, не е като да не мислиш за нищо...не е ли по-скоро мислене за всичко?" Съгласна съм. А също, щом Бог е всичко... това от една страна може да значи, че за каквото и да мислим, все е за Бог... интересно Затъпяване Усмивчица

Излиза, че наистина, за каквото и да мислим, все е за Него, обаче  някак несъзнателно, частично, всъщност мислим за някакви Негови проявления и това разбира се сигурно също ни обогатява.

Въпросът обаче е, че ако мислим съзнателно за Него, ние издигаме мисълта си по-нависоко и тогава Той може да ни отговори по един или друг начин и Ние да Го усетим.

А ако мислим единствено за нещо друго, без да си даваме сметка, че то е Негово проявление, ние се "потопяваме в материята", не мислим за Него и е трудно да Го усетим. Може би именно това наричат Майа, Илюзия. Където също е скрита и Истината, но ако не я потърсим, дали ще я намерим?
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #20 -: Юни 27, 2010, 12:25:46 »

По един или друг начин Той винаги ни помага, но дали ще сме способни да видим тази помощ, това зависи от нас.
     В днешния забързан живот човек рядко се сеща да излезе от него, да забави темпо и да го погледне отстрани и види всичко онова, което евентуално е пропуснал. За това хубаво е не само да гориш в ритъма на живота, но и от време на време да си вземаш лек прохладен душ Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Юни 27, 2010, 14:03:46 »

Не съм съгласен,че мислим постоянно за Бог.Е,зависи какво разбирате от Бог.Ако смятате,че парите и политическите лидери са Бог...това е друго нещо.Аз не смятам така.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #22 -: Юни 27, 2010, 14:23:10 »

Нямах пред вид това. Разбира се, че ако някой мисли за пари и политически лидери, не мисли за Бог.
    Активен
    sh0w_m3.l0ve
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #23 -: Юни 27, 2010, 16:10:07 »

Аз не мисля постоянно за Бог. Всъщност много ме мързи да мисля и обикновено разговарям много повърхностно с хората около мен, но ако затъна в дълбоки размисли и страсти.. е, виж това вече е друго..
    Активен

Има само един човек, който винаги ще ме обича и това съм аз.. : ))
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #24 -: Юли 08, 2010, 09:35:06 »

И аз не мисля постоянно за Бог. И не познавам такъв човек. Усмивчица Намигване

Знаете ли какви са разхвърляните ми мисли. Странни. Като ги прочетете, ще ви се стори, че в тях има песимизъм. Но не е така. Е, малко, може би, но не толкова много, колкото ще си представите Усмивчица Толкова разхвърляни мисли, че не знам от къде да започна. Но, първо, ще ви кажа защо пиша. Пиша, защото се оказа, че не е много лесно човек да живее, без да сподели почти нищо на почти никого. Пиша, защото неизказаното ме "задушава". Но темата е за "разхвърляни мисли", за това ще почна да пиша що-годе разбъркано, да видим какво ще ми разберете.
      Почти винаги мисля за вариантите на бъдещето и за това, как би могло да беше протекло миналото. Това е големия ми проблем. Не миналото, ами бъдещето. И всичко това е благодарение на неизказаните ми чувства. Все си представям, как след еди-колко си време ще направя еди-какво си. И какво. Представям си как стоя по средата на някакъв път и крещя всичко, което ми хрумне. Поради простата причина, че "прашният път би ме разбрал по-добре от всеки човек". Да, това до някъде е вярно. Има неща, които в "невежеството си" са по-умни от нас. Или пък как се смея на улицата просто тъй. Без нищо да е смешно. Да се смея, просто, защото нямам думи. Но би било глупаво, нали. Усмивчица
      Значи, да крещя и да се смея. Нали бих приличала на психопат. Може и такъв да съм, до някъде. Но хич не е безсмислено човек да върви безцелно. Това наскоро го научих. Усмивчица
      Значи, да крещя. В същност не ми се крещи. Знаете ли защо. Защото се уморих да крещя вътрешно. А знаете ли какво крещях през цялото време. Но сега шепна. Може би гласът ми е пресипнал. А може би не. Усмивчица
      Толкова съм крещяла, та чак съм забравила повечето от работите. Да не може да ми се начуди човек. За сметка на това помня други работи. Усмивчица
      Какво крещях, вие ще се досетите. Когато ви кажа какво изричам с уж "пресипнал" глас. Сега мислите, че съм загубила вяра и надежда. Но не е така. Вярвам. В нещо, независимо какво. Макар да изглеждам уморена. В момента просто си почивам. Може би падам. с падането става все по-светло... Усмивчица
      Какво шепна сега. Или не сега, а изобщо. Като за мене не съществува време... или ако съществува, не тече равномерно... какво значат всички процеси, които се извършват. Усмивчица
      Знаете ли. Като си помисля за цялото страдание, ми иде просто да се усмихна. Просто се уморих да страдам за неща, които не мога да променя. Нали уж се опитваме да направим света по-добър чрез позитивни мисли. Ето ви една позитивна мисъл, една усмивка. Усмивчица
      Сега си мислите, че ми е безразлично. Но не е така. Когато човек се усмихва, задължително ли е да е щастлив. Усмивчица Да, наистина, част от мен повтаря: "не зад всяка усмивка се крие истинска усмивка." И е вярно. Нали имам право. На тъга, и на радост вред с тази тъга.
      Знаете ли. Нелепо е през целия си живот да страдам. Нелепо е и винаги да съм щастлива, без грам тъга. Нещо средно ме задоволява. И мисля, че го откривам. Усмивчица
      В момента може би някой изстрелва куршум в мозъка на някого. А сега пък, сигурно, някакъв маскиран ръга някого с нож, за дето не си е дал парите. Някъде на земята. Или сега, може, някое дете да умира от глад на улицата. Или пък под някое красиво дърво... А сега може някой да поли пожар в някоя гора. или поне да сече дърветата й. И какво от това. Нима аз, точно аз, като тъгувам, ще променя нещо. Нали уж се опитваме да направим света по-добър чрез позитивни мисли. Ето ви една позитивна мисъл, една усмивка. Усмивчица
      Вред с нещастие се виждат красоти. Понякога това не може да се понесе. И гласът "пресипва", като до сега е крещял.
      "Не зад всяка усмивка се крие истинска усмивка." Но зад някоя се крие... истинска усмивка. И нали все пак имам право. На тъга, и на радост вред с тази тъга. Усмивчица
      Вие сега си мислите, че ви лъжа, като казвам "имам вяра в нещо". Или поне някои от вас със сигурност не ми вярват. Но това няма значение. Казвам, не защото искам на вас да кажа, а просто защото искам да споделя. Може би поне някои от вас ще ме разберат. Но и да не стане, нищо. Имам да казвам това, което написах току-що, на много... неща. Усмивчица
      И нали все пак имам право. На тъга, и на радост вред с тази тъга. Усмивчица
      И нали все пак тъгата отминава. И радостта отминава. И всичко отминава. Вятърът и нашата Земя ще брули, и тя ще изчезне. Нали. Нали всичко е просто една преходност. Нали и аз съм преходна. Минала съм, и заминала във вашия живот. Вие-минали и заминали в моя. Усмивчица
      И знаете ли. Във всичко има огромен смисъл. Зад всичко се крие истина. Зад всичко преходно стои непреклонно вечността. Усмивчица
      А може би илюзията е всичко преходно, а истината-всичко вечно. Усмивчица
      Имам чувството, че трябва да науча само още едно нещо. Но какво. Усмивчица
      А защо задавам въпроси. Защо трябва да знам нещо изобщо. А какво изобщо знам аз, точно аз. Нищо. И не ми трябва да знам нещо. А може би се бъркам. Усмивчица
      До някъде съм научила това /... нещо?.../ ,което имам да науча. Но "има много още хляб да изям". Аз обичам хляба. Остава и да се науча да го храносмилам правилно. Усмивчица
      Заслепена съм. Виждам светлината със затворени очи. Кога ли ще ги отворя. А може би се събуждам от "великия сън". /?/. А може би не. Усмивчица
      Вас искам едно нещо да ви питам: нямам ли право. Имам ли право. Просто да вървя и толкова. Без нещо да ми пречи. Или поне да преодолявам пречките. Усмивчица
      Сега, понеже обръщението бе реторично, ще си отговоря сама. Имам право. Имам право на свободен избор. Имам право да не греша. Просто се оказа, че на съществата не им е толкова лесно да не грешат. Усмивчица
      Ето. Това бе моето самопризнание. Това бяха разхвърляните мисли, които се заемам още сега да подредя. До някога...

На едно място ,ако не се лъжа- Ich каза, че не му трябва аватар. Прав е. В същност, благодаря му, че ме светна-и на мене аватар не ми е нужен.
    « Последна редакция: Юли 08, 2010, 17:57:14 от indigo » Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #25 -: Юли 08, 2010, 11:04:21 »

Аз не мога да не мисля за нищо...сигурно би било прекрасно малко мълчание в главата, но това ми се струва някак си невъзможно, защото най-малкото трябва да се концентрираш върху едно нещо, например един кръг. Веднага ще започнат мисли въпроси- кръгът какъв цвят е, къде се намира, за какво ми е този кръг, защо точно за кръг реших да мисля... Хмм, все физически въпроси...
    Освен това мисълта е процес на подаване на импулси - импулси, които могат да отговарят за важни функции на нашето тяло. И ако е вярно, че ние можем да се самолекуваме с мисъл, то бихме могли и да се убием...
    Вие как мислите?

За мисълта е вярно, Кери. В миналото група лекари провели експеримент с един затворник, осъден на смърт. Казали му, че присъдата е променена и няма да го обесят, а ще умре от изтичане на кръв.Завързали му очите, след това го одраскали леко по ръката и пуснали хладка вода да тече по ръката му.Човека си мислел, че кръвта му изтича и умрял.Без да му е изтекла кръв...Не е май много човечно, но той така или иначе, е щял да умре.Има много такива случаи и примери от живота...[img]http://www.indigota.com/jslibs/smiles/imgs/small/a/ssm14.gif[/img А за мисловния контрол, става с практика
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #26 -: Юли 08, 2010, 11:27:15 »

Знаете ли. Вярвам, че тъй наречения илюзорен свят не е просто купчина атоми... хайде, не купчина, а съотношение. Не е... иначе, на практика всичко щеше да е едно и също. Всичко щеше да е еднакво... ама виждаме, че не е... нали с нещо измислено можеш да изразиш смислени чувства. Усмивчица

И... напоследък си припомням всичко около мен. Някак си... ми е много интересно да живея със своите отражения. Със частици от мен, около мен... /?/ ... Усмивчица

е, разбрахте ли нещо от разхвърляните ми мисли.

Ако повярвам, че всичко са просто някакви си енергийни импулси, незначещи нищо....... ще избухна. Енергийни импулси не от философска гледна точка. Тези, за които "учените" говорят.
    « Последна редакция: Юли 08, 2010, 17:58:02 от indigo » Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 687

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #27 -: Юли 17, 2010, 10:13:15 »

Истинският успех подразбира такава придобивка, която никога да не се губи. Човек я занася със себе си и на онзи свят. Същото се отнася и до доброто. Истинско добро е това, което никой не може да го отнеме. Изобщо това, което Бог е вложил в човека, никой не може да го отнеме. Като знаете това, мислете добре за всички хора. Ако проповядвате на хората, не им казвайте, че трябва да бъдат добри, но казвайте им да проявят доброто, което е вложено в тях. В някои окултни школи се преподава на ученика да усилва волята си. Те мислят, че волята прави човека силен. Това е механическо разбиране на нещата. Силната воля не прави човека силен. Не е силен онзи, който разполага с машини и с различни инструменти. Сила, която иде отвън, не е трайна. Ако силата на човека не иде отвътре, от Божественото в него, тя лесно се губи. Колкото и да е голяма силата на човека, той трябва да знае, че тя е колективна, т.е. резултат на много същества. Доброто, интелигентността, силата на човека са колективни. Хиляди и милиони същества са работили преди него в това направление. Дойде ли денят на разплата, тогава ще видите каква част от силата, интелигентността, добротата са ваши собствени. Всичко, което е чуждо, ще ви се вземе. За вас ще остане само онази малка придобивка, която вие сами сте изработили

Беинса Дуно

Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съзнание без мисли
    Йога
    sahaj 0 1417 Последна<br />публикация Ноември 11, 2010, 11:42:07
    от sahaj
    Дневникът на ShtrudeL
    Лични дневници
    ShtrudeL 3 1087 Последна<br />публикация Юли 17, 2011, 13:49:40
    от ShtrudeL
    Мисли и откровения на един човек
    Послания
    Blue Rose 3 1599 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 14:49:17
    от Щуродино
    Мисли и предсказания от Беинса Дуно ( Петър Дънов )
    Езотерика
    Слънчев лъч 0 2215 Последна<br />публикация Февруари 09, 2012, 20:11:33
    от Слънчев лъч
    Натрапчвиви мисли - Спри да се тормозиш !
    Обща тематика
    Svetoslav 6 1135 Последна<br />публикация Юни 17, 2013, 08:53:58
    от kehoy_

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright