Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Наука и Окултизъм/Духовност  (Прочетена 2110 пъти)
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #15 -: Август 31, 2011, 12:27:36 »

Науката няма морал.
Активен

artist5
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 66

« Отговор #16 -: Октомври 19, 2011, 13:24:04 »

Цитат
Не зная, дали според физиката няма и прераждане, но с нетърпение ще чакам да се обясни по "научномоу".
Аз също чакам с нетърпение научното доказателство на прераждането, което предполагам ще стане скоро след потвърждение на съществуването на душата. Впрочем твърди се, че душата е материална и е с много ниска плътност. Може да се окаже, че материализмът описва всичко във вселената, дори нея   
Ако душата съшествува на практика, няма начин да не бъде открита и потвърдена научно, а това е единствения начин да се разкрият детайлите, описващи процеса. За това силно подкрепям науката.

Има доказателство, само ще проверя точно кои учени бяха, но са правили експеримент и се оказва, че непосредствено след като човек почине, тялото му олеква с около 10грама. Ето това е материалното доказателство, че смъртта е край само на земния ни път. За духовното доказателство, според ме всеки трябва да се вгледа в себе си и там ще намери отговора за самия себе си!
 Доказателство има и в Библията, много учени и психолози се занимават с тази тема. Физиката също, та нали душата е енргия, а според физичните закони енергията не се губи, само се трансформира!
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2011, 13:36:28 »

Цитат
Не зная, дали според физиката няма и прераждане, но с нетърпение ще чакам да се обясни по "научномоу".
Аз също чакам с нетърпение научното доказателство на прераждането, което предполагам ще стане скоро след потвърждение на съществуването на душата. Впрочем твърди се, че душата е материална и е с много ниска плътност. Може да се окаже, че материализмът описва всичко във вселената, дори нея   
Ако душата съшествува на практика, няма начин да не бъде открита и потвърдена научно, а това е единствения начин да се разкрият детайлите, описващи процеса. За това силно подкрепям науката.

Има доказателство, само ще проверя точно кои учени бяха, но са правили експеримент и се оказва, че непосредствено след като човек почине, тялото му олеква с около 10грама. Ето това е материалното доказателство, че смъртта е край само на земния ни път. За духовното доказателство, според ме всеки трябва да се вгледа в себе си и там ще намери отговора за самия себе си!
 Доказателство има и в Библията, много учени и психолози се занимават с тази тема. Физиката също, та нали душата е енргия, а според физичните закони енергията не се губи, само се трансформира!

Би трябвало да е доказана, именно по начина, който ти описваш. Човек се поставя в херметическа камера, от която е теоретично невъзможно да излезе каквото и да е било, а точно в момента на смъртта тялото олеква с 21 грама, ако не ме лъже паметта. 

Активен
artist5
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 66

« Отговор #18 -: Октомври 19, 2011, 15:36:46 »

Може, аз съм чела, че е около 10грама, не споря.
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2011, 15:50:06 »

Може, аз съм чела, че е около 10грама, не споря.

Най-вероятно аз греша, тъй като отдавна четох затова и не помня точно. Няма голямо значение, де. Дали 10, или 20... Ухилен
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #20 -: Януари 31, 2012, 14:20:37 »

В съвременната материалистична действителност умишлено се разделят и противопоставят "наука" и "окултизъм".

В древността се е използвал термина Окултни науки, които са били с духовна насоченост и не са изисквали непременно опитни потвърждения, такива каквито се изискват от съвременната материална наука.

Днешните материални учени (каквито са учените, такава е и науката) живеят изключително в рамките на петте си сетива и вярват, че ако не могат да видят, докоснат, помиришат, чуят или вкусят нещо, значи то просто не съществува.
Докато духовните учени (има и такива и стават все повече) знаят, че освен петте физически сетива съществуват и други, с които можем да възприемаме света на формите.

Макар и бавно, след известен период на забвение, древните окултни теории и философии постепенно започват да намират мястото си и в съвременността.

Например до изобретяването на Кирлияновата фотография темата за съществуването на човешката аура (а и не само тя) беше табу сред научните среди, а днес е нещо нормално.
В медицината акупунктурата също беше табу до скоро в лекарското съсловие, а сега конвенционалните лекари се надпреварват да я хвалят и т.н.

За мен лично не е важно дали съвременната наука не може да докаже и за това не приема за достоверни определени паранормални явления и феномени, за мен е важно, че те съществуват и съм ги изпитал на "собствен гръб".

На дневен ред е "намирането" на общото енергоинформационно поле на Вселената и "признаването" на силата на мисълта, която е финоенергийна структура.

В крайна сметка е важно, че навлизаме в нова епоха - епохата на духовността.

Активен

Никога не казвай никога!
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Протест против орязването на бюджета за наука, култура и изкуство
Инициативи
naturu 7 1113 Последна<br />публикация Юни 23, 2010, 14:01:02
от Аэ съм
Въведение в Тайната Наука - Рудолф Щайнер
Книги
Ich 14 2504 Последна<br />публикация Май 27, 2012, 17:20:10
от Ich
В този живот трябва да достигнете Духа « 1 2 »
Духовни учения
Търсач 20 2075 Последна<br />публикация Септември 02, 2011, 15:56:12
от Търсач
Трактат за духа- 2 част
Духовни учения
Paladin60 0 1041 Последна<br />публикация Юни 13, 2011, 20:31:01
от Paladin60
Материята като инструмент на Духа
Обща тематика
kehoy_ 5 817 Последна<br />публикация Август 26, 2011, 20:44:37
от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright