Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво значи да си щастлив?  (Прочетена 5157 пъти)
izida
Гост
« Отговор #30 -: Юни 07, 2010, 17:06:53 »

bars_i, ne sum suglasna, imenno za6toto tova e vutre6no sustoqnie, a ne idva ot vun.

bars_i, не съм съгласна, именно защото това е вътрешно състояние, а не идва от вън.

« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 22:43:00 от Еруин » Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #31 -: Юни 07, 2010, 17:38:30 »

Но аз няма да направя дете ако нямам как да го гледам, нито ще тегля кредит ако няма как да го плащам. Човек носи толкова, колкото може просто, но трябва добра преценка и естествено - с песен!  Усмивчица

Ето, тука вече нацели точното място. Аз подкрепям същото мнение....  макар, че... има едно НО... но смятам да спра до тук, защото не искам да се превръщам в драка Усмивчица

Е кажи, то това му е интересното - цветноста на мненията, нали си приказваме.. Усмивчица

Добре.. ще кажа само едно Усмивчица Това, че днес смятаме, че сме готови за нещо и смятаме нещо за подходящо, не значи, че и утре ще е така.
    Затова аз казвам, че е добре да действаме Сега, но да мислим и за Утре.

Спирам, защото се отклоняваме от темата Усмивчица
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #32 -: Юни 07, 2010, 17:48:53 »

Да, вътрешно състояние е, но няма как да си истински щастлив, докато знаеш, че там има хора, които страдат, Земята страда... Нали все пак трябва да търсим средата, не може да сме сляпо усмихнати на целия свят, но не може и да кажем, че той е толкова лош и ние сме толкова нещастни...
    Не съм съгласна с това, че светът ще стане много по-лош, но преди някои хора да се събудят, те трябва да се разтресат и то доста здраво... или поне така се надявам  Згреших

Повече оптимизъм, повече....
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #33 -: Юни 07, 2010, 18:25:58 »

bars_i, ne sum suglasna, imenno za6toto tova e vutre6no sustoqnie, a ne idva ot vun.
    То да те мачка всичко отвън пък ти пак си бъди щаслива отвътре.Планетата ''Съвършенство'' все още не е открита.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #34 -: Юни 07, 2010, 19:30:30 »

То да те мачка всичко отвън пък ти пак си бъди щаслива отвътре.Планетата ''Съвършенство'' все още не е открита.
    Нищо отвън не може да те смачка,защото нищо отвън не съществува!

Всичко отвън е илюзия,всичко има смисъла който ние му предаваме!

Ти си този който мислиш,че си!

За мен има само възможности в този свят!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #35 -: Юни 07, 2010, 20:03:58 »

Барси,не съм съгласен с мнението ти,защото мисля,че този свят би бил променен към състоянието,което аз искам и както виждам много хора искат,много бързо!С правилните хора,правилните мисли и постъпки.Всичко може да бъде красиво,дори и самата грозота,може да е красива.

Изида,аз не мисля,че са се поувлякли хората.Разсъждават доста правилно и мисленето им изглежда радикално за много от вас,понеже никой не е имал смелостта да мсили досега.Всички сме роби на лъжливи кумири-пари и политици.Гаятри е много права с мнението си,че материалното има за цел да ни направи щастливи,но както виждам ние сме станали негов роби.
    Но във Вселената протичат много точни цикли,които би трябвало да разстърсят хората и да им покажат,че не материалното ни управлява,а ние управляваме него.

Всички други мнения ми харесаха също!
    Що се отнася до разводняване на темата-няма такова нещо.
    Всичко свързано със Вселената е свързано и с човека,а от там и със щастието!

Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #36 -: Юни 07, 2010, 21:10:45 »

Не съм казала че живеем в "съвършен" свят, ако беше така сега нямаше да сме тук.
    Всеки понякога има своите тежки моменти, слабости, иска да крещи и да троши.
    Хубаво, няма лошо да се отдадем на подобни емоции за определен период,
    Но изборът е в това, когато попаднеш в такава ситуация, да не останеш в калта,а да се осъзнаеш и да анализираш случилото се. Знам, че на думи звучи лесно, а на практика не винаги нещата стоят така. И точно тук идва ролята на "волята на духа", да станеш и продължиш. Знам също така, че НУЖДАТА от "Щастие и Съвършенство" е "код", който всеки ще получи. Тези които все още се стремят към него, но все нещо им убягва, е добре да знаят, че в "момента" се работи за "после", и няма нито един празен ход.  Да не збравяме, че "щастието", е......път.... Намигване
    и аз ви пожелавам по пътя си, да срещате "щтастливи" хора Усмивчица
    Активен
    ra-ra
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

• Град: España
  • « Отговор #37 -: Юни 07, 2010, 21:15:58 »

-
    Голямо щастие е да не искаш нищо, да не бъдеш нещо, да не отиваш никъде.
    Активен

Прасчо: Как се пише любов?
    Пух: Тя не се пише, тя се чувства..
    Kery
    Гост
    « Отговор #38 -: Юни 07, 2010, 21:16:57 »

Много хубава дискусия се получи.
    В крайна сметка, ако искаме можем да сме щастливи, независимо от обстоятелствата, но това не означава, че се примиряваме с останалия свят и създадения "ред", който цели да изкриви нашите представи за щастие.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #39 -: Юни 07, 2010, 21:31:30 »

rabeno,това си е твое право да не си съгласен.Искаш да го промениш света заедно с други.Хайде давай.Аз лично работя по този въпрос и то в няколко насоки макар,че пиша,че няма да се оправи.Аз също давам своя дял в това всичко да е красиво,навсякъде да бъде любов и щастие.Това все още надделява в мен и ми е положителната страна,която все още владея.Лошото е обаче,че отрицателната ми страна също не е за подценяване и точно затов а държа на да владея положителната защото ме е страх от другата-тъмната.Страх ме е от самия мен.

AMAZING ,как мога да мисля,че нищо отвън не съществува, и че не може да ме смачка.Детето което откриха онзи ден мъртво не може ли да ме смачка,децата които се удавиха в Лим не може ли да ме смачка,убитите деца в ""Индиго"",децата в Беслан,Чеченеца,който отряза главата на заложника и др. и др безброй други.Това не може ли да те смачка.Това не съществува ли? Това илюзия ли е или чиста истина
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Юни 07, 2010, 21:35:43 »

[quotНо изборът е в това, когато попаднеш в такава ситуация, да не останеш в калта,а да се осъзнаеш и да анализираш случилото сеe][/quote]
    Искам само да припомня,че когато анализираме ситуацията ние вадим изводи и точо тези изводи предават смисъл на нашия живот!
    По този начин ситуацията ни влияе(реалността ни влияе).
    В това няма нищо лошо разбира се,но можем и смисъла да го определим НЕ на база преживяване,а на база какво искаме да преживеем.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Юни 07, 2010, 21:37:54 »

rabeno,това си е твое право да не си съгласен.Искаш да го промениш света заедно с други.Хайде давай.Аз лично работя по този въпрос и то в няколко насоки макар,че пиша,че няма да се оправи.Аз също давам своя дял в това всичко да е красиво,навсякъде да бъде любов и щастие.Това все още надделява в мен и ми е положителната страна,която все още владея.Лошото е обаче,че отрицателната ми страна също не е за подценяване и точно затов а държа на да владея положителната защото ме е страх от другата-тъмната.Страх ме е от самия мен.

AMAZING ,как мога да мисля,че нищо отвън не съществува, и че не може да ме смачка.Детето което откриха онзи ден мъртво не може ли да ме смачка,децата които се удавиха в Лим не може ли да ме смачка,убитите деца в ""Индиго"",децата в Беслан,Чеченеца,който отряза главата на заложника и др. и др безброй други.Това не може ли да те смачка.Това не съществува ли? Това илюзия ли е или чиста истина
    Според зависи в кой Бог вярваш!
    Активен

bars_i
    Гост
    « Отговор #42 -: Юни 07, 2010, 21:42:13 »

А ти в кой вярваш?
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #43 -: Юни 07, 2010, 21:50:45 »

Тук имаш два вариянта, - да не гледаш ТВ, хахах....или просто да пропускаш такива данни, което е лесно смилаемия вариант, а другият с риск да ми наскочите, е
    да приемеш кармичните връзки, и така наречената връзка "убиец-жерта", в случая. Тези случки които даваш като пример, не са случайни, и участниците в тях също не са случйно поаднали там. Това важи, за всички "престъпления" "убйства" и "войни", и за участниците в тях. За "убйците" извършили престъпления, това се явява част от пътя по който и ние сме минали.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Юни 07, 2010, 21:56:04 »

Нека ти разкажа за моя Бог.
    Моя Бог в който аз вярвам,е само Любов Прошка Състрадание Вяра Надежда.
    Поради тази причина има и свободна воля в тази вселена кочто е една от всички.
    Така,че НЯМА ЖЕРТВИ НЯМА И ЗЛОДЕИ!
    Когато прозреш Божия промисъл навсякъде ще видиш колко е справедливо всичко.
    Всичко е свободен избор!Дори и прехода наречен СМЪРТ!Самоче на ниво ДУША!
    Нищо не се случва без душата да го избере.
    Е да има и влияние на колективното съзнание,но всичко е точно такова каквото трябва да е.
    Има и деца които умират на 3 месеца,и за тях си има причина и начин.
    Щом Бог го позволява значи не е против него.
    Ти сигурно си от хората които мразят ЮДА,но той е помолен от Исус да му даде тази възможност и да го предаде.
    Ние незнаем всичко все още и си вадим извои чисто по човешки но има и по висш самисъл който малцина съзират.
    Но си наполовина прав за мен!Защото както казах има и колективно съзнание което влияе за това има и толкова умиращи от глад всеки ден,както и случки от тези който ти изброй.
    За това аз ще призова всички да извисим съзннието си и да променим колективното съзнание на планетата,нека го направим всеки за себе си.
    Времето наближава всеки изминал ден!

Активен

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1446 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    Кой в какво ! « 1 2 »
    Анкети
    Георги Ангелов 28 3154 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 23:27:03
    от Sita
    Какво се случва с мен??? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Molli 44 4496 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 23:54:30
    от Morena
    Гениален не значи задължително болен
    Обща тематика
    dayana 0 934 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 02:33:05
    от dayana
    Странен сън,и какво може да значи той ?
    Моите сънища
    besniq82 1 1226 Последна<br />публикация Юли 12, 2013, 11:48:18
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright