Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Думите и тяхната употреба  (Прочетена 3269 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Август 25, 2011, 16:22:09 »

Думите съсипват всичко,но в днешния фалшив свят са необходими!

Каква вина имат думите, че ние не сме достатъчно усъвършенствани, за да ги използваме разумно, така че да носят само положителни последствия?

Да, те са само външната страна на нашите чувства и мисли,
    които са водещите.

Цитат

По мое мнение думите са средство, с което общуваме, нищо повече.

Да, но едно важно средство.
    Което е много полезно и направо незаменимо например при общуването ни тук, във форума.

Цитат

Ако значението на думите беше толкова важно и незаменимо, защо сънищата не са в писмен вариант?  Затъпяване

По време на сън ние сме извън материалния свят, а думите ни са пригодени само за него (засега). Освен това, обикновено по време на сън не сме достатъчно съзнателни, за да можем да боравим с идеи, а можем да възприемаме само образи.

Цитат

Едва ли в духовния свят някъде другаде се използват думи. Но тъй като при нас реалните ценности са позабравени, малко са хората, за които са излишни.

А кои според теб са реалните ценности?
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #16 -: Август 25, 2011, 16:41:11 »

Цитат
    По време на сън ние сме извън материалния свят, а думите ни са пригодени само за него (засега).

Именно, точно това казвам. Думите са нещо незаменимо за нашия свят, но не намират приложение извън него. Поне аз така си обяснявам нещата.

Цитат

Самоусъвършенстване чрез познание и спазване на вселенските закони.  Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #17 -: Август 25, 2011, 17:58:32 »

Цитат

Самоусъвършенстване чрез познание и спазване на вселенските закони.  Усмивчица

А как мислиш, че думите могат да ни помагат за това?

И дали с тяхна помощ можем да направим "мост" между материалния и духовния свят?
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #18 -: Август 25, 2011, 19:08:03 »

Като преглеждам първия си пост в тази тема виждам, че не съм се изразила по най-блестящия начин, за което се извинявам.

Цитат
    А как мислиш, че думите могат да ни помагат за това?

И дали с тяхна помощ можем да направим "мост" между материалния и духовния свят?

Ами аз лично не виждам приложение на думите в духовния свят, въпреки че и идея си нямам по какъв начин се осъществява общуването там.
    Досега всъщност не съм се замисляла за мястото на речта като цялост в живота... От една страна думите са незаменими - с тях си служим, за да общуваме и няма друг начин за комуникация. От друга страна обаче има изключително разнообразие от различни езици, което разделя и ограничава хората. Например, аз искам да отида в Тибет, но не знам тибетски. Бих могла да си наема преводач или да науча тибетски. Нито едното не ме устройва, нямам какво да направя и се отказвам. /Давам го като пример само, не съм тръгнала все още за там... но реша ли, ще отида независимо от лингвистическите затруднения, които бих могла да имам. /

Може би, ако всички говорехме на един език /или още по-добре - ако се разбирахме независимо от езика/,   включително и тези, които не населяват Земята, думите щяха да са нещо още по-прекрасно, сравнено със сега.

Не знам, не съм мислила, мислите и разсъжденията ми все още не са подредени много добре, от тук се появяват и неточностите в изказа ми. 

Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #19 -: Август 25, 2011, 19:20:24 »

Думите, нещо което толкова лесно ни се отдава - да произнасяме мислите си на глас, даже го правим и без да се замисляме дори. Но за какво са ни тези думи, знаем ли как да ги използваме, осъзнаваме ли какво е тяхното значение? Колко пъти сме ги използвали просто ей така, само защото ни се отдава, без да влагаме нещо смислено в тях и колко пъти сме се замисляли какво да кажем, така че да бъдат точно на място, защото те също са енергия с определени вибрации. Как се чувстваме когато някой ни нагрубява, как се чувстваме когато някой ни казва, че ни обича, когато някой се държи топло с нас? Можем да продължаваме да говорим каквото и да е, само и само да е весло или да се намираме на приказка, без да вложим някакво усилие, но можем и да се опитаме да ги използваме целенасочено и пълноценно, така че да има смисъл от тях. По този начин бихме помагали и на другите и на себе си.
     Да, бихме направили мост между духовния и материалния свят използвайки думите, ако се научим да пресъздаваме това, което виждаме и чувстваме чрез тях.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #20 -: Август 25, 2011, 19:53:25 »

Цитат
    Думите, нещо което толкова лесно ни се отдава

Не съм съгласна, че на всекиго се отдава. И речта, както всяко друго изкуство е трудна за овладяване и разбиране.

Цитат
    Как се чувстваме когато някой ни нагрубява

Когато някой ни нагрубява - било то с думи, или с действия, то е само, защото е пожелал така да стане, а ние сме му позволили. Нищо общо с конкретните думи или изрази.  

Цитат
    как се чувстваме когато някой ни казва, че ни обича

Ами, ако утре се появи някой китаец/китайка и съвсем хладнокръвно ти се обясни в любов, как ще се почувстваш? Нито ще разбереш, нито интонацията ще ти подскаже за положителния заряд на думите. Дори може ефекта да е обратния. С думи се изразяват емоции, чувства, но те не са нито описваните емоции, нито чувствата.

Цитат
    когато някой се държи топло с нас?

И тук става въпрос за поведението, а не думите.

Цитат
    Можем да продължаваме да говорим каквото и да е, само и само да е весло или да се намираме на приказка, без да вложим някакво усилие,

Какво усилие според теб трябва да бъде вложено в думите? Ти докато ми отговаряш, какво усилие ти коства?
    Между усилие и смисъл, поне според мен, има разлика и то не малка.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Август 25, 2011, 20:10:02 »

Приемам критиката, що се касае до усилието и смисъла в това, какво казваме. По отношение на това, когато някой се държи топло с нас имах предвид, когато думите му са изпълнени с топлина.
    Това е твоето виждане за думите и го приемам. Но има още много, което се крие под повърхността. Думите имат своята вибрация и зареди това оказват влияние върху нас.
     Става дума за ползотворното използване на думите, а не на какво сме способни. Това, че можем да направим каквото пожелаем, не означава, че непременно трябва да го направим.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Август 25, 2011, 20:19:36 »

Поздравявам ви с това клипче. Нека в думите ни има вложена повече позитивна енергия Усмивчица

http://vbox7.com/play:4d60fec06e
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #23 -: Август 26, 2011, 21:54:06 »

има изключително разнообразие от различни езици, което разделя и ограничава хората.

Може би, ако всички говорехме на един език /или още по-добре - ако се разбирахме независимо от езика/,   включително и тези, които не населяват Земята, думите щяха да са нещо още по-прекрасно, сравнено със сега.

В Библията пише, че някога в далечното минало хората говорели на един език, но в един прекрасен момент решили да построят така известната Вавилонска кула и Бог ги наказал да говорят на различни езици. Тогава възникнал проблемът с неразбирането между хората от различни народности.

Защо ли се е получило така?
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #24 -: Август 27, 2011, 01:19:55 »

Цитат
    В Библията пише, че някога в далечното минало хората говорели на един език, но в един прекрасен момент решили да построят така известната Вавилонска кула и Бог ги наказал да говорят на различни езици. Тогава възникнал проблемът с неразбирането между хората от различни народности.

Защо ли се е получило така?

Това, което си написал - присъстваше като елемент и в гръцката митология, ако не греша. Това е още едно доказателство за единноста, която би могла да цари при наличието на един общоприет език. Естествено, би могло да бъде и обратното.
    Способни сме да творим, да вършим невероятни неща, но монетата има две страни - а ние сме от другата.
    Използвайки всячески усвоеното, ние умело деградираме като общество. Налага ни се дадена идея, а ние като послушни агънца я следваме. Нечия болна амбиция води цял свят, милиарди. Не говори много добре за тези милиарди, сред които съм и аз, и ти... и комшийката от третия етаж, всички. Естествено, това е неизменна част от нашето развитие. Пък и този тираничен за духовността метод за контрол няма как да продължи още дълго. Наличието на форуми като този е едно желязно доказателство за преходността на материалното...

А в конкретния случай от Библията... Твърде голямата сила е дошла в повечко на хората, те са се надценили много жестоко, опитвайки се да стигнат Боговете. Това бихме направили и ние сега - съзнателно или не.
    Активен
    zigzagy77
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #25 -: Декември 15, 2011, 16:48:09 »

Българските думи са нещо прекрасно, засега съм открил някои значения на някои имена или думи които много говорят за света но това за нен е само началото ,надявам се след моя пост да се замислите над българската реч и откриете някои съвпадения с други езици от изтока и или още по дълбоки значения на думите.Ето какво съм забелязал в някои думи и имена :
    Муха - Мух - идва от монголски означава месо,останалото се досещайте
    Фонтанела - фонтан -Фон или нещо на фона останалото може да се открие като се поровим
    Озирис - Оз - Ос - Ирис - Вече трябва да вие познато,Ос е оста по която се въртим,Ирис окото всевиждащия бог.
    Съдба - Съд -ба - Съд,осъждане ,съдържание,ба според мен идва от периода на патриархат защото в миналото и сега го има като диалект,БА -баща,батко. Може и да бъркам!
    Варна - качество, цвят, категория, каста - е обществен ред, въведен от ариите ,Вар,варовик
    Веда - От БулгАрийски /Тракийски/ произход. Ведом /открит, знаен, познат, разкриващ.../ и Неведом /скрит, неизвестен, непознат, незнаен, тайнствен, загадъчен/.Въвеждам
    Траките с последните изследвания на учените са преките наследници на Атлантите. Друга легенда "говори", че Атлантите са създали Ромите /Великата Рома/, като помощници и верни слуги, които са пазели библютеките на знанието /Веда-та/. На същите Рома са поддръжавали както древните римляни - Рим /Рома/, така и хитлерофашистите /смятайки се за Арийци - чиста нация/. Цялата борба е била за търсенето и за намирането на изгубеното, потуленото /Ведомото/ знание. Римските императори са го търсили, Хитлер го е търсил... ето защо е имало и гонения срещу всички народи, в които е смятано че То е скрито.
    Езика на Боговете е музикалния /звукът/.

Орфей е говорил този език. Бащата на Орфей е Ойагър - произхожда от рода на Атлант, а това означава, че дядото на Орфей - Хорапс - цар на Траките е пряк потомък на Атлантите.

Тракийското племе "Беси" има три разклонения:

Беси - тълкователи, прорицатели, ясновидци.

Беси-абии - затворено общество, отказало се от живота и отдало се на глъбинно съзерцание /медитация/, познание.

Траки-арии - пренасящи познанието към близки и далечни места.
    Кирилицата пък е огледално копие на коптската азбука, която е служила за записването на коптски език, който пък е езикът появил се в северните части на късния Египет. Разбира се официално се води като произлизащ от елинистическата култура, която е "придърпала" не само него, но и самия Орфей, но къде са се намирали древните гърци 13 хил. години преди Христа и съществували ли са!?

БулгАрии - Вълк /Вулк/ и Орлица /символ на Бог Ра/ - Мъдрост и Любов.

Булг е вълк на много езици, не само в славянските, а дори и на келтски.

Арии е "дъжд от Бога" "Божията роса"... Чистата Любов обхващаща цялата Земя.

БулгАрии е състояние на кръвта /душата/, която определя съзнанието /Духът/.
    Дори буквите имат геометрия по която можем да се водим.
    Ако някой се сети за някоя дума ,нека да пише тези думи имат по дълбоко значение например сега се сетих и още една дума ,за малко да забравя и моля модератора да нее изтрива защото е на китайски но с български букви
    Хуй - хуй ин - на китайски значението е глава хуй-ин - вход с бългрското му значение -главен вход,обозначава се за муладхара чакра а хуй за сахасрара. Ин идва от английски вътре.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #26 -: Декември 15, 2011, 17:09:58 »

Цитат на: zigzagy77
    Хуй - хуй ин - на китайски значението е глава хуй-ин - вход с бългрското му значение -главен вход,обозначава се за муладхара чакра а хуй за сахасрара.
    Полезни информации валят просто отвсякъде.
    Значи Гол Хуй, евентуалния нов нападател на ЦСКА, за това е такъв голмайстор в родното си първенство. Стремглаво се е насочил и концентрирал към входа сахасара на противниковата врата.
    Ето, за който не вярва!
    http://www.zasada.bg/цска-голхуй-китай/
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #27 -: Декември 15, 2011, 18:04:18 »

Здравейте.
    Езика е важна част от житието битието  ни.Нашия език е майчин.Радвам се че видях тази тема за да мога да споделя някои опасностти от невнимателното му ползване.
    Цитирам по "памет"- В началото бе словото,и рече (каза)той да бъде светлина.
    Най дълбоко критата тайна е тази на словото.Защо?Защото чрез словото се твори.Защо има приказка-словоблудството е грях/грешно/грешка. Чрез словоблудството се пилее енергия-дух,душа, тяло.След като си пилеете енергията не може да съберете достатъчно да сътворите нещо.Отделно храните с ваша енергия други.Всяко нещо в живота си има име.За да комуникирате с някой е достатъчно да му знаете името и вашето слово(енергия) се насочва към него.
    Имаме приказка-За умрелите(или отсъсващите) се приказва или добро или нищо.Има за какво.Най опасно е във форуми на енергийна тема,обсъждането на енергии с имена води до контакт и последствия.Всички магии и сродни на тях също се правят на основа на словото,сещайте се за последствията.Всяко слово дори и цитат носи вашето енергийно ЕГН,и ако сте постъпили грешно резултата ви намира по ЕГНто.Някои се опитват чрез други да го правят и мислят че няма да бъдат намерени,няма чалъм.Енергийното ЕГН е много голямо и няма как да се скрие.
    Имайте в предвит и другите ни приказки-дума дупка прави-казана дума хвърлен камък и т.н.  Те са предупреждения и са вярни.Българите сме патили и за това често използваме иносказателни изрази за безопастност.
    Има хора които по писането ви в интернет могат да ви открият(личен опит),така че внимавайте как ползвате езика ни.Ако спазвате правилата(граматиката) на езика ни няма за какво да се притеснявате,а грешки всеки прави и се учи  от тях.
    И най -важното, когато кажете или напишете нещо то вече е действие.Сега повечето са със слаба енергийност и казаното няма необходимата сила.Но ако  някой добър или лош който е с по силна енергия може и придаде сила на словото ви то се проявява в живота ви/ни.Тъй че умната.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Декември 15, 2011, 18:15:26 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    zigzagy77
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #28 -: Декември 15, 2011, 19:20:23 »

sanguinary - Нямам намерение да споря с теб .В това съм най изкусен но ще кажа ,че пристрастията към футбол водят, до затъпяване и закърняване на мозъка и заспиване на духа,и мисля че е неуместно да публикуваш(постваш) футболни пристрастия ,иначе разбирам от хумора ти ,който изоставих в миналото си!
    Активен
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #29 -: Декември 15, 2011, 23:52:20 »

Наскоро прочетох книгата на Мигел Руис
    ''Четирите споразумения'', прекрасна книга след като я прочетох като че ли взех някакво вълшебно хапче и вече света и хората  не ми се струват толкова гадни, спря да ми пука какво ще си  помислят за мен, а аз откакто се помня винаги съм се виждала не през собствените си очи, а през чуждите сякаш автора ми е влязал в главата преди да напише тази книга ..

Цитат
    ...Вземете примера с Хитлер: той изпрати семената на страха и те пораснаха силни и доведоха до масово унищожение. Виждайки изумителната сила на словото, трябва да разберем каква мощ излиза от нашите уста. Семената на страха и съмнението в умовете ни могат да породят множество драматични събития. Словото е като заклинание и хората използват думите като зли магьосници, безразсъдно отправяйки заклинания един към друг.

Всеки човек е магьосник и може да направи магическо заклинание на някого чрез словото си или да го освободи от заклинание. Ние постоянно правим заклинания чрез мненията си. Пример: виждам приятел и изразявам току-що появило се в ума ми мнение. Казвам му: „Дммм! Имаш вида на човек, които развива рак“. Ако се вслуша в думите ми и се съгласи, до една година той ще се разболее от рак. Такава е силата на словото.

В периода на опитомяването ни нашите родители, братя и сестри са изразявали мненията си за нас, без дори да се замислят. Ние сме приемали тези мнения и в резултат сме живели в страх, като този, че не ни бива в плуването или в спорта, или в писането. Някой изразява мнението си и заявява: „Виж колко е грозно това момиче!“ Момичето го чува, приема, че е грозно и расте с мисълта за грозотата си. Няма никакво значение колко красиво може да е всъщност; докато спазва споразумението, то ще вярва, че е грозно. Магията тежи над него.

Привличайки вниманието ни, словото може да проникне в ума ни и да промени убежденията ни към по-добро или към по-лошо. Друг пример: вярвате, че сте глупави и сте го вярвали, откакто се помните. Това споразумение може да бъде много коварно и да ви принуждава да правите много неща само, за да докажете глупостта си. Правите нещо и си мислите: „Ще ми се да бях умен, но сигурно съм глупав, иначе не бих го направил“. Умът поема в стотици различни посоки и ние можем да прекараме дни в капана на убедеността в собствената си глупост.

После един ден някой привлича вниманието ви и, отново използвайки словото, ви дава да разберете, че не сте глупави. Вие вярвате на казаното от този човек и сключвате ново споразумение. В резултат на това вече не се чувствате глупави и не се държите като такива. И обратно, ако вярвате, че сте глупави и някой привлече вниманието ви и заяви: „Да, наистина си най-големият глупак, когото някога съм срещал“, споразумението се подсилва и става още по-могъщо...
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Радиестезия и употреба
    Енергийни учения
    OM 14 6560 Последна<br />публикация Юни 15, 2013, 12:05:32
    от pro15
    Децата и тяхната аура
    Други деца на новото време
    Sunshine(sun) 6 2261 Последна<br />публикация Май 18, 2012, 18:57:59
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright