Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Главоболието  (Прочетена 9901 пъти)
Kery
Гост
« Отговор #15 -: Юли 04, 2010, 22:21:03 »

Природата, гората са заредени с отрицателни частици, някъде бях чела това, пуснато като линк в някоя от темите тук, но не мога да си спомня къде беше...може и това, което намерих да е:
http://www.devmurti.org/index.php/2008-07-29-08-07-24/41-2008-07-27-20-29-45/649-2008-08-24-20-50-43.html
http://chudesa.net/p13782/

Можеш да отглеждаш повече растения в дома си, да държиш да не се пуши вътре, да проветряваш, щом и огънят помага, значи може да палиш свещички, макар декоративни. Незнам до колко спомагат декоративни фонтанчета...
Ммм прочети в темите за здравето, за камъните. Това е с което мога да ти бъда полезна.
« Последна редакция: Август 11, 2010, 22:22:41 от Модератор » Активен
megsi87
nightangel
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

• Град: светлината на вашите сънища
  • « Отговор #16 -: Юли 05, 2010, 09:58:45 »

Много ти благодаря Кери за полезните статиики Понеже съм свикнала с гората явно не ми прави чак такова впечатление, но наистина имах прекрасно изживяване край един водопад. Целия ден вървеше с краката на горе просто всичко се обърка докато не стигнахме до водопада, е нямаше такова спокойствие, нямаше такова облекчение, сякаш всичко се беше изпарило. Просто приятелите с които ходихме казаха "Ама ти стана съвсем друга", ами да всичко си има обяснение, аз дори не можах да разбера дали беше заради красотата или заради самото спокойствие на мястото, а може би е било наистина заради отрицателните йони. Много благодаря за тези статиики ще потърся и за камъните
    Активен

Не чувам първичното, не виждам безличното, не говоря само, за да не мълча!
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Юли 05, 2010, 12:11:28 »

В днешно време планината е далеч по-уютно местенце от курортите по брега.По курортите се строи,има много хора,плажовете и водите са замърсени...пясъка ерозира.
    Активен
    kosara-
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #18 -: Август 12, 2010, 01:28:01 »

Здравейте. Много дълги години страдах от тежко главоболие, не можех да стана с дни от леглото, и съм пробвала какво ли не. Не съм ходила по лекари, защото знаех , че идва от мен.  Мисли, нерви, притеснения. Главоболието е свързано с контрола, колкото повече се опитваме да контролираме всичко, било то обикновенните неща, хората, действията си, постоянното мислене как се представяме и какво правим и дали е правилно. Мой съвет е просто малко да се отпуснеш, и най-важното е, когато си легнеш, да си кажеш, че сутринта няма да те боли глава, и ще се събудиш здрава, щастлива и доволна от себе си. Пий повечко вода, и когато я пиеш, си представяй как влиза в тялото и се качва към главата ти и изчиства всичко негативно от там, и зарежда цялото ти тяло с положителна енергия.

Другата причина може да е от контрол отвън, това ти си го знаеш, но се случва доста често, когато имаш властни хора около себе си, които не са сигурни в собствените си възможности и ги мъчат нерешени душевни проблеми, понякога се явяват като енергийни вампири. Опитай се, ако пак казвам имаш такъв проблем, да приемеш близките си такива каквито са, и просто се успокой. Най-важното е да спреш да мислиш за главоболието, да спортуваш и да се усмихваш повечко (и да ядеш шоколад). Ще видиш, че всичко ще се оправи, обещавам ти Усмивчица
    « Последна редакция: Август 12, 2010, 01:50:07 от Модератор » Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #19 -: Август 12, 2010, 09:05:36 »

Първо се извинявам,защото тук не е мястото да задавам такива въпроси,но не намерих подобна тема във форума...
    Имам постоянно и ужасно главоболие от 6 години(всеки ден)още със ставането ми от сън...ходих при какви ли не лекари,на скенер и тн...но нищо-само ми се изсмяха и ми казаха че незнаят....
    та въпроса ми е дали има вероятност това да е част от пробуждането или нещо такова или да продалжавам да се занимавам с лекари и лекарства?!И ако се е случвало на някой как сте се справили с това?

гръбначно изкривяване? В днешно време почти всички имаме такова, малко или много. Най-малкото разместване на прешлените се отразява, а болката от това е разлина от тази при напрежение и т.н. Плуваш ли? Това помага много, гимнастика, йога, медицински масажи
    Активен
    susi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 16

• Град: Германия
  • « Отговор #20 -: Август 12, 2010, 11:39:56 »

Аз от дете страдам от главоболие. Родителите ми ме водиха на какви ли не лекари в България и чужбина но никой не откри нищо. Казаха ми че може би много се притеснявам и за това така. От около месец правя тибетските упражнения, от 2-3 седмици дишам по метода на Бутейко и от около седмица взимам Бахови есенции. Не мога да кажа със сигурност дали едно от тези неща или комбинацията им ми помогна но е факт че главоболията ми значително намаляха а дори когато ме заболи глава болката бързо изчезва. Майка ми скоро я заболя главата и й казах да диша плитко. Мина й за няма и 15 минути. Същото направих и веднъж когато пастрока ми получи главоболие (при него е винаги много тежко - не може да стане от леглото от болка) и му мина.
    Знам че вече във втора тема споменавам метода на Бутейко но забелязвам че наистина ми помага а като че ли не много хора знаят за него. Ако нарушавам правилата ще си редактирам мненията но не мисля че е реклама защото става дума за начин на дишане а не за някакъв продукт... 
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #21 -: Август 30, 2010, 17:11:23 »

Аз пък, не знам защо, но от няколко дена имам главоболие Згреших Може да е от седене на компютъра А може да не е Згреших Ами аз ще се опитам все пак да се въздържа няколко дена да не включвам компютъра... ако някой от вас ме засече да ме изгони може и да ме напляскате Хайде чао ви за няколко дена!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Август 30, 2010, 17:17:44 »

Ния и при мен е така, не е от компютъра (милата машинка), а от това което се отразява вътре . Такъв е момента , много скоро ще мине. Ти си знаеш за тебе си сигурно, как да си построиш една защитка, а ако не -просто си я представи и заяви, че е там.И намери нещо да се посмееш и мисля ,че ще ти поолекне.
    А и ето една целувчица по главичкKата умна  Целувчица

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Kery
    Гост
    « Отговор #23 -: Август 30, 2010, 17:23:33 »

Не е от компютъра Усмивчица

Като ме боли глава си затварям очите, представям си че съм проводник и болката отива в земята. Това го бях чела някъде... поне на мен ми помага (в повечето случаи)
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #24 -: Август 31, 2010, 17:40:39 »

Ха ха, вчера вечерта реших, че си знам-на сутринта няма да ме боли глава-и днес съвсем малко остатъци от главобол Тъй че пак си сядам на компютърчето
    Активен
    artist5
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 66

« Отговор #25 -: Юни 14, 2011, 00:35:58 »

Здавейте аз също от дълги години,още от дете имам главоболие само, че последнитеняколкогодини е кошмар! Сълзи Отидах на лекар направими ЕЕГ и се окйаза, че иам мигрена. Като четох повечето имаме сходноглавоболие. Особено чувството за пулсиране е типично за мигрената. Скенерът нищо неправи само ЕЕГ. Прави се при добър невролог. На мен ми изписа хапчета, но съм мнго доволна от капките на д-р Бах. Поръчват се  в аптеката, тези които пия са известни под името " Живото спасящи капки на д-р Бах"
        Не се мъчете, а пийте тези капки, те са на разтителна основа и са напълно безвредни!
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright