Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да искаш да си някъде :)  (Прочетена 1868 пъти)
giti
Гост
« Отговор #15 -: Май 24, 2010, 22:06:17 »

Защо мислиш,че може да е необходимо да обираме банка.
Ами много просто: за да видя всяко кътче от този прекрасен Свят, няма да ми стигне живота, за да се придвижвам пеша или плувайки - физически непосилно.... Освен това и се получи хубава закачка Плезещ се
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #16 -: Май 24, 2010, 22:29:12 »

Има хора обикаляйки света пеша,на велосипед,на коне,с балон и т.н. Важно е да се види красотата,която се излъчва от всяко кътче.
Активен
giti
Гост
« Отговор #17 -: Май 24, 2010, 22:41:27 »

Има хора обикаляйки света пеша,на велосипед,на коне,с балон и т.н. Важно е да се види красотата,която се излъчва от всяко кътче.
Прав си кривчо! Ама развали хубавата ми закачка.... мн. сериозно го раздаваш
Аз съм навита да тръгнем с кончета, като това

Активен
bars_i
Гост
« Отговор #18 -: Май 24, 2010, 22:52:21 »

Не съм развалил нищо.И аз обичам коне само че да са събрани под ламаринен капак и да са повечко като например БМВ-х6. И както не мога да карам бързо ще го обиколя света за има-няма 80 дни както е в един филм.
Активен
giti
Гост
« Отговор #19 -: Май 24, 2010, 23:02:06 »

Не съм развалил нищо.И аз обичам коне само че да са събрани под ламаринен капак и да са повечко като например БМВ-х6. И както не мога да карам бързо ще го обиколя света за има-няма 80 дни както е в един филм.
Ухилен Тогава ще трябва да обираме бензиностанции за "сено" за кончетата ти
Може ли да си взема и кученцето? Кога тръгваме?Хммм Готин
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #20 -: Май 24, 2010, 23:13:39 »

Ти бая оберджийка ще ми дойдеш.А що се отнася за кученца и аз имам едно-две.За тръгването се уговаряме примерно-някой ден.
Активен
До
Гост
« Отговор #21 -: Май 27, 2010, 04:16:14 »

Искам да отида в Космоса. Да се рея из дълбините на тъмния Космос, но така озарен от разнообразни по големина, разцветки, видове звезди и планети, галактики - толкова Всеобхватен. Поглеждам тази нощ през терасата - прекрасно чисто небе със звезди и пълнолуние. Кратерите на Луната се виждат, така чиста картина. Мисля си как Луната е повече от луна на небето, която сме свикнали да виждаме като даденост. Колко е голяма, колко по-малка я виждаме. Как е някъде там, близо. Поглеждам небето - тъмно и звездно. Сякаш е плосък таван с миждукащи светлинки, а е толкова дълбок, всеобхватен, погълващ - как има още толкова хиляди пъти повече звезди, които дори не виждаме, които са зад другите, видимите .. потънали в дълбините на Космоса, невидими за очите от точката ни на съзерцание. Колко е мащабно и красиво! Колко е огромно, дълбоко и сериозно. Как проблемите и всичко изглежда така незначително на фона му. ПРЕКРАСНО Е! Искам да можех да ида и да разгледам, да се "полутам там"... да се "поразходя", любувайки се, отдалечавайки се от фалша, създаден от човека, грозящ Земята - клетката, създадена от човека, за да държи в плен самия човек, в страх и зависимост. А, "там"... само погледнете и го почувствайте - такова величие, спокойствие, Истинност, сериозност, красота, мащабност, свобода, мистерия, разнообразие, сила, енергия. Прекрасно.

Активен
bars_i
Гост
« Отговор #22 -: Май 27, 2010, 18:30:26 »

http://zamunda.net/details.php?id=154702&hit=1. Ето ти една екскурзия до Космоса. Надявам се да ти хареса.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #23 -: Май 27, 2010, 18:31:09 »

Искам да съм навсякъде,но не и в този свят
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #24 -: Юни 14, 2010, 20:20:14 »

Направи туй, за което си дошъл тука, а после ходи другаде Усмивчица явно щом всички ние сме тук, в това има смисъл... и трябва да се заслушаме... пък и тук се учим. Вярно, и аз съм искала да избягам от тук и съм го правила... но това е друг въпрос. Да искам да съм някъде... където и да съм, искам да съм в Дома си, и в себе си също!
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #25 -: Юни 14, 2010, 21:02:52 »

Не го ли казваш,само защото така говорят всички в духовните книги?
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #26 -: Юни 14, 2010, 21:05:18 »

Не. Пише го в духовните книги, но го мисля. Не съм човек, който се води по чужди мнения... има и неща в ученията, които не ми подхождат.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #27 -: Юни 14, 2010, 21:06:00 »

Аз искам да изследвам загадките по света!
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #28 -: Юли 11, 2010, 08:32:48 »

rabeno,много ти е правилен въпроса "Не го ли казваш,само защото така говорят всички в духовните книги? " Много от хората тук,а и изобщо говорят така защото са го чели в книгите и не обръщат внимание на света около тях и като им го показваш дори скачат срещу теб с несъгласие.Темата е обширна,но то кайто разбира малко му трябва.

Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #29 -: Юли 11, 2010, 10:19:45 »

Може би ще се учудите, като кажа, че съм чела книги с много духовност в тях, но не и книги за духовни учения. Не съм чела нито една духовна книга... ще взема да попрочета... е да, чела съм притчи и кратки разкази и такива работи... ама то е друго.
А това, дето казах, че искам да съм в дома си... го казах, защото наистина искам.
Активен
Страници:  1 [2] 3   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Дали няма да ме срещне някъде на кръстопът..... :) « 1 2 3 »
Извънземни цивилизации
Eona Lightholder 42 3880 Последна<br />публикация Октомври 06, 2010, 23:03:07
от ssacrifice

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright