Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да опитаме да правим нещо заедно !  (Прочетена 2348 пъти)
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #30 -: Март 04, 2010, 23:37:03 »

по- нататък може да насочим и нашата позитивна енергия към моя вуйчо.
    След като загуби семейството си, той се пропи безумно много и на няколко пъти родителите ми го изкарват буквално от гроба. Просто този алкохол го е превърнал в друг човек. Много ми е мъчно да го виждам такъв. Много голям добряк е, одухотворен, щедър има духовни очи, но алкохола просто е изкривил цялата му същност. Мъчно ми е и като гледам майка как се тормози и страда, а и след като са останали сирачета твърде рано, майка ( която е по- голямата) е обещала, че ще се грижи за него... Та майчето е постоянно на тръни.
    Ох, алкохолизма е ужасно нещо.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #31 -: Март 04, 2010, 23:41:30 »

Съжалявам Гаятри, наистина лоша работа. Но той все пак е загубил семейството си-((( Май по-тъжно от това няма-((   
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #32 -: Март 04, 2010, 23:48:23 »

Аз съм сигурен,че всички тук сме с добри сърца и имаме желание да помагаме.
    Също съм сигурен че всеки от нас може да изкара списък и то огромен с близки хора които имат нужда от помощ.
    Но кой е този между нас който ще реши на кой и как ще се помогне кой има по голяма нужда и по малка?
    Не мислите ли,че това е непосилна за нас задача,най много да се скараме.
    Именно за това предлагам да се помогне на всичко живо и неживо,защото всики сме свързани и вместо един по един да помагаме на целия свят да помогнем по мащабно.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #33 -: Март 04, 2010, 23:58:55 »

Да, Amazing, хубаво е да мислим по- мащабно, но може да почнем нашия експеримент, който е идея на изида с нещо по- конкретно и по- малко.
    Никой няма да спори или да се кара с другите. Просто може всяка седмица например да си избираме ден и да насочваме нашата позитивност към някой, който се нуждае. После ще преминем и към по- мащабни цели.
    Все отнякъде трябва да се почне. Сега нека първо да решим върху какво ще се съсредоточим( например към близката на плутон), да изберем ден и час.

Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #34 -: Март 06, 2010, 23:48:39 »

само напомням-)
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #35 -: Март 07, 2010, 00:02:44 »

Да помагаш на другите е добрина, но можете ли да определите на кого да помогнете и дали това, което му се случва е карма, която е нужно да изчисти?
    Активен
    Avror
    Гост
    « Отговор #36 -: Март 07, 2010, 00:06:30 »

Искате ли сега? Т.е. в 23:30 да кажем  Згреших .... като за начало можем да започнем с нещо лесно..... да затворим очи и да си представим идеалния свят.... да се заредим с позитивно .... и да изпратим обща позитивна надежда на хората и земята. Да си представим, че идеалът ни за свят е реалност .... сега. М?  Згреших
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #37 -: Март 07, 2010, 00:14:07 »

Щом искате да бъдете в едно, то тогава определете си даден час и приложете това, което желаете, по свой собствен начин. Дали всички ще го правите в този момент, вярвайте, че е така и реалност ще бъде.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #38 -: Март 07, 2010, 00:15:29 »

Да помагаш на другите е добрина, но можете ли да определите на кого да помогнете и дали това, което му се случва е карма, която е нужно да изчисти?

Това вече го обсъдихме по-горе. Имам теория за кармата, която ако ти е интересно можеш да прочетеш в публикациите ми. И, не мислиш ли, че точно ти може да си “Божията промисъл“?
    Ако имаш идеи давай, нали за това е тази тема.
    Аврор, добра идея! Тамън мислех да си лягам вече-((
    Как мина срещата?
    Активен
    Avror
    Гост
    « Отговор #39 -: Март 07, 2010, 00:22:36 »

Ами добре мина....като за начало се опознавахме един друг ... бяхме 4-ма. Жалко, че не можаха и повечко хора да дойда, но .... така е трябвало да стане Усмивчица . Но това е за друга тема. Сега... наближава 23:30  .... нека направим този на пръв поглед дребен опит. Усмивчица На никого няма да навреди. А колкото до кармата  и за помагането....мисля, че съм съгласен с Ицко Усмивчица . Но не ми се мисли сега за това ....нещо съм леко изпълнен със голям оптимизъм и еуфория в момента .... не знам защо  Усмивчица
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #40 -: Март 07, 2010, 00:29:11 »

Izida, обичайте, дарете обич на всяко живо същество по света и нека тази обич идва дълбоко от вашето сърце.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #41 -: Март 07, 2010, 00:32:27 »

Готова съм!
    Активен
    Avror
    Гост
    « Отговор #42 -: Март 07, 2010, 00:57:07 »

Всичко е толкова красиво ... само ви казвам лека нощ.... аз си лягам, но продължавам.
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 228

• Град: Пловдив
  • « Отговор #43 -: Март 29, 2010, 10:46:23 »

Съгласни ли сте тази вечер в определен час да се помолим и изпратим много любов на горкото кученце от Дряново, на което изверг беше отрязал по изключително жесток начин и четирите лапички? Откакто снощи гледах клипчето, от ума ми не излиза тази история. Иска ми се наистина да има начин да се помогне на животинчето да живее поне мъничко по-нормален живот, защото в това състояние, в което е, то дори не може и да чишка.  Сълзи Главата ми не проумява с какво са заслужили милите животинки, за да страдат и те така.
    Хубавото е, че една жена от форума dog.bg с ник Ласка ще прибере Мими и ще се грижи за нея. Има малко надежда, защото там казват в темичката, която са направили за Мими, че може би има шанс за протези на лапичките.
    Нека ако искате тази вечер да изпратим всичката си любов към кученцето и да се молим милата душичка да се възстанови!
    Активен
    Special_boy
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« Отговор #44 -: Март 29, 2010, 10:59:11 »

Не е лоша идеята,ако найстина за кученцето ще бъдат полагани грижи,защото аз чух,че ще бъде приспано...
    Активен

Знам,че мога!
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Големият експеримент
    Космогенезис
    delfin 5 3126 Последна<br />публикация Август 12, 2011, 13:02:13
    от Финист
    Експеримент
    Обща тематика
    Neverland 10 1048 Последна<br />публикация Юли 18, 2010, 22:38:44
    от Neverland
    Експеримент с Истината
    Духовни учения
    Търсач 13 1208 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
    от Търсач
    Експеримент с Истината – първи стъпки
    Йога
    Търсач 3 1877 Последна<br />публикация Януари 09, 2012, 00:26:36
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright