Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вегетарианство  (Прочетена 11332 пъти)
DArkAngel
Гост
« Отговор #60 -: Септември 17, 2010, 10:31:23 »

Цитат
Здравей alice,
Това няма общо с вегетарианството, просто голяма част от хората обичат да се налагат над околните и да се чувстват велики по неправилен начин.
Примерно, аз като не ям месо, има една голяма група от хора, които продължават да се мъчат да ми наврат "много вкусните" меса в устата ми. Дори после се сърдят, че не било уважително от моя страна, "те толкова да се трудят да наготвят месо, пък аз да се глезя с някакви вегетариански простотии"
Но проблема си е техен.
А още по-интересни са ми някакви почти непознати като започнат да ми обясняват, че ако някой ден имам деца, те ще са повредени заради моето неядене на месо
Моето мнение е, че зависи какъв е човека насреща и дали уважава избора на околните, не дали е вегетарианец или месояден.
 Но един ортопед се пробва да ми обясни, че от липсата на незаменимата аминокиселина вегетарианците стават злобни, натрапващи избора си на околните, сектанти, изперкали и тн.. Според него въпросната аминокиселина влияела върху отделянето на хормона на щастието.
Но аз съм 10 пъти по-щастлива и спокойна от преди, както и други хора, които познавам и са направили подобен избор.  Та неговата теория за нещата не ми е много достоверна
Просто такива хора се опитват да демонстрират нещо като еталон на успеха убедени че се лишаваш от хранителни добавки който ги има в месото(разни протеини и тем подобни).Успехът е относителен,а те не осъзнават това и се опитват да те вкарат в правият път мислейки си че си на грешния.
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #61 -: Септември 17, 2010, 10:52:19 »

и да, и не Усмивчица
    Едните наистина са чували от бабите си, че колкото повече месо нагънат- толкова по-добре и си вярват на това, без да са чели някога или да са се интересували какво точно има в месото и какво няма.
    Други просто се дразнят, че се правиш на различен. Приемат го като фасон. В мислите им е нещо като " Таз пък какво ми се прави, щом аз го ям и тя може да го яде, пък и е толкова вкусно"  Ухилен
    Пък едни трети те гледат като атракция и започват да ти разказват всичко което са чули за вегетарианците и много се надяват да им кажеш, че членуваш в някоя секта или нещо друго откачено.

Абе, хората сме шантави същества и сме предубедени за почти всичко. Преди да сме разбрали, за какво става дума, вече си имаме някаква наша изградена идея и много трудно можем да я разрушим, за да приемем нещо различно. Общо взето всеки си живее в собствения свят и си вярва много.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Kery
    Гост
    « Отговор #62 -: Септември 17, 2010, 11:10:22 »

По темата ще споделя, че вегетарианските общества са доста крайни и използват доводи, които са абсурдни... такива статии съм чела, че съм падала от смях...стават фанатични и са ме нападали като злобни кучета...точно като в секта са...да не говорим за вегетосексуалността...

Имат лош подход към привличането на поддръжници така да се каже...

Хубаво е да не изпадаме в крайности...това е един "протест" в подкрепа на няколко каузи, не е нужно да се нападаме като хищници, а в същото време да твърдим, че другите са такива...

Да отбележа, че и аз не ям месо от няколко месеца, но не съм нападала някой, който го прави, но пък съм срещала обратното, включително и подигравки... всичко е личен избор
    « Последна редакция: Септември 17, 2010, 11:20:59 от Kery » Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #63 -: Септември 17, 2010, 13:57:59 »

Аз много уважавам вегетарианците, особено когато сме на една маса Усмивчица

А сега сериозно- вегетарианството не е философия, а начин на живот, за който даден човек трябва да бъде готов. Трябва да го осъзнава и да не го чувства като жертва.
    Напоследък много хора станаха вегетарианци, щото уж било модерно. Аз лично не разбирам това нещо. Вегетарианец се става със сърце, а не с това да отхвърлиш някои продукти от менюто си.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #64 -: Септември 17, 2010, 14:54:04 »

А мене просто изведнъж така... просто тъй, изведнъж почнаха да не ми харесват месищата, по.. различни причини.
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #65 -: Септември 22, 2010, 02:40:20 »

Тук определено не харесват вегетарианци http://www.vegetariansareevil.com/ Ухилен доста е краен
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #66 -: Септември 22, 2010, 08:03:06 »

Нелепо е да се делят хората, според предпочитанията и начина им на хранене.
    Въпреки това, смятам че един мъж, трябва да яде истинска храна.
    Скотовъдството и лова, са важна част от поминъка на древните, от както са открили огъня. Природата и нейните дарове, трябва да се уважават и да не се отхвърлят, а това далеч не се отнася само за растенията и билките.
    Толерирам вегетарианците, така, както толерирам и канибалите.
    Активен
    White Bike
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #67 -: Септември 28, 2010, 20:14:56 »

Здравейте! Преди 3 седмици намерих този сайт и го следя с голям интерес.
    Смятам, че това не е случайно.
    В тази тема искам да ви питам за тези, които са индиго или се чувстват такива, какво мислите за вегетарианството и веганството? Четох, че доста индиго са склонни да са вегетарианци, че дори и по крайни вегани. И защо сте станали вегетарианци/вегани?
    Дали от любов към животните, или заради вродена непоносимост към месото?
    Аз съм вегетарианец от 9 години. Като дете винаги съм мразил кренвиши, наденици, гадни жилави и тлъсти и жилави меса. Ял съм ги абсолютно насила. За това прехода при мен беше лесен. Просто казах край и спрях. От тогава се чувствам различен особено, когато попадна в заведения, където трудно мога да си намеря вегетарианска храна, освен гарнитурите:)
    « Последна редакция: Септември 28, 2010, 21:32:31 от Модератор » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #68 -: Септември 28, 2010, 22:16:15 »

Добре дошъл Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• « Отговор #69 -: Септември 29, 2010, 00:59:29 »

С риск да обидя някого ще ви кажа следното:
    Хвърлете 5 кубика бетон за един ден на плоча (че трябва да се бърза иначе бетона стяга) и после елате пак да си говорим за вегетарианство и диети...
    За сведение една 8 литрова кофа пълна с бетон тежи към 15-20 кг.
    А направете няколкостотин разходки с по 2 такива кофи за време...
    Със здраве!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Kery
    Гост
    « Отговор #70 -: Септември 29, 2010, 10:24:48 »

Странник, няма да се обидим

Вегетарианството не е диета и не мисля, че картофена манджа (примерно) с хляб няма да ми достави необходимата енергия за физическа работа.
    Месото в момента се пълни с какви ли не боклуци...форма на интелигенто унищожение...забелязал ли си, че месото винаги е в промоция, докато зеленчуците и плодовете не... всъщност аз започнах да го забелязвам след като спрях да го купувам. Това е чиста манипулация...останало е в съзнанието на хората, че щом си позволяват месо, значи са заможни... Всъщност от както не ям месо и някои други боклуци нямам никакви стомашни проблеми, които преди бяха почти всяка вечер. Но киселото мляко, сиренето и кашкавала не съм ги махнала от менюто си. Според мен можем спокойно да живеем в симбиоза с животните, въпреки, че знам на какви мъчения ги излагат и с какво ги тъпчат за да дават повече мляко...да не говорим, че кокошките само на село все още дават само по 1 яйце на ден...понякога дори прескачат...не е нормално да дават до 8 яйца на ден, нали? Дори може да забележите как в купешките яйца няма зародишче... Както и да е, всъщност една от основните причини да спра месото беше един филм: http://indigota.com/index.php?topic=1697.0 От чисто уважение към животните, ако искаш го изгледай. Аз не те карам да спреш месото, не ме разбирай погрешно, искам само да се знае какво се случва с тях и да се уважава и нашият избор. Да не говорим за горките животни, които ги дерат живи...за да направят скъпо палто на някоя известна личност...

Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #71 -: Септември 29, 2010, 10:53:49 »

Силата зависи от психическото състояние, а не толкова от месото и немесото.
    И аз прехвърлях кубиците, във вид на листове фурнир, в един завод. И точно тогава не ми се ядеше месо...купувах си кюфте и половин час го миришех...накрая го изхвърлях в кофата.
    Не съм никакъв вегетарианец по идеология и убеждения, нищо такова. Колегите  изяждаха по 2 големи порции с месо. Напълно ги разбирах, но...аз не можех да го ям.
    Умората, която усещаме независимо от работата, е на психична основа. Не е от храната или самата работа.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #72 -: Септември 29, 2010, 16:03:28 »

Странник, щом това ти доставя необходимата енергия, си яж месо. Не е забранено Усмивчица
    Аз лично не го спрях на сила, а защото ми стана отвратително на вкус, и след това ме болеше корем. Опитах следващия ден да ям, ама...
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• « Отговор #73 -: Септември 29, 2010, 17:38:42 »

В интерес на истината и аз съм си патил от разни ,,меса" и ,,готвачи" -болки в стомаха,липса на апетит-дни наред.
    Аз по правило не се храня по улиците,обикновено ям в няколко заведения из града.
    До нас има месарница,частник - каймата си я избирам лично и месото се мели пред мен...
    А иначе месо като си купувам за в къщи - не съм имал каквито и да е проблеми.
    Или съм яко мутирал или съм някакъв железен...

Намигване

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Kery
    Гост
    « Отговор #74 -: Септември 29, 2010, 17:46:45 »

Това е много добър вариант за здравето ти Усмивчица
    За животните не мога да се съглася, но поне тук в България малките производители не се отнасят толкова зле с животните и месото не е толкова пропито от тяхната болка и мъка, която после ние също усвояваме...

Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    От кой квартал във вашите градове сте?
    Обща тематика
    Аэ съм 6 1516 Последна<br />публикация Май 02, 2010, 22:51:59
    от Аэ съм
    Гробницата на Бастет е в Странджа!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 1 4810 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright