Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Драконите - мит или реалност?  (Прочетена 6121 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Септември 24, 2011, 20:13:29 »

Тамън се чудех с кой да си споделя странна случка от днес. Давам на бебо една играчка дракон и му викам - Ето ти един дракон , а той го сочи и му вика Мама !
Сега да се обидя ли (щото играчката е бая зъбата Усмивчица) или да се замисля ....
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
BARS
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #16 -: Септември 24, 2011, 20:27:23 »

Ами аз лично продължавам да си вярвам, че драконите все още съществуват
Аз лично продължавам да си вярам, че драконите изобщо не са съществували. А и палеонтологията до сега не е открила скелет с 6 крайника както е обикновено при драконите.
Активен
dariomag327
Requiem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

• Град: Sofia
  • Bless the mind too small for doubt!

« Отговор #17 -: Септември 24, 2011, 23:06:35 »

а кой казва, че драконите са като динозаврите? те са деца на магията или по-точно казано аспекти на енергията. има много видове. да се твърди, че не съществуват е несериозно. това, че не се разкриват в драконовия си облик е следствие от провала на човешката раса. учудвам се колко малко знаете за драконите...а те са едни от най-благородните създания.
    Активен

Strength and Honor!
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #18 -: Септември 25, 2011, 10:22:21 »

Тамън се чудех с кой да си споделя странна случка от днес. Давам на бебо една играчка дракон и му викам - Ето ти един дракон , а той го сочи и му вика Мама !
    Сега да се обидя ли (щото играчката е бая зъбата Усмивчица) или да се замисля ....

По мое мнение, ако се вярва на теорията за рептилските създатели на човешката раса, детенцето си е много право. Усмивчица Ама знаеш ли ги малчуганите какви са чувствителни... Виждат и чуват неща, знаят неща, които ние сигурно и не подозираме.
    « Последна редакция: Септември 25, 2011, 11:20:00 от Кундалини » Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #19 -: Май 10, 2012, 23:10:16 »

Някога на планетата Земя са пристигнали гущери. Настъпили кървави битки. Победи Георги /землянин, а не земеделец/ победоносец. Но драконите били хитри. С помощта на генно инженерство, те са създали Адам и Ева и така са завзели планетата. И сега техните потомци анунаки властват над гоите.
    Активен
    indigoprincess
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #20 -: Декември 06, 2012, 09:30:11 »

Небесния произход на Драконите

Макар внимателният анализ да показва, че появата им на Земята е била по-скоро принудителна. И християнските “откровения” и китайските легенди разказват за жестоки схватки в небето между “силите на доброто” и Драконите, в резултат от които последните били заставени да “кацнат” на нашата планета. В някои от митовете дори се загатва, че Драконите се разбунтували срещу реда в “небесната империя”, били разгромени в последвалите схватки с нейните управници и, търсейки убежище, се отзовали на Земята.

В един древноиндийски текст пък посочва и мястото на космическата битка. Там се твърди, че сблъсъкът между боговете, начело с Вишну и асурите и демоните (т.е. драконите) се е състоял някъде “в северната част на Млечния океан”. Навремето Елена Блаватска предположила, че става въпрос за Атлантическия океан. Някои съвременни учени обаче смятат, че под това име спокойно би могла да фигурира нашата Галактика, видимата част от която още от най-дълбока древност се нарича Млечен път.

В митовете не е трудно да се проследи и еволюцията в отношенията между низвергнатите дракони и с хората. В самото начало (и в най-древните легенди) Драконите еднозначно били възприемани като “цивилизатори, учители” и, съответно, богове на човечеството. В по-късните митове обаче се появяват нови божлюцията в отношенията между низвергнатите дракони и с хората. В самото начало (и в най-древните легенди) Драконите еднозначно били възприемани като “цивилизатори, учители” и, съответно, богове на човечеството. В по-късните митове обаче се появяват нови божлюцията в отношенисрещу “силите на Злото”.

Възможно е войната да е завършила с катастрофа, изстрила следите от създадената с помощта на Драконите древна човешка цивилизация. Макар че е вероятно и, с течение на времето, Драконите, които и без това са били малобройни, да са деградирали сериозно, ставайки уязвими за своите ученици, които в крайна сметка са ги унищожили напълно. Споменът за контакта постепенно се изтрил от съзнанието на хората, макар че в подсъзнанието им той вероятно все още съществува. Иначе защо в повечето фантастични филми и романи извънземните притежават толкова черти на легендарните Дракони?

* illum_dragon_purple_1_ed_c.jpg (159.05 KB, 500x632 - видяно 288 пъти.)
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #21 -: Декември 06, 2012, 13:59:39 »

Някога на планетата Земя са пристигнали гущери. Настъпили кървави битки. Победи Георги /землянин, а не земеделец/ победоносец. Но драконите били хитри. С помощта на генно инженерство, те са създали Адам и Ева и така са завзели планетата. И сега техните потомци анунаки властват над гоите.
    Звучи интересно. Винаги си знаела как да ми оправиш настроението Ухилен
    Тълкуванията на indigoprincess също са интересни.
    Според мен, обаче, ерата на динозаврите отдавна отмина.
    Смятам, че това е единствения, бегъл и очевидно неуспешен опит на рептилите да се умъкнат на таз планета.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #22 -: Декември 06, 2012, 22:17:30 »

Ами ако са просто идея?

..а не прословутите вечни врагове на хората,(които те са убили разбира се)  Ухилен
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #23 -: Декември 07, 2012, 23:34:54 »

Веселяк Е, то детенцето на колко годинки е, може просто да му харесва думата и да си я повтаря. Ако обаче на всеки гущер и дракон вика мамо, тогава може да се замислиш...

На мен драконите са ми симпатични. Те са приказни създания като еднорозите, пегасите, феите, елфите, които ранообразяват света ни чрез въображението ни и го правят по-необикновен.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Декември 08, 2012, 01:30:12 »

Детенцето е на 3 и половина и много добре знае на какво какво да каже това на аватара ми също е дракон , бял дракон на късмета (превеждат го на щастието ) , авторът на Приказка без край е невероятно скрита лимонка , толкова скрито езотерично знание в една детска книжка (това не е само мое мнение) , но същото е и с Братя Грим - те се преработили така стари фолкорни приказки ,че за заключили страхотни кодове в тях , но това е за друга тема.

Та ако подходим по въпроса логично-аналитично. При огромния брой звезди и планети , при вероятностното изчисление за населена цивилизована планета и в тези числа броят на рептилните раси ще е огромен. Една с друга няма да са еднакви и както има такъв и онакъв човек има такъв и онакъв рептил в случая дракон. Не мога да не вярвам в тях по ред причини , но най вече , че ми става топло на сърцето ,като мъглив спомен за стар сърдечен приятел .

Тук ще дойде въпросът явно - какво е въображението ? Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #25 -: Декември 08, 2012, 20:45:19 »

Моето въображение си е доста обширно. А пък съм и обичлив човек та и огнедишащ дракон бих гушнала
    Някои нали поддържат теорията (поне така съм чела из интернет пространството, а и аз съм си мислила същото), че ако динозаврите не бяха изчезнали е било възможно да са еволюирали до разумно мислещи същества в наши дни. Влечуги, но с интелект като нашия, а защо не и повече. И какво пречи, ако на нашата планета са погубени, това да се е случило на някоя/и друга/и планета/и. Въобще Космосът може да е населен с най-различни твари, та дори и дракони, които да се държат на разстояние заради безопасността си, незнаейки как бихме реагирали на евентуална среща с тях поставяйки ги в опасност с примитивното си спрямо тяхното ниво на разум...

Активен
    Strannik
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #26 -: Декември 08, 2012, 23:58:27 »

Защото елфите са в съседно измерение, пък драконите преди са били на нашите честоти и хората са ги виждали по-често.

Звучи леко налудничаво, но всъщност вярвам в това. Дори и да съм се объркала.

За начало - аз не вярвам в драконите. Смятам за несъдържателна всяка теория, която описва древните хора като лишени от въображение глупаци и неспособни да лъжат същества, които са можели само да си водят записки за ставащото около тях. Те са имали нужда да вярват в нещо и са си го осигурили чез въображението си. В днешно време някои пък вярват в американската конспирация и други подобни неща, но общото е, че винаги имаме нужда да вярваме в нещо, което самите ние не можем да докажем. Та може и да е имало нещо реално в началото, което е подтикнало хорското въображение да създаде всички останали същества в митологията, но за мен драконите са били една от тези вторични измислици. Разбира се, мнението ми не е непоклатимо и ако видя жив дракон, който прелита пред очите ми, няма да споря повече. Но в ерата на Фотошоп и компютърните ефекти имам поне 1001 причини да не вярвам на фотографски снимки или видеозаписи. Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Енергийна реалност на човека
    Духовни учения
    Kaloyan 4 3564 Последна<br />публикация Юни 26, 2010, 01:18:56
    от Kaloyan
    Второ слънце, мит или реалност
    Астрология и нумерология
    Evolution 5 2813 Последна<br />публикация Януари 27, 2011, 17:37:43
    от Престолски
    Паралелна реалност « 1 2 »
    Обща тематика
    Sita 15 2779 Последна<br />публикация Май 08, 2011, 22:39:16
    от Мар
    Сън или реалност? « 1 2 »
    Моите сънища
    Kyoya 16 2031 Последна<br />публикация Септември 06, 2011, 21:51:14
    от Kyoya
    Разделното хранене – мит или реалност ?
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 0 1279 Последна<br />публикация Февруари 13, 2012, 23:00:33
    от Слънчев лъч

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright