Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смъртното наказание  (Прочетена 747 пъти)
pufi
Hide from the Sun
Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« -: Януари 23, 2010, 11:12:58 »

Реших да пусна такава тема,защото в друг сайт направихме дискусия по темата и ми стана интересно какво мислите вие Усмивчица Съгласни ли сте или не сте със смъртната присъда?
    ПС:По-нататък ако искате ще ви покажа мненията на хората с които дискутирах. Намигване
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    AIA
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #1 -: Януари 23, 2010, 15:46:20 »

Пуфи миличка,ако трябва да бъда честна първата ми реакция беше ''око за око,зъб за зъб'' от Стария завет,но като се замислих кой има право да отнема живот,този който го е дал Твореца. Какво като се изпълни смърното наказание и дали ще бъде наказание, а не спасение, ами ако тази душа има време да усъзнае грешката си това не е ли по-добре,разбира се че това съвсем не я оневинява. Нали трябва да поиска прошка и да живее до края на дните си с тази вина,това не е ли по-страшно тя съвеста все един ден се събужда и тогава е по-болезнено. Така мисля аз-нека Бог да съди и наказва !
    Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #2 -: Януари 23, 2010, 16:27:32 »

Хмммм... ами това май е сложен въпрос. Реално погледнато въпросът е смъртно наказание или доживотен затвор. Смятам, че не е редно да се отнема живот, след като може да се окаже, че човекът не е виновен след време. От друга страна... ако имаш доживотна присъда, няма ли да ти се струва смъртното наказание по- добър изход?
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

• Севернячка

« Отговор #3 -: Януари 23, 2010, 16:39:02 »

Да,и двете сте прави и аз също съм на това мнение Усмивчица За съжаление обаче толкова много хора мислят противоположно на това Тъжен
    Ето пример:
    И аз съм ЗА. И съм напълно съгласна да го въведат отново като наказателна мярка в България. Не може един човек да убие ей там трима невинни, защото днес не му било на кеф. И някой "добър" адвокат да му намали присъдата на 10 години. А той да излезе след 5, защото имал право на не знам си какво си. Ако просто ги убият тея изверги като изнасилвачи, убийци и подобни ще се свърши много бързо. И не ми пука дали било нехуманно. Много е хуманно да отрепеш някой. Питате кой би вършил подобно нещо? Е, аз бих. И въобще не би ми пукало, да са мислели с главата си като са трепали невинни хора. Свободата се е превърнала в свободия. Стигна се дотам, че да се оправдават постъпките на убийци с номера, че в затвора можели да размислят и да се променят.
    Ronrinesu
    ПС:Такива мнения силно ме натъжават...всеки има възможността да се поправи дори и един убиец...
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #4 -: Януари 23, 2010, 17:02:18 »

Аз за това точно споменах, че би трябвало да се избира между смъртно наказание и доживотна присъда. А това, че съдебната ни система е под всякаква критика, едва ли трябва да се намесва в този казус. В крайна сметка, ако съдебната система функционира както трябва, не би трябвало точно такива да са коментарите. Нормално е хората за прекаляват, защото не виждат друг изход. Но за мен е недопустимо дори и един невинен да умре, независимо, че може много други винивни да го заслужават. Дори и най- малката вероятност да има някаква грешка и да е обвинен несправедливо някой, ме кара да съм против. Не знам защо толкова ти прави впечатление мнението на разни хора. Хора има всякакви- предимно немислещи. Аз свикнах вече с това и не се учудвам на подобни коментари. Но за съжаление, голяма част от хората "мислят" по този начин и то не само за смъртното наказание, но и за куп други неща и понеже са мноооого, имат силата да постигнат това, което им се иска. Надявам се да има начин да се предотврати все пак.
    Активен
    :)
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 23, 2010, 17:24:26 »

Ние не сме дорасли и заслужили да съдим, кой да живее и кой не.
    Да не говорим, че се допускат грешки, че съдебната система е подкупна и че винаги могат да се изимитират едни доказателства срещу някого. Някои пак убиват неудобните им хора и сега, но поне не го правят с благословията на закона и под одобрителните погледи на народа. Аз новините като гледам не вярвам, че и половината от нещата, които ни представят, са такива всъщност, пък какво остава да им имам доверие да съдят на смърт хората.

Проблема на хората е че отказват да мислят. Ако някой от тези дето са *ЗА* смъртното наказание си представи дори и за секунда, че него са го обвинили несправедливо, веднага ще изквичи, че не е честно, но ако е на нечии чужд гръб, никой не се интересува посочения човек виновен ли е наистина или не.  Затъпяване Народа иска да накаже лошите, а дали лошите са наистина лоши на кого му пука.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

• Севернячка

« Отговор #6 -: Януари 23, 2010, 17:33:50 »

Аз за това точно споменах, че би трябвало да се избира между смъртно наказание и доживотна присъда. А това, че съдебната ни система е под всякаква критика, едва ли трябва да се намесва в този казус. В крайна сметка, ако съдебната система функционира както трябва, не би трябвало точно такива да са коментарите. Нормално е хората за прекаляват, защото не виждат друг изход. Но за мен е недопустимо дори и един невинен да умре, независимо, че може много други винивни да го заслужават. Дори и най- малката вероятност да има някаква грешка и да е обвинен несправедливо някой, ме кара да съм против. Не знам защо толкова ти прави впечатление мнението на разни хора. Хора има всякакви- предимно немислещи. Аз свикнах вече с това и не се учудвам на подобни коментари. Но за съжаление, голяма част от хората "мислят" по този начин и то не само за смъртното наказание, но и за куп други неща и понеже са мноооого, имат силата да постигнат това, което им се иска. Надявам се да има начин да се предотврати все пак.

На мен ми направи най-голямо впечатление че повечето/да не кажа всички/бяха ЗА...и точно това ме натъжи не друго-как хората без да се замислят осъждат хора които не познават и не знаят причината за извършените обстоятелства.
    ПС:Пък и в България екзекуцията е отменета отдавна Усмивчица Но ето например в Америка я има още-даже слагат затворника в стая и пускат отровен газ Купон
    Активен

Icko
    Гост
    « Отговор #7 -: Януари 25, 2010, 23:34:32 »

Пред Бога всички сме равни. Човек е роден със свободна воля и тази му свобода е ключът към неговото развитие. Не всичко върви като по мед и масло, иначе какъв би бил смисълът от всички тези животи на Земята? Добро и Зло, има ги навсякъде, това е Дуалността във Вселената, няма само едното или другото, а баланс межу тях. А в коя посока ще се наклонят везните и за колко време, това зависи от нас. Живота не е толкова просто явление, че всичко да ти става ясно отведнъж, въпреки, че не е и чак толкова сложен, ако съумееш да прогледнеш в него, да вникнеш в неговоя замисъл. А до тогава човек се учи, дори и след това той пак продължава

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright