Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечебни билки  (Прочетена 66329 пъти)
delfin
Гост
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2010, 15:16:23 »

Листо от здравец срещу високо кръвно

Сурово, току-що откъснато листо от здравец, дъвчели срещу високо кръвно все повече кюстендилци. Зеленото растение смъквало налягането за десетина минути, по-добре и от всяко хапче, установила финансистката Камелия Николова.

Смес от канела, няколко лъжици кисело мляко и лъжица мед също помагали за свалянето на артериалното налягане. Тази рецепта препоръчвали нашенци, които били гурбетчии в Гърция.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=365702
Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2010, 02:55:15 »

Според старите, шамански традиции, от всички краища на света, не е достатъчно, просто да се откъсне, дадена билка и да се приготви, за да има желания ефект. Лично съм го забелязал, а и съм сигурен в това.
Както и за всичко останало - така и те не бива просто да се консумират, а да се общува с тях, за да дадат най-доброто от себе си. Предполагам на някои това би прозвучало забавно и това ще е аларма, за тяхното цялостно отншение към всичко.
Другото, което никак не е маловажно, е това, че ...най добър и силен ефект, за даден човек, имат билките, набрани от земята, където е роден. "От една кръв са", образно казано. Има случаи, в които шаман-лечител, губи дарбата си, след голяма миграция на племето му. Същите растения, същия климат, но той не е роден там и те "не работят"... или поне не със същата сила. За това не са редки случаите, в които са оставали и когато някой има нужда, ги търси там.
За съжаление, рецепти и съвети, трудно се намират. И все пак, поне за мен, най-добрата литература, излизала на съвременния (средата на миналия век) пазар, относно билколечението, е на австрийката - Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ"
За съжаление, няма как да я сложа тук, но мога да я изпратя, ако на някой му е интересно.
Ще копирам съдържанието тук, та ако някой види нещо, което му трябва, направо да извадя текста, който му трябва, че да го сложа във форума.

Съдържание
Предговор   
ОБЩА ЧACT   
За правилното събиране, съхраняване и приготвяне на лечебните билки   
СЪБИРАНЕ, СУШЕНЕ   
НАЧИНИ НА ПРИГОТВЯНЕ - ПРИГОТВЯНЕ НА ЧАЙ   
ТИНКТУРА   (ЕСЕНЦИЯ)   
ПРИГОТВЯНЕ НА МЕХЛЕМИ И МАСЛА   
КОМПРЕС СЪС ШВЕДСКИ БИЛКИ (ШВЕДСКА ГОРЧИВКА)   
ЛЕЧЕБНИТЕ  БИЛКИ  от аптеката на Господ   
Плавун   
Царевица      
Див чесън       
Имел      
Зарастличе                  
Орех      
Коприва             
Камшик      
Великденче             
Невен      
Цариче       
Салвия      
Енчец    
Киселица      
Овчарска торбичка         
Бял равнец      
Овчарка, лопуш             
Иглика      
Подбел       
Змийско мляко      
Жълт кантарион                 
Остролистен жиловлек..    ...   
Аир   
Жълта мъртва коприва      
Лайка             
Мащерка (полска или пясъчна)    
Слез   
Дребноцвета върбовка      
Енювче   
Върбовката помага      
Радика               
Хвощ      
ШВЕДСКИ БИЛКИ   
ВИНО ЗА СЪРЦЕ   
Един чудесен СМЕСЕН ЧАЙ за семейната трапеза   
СЪВЕТИ  ЗА РАЗЛИЧНИ  БОЛЕСТИ   
АКНЕ   
АМПУТАЦИОННИ БОЛКИ (Илюзорни болки при чокан)   
БЕЗАПЕТИТИЕ У ДЕЦАТА   
АРТРО3А, АРТРИТ, КОКСАРТРОЗА   
СЛАБОСТ НА ПИКОЧНИЯ МЕХУР   
РАЗДРАЗНЕНО СЛЯПО ЧЕРВО   
ХЕМОФИЛИЯ   
ЧЕРВЕН КОЖЕН БЕЛЕГ   
ПОМЯТАНИЯ   
ПАНАРИЦИЙ   
ФИСТУЛИ   
КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА   
СВЛИЧАНЕ НА МАТКАТА   
СЛУХОВИ УВРЕЖДАНИЯ ОТ ПРОСТУДА   
СИВО и ЗЕЛЕНО ПЕРДЕ   
ХЕРПЕС ЗОСТЕР   
РАСТЕЖ НА КОСАТА - по-хубав   
УВРЕЖДАНИЯ НА СЪРЦЕТО И КРЪВООБРАЩЕНИЕТО   
СЕННА ХРЕМА   
АТРОФИЯ НА КОСТНОТО ВЕЩЕСТВО   
ГУША   
БЕЛОДРОБНА ЕМФУЗИЯ   
МЕНСТРУАЛНИ КРЪВОТЕЧЕНИЯ   
МУЛТИПЛЕНА СКЛЕРОЗА   
ЛОШ ДЪХ В УСТАТА И ОБЛОЖЕН  ЕЗИК   
МУСКУЛНА АТРОФИЯ   
НОЩНО ИЗПОТЯВАНЕ   
ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ОСНОВАТА НА НОКТИТЕ – НОКТИ, чупливи или наранени   
НЕВРАЛГИЧНИ БОЛКИ В ЛИЦЕТО   
БЪБРЕЦИ - ПЯСЪК В МЕХУРА И КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ   
ВЪЗПАЛЕНИЕ И ЗАГНОЯВАНЕ НА БЪБРЕЦИТЕ   
ЕДЕМИ или ОТОЦИ В резултат на натрупване на течност в тъканта   
ФИМОЗА   
ЧЕРВЕН ВЯТЪР   
НАРАНЯВАНЕ НА ГРЪБНАЧНИЯ СТЪЛБ   
НЕСПОКОЕН СЪН (у децата)   
АПОПЛЕКТИЧЕН УДАР (профилактични мерки)   
АПОПЛЕКТИЧЕН УДАР (с проявления на парализа след получаването му)   
ХЪЛЦАНЕ   
ОЦЕНКИ В УЧИЛИЩЕ, ЛОШИ (при децата)   
"НЕЛЕЧИМАТА" ПЪРХОТНА КРАСТА (псориазис)   
ТРЕПЕРЕНЕ (Паркинсонова болест)   
ЗАПЕК   
СЪЛЗЕНЕ НА ОЧИТЕ   
ГЛИСТИ   
АТРОФИЯ НА ВЕНЦИТЕ И КЛАТЕЩИ СЕ ЗЪБИ   
ТРЕПЕРЕНЕ НАКРАЙНИЦИТЕ   
ЗАХАРНА БОЛЕСТ (диабет)   
СЪВЕТИ ЗА ЗЛОКАЧЕСТВЕНИ БОЛЕСТИ   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА ПАНКРЕАТИЧНАТА ЖЛЕЗА   
ГРЪДНО ЗАБОЛЯВАНЕ   
ЧРЕВНО ЗАБОЛЯВАНЕ   
КОЖНИ БОЛЕСТИ   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА ТЕСТИКУЛИТЕ   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА ЛАРИНКСА   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА КОСТИТЕ   
ЧЕРНОДРОБНА ЦИРОЗА И ЗАБОЛЯВАНЕ НА ЧЕРНИЯ ДРОБ   
ЛЕВКЕМИЯ   
БЕЛОДРОБНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА ЛИМФНИТЕ ЖЛЕЗИ   
СТОМАШНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ   
БЪБРЕЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ   
ЗАБОЛЯВАНЕ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА   
ТУМОРИ   
КОРЕМНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ (Заболявания на яйчниците и матката)   
ЗАБОЛЯВАНИЯ НА ЕЗИКА   
ВАЖНО УКАЗАНИЕ   
ФЕРМЕНТАЦИЯ НА МЛЕЧНАТА КИСЕЛИНА   
УКАЗАТЕЛ С КЛЮЧОВА ДУМА*

« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 03:11:36 от sanguinary » Активен
delfin
Гост
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2010, 17:38:55 »

На Мария Требен книгите са много добри.

Активен
Desito
Гост
« Отговор #18 -: Април 21, 2010, 15:39:51 »

Усмивчица Усмивчица Усмивчица mnogo se radvam za bilkite. Bih iskala da mi izprati6 knigata ako ne ti e problem. Sega sam bolna ot vazpalenie na u6ite i ne moga da go izlekuvam ve4e mesec. Lekarite ne pogat. Ostava mi nadejdata za bilkite... ako znaete nqkakvi le4ebni kajete molq. Blagodarq predvaritelno
Активен
Spirit
Гост
« Отговор #19 -: Април 21, 2010, 16:13:36 »

Можеш да погледнеш тук и тук. Като гледам нещата ги пише относно същия проблем при деца, но едва ли ще ти е проблем да пригодиш нещата. Книгите на Мария Требен не виждам да ги има качени в интернет, но видях някъде цена от 6лв за най-популярната от тях, така че можеш да си я купиш ако искаш.
Надявам се да съм ти била полезна, успех с оздравяването.
ПП: И друг път пиши на кирилица, във форума има правила Усмивчица
Активен
Власти
Гост
« Отговор #20 -: Април 21, 2010, 23:24:21 »

Ето книгата на Мария Требен http://www.spiralata.net/kn_bul/treben.zip дано да е полезна.
Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #21 -: Април 22, 2010, 03:26:43 »

Ами само с гугъл не става, приятели. Човека просто каза, че има възпалени уши, а това може да означава поне 20 неща, поне ако се ограничим в областта на възпаления по кожата на външното ухо, което е лесно поправимо и с 2-3 промивки, с пречистващи и дезинфектиращи билки, но явно не е.
Ще е добре по-добре да ми кажеш диагнозата, която са ти поставили и да ми опишеш симптомите. Имаш ли сърбежи, болките поносими ли са или са остри и на импулси? Когато легнеш увеличава ли се болката? Кашляш ли? Температура вдигаш ли? Защото ако е така, става дума за най-често срещания вид - инфектиране на средното ухо.
Най-добре виж какво е написал доктора, за да не гадаем. А и той, със сигурност ти е изписал антибиотик (те това са си учили). Не че може да ти навреди грешната билка, това не е като при лекарствата, но по-добре е, когато се знае, че ще помогне.
Между другото, специално за силни болки в ушите, ако ти пречи да спиш, намери някакъв сироп за кашлица у вас и изпий една супена лъжица. В тях обикновено използват кодеин, който е опиум и... действа болкоуспокояващо, поне на първо време. Това в случай, че те изненада нощем. Чувал съм че помага, от човек, прекарал сериозен отит, с около месец продължителност. Странното беше, че и него лекарите не можаха да го оправят, но при него проработи системата с брезовите листа, ако искаш пробвай, това са просто промивки. Между другото, преди всичко се убеди, че не става дума за нещо друго, което ти го причинява. Например, в много от случаите се получава от зъб, който в действителност не те боли, но абцеса си протича по ноти и хората си лекуват ушите, без особен резултат.
Ходи да ти видят венците, лимфите. Известно време не прави нищо , свързано с тежки физически усилия.
Общи съвети само. И най-важното - установи какво ти е.
По-удачно ще е да ми пишеш на лична.
И още нещо, никак не маловажно. Най-добрите специалисти в областта Уши-Нос-Гърло, са в Исул. Завеждащия беше един Рачков, но той беше повече по носовете, синусите и отоците по лимфите, та ще те излъжа как беше името на ушния големец. Добре е да не отлагаш и да не си губиш времето с псевдо доктори.

« Последна редакция: Април 22, 2010, 03:36:18 от sanguinary » Активен
Spirit
Гост
« Отговор #22 -: Април 22, 2010, 08:09:32 »

Можеш да се обърнеш и към хомеопатията. Тук са изброени разни нещо дето помагат, би трябвало Boiron да ги предлагат.
Но първо ти препоръчва да послушаш sanguinary.
Активен
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright