Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пробуждам ли се или се заблуждавам?  (Прочетена 1425 пъти)
fairytale
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« -: Януари 15, 2010, 15:56:59 »

Здравейте всички!
От известно време чета този форум, но едва днес се регистрирах.Много неща ме впечатлиха и зарадваха тук.Наистина Ви благодаря, че ви има и на себе си благодаря, че ви открих:))
Така, сега на въпроса, който не ми дава мира от известно време насам.Дали сън индиго не знам, макар не един човек около мен да ми го е казвал.Като дете чувах и виждах разни гласове и същества, които сякаш не бяха от това измерение, но това е нормално до голяма степен, тъй като всички деца имат тази способност заради чистотата на душата си.Бях в много ранна възраст, когато ме удари като някакъв долетял от не знам и аз къде извод, че трябва да се преродя.И че не ме е страх от смъртта, защото тя не е истинска...
Както и да е, с времето нещата, които чувах и виждах започнаха да избледняват, докато не изчезнаха.Това, което ми остана е, че се чувствам ужасно проницателна.Трябват ми около 5 минути с някого и мога да напиша на голям лист какъв е той.Което е ужасно уморително и ме кара да избягвам голяма част от хората...
Та, въпрост, който ме тормози е следния:
откакто се помня съм имала много ярки сънища, които нерядко съм успявала да тълкувам с голяма точност.За всичките ми години съзнателен живот вечерите, в които не си спомням дали съм сънувала се броят на пръстите на едната ми ръка.Освен това смея да твърдя,че съм много жизнен и енергичен човек, пълен с идеи и готов за действие...И много обичащ всички, независимо какви са и какво са направилиНо!От няколко години насам, може би след смъртта на баба ми през 2005 сякаш сетивата ми се блокираха.Станах по-малко чувствителна към хората, към страданията им и проблемите им.Дори на семейството си не мога да се радвам както преди.И най-странното (или пък не) е, че нямам чувство за вина - сякаш това е напълно нормално...За апатияа, която ме обзе, няма смисъл да говоря - прочетох, че много от вас са така.Нямам желание за нищо, нищо не искам.От година някъде постигам с лекота и визуализация това, което искам и пак не съм удоволетворена.Направо се чувствам ужасно зациклила.А най-ужасното е, че сега, покрай тази коледа спрях да си спомням сънищата.Вече цял месец като се събудя и сякаш не съм сънувала - само дълбок сън.Не разбирам...
Знам, виждам, чувствам, че нещо се случва в много голям мащаб, но се чудя дали не заблуждавам себе си, че съм готова за развитие и промяна, а всъщност точно по този начин да изоставам от пътя си и да бъркам някъде.
Съжалявам за дългите редове и ви благодаря за вниманието:))И още веднъж казвам колко се радвам, че сте тук за мен, аз за вас и всички едни за други  Усмивчица
Активен
7dc
Гост
« Отговор #1 -: Януари 15, 2010, 16:10:20 »

Здравей, Вълшебна Приказка, добре дошла!
Би ли пояснила какво имаш предвид с безразличието и апатията, за които говориш, понеже и  на мен ми се въртят разни такива мисли?
 Усмивчица
Namasté!
Активен
delfin
Гост
« Отговор #2 -: Януари 15, 2010, 16:24:13 »

Не си зациклила, мисля, че е просто период на ново преосмисляне и излизане на нова нота.

Започнала си, според мен, повече да навлизаш в състояние на безпристрастност.
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 16:43:17 от delfin » Активен
onzi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #3 -: Януари 15, 2010, 16:28:39 »

Здр. и от мен Усмивчица

Според мен ти самата знаеш отговора на въпросите които задаваш и той е в самия въпрос  Намигване.  Разбира се, че се случват много големи промени, както в теб, така и във всички, които са в този форум. За мен всеки е уникален и неповторим -сам по себе си е специален  Целувчица Другото, което мога да ти кажа, е ,че  е нормално да се чувстваш някак си встрани от нещата, защото започваш да гледаш от  точката на наблюдател, а не на играч.  Готин Само така можеш да осмислиш играта и да излезеш от нея - дерзай  Целувчица Целувчица Целувчица

Не се прави на американец, използвай букви, а не цифри Намигване Усмивчица
Гити
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 16:42:36 от delfin » Активен

мислете нестандартно,творете с размах и винаги следвайте интуицията си
fairytale
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #4 -: Януари 15, 2010, 16:31:05 »

Благодаря ви за отговорите и за милото посрещане:))  Веселяк
Активен
giti
Гост
« Отговор #5 -: Януари 15, 2010, 16:39:16 »

Добре дошла!
Аз си мисля, че щом си тук, значи се пробуждаш малко или много. Иначе не би седяла във форума. Много често нещата не са такива каквито изглеждат. Напълно е възможно тази апатия и т.н.- всичко което изброи, да е самият процес на пробуждане.
Активен
Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #6 -: Януари 15, 2010, 17:54:25 »

Привет и от мен! Усмивчица
Съгласна с Гити. Атмосферата е приятелска и това може да помогне на всеки. Когато има добър тон и чист обмен всеки научава нещичко и си помагаме взаимно.
Поне за мен това е важно Плезещ се
Активен

Цар Кару І
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 66

• Град: Пловдив
    « Отговор #7 -: Януари 20, 2010, 16:18:57 »

Цитат
    значи се пробуждаш малко или много
    Нарича се "Пробуждане на мозъка". Обикновено става след 29.5 годишна възраст. След 42/43 мозъка е зрял и "способен" да върши това за което е предназначен.
    fairytale, нормално е до 29-30г. да сънуваш много. Апатията също е нормално явление.
    Цитат
    Знам, виждам, чувствам, че нещо се случва в много голям мащаб, но се чудя дали не заблуждавам себе си, че съм готова за развитие и промяна, а всъщност точно по този начин да изоставам от пътя си и да бъркам някъде.
    Случва се, и се случва от дълго време. И хич не бъркаш пътя - даже и да се объркаш, то той сам ще те намери отново.  Усмивчица И никакъв Страх. Защото нищо не може да ти се случи.
    onzi, както винаги си прав и ме изпреварваш с постинга... Ухилен Знаеш ли кои ХОРа са най-талантливи? Мързеливите.  Веселяк Абе избили са ме едни пъпки по мозъка та се чудя - от гениалност ли, или от мързел? Намигване
    Активен

Цар Кару І - ecce Inquisitor Curiae
    Създател на "Енциклопедията на Пайтон" Ухилен
    onzi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Януари 20, 2010, 18:00:50 »

Веселяк Веселяк Веселяк
    Мързелът не е нищо повече от отказ, да се изявяваш в нещо, което знаеш, че не ти носи удоволетворение  Плезещ се Или с други думи: използваш СВОБОДНОТО си време, за други  твои нужди  Ухилен
    « Последна редакция: Януари 20, 2010, 22:23:14 от Giti » Активен

Цар Кару І
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Януари 20, 2010, 18:32:25 »

Хехе, май не е така. Ако си задължен да извършваш безсмислен труд, то точно мързела (като проявление на таланта) те кара да измислиш способ чрез който хем да си свършиш работата, хем това да стане без разточителство на труд - рационално. А свободното време? Ами времето няма нито начало, нито край. Всяко нещо, което не носи удовлетворение е зло и непотребно. И благодарение на мързела намираме начин да променим това зло в добро.  Усмивчица
    onzi, мисля си, че пъпките дето са избили на мозъка ми са от гениалност. Веселяк Веселяк Веселяк Много ме "сърбят" напоследък - ще взема да измисля някой чушкопек - ей така - за прослава на мързела ми (и неговите гениални пъпки)... Ухилен Ухилен
    Активен

:)
    Гост
    « Отговор #10 -: Януари 20, 2010, 19:03:51 »

Хехе, май не е така. Ако си задължен да извършваш безсмислен труд, то точно мързела (като проявление на таланта) те кара да измислиш способ чрез който хем да си свършиш работата, хем това да стане без разточителство на труд - рационално.

най-сетне един пъпчасал мозък, който да подкрепи теорията ми за мързела и неговата сила. Аплодисменти
    Активен
    onzi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Януари 20, 2010, 21:32:38 »

Важното е да трансформираш идеите си в реалност, която да те удоволетворява  Аплодисменти
    Тогава ставаш творец и правиш чушкопек  Слънце Ухилен
    « Последна редакция: Януари 20, 2010, 22:20:14 от Giti » Активен

onzi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Януари 20, 2010, 21:52:10 »

Точо отказа за излизане от сътоянието на покой, ни прави толкова изобретатлни и ни дава възможност за творчество  Плезещ се
    « Последна редакция: Януари 20, 2010, 22:21:54 от Giti » Активен

Цар Кару І
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Януари 21, 2010, 15:29:56 »

onzi, абсолютно правилно казваш. Винаги съм си мислил, че Бог преди да създаде вселените много го е мързяло. И ако не са били пъпките на интелигентност по Мозъка Му сигурно е нямало да създаде Създанието. Да, ама Не. Щото пъпките сърбят и му пречат на мързелуването. Та този Сърбеж Го е накарал да Твори.
     Веселяк Не знам дали е създал чушкопека... Веселяк
    Активен

onzi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Януари 25, 2010, 20:15:40 »

А как сте сигурни ,че именно вие не спите още и сте в сънят на другите  Намигване
    Докъде стигат познанията ни за нещата, които сме преживели ( имаме спомен), за да говорим за всичко останали, които не сме.... Згреших

Та ние сме там, където са мислите ни  Плезещ се
    « Последна редакция: Януари 25, 2010, 21:36:00 от delfin » Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Секс или не ? :) « 1 2 ... 13 14 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Georgio 206 10713 Последна<br />публикация Януари 29, 2013, 16:22:47
    от nikcvet
    Логика или интуиция « 1 2 3 »
    Обща тематика
    Ich 32 1670 Последна<br />публикация Октомври 19, 2012, 17:40:31
    от Sue
    Рай или забвение?
    Филми
    kapitana 4 603 Последна<br />публикация Юли 26, 2013, 20:49:17
    от kapitana

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright