Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Асценденти  (Прочетена 12991 пъти)
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « -: Юни 15, 2009, 01:24:51 »

Езотерично значение на Изгряващите знаци

Основани на принципите, формулирани от Джуал Кул (Djwhal Khul) и Алис Бейли (Alice Bailey) в книгата "Езотерична Астрология" и схематично използвани от Адел Уилсън (Adele Wilson) в книгата "An Esoteric Journey Through the Zodiac: The Inner Meanings of the Signs".

ОВЕН - Заместване на инстинктивното желание с воля; утвърждаване на Висшия Аз; открояване на Божествената Воля чрез пораждането на нови идеи за подпомагане на еволюцията на планетата; въплъщаване на Божествената воля чрез персонифициране и осъществяване на тези идеи

ТЕЛЕЦ - Осъществяване на мъдър надзор над ресурсите на планетата и

тяхното използване за изпълнението на Божествения План; виждане, превръщане във и използване на Светлината като инструмент за разпръскване на астрална енергия и трансформиране на привързването към материята в духовен стремеж

БЛИЗНАЦИ - Раздаване на Любов с Мъдрост и използване на Мъдростта с Любов; разпръскване на Светлина и свързване на хората /буквално - изграждането на мостове между пропастите, разделящи хората/; изпълняване на функцията на канал за протичане на Любов и Мъдрост за свързване на хората и утвърждаване на всемирното единство на човечеството

РАК - Осъществяване на Единството на всичко живо - хора, животни, растения и минерали ; използване на вътрешното съзнание за връзка с масовото съзнание с цел изграждането на форми, които извисяват и вдъхновяват човечеството към универсалната Любов на чакрата "сърце"

ЛЪВ - Поставянето на Бога в центъра на съзнанието чрез усъвършенстване на личността и вливането в нея на духовна енергия, както и излъчване на Любов към другите; осъществяване на ръководството на група за хуманитарно служене и сътрудничество с други такива лидери с цел извисяване на планетарното съзнание

ДЕВА - Усъвършенстване на личността, за да може тя да приема енергиите на душата и по този начин да породи Христовото Съзнание в "аз"-а; подготовка на физическия план за получаване на по-висшите енергии необходими за планетарната инициация /посвещаване/

ВЕЗНИ - Схващане на другите като част от собствения си аз; инкорпориране на идеи от другите за осъществяване на баланса и единството на личността с Висшия Аз; превръщане в Цялото чрез сътрудничество с Висшия Аз и Божествения План

СКОРПИОН - Трансформиране на нисшите желания във Висша Воля по пътя на тестването и пречистването на личността; изпълняването на функция на духовен воин и катализатор на процесите на лекуване чрез въплъщаване във и предаване /трансмисия/ на Божествената Сила

СТРЕЛЕЦ - Всестранно изживяване на човешкия живот с цел постигане на пълно приемане, разбиране и любов към представителите на различните култури, идеи, раси и религии; носене на факела на Светлината и Любовта и вдъхновяване и подтикване на другите към по-добро разбиране на живота и хората

КОЗИРОГ - Развиване на търпение, упоритост и постоянство чрез продуктивен труд в ограниченията на материята, времето и пространството; целта е осъществяване на духовен прогрес и свързване със Силите на Светлината, както и поемането на по-големи отговорности за реализирането на Божествения План на земята

ВОДОЛЕЙ - Събуждане на съзнанието за универсалността на Духа и Божествената същност и единство ва всички същества - земни и всемирни; служене с любов и в сътрудничество с други служители, под ръководството на Планетарната Йерархия с цел подпомагане разбуждането на цялото човечество и осъществяването на следващата крачка в неговото съзнание

РИБИ - Осъзнаване на вкоренените лични нагласи, културни идеи и социални институции, които спъват планетарния прогрес; трансформиране на тези нагласи, идеи и институции в по-висши форми на енергия и разчистването на пътя за нови мисловни форми, които да обслужат Божествения План за еволюция на планетата и Слънчевата система.
    Активен
    zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #1 -: Февруари 13, 2010, 19:38:29 »

СТРЕЛЕЦ - Всестранно изживяване на човешкия живот с цел постигане на пълно приемане, разбиране и любов към представителите на различните култури, идеи, раси и религии; носене на факела на Светлината и Любовта и вдъхновяване и подтикване на другите към по-добро разбиране на живота и хората.

Бях си сбъркала асцендента, без да искам и бях написала зодията си вместо него.

Доколкото ми е известно- аз съм Козирог с асцендент Стрелец и луна в рак Усмивчица
    « Последна редакция: Февруари 13, 2010, 20:26:48 от zaharisa » Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
    delfin
    Гост
    « Отговор #2 -: Февруари 13, 2010, 20:22:24 »

Асцендент - Рибки.

Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Февруари 13, 2010, 20:53:25 »

Асцендент- Дева
    Луната - Дева (поне така казват различните сайтове)
    Зодия -  Близнаци    

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Февруари 13, 2010, 20:57:15 »

Асцендент- Дева
    Луната - Дева (поне така казват различните сайтове)
    Зодия -  Близнаци    
         :*13'

Уау- твоето тълкувание е страхотно!
    Активен

Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #5 -: Февруари 13, 2010, 21:08:50 »

Имам си адашка-Илиянка
    Зодия-скорпион, с асцедент-дева.
    Доволна съм и щастлива от това съчетание. Много ми е помогнало.
    Активен

zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Февруари 13, 2010, 21:15:41 »

Имам си адашка-Илиянка
    Зодия-скорпион, с асцедент-дева.
    Доволна съм и щастлива от това съчетание. Много ми е помогнало.

Да, адаши сме. Много ми е приятно да се запознаем.

Би било много забавно ако всички тук се окажете с асцендент Дева, поради значението му. Това би ме зарадвало, но не би ме учудило особено. Усмивчица
    Ето- вече 2-ма сте с този асцендент. Опа- две всъщност.
    Активен

Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #7 -: Февруари 13, 2010, 21:52:21 »

Страхотни сте, като ви чета постовете и ме дарявате с усмивка. Толкова положително излъчване, че чак ме е страх да пиша, да не разваля хармонията   Прегръдка
    За асцендентите не знам много 
    За мен няма значение кой какъв е, важното е да сме пъстри и различни за да е интересно и за да се допълваме. (това не специално за асцендента, а по принцип)
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 14, 2010, 19:15:02 »

Страхотни сте, като ви чета постовете и ме дарявате с усмивка. Толкова положително излъчване, че чак ме е страх да пиша, да не разваля хармонията   Прегръдка
    За асцендентите не знам много 
    За мен няма значение кой какъв е, важното е да сме пъстри и различни за да е интересно и за да се допълваме. (това не специално за асцендента, а по принцип)

Глупости- нищо няма да развалиш! Усмивчица
    Да, права си за пъстротата. И все пак.... Усмивчица
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #9 -: Февруари 20, 2010, 22:11:07 »

Асцедент-Рак
    Зодия-Стрелец
    Луна-в Стрелец Ухилен
    А сестра ми е също Раче
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    До
    Гост
    « Отговор #10 -: Февруари 20, 2010, 22:43:53 »

Асцендент- Дева

Зодия -  Близнаци    

Същото съм и аз!!  
    ПС: Само че понеже съм в началото на зодията си, нося и от Телеца.
    Активен
    karina
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #11 -: Февруари 21, 2010, 00:03:56 »

Има доста от вас с асцедент дева. Аз също съм с такъв.
    Активен
    pdd
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: София
  • « Отговор #12 -: Февруари 21, 2010, 12:52:40 »

Здравейте, това съм аз:

асцедент - Близнаци

зодия - Везни

луна - Лъв
    Активен
    ra-ra
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

• Град: España
  • « Отговор #13 -: Февруари 21, 2010, 13:54:11 »

Асцендент в Скорпион  ASC 26°47'   Слънце в Везни     3°54'     
    Луна в Лъв     8°24'     Меркурий в Везни     1°14'     
    Венера в Скорпион     15°37'     Марс в Скорпион     5°03'     
    Юпитер в Лъв     3°52'     Сатурн в Дева     7°47'     
    Уран в Скорпион     14°11'     Нептун в Стрелец     15°47'     
    Плутон в Везни     16°05'     Хирон в Телец     8°53'   

Активен

Прасчо: Как се пише любов?
    Пух: Тя не се пише, тя се чувства..
    magiBG
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #14 -: Септември 03, 2010, 14:28:22 »

И аз съм Скорпион  с асцендент Дева, а как да разбера Луната къде ми е? Готин
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright