Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Умението да промениш себе си  (Прочетена 5171 пъти)
Kery
Гост
« Отговор #30 -: Юни 08, 2010, 23:18:52 »

Съгласна, няма за какво да съдим, нито нас, нито околните. Съдът е известен тук на Земята, но то всъщност е самоанализ, обсъждане със себе си нашите не само постъпки, но и възможности, които сме имали. Вътрешното пътуване специално за мен започна когато започнах и да анализирам от повече гледни точки делата и мислите си. Естествено, това не е станало без чужда градивна критика, провокация на съзнанието ми.
Активен
sena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #31 -: Юли 17, 2010, 23:15:36 »

Смятате ли, че човек може да се промени, ако е доволен от себе си? Не е ли желанието за промяна винаги свързано с някакво неудовлетворение?
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #32 -: Юли 17, 2010, 23:46:41 »

Щом продължаваш да дишаш, значи има още какво да ти се случи Усмивчица
 Хубавите качества също се развиват. Всичко се променя.
Активен
Mihaylova
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: Пловдив
  • « Отговор #33 -: Август 07, 2010, 21:09:39 »

Ако човек не се променя, няма градация (нито деградация), поне според мен. Вчера на една лекция, един преводач каза нещо, което ми направи впечатление "Кога човек престава да съществува - когато става сутрин, яде, пие, прави едни и същи неща, среща се с едни и същи хора..." Аз обичам промените. Да си добър самоанализатор определено ще ти помогне, но за да видиш точно в какви аспекти да се промениш първо трябва да се "огледаш" у някого. Сега чета книга, в която пише "комфортно е да си сам и тогава е лесно да мислиш, че си идеален и велик". При среща с други хора се, всъщност виждаш себе си. Това, което аз искам да променя в себе си е да не се ядосвам за малки неща и да признавам грешките си (да особено ми е трудно), затова започнах така, когато се ядосам за нещо или направя грешка го казвам веднага на отсрещния, сякаш това намалява значително създаденото напрежение. Не знам дали ще ми помогне, но наистина искам да се променя и вярвам, че всеки може да го направи.
    Активен

"Една от големите ни пречки да възприемем отсрещния човек е собствената ни неспособност да открием в себе си онова, което критикуваме."
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #34 -: Август 07, 2010, 22:09:32 »

Това, което аз искам да променя в себе си е да не се ядосвам за малки неща и да признавам грешките си (да особено ми е трудно), затова започнах така, когато се ядосам за нещо или направя грешка го казвам веднага на отсрещния, сякаш това намалява значително създаденото напрежение. Не знам дали ще ми помогне, но наистина искам да се променя и вярвам, че всеки може да го направи.

Хубав начин си намерила.
    Ще ти помогне да постигнеш целта си, стига да постоянстваш в усилията си.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Септември 13, 2010, 20:45:46 »

Осъзнал веднъж нуждата от промяна в себе си човек продължава да се променя съзнателно през целия си живот.
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #36 -: Септември 13, 2010, 21:20:10 »

Цитат
    Опитайте се да вникнете малко по-дълбоко в смисъла на темата. Не става дума за несъзнателна промяна породена от нечии действия, а съзнателен стремеж да промениш себе си.
    А защо да променяш себе си ако се харесваш такъв какъвто си.Ако действията ти не вредят на никой по конкретен начин значи не трябва да се променяш ако не искаш.Да,можеш да се промениш стига да искаш и да го правиш съзнателно,а не в полза на този или онзи защото това е отричане на себе си и свойте убеждения в полза на другите.А колкото до просяците това найстина е професия и хората много удобно се възползват от нея и при нас имаше жена която уж събира пари за болно дете,а после ги пропива.Аз лично вярвам само на рекламите по телевизията и не давам пари на клошари,за да стигнали до там значи има причина и не е моя работа да се мешам там.Мисля си за помоща че трябва да се дава само когато някой найстина има нужда от нея,а не за щяло и нещяло само за да си угодя на съвеста.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #37 -: Септември 13, 2010, 22:12:07 »

Цитат
    Опитайте се да вникнете малко по-дълбоко в смисъла на темата. Не става дума за несъзнателна промяна породена от нечии действия, а съзнателен стремеж да промениш себе си.
    А защо да променяш себе си ако се харесваш такъв какъвто си.Ако действията ти не вредят на никой по конкретен начин значи не трябва да се променяш ако не искаш.Да,можеш да се промениш стига да искаш и да го правиш съзнателно,а не в полза на този или онзи защото това е отричане на себе си и свойте убеждения в полза на другите.А колкото до просяците това найстина е професия и хората много удобно се възползват от нея и при нас имаше жена която уж събира пари за болно дете,а после ги пропива.Аз лично вярвам само на рекламите по телевизията и не давам пари на клошари,за да стигнали до там значи има причина и не е моя работа да се мешам там.Мисля си за помоща че трябва да се дава само когато някой найстина има нужда от нея,а не за щяло и нещяло само за да си угодя на съвеста.
    Съгласна, само, че някои (ако не и повечето) от рекламите по телевизията какво рекламират не е много ясно.
    Активен
    lotosbg
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #38 -: Октомври 07, 2010, 16:47:21 »

Егото е едно голямо зло за човечеството ,всеки трябва да се стреми да надмогне това ,за сторено добро не се дири отплата  тя се възвръща стократно от по висши сили ,никои не може да се скрие от природните закони ,Аз често обичам да казвам ,не причиняваи на ,другите ,това което не искаш да ти се случва на теб ,Бъдете добри и се обичаите -това ще спаси човечеството и планетата ни ,МИР ,ЛЮБОВ ,И СВЕТЛИНА
    Активен
    monikasa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #39 -: Октомври 11, 2010, 21:50:28 »

Егото е едно голямо зло за човечеството ,всеки трябва да се стреми да надмогне това ,за сторено добро не се дири отплата  тя се възвръща стократно от по висши сили ,никои не може да се скрие от природните закони ,Аз често обичам да казвам ,не причиняваи на ,другите ,това което не искаш да ти се случва на теб ,Бъдете добри и се обичаите -това ще спаси човечеството и планетата ни ,МИР ,ЛЮБОВ ,И СВЕТЛИНА
    Права си, Егото е нещо много лошо. Човек прави един куп неща, обяснявайки после, колко е било редно и правилно. А всъщност просто Егото му обеснява егоизма, с който е подходил. Желание за промяна всеки има, всеки ден си повтаряме колко ще е хубаво да се променим. Но да се промениш означава да разбереш себе си, грешките си, защо си ги допуснал, да разбереш, че Егото е част от теб и неможеш да забравиш за него, трябва да се научиш да го разпознаваш, кога се показва, да умееш да го подтиснеш и да се ръководиш в действията си от нещо много по-различно, от Духа си! А за човек обикновенно е много трудно да приеме, че е сгрешил, да признае, да се извини и да поиска прошка. Трябва да умеем да прощаваме и да искаме прошка, мисля, че това е много важна стъпка в промяната. Отворете сърцата си и погледнете, вътре е най-съвършенното, Духът, послушайте какво ви казва и промяната сама ще дойде Усмивчица Пожелавам ви много любов в сърцата!
    Активен

ЛЮБОВ е да раздаваш
    душата си без жал
    и мигом да забравяш
    кому, какво си дал.
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Октомври 13, 2010, 19:23:46 »

Понякога само да пожелаеш не е достатъчно. Дори очевидни да са знаците, които имаме е нужно повече от желание, нужно е да се пребориш със самия себе си, да превъзмогнеш всичките си страхове, всичко онова, което спира и дърпа те назад. А тогава струва ни се, че сила голяма е нужна, но дали наистина е така? Може тихичко да си траеш и тайно да се надяваш, че ще има следващ път и тогава ще се справиш. Но времето то минава, а препядствието то остава и в един момент разбираш, че не тази сила ти е нужна, а просто да сториш това, за което тъй копнееш, без борба със себе си да водиш.
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #41 -: Октомври 13, 2010, 19:38:21 »

Цитат
    Дори очевидни да са знаците, които имаме е нужно повече от желание, нужно е да се пребориш със самия себе си, да превъзмогнеш всичките си страхове, всичко онова, което спира и дърпа те назад. А тогава струва ни се, че сила голяма е нужна, но дали наистина е така?
    Борбата не е ли най-тежкия път и най-сложния? Мисля, че тя е пътя на отричането и отхвърлянето на дадени в теб качества, и ще е по- лесно ако просто се приемем такива и тогава каквото не ни харесва да го променяме. Мисълта ми е да не мислим какво не искаме да имаме, а с какво можем да компенсираме дадено качество или просто да го заменим с по-хубаво.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Октомври 13, 2010, 19:50:08 »

Да, просто да се приемем такива, каквито сме и да се открием пред света.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #43 -: Октомври 13, 2010, 19:51:50 »

Защо да променяме и заменяме, не е ли най-добре качеството просто да го насочваме там където ще е най-ползотворно, от себе си трудно можеш да избягаш.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #44 -: Октомври 13, 2010, 20:26:50 »

Да, просто да се приемем такива, каквито сме и да се открием пред света.
    да.. Има и случаи - повечето, може би - в които откриваш себе си, но за почти никого не си "открит". Ти си си, ама никой не те вижда  Веселяк ...
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 4188 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Имам един проблем!
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 14 1083 Последна<br />публикация Април 02, 2010, 13:24:44
    от Веселин
    Послание от извънземните през 1977
    Видео клипове
    Аэ съм 0 2600 Последна<br />публикация Юни 20, 2010, 19:39:33
    от Аэ съм
    Мистериите по нашите земи
    За България
    Аэ съм 1 2637 Последна<br />публикация Декември 10, 2010, 19:29:35
    от bars_i
    Готови ли сте да преминете прехода успешно? « 1 2 »
    Анкети
    Слънчев лъч 20 3050 Последна<br />публикация Март 14, 2012, 00:24:06
    от Bora

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright