Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мантри  (Прочетена 10702 пъти)
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #30 -: Юни 22, 2010, 01:53:31 »

Разбирай както искаш,за мен,за това тяло което притежавам всичко е на ниво,нервните токове вървят както аз заповядам.
Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #31 -: Юни 22, 2010, 02:03:06 »

Разбирай както искаш,за мен,за това тяло което притежавам всичко е на ниво,нервните токове вървят както аз заповядам.
Браво!Много се радвам за теб дано да става още по-добре.
Не ми отговори на въпроса,но ще го приема като проява на свободен избор.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Юни 22, 2010, 10:53:02 »

AMAZING,повтори си въпроса
Активен

praiseyou
Гост
« Отговор #33 -: Юни 22, 2010, 11:40:26 »

Според книга която четох наскоро, диахателни упражнения, мантри и т.н. само спомагат главното упражнение - Мисловното упражнение (медитация),  те са вид спомагателни упражнения за духовно извисяване (покачване качеството на енергията)  което не може да замени Медитацията, докато тя може да ги замени. Разбира се не оспорвам твърденията че тези упражнения са положителни и действат, но не забравяйте основното - ежедневно трениране на мисловното упражнение.

Допълнение: нацъках ви на всички "-" карма защото според мен "карма" системата  е излишна и малко детска. Поздрави!
Активен
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Юни 25, 2010, 10:03:51 »

Eдна от най-хубавите мантри е ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ или ОМ МАНИ ПАДМЕ ОМ,първата е състадателна,втората е за прочистване на Умът и Съзнанието,когато се повтарят многократно след известно време се забелязва светлина,която постепенно заблестява.
Тези мантри са без семена,чрез тях не се доставя Карма.
Активен

sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #35 -: Юли 14, 2010, 22:26:43 »

АУМ твамева сакшат Шри Дурга мата Джагадамба Нмо намаха
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #36 -: Август 15, 2011, 18:29:02 »

Гледам , че не сте писали отдавна по темата и рекох да драсна и аз 5 реда . В действителност аз и майка ми четем "Учителя " и доколкото си спомням там също на много места се споменава мантрата ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ - ПЪК И ДОБРЕ ЗВУЧИ АКО НЕ ДРУГО .
    Аз си имам моя лична мантра - ASHLA - получих я като подарък от едно светло същество . Дава доста енергия и има нещо джедайско в нея !
    Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #37 -: Януари 16, 2013, 07:00:12 »

Гледам , че не сте писали отдавна по темата и рекох да драсна и аз 5 реда . В действителност аз и майка ми четем "Учителя " и доколкото си спомням там също на много места се споменава мантрата ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ - ПЪК И ДОБРЕ ЗВУЧИ АКО НЕ ДРУГО .
    Аз си имам моя лична мантра - ASHLA - получих я като подарък от едно светло същество . Дава доста енергия и има нещо джедайско в нея !

Беше спомената вече, това е будистката мантра ...
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #38 -: Януари 16, 2013, 07:05:20 »

На последък мантрата "Сохам Шивохам" много ме кефи.
    Ето линка: http://www.bollywoodmantra.com/video/soham-shivoham-mantra-i-am-that-i-am-pure-consciousness/
    Активен

Сатчитананда ...
    zahra_bg
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

• Град: София
  • http://www.facebook.com/t
    « Отговор #39 -: Април 02, 2013, 11:39:54 »

Ето една мантра и от мен:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0QbM3Sx86o8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0QbM3Sx86o8</a>

Тази е за Ганеш. Слуша се винаги когато имате някакви препятствия на пътя си, финансови проблеми или други предизвикателства от материалната действителност. Ганеш е тясно свързан с нашата първа, коренна чакра. Затова тази мантра помага и за заземяване, за добиване чувство на стабилност или сигурност. Аз лично си я слушам винаги когато се чувствам неуверена Усмивчица Вярвам, че ще бъде полезна и на вас!
    Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #40 -: Април 02, 2013, 17:42:41 »

Слуша се винаги когато имате някакви препятствия на пътя си, финансови проблеми или други предизвикателства от материалната действителност.
    Благодаря, но само се слуша ли?
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #41 -: Април 02, 2013, 17:51:23 »

Свръх мантра, много ми помага :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Медитацията и Мантри
    Йога
    Админ 0 1265 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:23:39
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright