Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мантри  (Прочетена 10703 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Юни 18, 2010, 20:35:25 »

не мисля, че знанието дадено от книга е мъртво... Който го написа, става ли да се обоснове?
Активен
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #16 -: Юни 18, 2010, 22:04:53 »

"просветление и отвъд него"

Това е състоянието Пратяхара,когато се достигне до отдръпването на съзнанието се достига Просветление и после идва ред на Дхарана-концентрацията после Дхяна и накрая е Самадхи,трите събрани заедно се нарича Самяма което и аз не съм достигнал
Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
nia.boneva6
Гост
« Отговор #17 -: Юни 18, 2010, 22:10:37 »

Да, ама защо се твърди тук, че "всяко знание предадено чрез книга е "мъртво" "Хммм Едва ли тук има някой, който не е чел книги. В такъв случай как така някой казва, че книгите не дават жива информация за нещата? Обосновете се, де... малко ми е неясно. Згреших
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #18 -: Юни 18, 2010, 22:15:23 »

"просветление и отвъд него"

Това е състоянието Пратяхара,когато се достигне до отдръпването на съзнанието се достига Просветление и после идва ред на Дхарана-концентрацията после Дхяна и накрая е Самадхи,трите събрани заедно се нарича Самяма което и аз не съм достигнал

Или иначе казано с по-простички думи?

Активен
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Юни 18, 2010, 22:28:41 »

Когато надвиеш ината си,когато се смириш пред теб самият,когато започнеш да изпълняваш 10 божи заповеди,когато спреш вътрешният спор и достигнеш тишина и покой на мисълта ,когато успееш да мълчиш и на ум тогава ще достигнеш до просветление ,гарнирано със няколко месеца практика по следният начин;
дихателни упражнения по мин.4пъти на ден във поза лотус,дишане лява десна ноздра,мин.един месец,ритмично дишане един месец,пранаяма до откат,примерно вдишваш за 5сек.задържаш за20-издишвашза10сек,без да прекъсвашотново вдишваш и така до 28-30 пранаями на веднъж,това се прави много бавно, ето така ще достигнеш до просветлението.
Гарантирам че след около два три месеца ще светнеш,цялото тяло ще ти свети.съветче-ако някой тръгне по този път никога не прекъсвайте потока на Прана/жизнена енергия/продължете със пълна пара и цялата природа ще започне да се променя

Бъдете здрави
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 22:40:39 от Kaloyan » Активен

The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #20 -: Юни 19, 2010, 00:53:36 »

Когато надвиеш ината си,когато се смириш пред теб самият,когато започнеш да изпълняваш 10 божи заповеди,когато спреш вътрешният спор и достигнеш тишина и покой на мисълта ,когато успееш да мълчиш и на ум тогава ще достигнеш до просветление ,гарнирано със няколко месеца практика по следният начин;
дихателни упражнения по мин.4пъти на ден във поза лотус,дишане лява десна ноздра,мин.един месец,ритмично дишане един месец,пранаяма до откат,примерно вдишваш за 5сек.задържаш за20-издишвашза10сек,без да прекъсвашотново вдишваш и така до 28-30 пранаями на веднъж,това се прави много бавно, ето така ще достигнеш до просветлението.
Гарантирам че след около два три месеца ще светнеш,цялото тяло ще ти свети.съветче-ако някой тръгне по този път никога не прекъсвайте потока на Прана/жизнена енергия/продължете със пълна пара и цялата природа ще започне да се променя

Бъдете здрави
Забравил си да добавиш колко е силна пранаямата и колко трябва да се внимава с нея.
Това е като пневматичен инструмент с който можеш и да разрушиш вътрешното си пространство ако незнаеш как и по колко.
И как така 28-30 пранаями?Добре е да се прави по точно определен брой и при задържането оказва влияние супер много на сърдечната дейност,не е за всеки това!Нужно е едно дълбоко разбиране преди човек да се захване с пранаяма!
Ако се интересувате знам един много добър сайт за различни техники по пранаяма и медитация,както и видео!
Моля тези които се захванат с пранаяма да проучат добре за какво става въпрос,за ваше добро е!
Особенно болните от респираторни заболявания!

В: Има ли правенето на праняма ползи за увеличаване на здравето? Изглежда, че би трябвало да има.

О: Да, също както и медитацията, пранаяма способствува за пречистването на нервната система. Тъй като е физически процес, тя също така има и преки ефекти върху тялото, които ние лесно можем да забележим с напредването на практиката ни. Има позитивни ефекти върху дробовете ни, мозъка, храносмилателната система, сърцето и възпроизводителните органи, за да споменем само някои. Освен това стабилизра ума и емоциите. Тъй като праната тече с по-голяма сила през тялото, светеща, докосваема енергия се излъчва от кожата ни, и тя създава аура на здраве и сила, която може да бъде полезна и за другите.

Нито едно от тези обаче не идва за една нощ или от нередовно практикуване на пранаяма. Нито едното, нито другото не идват от “запойно” практикуване, при което нищо не се практикува в продължение на дни или седмици, а след това ексцесивна пранаяма се практикува импулсивно в опит да се направи голяма стъпка напред изведнъж. Не става по този начин. В това отношение пранаяма е като всяка друга физкултура. Малко практика два пъти дневно е доста по-добра от много практика, разделена от дни или седмици. Това последното изобщо не е физическа култура, и може да бъде опасно за здравето.

Ако си решил да станеш бегач на дълги разстояния, би ли започнал да работиш веднъж седмично или, когато имаш желание, като се опитваш да пробягаш наведнъж пет или десет километра наведнъж? Ако правиш така, кариерата ти в спорта ще е кратковременна. За да имаш най-добрите възможности за успех, би започнал да бягаш всеки ден на малки разстояния, и постепенно да ги увеличаваш, да увеличаваш натоварването в продължение на месеци, докато постигнеш желаната цел. Физкултурата изисква редовна, измерена(съзнателно дозирана) практика. Това е начинът, по който сериозните атлети тренират.

Духовната практика прилича на атлетиката по това, че ние постепенно тренираме нашето тяло и нервна система да провежда и излъчва все по-високо ниво на чисто екстатично съзнание. Това е огромно начинание, което може да бъде постигнато само чрез малки, ежедневни стъпки правени в продължение на продължителен период от време. Ползите от такъв подход са кумулативни, и се забелязват по пътя(едва след като започнеш да ги правиш). Авангардните йога практики благоприятстват пречистване и балансиране дълбоко в нервната система и някои резултати се виждат почти веднага. Една от лесно виждащите се ползи е подобряване на здравето. И така – да – пранаяма продължава тенденцията към добро здраве, която започнахме с медитацията.

Трябва да се отбележи, че пранаяма не е вълшебно лечение, което веднага ще се справи с години на нездравословно живеене. Фактически, ако небалансираното живеене сериозно е увредило здравето, може да се окаже невъзможно да започнете с пранаяма веднага. Нужно е известно ниво на здраве, особено на дихателната система, за да се започне пранаяма. Никога не бива да се напъваме отвъд нашите физически възможности при правенето на пранаяма. Практиката ни следва да бъде адекватна на нивото на нашите способности. Ако сме слаби, пранаяма трябва да е минимална или въобще да не правим пранаяма. Ако сме силни можем да правим повече. Винаги внимателно обмисляй преди да се захванеш с ниво на практикуване на пранаяма. Медитация може да бъде практикуване от почти всички, които са здрави, без това да добавя допълнителен товар към тялото. С пранаяма е различно. При нея е необходимо известно минимално ниво на здраве, за да бъде практикувана безопасно и ефективно. Помни това и винаги адаптирай практиката си на пранаяма към актуалното си здравно състояние така, че да не натоварваш ненужно своето тяло. Например медитацията по време на болест може да бъде от помощ, а пранаяма – не особено, ако боледуваш от респираторно заболяване. Когато белите дробове боледуват, не ги натоварвай допълнително. Също както не бихме отишли да бягаме 5 километра, ако сме болни.

Ако комбинираш добрия стар "здрав разум" с твоята пранаяма, ще имаш много ползи, включително и подобряване на здравето.

Гуруто е в теб.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Юни 19, 2010, 01:00:18 »

В: Спомена за дълбоките вибраторни свойства на звукът I AM. Какво означава това? Ако реша да медитирам върху друг звук, който ми харесва, това ще работи ли също така?

О: Някой звуци резонират в нашата нервна система. Дълбоко в тишината на ума ни те имат вирбаторен отпечатък, който събужда нервната ни система по определен начин. I AM е такъв звук. С напредването на практиката ти ще откриеш, че нервната ти система се събужда по особен начин. Това ще бъде очевидно. Ще кажеш “Ахаа”, защото е очевидно. Когато започнем да учим авангардните методи за пранаяма, постепенно ще започнем да разбираме и чувстваме как мантрата се разгръща във фините нерви. Толкова много аромати има екстаза! Тогава стават очевидни дълбоките вибрационни качества на звука.

Следователно в мантрата има метод, не е просто, който и да е звук. Въпреки това можеш да медитираш върху всеки звук, който ти харесва. Ако използваш звукът “банан”, ще можеш да го доведеш до много тихи нива на ума. Но няма гаранция, че няма да започнат да ти растат банани от ушите. Само се шегувам…

Когато напреднеш в практикуването на мантрата, ще знаеш точно какво прави тя, когато вибрира през фините ти нерви, и се разпространява вътре в твоите екстатични райони. След като се запознаеш с твоите космически реалности, възможностите за използване на някой видове звуци и мисли със смисъл, ще ти станат ясни. Но трябва да вървим стъпките една по една - днес мантрата утре космосът. Всичко това ти принадлежи. Всичко това е в теб.

Гуруто е в теб.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: Русе
    « Отговор #22 -: Юни 19, 2010, 01:41:23 »

Разбира се всеки човек чете книги и от там получава много информация.
    Цитат
    Защо това е важно-всяко знание предадено чрез книга е "мъртво" знание.
    Смисълът на тези думи е:

На пазара има много литература за най-различни практики,школи и учения(духовна литература).
    Всички те казват,показват и съветват как да станеш ... Съзнателен човек и може би някога, да достигнеш до самадхи(просветление).
    В Хиндуизма ти казват прави Йога-така и така,така се прави;в Будизма ти казват медитирай-така се става просветлен;в Християнството те съветват да смириш и тогава,ще видиш Бога;в Исляма трябва да се подчиняваш на по старите хора и да слушаш и така нататъка.
    Всичко това е вярно ... и има едно голямо НО,както е известно във Вселената няма две еднакви неща.
    Всеки човек върви по своя Път и Създава своята Вселена.Той може да ползва Мъдроста на/през вековете,но сред големия океан от Информация-КОЙ Е НАЙ-ПРЕКИЯ ПЪТ ДО ПРОСВЕТЛЕНИЕТО?!?
    КОЙ Е ТВОЯТ ПЪТ?...САМО ТИ ЗНАЕШ.

И все пак в Света се раждат УЧИТЕЛИ-каква е тяхната роля?
    Всеки прави своя избор САМ: с Учител или без;с книги или без тях;с практики или мързеливата и си носи последствията(разбира се).
    ...а просветлението,кога ще те озари НИКОЙ НЕ ЗНАЕ!
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Юни 19, 2010, 07:01:25 »

В този смисъл е вярно.  Усмивчица Но има книги, които макар и да не са за духовни учения, са ни научили на много неща, книги, които са се отразили в живота ни. ''Малкият принц'', примерно! Усмивчица
      и също има много книги, в които авторите описват СВОЯ път, което не е задължително, разбира се. И пак се научават неща, защото... по който и път да поемеш, един ден ще достигнеш до всичко... И преди това много неща те подготвят...   "Всеки прави своя избор САМ: с Учител или без;с книги или без тях;с практики или мързеливата и си носи последствията(разбира се)."- А това е много вярно Усмивчица Учителите и някои от книгите ни напомнят, ама не могат вместо нас да вървят о пътя Намигване
    Активен
    Kaloyan
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Юни 19, 2010, 16:33:29 »

AMAZING,
    благодаря за информацията,но това го има на всякъде в нета,аз предпочитам да казвам истината такава каквато е според мен.
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #25 -: Юни 19, 2010, 17:36:52 »

Мантрите могат да вдигат и предмети във въздуха.Е,предметите трябва да са заредени със специални енергий,а и трябва да се имат предвид веществата,които съдържат предметите!

А,и си трябва трето око за тая работа.

Не мисля,че "Сезам,отвори се" е просто фраза измислена от древните араби.Тя показва,макар и доста просто,каква е силата на мантрите.
    Активен
    Kaloyan
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Юни 19, 2010, 18:04:16 »

Вярно е че за да се събуди Кундалини се ползват мантри които съответсват за всеки център,Lam,Vam,Ram,Iam,Ham,Om,като преминава тази сила през тялото тя отваря съзнанието на пластове и има едни психични способности/сидхи/се наричат и те се изливат без да питат и посредствум тях можеш да станеш джедай на своето време и ако пожелаеш можеш и кола да си купиш,къща да си построиш/със повечко парички де/,ще можеш и ролетни врати със сензор да поставиш за входна врата и много други неща.
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #27 -: Юни 19, 2010, 18:10:26 »

Да,ще е доста интересно.Само ако можеше да отвориш това Кундалини само за месец,най-много!
    Активен
    Kaloyan
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Юни 19, 2010, 22:28:24 »

Веднъж събудена и преминала през сушумна никога във каквито и тела да живееш няма да се затвори.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Юни 22, 2010, 01:01:52 »

Веднъж събудена и преминала през сушумна никога във каквито и тела да живееш няма да се затвори.
    Да разбираме ли,че ти си я събудил или просто си прочел за това някъде и сега ни го казваш?
    Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Медитацията и Мантри
    Йога
    Админ 0 1265 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:23:39
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright