Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сваляне на вибрациите  (Прочетена 4119 пъти)
infinity
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 30

space,extent of time or quantity without limits

« Отговор #15 -: Юни 01, 2017, 03:54:35 »

Според мен музиката,филмите, интересите влияят на настройката на човека, дори и храната. Някъде четох, че торсионните полета имат две възможности на въртене, в положителна или отрицателна посока. В положителна посока например ума ни се настройва към класическа музика, в отрицателна към тези особено съвременни песни,които са доста повърхностни от сорта Rihanna - Work. Сякаш в тея песни има нщо което много сваля вибрациите и настройката на човека. Или тези от тип Криско. може ли човек да мисли за духовно и да се е настроил ако слуша "бягай от тука не ме занимавай" или "сърцето ми не дава повече за теб",за какво милосърдие и човечност става въпрос в подобен тип песни.
Активен

Videmus nunc per speculum et in aenigmate
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Юни 02, 2017, 18:57:33 »

Идеята на изкуството е да те направи по богат в твоите мисли, съзнание, изживявания и нови хоризонти.
    Твореца на изкуство споделя и очертава нещо лично което е надживял.
    Безпредметно е да сравняваме Криско , Рияна и прочее например с Pink Floyd, Бах или Бетховен.
    За сравнение чуйте който и да е клип на споменатите по горе изпълнители и го сравнете с песни на Pink Floyd като:
    Back to Life, Sorrow, Learning to Fly и др. които просто са достойни само за класически произведения на изкуството предвид посланията които носят в себе си. Или пък си пуснете Air на Бах и сравнявайте...
     Системата винаги ще генерира ''бял шум'' чрез който да ви разсейва и отклонява от истинския ви потенциал.
    Изградете в себе си критично отношение към човешкия свят за да постигнете имунитета необходим за постигането на по съществени цели, мечти и идеи.
    Има безценни неща...но има и много плява за жалост.
     И ако някога все пак изгубите верния тон,Ритъм и Път сверете си часовника и компаса с Вселената около вас.
    Така никога и никой не ще бъде в състояния да ви отклони от верния тон, Ритъм  и Пътя на Душите...
    В противен случай ще бъдете обект на безмилостна манипулация най вече чрез вашите чувства и страхове.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #17 -: Август 21, 2017, 16:22:35 »

Много голям любител съм на музиката на Йохан Себастиан Бах.
    Той е имал и синове музиканти, но те съвсем не могат да се сравнят с него.
    Забелязвам, че тази музика никога не може да ми омръзне, колкото и пъти да я слушам.

Идват ми на ум някакви сравнения, как водата никога не омръзва.
    Музиката на Бах е много светска и обективна - отразява света такъв, какъвто е,
    а не толкова личните емоции на човека.

Мисля си, че самият Бах трябва да е бил много благочестив човек в някакъв житейски смисъл на тази дума,
    а не като изкуствена религиозност.
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #18 -: Ноември 26, 2017, 02:21:33 »

Прав си, имал е деца. От първия му брак с втората си братовчедка Мария Барбара Бах има таман седем, две от които се раждат мъртви. След смъртта й се жени наново и има още 13 деца, две от които също са мъртво родени. Питал ли си се, как би могло да ти омръзне нещо от което имаш ежедневна нужда, като водата например?Усмивчица
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright