Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сваляне на вибрациите  (Прочетена 1603 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 576

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Август 03, 2016, 00:30:13 »

Добър ден!

С една индиго чатърка се разговорихме на тая тема. Та въпроса е

Смятате и че употребата на
    - алкохол, тютюневи изделия и месо водят до занижаване на вибрациите на тялото.
    Пък нали за еволюционния преход тря сме с по-високи вибрации, тъй да се каже...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    infinity
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 27

space,extent of time or quantity without limits

« Отговор #1 -: Август 03, 2016, 01:49:20 »

Привързвания, обсебвания и зависимости могат много вероятно да ни замъглят Пътя, отколкото да ни помогнат. Могат да се дадат много примери.
    Ще споделя личното си усещане. Никога не съм пушила, пия рядко и най-много веднъж в седмицата ям месо (за месото, това е личен избор,  на мен ми влияе така по-добре на дебелото черво)... и откакто съм така, се чувствам страхотно и по-близо до Духа си,наред с движение и връзка с Душата. Енергията не идва само от кафе, цигари и шоколад. Усмивчица  Идва с чисто съзнание.
    Дали вибрациите са най-точното понятие,важно за Духовния Път, не е ли по-скоро Информационният поток...
    « Последна редакция: Август 03, 2016, 15:41:35 от infinity » Активен

Videmus nunc per speculum et in aenigmate
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #2 -: Август 04, 2016, 20:26:46 »

Ако се вгледа човек в историята на пушенето с удивление ще открие че северноамериканските индианци са пушили лулата на мира като ритуал при среща с близки или непознати.
    В този ритуал са влагали съкровеното си разбиране към Вселената и всичко което им е поднасяла тя.
    Самия тютюн като самоцел не е бил интересен за тях... за разлика от днес за тези които пушат.
    Цигарите,наркотиците,алкохола,месото не са в състояние да причинят това което отровата на страховете, негативните емоции причиняват.
    Всички знаете силата на мисълта и колко е важна менталната нагласа.
    Вегетарианец който по силата на здравословното хранене е избрал да бъде такъв ако продължава да живее в заблудите на егоцентризма и илюзорните '' добродетели'' на съвременната ни цивилизация - все едно нищо не е променил в живота си.
    Безспорен факт е че ако се прекалява с каквото и да е това винаги води до проблеми...нито една крайност не е на добре.
    Но да се върна на темата - ниските вибрации или с други думи отровеното съзнание на  ментално ниво в своята същност облсужват не първопричината ,а следствието най вече.
    Какво имам предвид?
    Коя е първопричината да ни има на този свят, да сме живи въобще?
    Кое е това нещо което като си тръгне от тялото ни ще остане купчина тор?
    Нима да слугуваш на тялото си само (преди всичко и на всяка цена)  е най съкровената ни цел в живота, смисъла да съществуваме?
    Кога ще осъзнаем че всичко което наричаме АЗ е всъщност изява на една по висша сила която преминава през Вечността ?
    От гледна точка на тялото ни и нашето съществуване е нормално да изпитваме страхове,притеснения и др.
    Но в крайна сметка нима това е всичко? До там ли ще спрем ?
    Ако си роб на своите нужди ще бъдеш подвластен на тях...и до там ще бъде всичко.
    Ако живееш над тях (но не ги пренебрегваш ) и имаш по високи цели в които да бъдеш и твориш... такива ще бъдат и твоите ''вибрации'' .
    Всичко е много просто и е буквално пред очите ни .

P.S.
    Дайте си сметка какво представляват новините, филмите и дори и модата ... де факто тези внушения отвън ви създават менталната нагласа за негативност , дърпат ''ниско тоналните струни'' в нас.
    Наблюдавайте се и сами ще се убедите.
    « Последна редакция: Август 04, 2016, 21:08:04 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    infinity
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Август 05, 2016, 18:25:50 »

С чисто съзнание човек сам ще се усети и сам в последствие индивидуално кое е добре за тялото му и кое не. Като не е чисто съзнанието ипълно е със страхове, злоба,завист и тем подобни, идват и последствие всичко останало, дори и здравословните проблеми. Здрав Дух в здраво тяло.

Да, добре е да сме в златната среда нито повече, нито по/малко, но ще дам пример, който показва как дори и малко може да те пристрасти към повече. От край време не ям бял хляб, както и колбаси, преди като се сещам като огладнеех, си вземахсамо една филийка бял хляб и шунка и в последствие често ми се прияждаше още една, просто защото самата преработка и аромати те карат да ядеш повече и трябва да се пребориш с желанието си да ядеш. А за сметка на това ако хапна малко овесени ядки с няколко лешника, спира да ми се яде, чувствам се сита.
    Или преди години съм обичала да ям пържени картофи и свинско, след което ми се наложи да видя следствието да ядеш пържени картофи дори и една порция и какво се случва с тялото ти след това. Оказва се, че дори и за крехките ми години заради това че преди време съм яла пържени картофи, има още останали плаки от холестерина, който съм погълнала... ,които със здравословно хранене и спорт могат и да не навредят все още, стига да продължавам в същия Дух. Да, и това е наука, да, и наука си има граници... но имат смисъл някои неща. Не бива да робуваме на Тялото си, но бива ли и да не се грижим за него?

Когато тялото ми и усета ми почувстват лично в моя случай, че ми е тежко на червата като ям месо повече пъти в седмица. Не го правя, защото робувам на мода и се смятам за вегетарианка, а защото усещам, че ми влияе добре на храносмилането.
    Същото се отнася и за пушенето, нямам нищо против пушещите, нито пък и тези с наргиле, наистина, направила съм своя избор още от малка и не изпитвам желание да пробвам.
    Факт, диети, трендове, мода и прочее са неща които идват и си отиват, а идеите остават.
    Чувам вече от няколко места,че благодарение на психотропни вещества хора са достигали до Душата си и Вселенски знаци, нямам намерение въпреки това да пробвам и това. Както беше казал един приятел, за какво са ни наркотици, като в тялото ни си има естествени ... серотонин, допамин... И нямам нищо против хората, които дори пробват. Нека всеки избере Пътя си. Всеки решава какво да прави с живота си.
    « Последна редакция: Август 05, 2016, 19:10:45 от infinity » Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Август 05, 2016, 20:06:45 »

Никога не съм се ограничавал какво ще ям... храня се с това което ми харесва и винаги ставам мъничко гладен от масата.
    Пушач съм.
    Пия алкохол с мярка и предимно като естет...
    Всичко това не ми пречи да имам изострени сетива и да виждам много неща...
    На практика (в моите очи поне ) явно изброените ''вредни'' навици не са ми никаква пречка,нито пък проблем.
    Дори бих споменал че алкохола ми помага по лесно да отхвърлям несъщественото пред мен.

Проф. Джон Лили е първия който е правил научни изследвания на човешкото съзнание чрез психоделици...
    Повече Инфо за интересната му дейност:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%9B%D0%B8%D0%BB%D0%B8

На практика след неговите научни публикации обявяват извън закона ЛСД ,кетамин и други психоделици...сами се досещате защо.
    Всъщност чрез тези забранени вещества човек може да разбере за момент  какво има в него и какъв може да бъде.
    По един или друг начин проблемите започват когато наркотика,алкохола,никотина ,страховете и разните притеснения се окажат по силни от съзнанието и неговия непроявен потенциал.
    Тогава съзнанието става роб ,изпада в зависимост.

Активен

infinity
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Август 08, 2016, 13:02:39 »

Цитирам нещо по памет "Вдишвам отрова, издишвам любов"...Т.е. ако ме черпят с някаква "вредна храна", ако я приема и я изям с благодарност, няма да ми навреди или нарани. Но ако я отровя с нечисти мисли от сорта на "сега ще се натрупа нещо в тялото ми и после може да се разболея", тогава може и да стане това.

Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Август 11, 2016, 00:01:01 »

Цитирам нещо по памет "Вдишвам отрова, издишвам любов"...Т.е. ако ме черпят с някаква "вредна храна", ако я приема и я изям с благодарност, няма да ми навреди или нарани. Но ако я отровя с нечисти мисли от сорта на "сега ще се натрупа нещо в тялото ми и после може да се разболея", тогава може и да стане това.

Искаш да кажеш, че нещо негативно, което ни се случва в някаква форма, можем вътрешно да трансформираме в позитивно и то ще стане положителна реалност?
    Активен
    infinity
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Август 11, 2016, 10:23:26 »

"Умът (както и металите и елементите) може да бъде променян от състояние в състояние, от степен в степен, от положение в положение, от полюс в полюс, от вибрация във вибрация. Истинската Херметична трансмутация представлява Ментално изкуство."
    Кибалион

Да, това възможно, по лично наблюдение. Естествено е добре да не се прекалява, преувеличава или да се пристрастяваме. С пристрастяването идва бедствието. Има тежки отрови, които оставят следи в тялото и някои неща по-добре да не се пробват изобщо.
    « Последна редакция: Август 12, 2016, 22:05:13 от infinity » Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Август 11, 2016, 23:57:46 »

Ние човеците разграничаваме събитията и обектите като позитивни и негативни според това дали могат да ни навредят или помогнат за нещо хубаво и приятно.
    За Вселената не съществуват такива понятия.
    Тя работи с необходимости които следват нейните Закони.
    А дали нещо ще бъде негативно или позитивно зависи от нашата оценка и отношение към събититето и обекта.
    Пример:
    Развързва ти се обувката докато вървиш - Каква досада и то точно когато бързам толкова! - си мислиш ти.
    Спираш се за 5 секунди да я завържеш и продължаваш пътя си веднага бързайки.
    На следващото кръстовище става катастрофа в която има ранени и пострадали.
    Осъзнаваш че тези 5 секунди забавяне са ти спасили здравето и живота.
    Изниква веднага въпроса - Кое всъщност е негативното ?
    Разбира се примера е травиален , но действащия Принцип е вездесъщ.
    Накрая излиза че Някой знае много по добре от теб къде трябва да бъдеш и какво трябва да бъдеш.
    Остава да осъзнаеш с Какво и Кой си имаш работа...и да действаш с Него , а не против Създателя ни.
    « Последна редакция: Август 12, 2016, 03:40:16 от Странник » Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #9 -: Октомври 12, 2016, 11:56:25 »

Добър ден!

С една индиго чатърка се разговорихме на тая тема. Та въпроса е

Смятате и че употребата на
    - алкохол, тютюневи изделия и месо водят до занижаване на вибрациите на тялото.
    Пък нали за еволюционния преход тря сме с по-високи вибрации, тъй да се каже...

Водят, но не са решаващи, по-важна от това е чистотата на ума.
    Може да ядеш най-добрата храна, да не пушиш, да не пиеш и т.н. ... , но ако мисълта ти е нечиста (негативна) и в резултат на това
    се гневиш, безпокоиш и тревожиш, не може да се постига и поддържа висока вибрация.
    Например енергията на спора е разрушителна. Ако се въвличаш в спорове, сваляш вибрацията.

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Октомври 13, 2016, 20:15:52 »

А ако спора доведе някого до нов живот,смисъл и въобще визия за съществуването му?
    Дали не си струва дискомфорта?
    Или ще се наредим на първия ред да гледаме безучастно провала на едно човешко същество, че да не си цапаме кармичката?
    « Последна редакция: Октомври 13, 2016, 20:28:44 от Странник » Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 14, 2016, 12:03:56 »

А ако спора доведе някого до нов живот,смисъл и въобще визия за съществуването му?
    Дали не си струва дискомфорта?
    Или ще се наредим на първия ред да гледаме безучастно провала на едно човешко същество, че да не си цапаме кармичката?

Енергията на спора е разрушителна и не може да помогне на никого.
    не може да доведе до нов живот и смисъл, не може да донесе нищо добро и градивно.

Ти явно не си видял и осъзнал това, затова по-нататък разговора е безсмислен.
    Нека ти напомня, че има само едно куче срещу огледалото.

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Октомври 14, 2016, 20:07:20 »

Разрушителната сила руши всичко старо и отваря път на нещо ново .
    Има въможност за изява на съзидателна сила след това....Вселената не търпи вакуум...
    Дефекта дава и ефекта...
    За това просто нещо какво казва кучето пред огледалото shining_star ?
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Октомври 19, 2016, 12:26:49 »

Това никой не го оспорва, но не говорех за това...твърдя, че спорът
    не може да донесе нищо добро. По простата причина, Странник, че в него заставаме Его срещу Его.
     Целта ни не е да работим за егото, а за цялото.
    Никой никого не може да спаси насила.
    Не можеш да помогнеш на човека въпреки волята му.

Трябва един да поиска и друг да му даде, трябва да похлопа, за да му се отвори, такъв е Законът във Вселената.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Октомври 22, 2016, 03:31:48 »

Его срещу Его ?
    Нима само това може да бъде ?
    А един човек стъпил на Пътя застанал в ситуация на изясняване на основни положения спрямо едно Его ?
    Различията са налице и няма как да не се получи разминаване.
    И в крайна сметка спорещия ще е Егото ... защото на Егото смисъла му убягва.
    И никой не говори някой някого да спасява на сила.
    Това е поредната илюзия от дезинформацията в нета...
    От егоцентричната гледна точка нищо извън него не е важно... стъпилия на Пътя съвсем лесно може да покаже заблудите и илюзиите на такъв човек ...
    Въпреки волята си едно Его когато осъзнава възможния Път пред който стои вече има избор...
    Това е шанс за избор между Егото и Пътя , а не  единствено и само Егото без алтернатива...
    Осъзнатия избор е налице след информираност и разбиране на възможностите.
    Един колкото и да иска и хлопа ако няма кой да му даде по смисъла на Егото така и няма да получи нищо ...
    Така че това не е Закон на Вселената.
    Законите на Вселената са универсални и нямат никакво отношение какво си мислим,искаме или къде хлопаме...

Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright