Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Жестокостта към животните е престъпление! (петиция)  (Прочетена 1750 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« -: Януари 07, 2010, 21:35:32 »

Жестокостта към животните е престъпление !МОЛЯ, ПОДКРЕПЕТЕ ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯТА.
https://www.secureconnect.at/chetiri-lapi.org/petition/090205/index.php

Всеки ден в България по особено жесток начин умишлено са убивани или осакатявани десетки животни. Според българското законодателство това не се счита за престъпление, макар отдавна да е доказана връзката между насилието върху животни и домашното насилие.

Фондация ЧЕТИРИ ЛАПИ настоява особената жестокост към животните да бъде класифицирана като престъпление в Наказателния кодекс на Република България.

ЧЕТИРИ ЛАПИ ще използва петицията при преговори с политици.
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
AIA
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #1 -: Януари 08, 2010, 02:07:32 »

Елша миличка , благодаря ти за това че си пуснала и в нашия форум тази петиция с огроооооомно удоволствие я попълних и изпратих . А утре ще я попълня и от компютъра на съпруга ми .  Моята бонбонка днеска беше на операция и сега всичко е наред ,милата ми за втори път но се справихме и сме щастливи  Целувчица Целувчица Целувчица
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #2 -: Януари 08, 2010, 02:09:56 »

С две ръце и сърце съм "ЗА". Включих се.

Била съм свидетел на жестокости. Пример: ритаха малко котенце (на 1-2 месеца ли, колко) като футболна топка в стената на един блок със силни шутове. Гледах и исках да направя нещо, но бяха група момчета и ме беше страх. Една жена се провикна да престанат и те избягаха, смеейки се нагло. Отидох и взех котенцето в ръце, а бях тръгнала към училище. Разревах се. Беше ми застанала буца в гърлото и една болка ужасна. Държах го и го гледах в малките очички. Беше пълен парцал станало. Гледаше с жал в очичките, мъка и с последни сили, болка. Накрая се наака и напишка и умря. Много плаках и сега пак ми се насълзиха очите.
    Гадове. Малко невинно котенце на 1-2 месеца макс. - бебе.
    « Последна редакция: Януари 08, 2010, 02:18:09 от До » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #3 -: Януари 08, 2010, 02:17:43 »

Моята бонбонка днеска беше на операция и сега всичко е наред ,милата ми за втори път но се справихме и сме щастливи  Целувчица Целувчица Целувчица
    Друг път ми вярвай, когато ти кажа, че всичко ще е ОК! Веселяк

Да, и аз подкрепям. Сега ще я подпиша.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #4 -: Януари 08, 2010, 02:47:25 »

С две ръце и сърце съм "ЗА". Включих се.

Била съм свидетел на жестокости. Пример: ритаха малко котенце (на 1-2 месеца ли, колко) като футболна топка в стената на един блок със силни шутове. Гледах и исках да направя нещо, но бяха група момчета и ме беше страх. Една жена се провикна да престанат и те избягаха, смеейки се нагло. Отидох и взех котенцето в ръце, а бях тръгнала към училище. Разревах се. Беше ми застанала буца в гърлото и една болка ужасна. Държах го и го гледах в малките очички. Беше пълен парцал станало. Гледаше с жал в очичките, мъка и с последни сили, болка. Накрая се наака и напишка и умря. Много плаках и сега пак ми се насълзиха очите.
    Гадове. Малко невинно котенце на 1-2 месеца макс. - бебе.
    Не, честно мразя такива истории, много яко ме разтройват и просълзяват и вбесяват! Най-слабите ми места(да изгубя контрол) са насилието над деца, жени и животни. Когато говоря на животните, се обръщам към тях: - Кажи мамо, какво мамо...?
    Да гледам наранено животно е да гледам наранено детето си!
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    AIA
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #5 -: Януари 08, 2010, 02:57:04 »

Гити аз ти вярвам но тази втора операция се отлагаше от независими от нас обстоятелства и накрая помолих  Силите на Светлината да изберат най-подходящия ден и той се случи днес Бог се грижи за творенията си пък и е свят празник .
     За разлика от снощи днеска бях много спокойна и просто вярвах че всичко ще е наред .
    ДО , съм виждала подобни неща и мене ми е ставало гадно но аз не си мълча веднага се развиквам и събирам народа , е до сега не съм си патила но знае ли човек .
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 08, 2010, 03:08:52 »

Е, това бяха момчета от тогавашното ми училище (вече не уча от години). Знаех много добре какви са и ако се бях провикнала щях да го отнеса и аз. В тях години ми се подиграваха и унижаваха. Дори само защото вдигах ръка да взема участие и имах добри оценки, за разлика от техните. Имаше дори от нашия клас такива, които ги прибра от час полиция. В двора пък едно момче наръга приятелката си. Какво да ти кажа. Не посмях да се провикна тогава.
    За сметка на това пък защитавах новодошлите в класа, на които им се подиграваха също.
    « Последна редакция: Януари 08, 2010, 03:10:34 от До » Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #7 -: Януари 17, 2010, 20:31:16 »

Толкова много обичам животните...даже мислех да се насоча към обучение за ветеринар но се отказах....мразя хора които нараняват дадено животно.Толкова много животни са мнали и умрели през ръцете ми...винаги,винаги се натъжавам от жестокостта на хората
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: София
  • « Отговор #8 -: Януари 27, 2010, 21:22:06 »

Подкрепих , разбира се! Човек, който обича животните е добър човек!!!
    Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    7dc
    Гост
    « Отговор #9 -: Януари 27, 2010, 21:46:57 »

Да попитам: Всички, които са писали тук, вегетарианци ли са?
    Една от най-силните причини да стана вегетарианец беше един документален филм, който гледах, за това как се отглеждат и убиват животните за да се добие от тях месо.
    Няма да споменавам за кадрите от филма, понеже думите ще са с твърде тежки вибрации и биха причинили болка на много от вас...
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 00:14:37 »

Една от най-силните причини да стана вегетарианец беше един документален филм, който гледах, за това как се отглеждат и убиват животните за да се добие от тях месо.
    Няма да споменавам за кадрите от филма, понеже думите ще са с твърде тежки вибрации и биха причинили болка на много от вас...
    Сигурно си гледал филма Земляни,аз го гледах също но само до половината.
    Поради силното си състрадание аз също съм вегетарианец това което правим е ужасно въпрос на личен избор е да помогнем с каквото можем това е първата крачка според мен.
    Да не говорим за вредата от месото мога да пиша много но накратко,месото съдържа амоняк които се наслоява в костната система,в кръвта се запазва кармична информация която поемаме и от страданието на животното което е убито.
    Праната която приемаме чрез месото или така наречената жизнена енергия е много пъти по малко защото е преработена тя е освоена от животното а после преработена е усвоена от нас именно за това тревопасните са по големи и силни като слона бика коня а месоядните са като лъва,вълка и тн.Това че вегетарианците поемат по малко от нужните заменими и незаменими амино киселини е ИЛЮЗИЯ в някой растения като КОНОПА най вече или авокадото се намират в пъти повече и от двата вида амино киселини.
    Всичко което казах тук са мой надблудения и изводи но дори и да не беше така аз пак нямаше да ям месото на убити по този начин животни.
    Четох в Разговори с бога,че има същества на които ако се наложи да убият животно за прехрана те първо искат разрешение за това от неговата душа,ставаше въпрос за ВЕС (високо еволюирали същества).Поне ако не можете да откажете месото го намалете(ако искате разбира се)за мене то е на трето място след алкохола и цигарите,просто разрушава тялото и ума а те са пряко свързани с духа,Буда е казал,че който яде месо никога не може да стигне до просветление,незнам колко е вярно оставям на вас да прецените от опит.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Януари 28, 2010, 00:25:35 »

Аз се бях пробвала, обаче издържах само месец и половина. Проблема ми е в това, че изисква време и внимание относно подбора на храната. А като отидеш нагости те гледат все едно се лигавиш или хората се чувстват неудобно, че не са ти приготвили нещо друго. Постоянно трябва да внимаваш за храната си...
    Аз като цяло бих пробвала това със слънчевото хранене, но ... май няма.
    Не ми се вярва, че човек като реши да го прекрати после може организма му да се нагоди пак към нормалното хранене. Прекалено близко ми се вижда до хранителните разстройства и до физиологичните проблеми произтичащи от тях.
    Другото което ме притеснява – седенето на маса, ходенето на кафета, барове и всички други работи, възприети от човечеството като повод за събиране с приятели /роднини.

В момента ям месо, но рядко, просто не ми е толкова вкусно и предпочитам салати, сирена, кисели млека и  понякога така любимия ми шоколад(който се мъча да ограничавам)  Засрамен

...........................................................................................
    Миналата година една позната с още доста хора се пробваха да прокарат това, че тормоза над животни трябва да се наказва. Събраха се много подписи, прие се на първо четене и после станаха големи простотии. Доколкото ми е известно, успяха да прокарат само закона срещу боевете с животни... как да е... и в тази подписка ще се подпиша.  Усмивчица
    « Последна редакция: Януари 28, 2010, 00:31:58 от Еруин » Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Януари 28, 2010, 01:51:40 »

Ами само се замисли върху това което каза
    Цитат
    Миналата година една позната с още доста хора се пробваха да прокарат това, че тормоза над животни трябва да се наказва. Събраха се много подписи, прие се на първо четене и после станаха големи простотии.
    Когато искаш да накажеш нещо или някои ти създаваш насилие а насилието води до насилие.
    Знаеш ли колко воини и революции са станали защото хората сме били против воината,против отнемането на свободата,против нещо(дори било нещо лошо)?ВСИЧКИ
    Кога се питам аз ще станем ЗА МИРА,ЗА ХОЛИСТИЧНИЯ НАЧИН НА ЖИВОТ,ЗА ДОБРОТО,ЗА ПРОШКАТА,ЗА ЛЮБОВТА,ЗА ОТДАВАНЕТО.
    Когато сме против нещо ние засилваме тази енергия също както Нео от матрицата засилваше повече и повече Г-н Смит,когато тои разбра това отиде и се предаде в града на машините и унищожи противоположната сила която бе създал.
    Искаме свобода,искаме пари,искаме елементарни неща които ни отдалечават от нашата деиствителност която е да отдава Любов и всичките и производни.Нима нямаме свобода да изберем кои да бъдем?Границата е много тънка,ние не виждаме.Искаме да променим РЕАЛНАТА ДЕИСТВИТЕЛНОСТ НО НЕМОЖЕМ А И НЕ ТРЯБВА ТЯ Е СЪЗДАДЕНА ОТ НА САМИТЕ ДА НИ СЛУЖИ ДА ОПРЕДЕЛИМ КОИ СМЕ,ДА ИЗЖИВЕЕМ НАЙ-ЯКАТА ПРЕДСТАВА НА ТОВА КОИ СМЕ НИЕ,Как може тази представа да е свързана с получаване това ли искаме да покажем че сме ние.НИЕ ЖИВЕЕМ В МАТРИЦАТА А НЕ Я ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА ТОВА ЗА КОЕТО Е СЪЗДАДЕНА.А можем да го направим само трябва да си припомним като Нео кои сме ние син или червен хап избираме сега сме на прага да избираме?
    Ако утре случаино завали,аз не мога да спра дъжда но и не искам,пред мен са хиляди избори които мога да направя милиарди.Да се чувствам потиснат или да ругая дори или да гледам примирено или пък защо не да се наслаждавам на чудото на природата.Кой ще избере как да се чувствам аз освен мене НИКОЙ само аз имам тази власт.
    Нека изберем да даваме да отдаваме поне малко да заприличаме на себе си и на нашия творец защото два обекта с едни и същи свойства стават просто сходни.Цял живот сме зимали и какво хубаво сме видели нищо само страдание,а има много какво да даваме,не говоря само за пари ако нямаме пари имаме -безплатни УСМИВКИ :)БЛАГА ДУМА ИЛИ ЖЕСТ,ПОЖЕЛАНИЕ,Можем да дадем всичко което си помислим,просто за топлото чувство което ще изпитаме което не можем да го купим с парите на целия свят.
    Простете ми че пак се засинях ама видях подходящо място да споделя мнение(то е лично мое)може и да не съм прав само си размишлявам и аз тука  Згреших чудех се кво да правя и ето на запулних с един кубик букви тука.Обичам ви благодаря ти за възможноста да искажа мненито си ЕРУИН.Относно яденето на месо ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ЖЕЛАНИЕ!Не се чувствай зле ако ти се яде месо яж си нищо лошо това зависи от вътрешното ти желание ако то е да ядеш месо не се бори с него ще стане по голямо.Така се борех с цигарите аз ДА ГИ ОТКАЖА голям смях беше сега като се сетя,накрая реших че искам да живея пулноценно и природосъобразно избрах този начин на живот и цигарите станаха излишни от самосебе си.(пак мое надблудение)може и да не съм прав знам ли.Просто се опитвам и аз да съм полезен тука в тоя форум не да чета само.Между другото ако само четях щях сега да знам повече но нямаше да съм написъл нищо с което да обогатя някой друг е да ама така избрах.Мале спирам че много задълбах  Засрамен 

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Януари 28, 2010, 03:13:47 »

Ами само се замисли върху това което каза
    Цитат
    Миналата година една позната с още доста хора се пробваха да прокарат това, че тормоза над животни трябва да се наказва. Събраха се много подписи, прие се на първо четене и после станаха големи простотии.
    Когато искаш да накажеш нещо или някои ти създаваш насилие а насилието води до насилие.
    Знаеш ли колко воини и революции са станали защото хората сме били против воината,против отнемането на свободата,против нещо(дори било нещо лошо)?ВСИЧКИ
    Кога се питам аз ще станем ЗА МИРА,ЗА ХОЛИСТИЧНИЯ НАЧИН НА ЖИВОТ,ЗА ДОБРОТО,ЗА ПРОШКАТА,ЗА ЛЮБОВТА,ЗА ОТДАВАНЕТО.
    Когато сме против нещо ние засилваме тази енергия
    Ухилен Пак заповядай. Ухилен На теория си прав. Но все пак става дума за закон, друг е въпроса, че дори и да го приемат този закон, никой няма да следи за спазването му.  Усмивчица По-скоро идеята е в това да фигурира в законите ни, че сме нация, която е осъзнала, че насилието над животните не е правилно.
    Въпросната жена е ветеринар в София и когато види някое животно в беда, го прибира, ако му има нещо го оправя, обезпаразитява, понякога кастрира (разходите сама си ги поема) и му търси хубав дом.  Готин Та ето ти доброто и любовта.

Месото - знам, че е въпрос на желание, ето защо го ям рядко  Намигване Бих се чувствала организма и съвестта по-добре, ако съм вегетарианец, но просто не ми е дошъл момента...
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Януари 28, 2010, 04:04:41 »

За мене няма по хубаво нещо от животните и малките деца.Но исках да кажа само че още не сме свикнали дори да формулираме заглавията на нашите закони комоли това което е вътре.
    Някой път от такива формулировки става по лошо вместо по добре.Благодаря за разбирането. Веселяк Веселяк Веселяк Иначе съм ЗА хуманното отглеждане и отговорното стопанисване на всякакъв вид животни.Аз имам вече котка на 6 години от улицата.Няма такива мигова на благодат като син си го гледаме.
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защита на животните « 1 2 3 »
    Инициативи
    Kery 40 3103 Последна<br />публикация Ноември 10, 2012, 23:12:41
    от Wiki_
    СВЕТОВНА ПЕТИЦИЯ за РАЗКРИВАНЕ
    Инициативи
    lucecita 2 611 Последна<br />публикация Юни 27, 2012, 16:29:54
    от meander
    СВЕТОВНА ПЕТИЦИЯ-ПРИЗИВ КЪМ ЛИДЕРИТЕ НА СВЕТА
    Инициативи
    lucecita 2 667 Последна<br />публикация Юли 11, 2012, 18:13:53
    от Щуродино
    Петиция За равни права на пушачи и непушачи. « 1 2 ... 12 13 »
    Инициативи
    Ariam 193 3562 Последна<br />публикация Декември 17, 2012, 13:02:32
    от Sine Wave Zero
    Петиция за животните във Варна
    Инициативи
    ангелска любов 6 420 Последна<br />публикация Февруари 09, 2013, 02:08:38
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright