Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво знаем за индианците  (Прочетена 7781 пъти)
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #15 -: Септември 03, 2013, 12:52:30 »

Уви, в тези неща, цитирани от пишещите преди мен няма нищо индианско.

Бозата, сътворена от някой си Жан-Пол Бур под заглавие "Мъдростта на северноамериканските индианци" бе издадена преди бая години (поне 15!).
Това е сборник от захаросани сентенции в "индиански" стил, в които няма нищо индианско. Чист Ню-ейдж, при това съвсем не от най-добрия вид...

Сега е излязло ново издание, в луксозно оформление, твърди корици, цветни илюстрации и пр. Картините са от известни художници, снимките са си на Къртис - дотук добре. Ама защо е трябвало да се хаби хартия за такова скъпо издание, пълно с фалшиви неща...
http://www.book.store.bg/p107676/mydrostta-na-severnoamerikanskite-indianci-zhan-pol-bur.html

Има една друга книга, която показва автентичната мъдрост на американските индианци - "Ти и Земята сте едно".
http://bgiroquois.blogspot.com/2010/03/blog-post_09.html
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #16 -: Септември 03, 2013, 16:05:37 »

Цитат на: Black Wolf
Уви, в тези неща, цитирани от пишещите преди мен няма нищо индианско.
Ехе, вуйчак, приятно съм изненадан да те видя тук!
Бозата, сътворена от някой си Жан-Пол Бур под заглавие "Мъдростта на северноамериканските индианци" бе издадена преди бая години (поне 15!).
Това е сборник от захаросани сентенции в "индиански" стил, в които няма нищо индианско. Чист Ню-ейдж, при това съвсем не от най-добрия вид...
Рисунката на корицата си е индианска! Само не разбирам, тия чернокракски бойци какво общо имат със съдържанието на книгата.
Може би отговора е същия, какъвто е и на въпроса - какво правеше Беър Бул на корицата на една от книгите на покойния г-н Кастанеда.
Бе явно ню-ейджърите са на мнение, че блекфуут са с най-силна маркетингова медицина Ухилен
Между другото, за един нововъвлизащ човек в материята, тази книга на тоз ми ти бай Буй... пардон - Бур (то все тая), не е чак толкова неподходяща, като се има предвид, че повечето посягат именно към кастанеда.

Сега е излязло ново издание, в луксозно оформление, твърди корици, цветни илюстрации и пр. Картините са от известни художници, снимките са си на Къртис - дотук добре. Ама защо е трябвало да се хаби хартия за такова скъпо издание, пълно с фалшиви неща...
Е... известни художници на нас, а името Къртис едва ли говори нещо на някой, който си взима тази книга.

Има една друга книга, която показва автентичната мъдрост на американските индианци - "Ти и Земята сте едно".

Усмивчица
Бай вълчане, винаги съм приветствал и съм се радвал на ентусиазма ти да насочиш и ограмотиш тези, които имат желание, тъй като моя е дефицит, но ...без да искам да обидя никой, трябва да ти кажа, че тук преобладават любимите ни йоги, тревопасни, слънцеядни, суравоядни и като цяло, запленени от ню-ейдж чаршафлийството хора, макар че не е йога форум.

Иначе бих ти препоръчал ето този раздел, мисля, че ще ти е интересен.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Септември 03, 2013, 18:04:07 »

Здравей, приятелю!
Доста съм разочарован, че са хварлени сили и пари да се издаде една според мен ненужна книга, при това с доста хубаво оформление.
Вътре има и други картини, автора е Mаrtin Grelle, един от художниците които харесвам (има в Нета доста негови картини, може да ги видиш) Откъм оформление - много добре. Де да беше и съдържанието така... Намигване

А иначе за йогите - ами и те са хора.  Готин И те могат нещо да понаучат. Ухилен Та ги насочваме.
Все пак това са някакви изречения, наистина красиво оформени, но за мен адски сладникави и звучащи изкуствено. Индианците може да казват някои подобни неща, но са много по-директни и по-сурови някак. В книгата на францозино са някакви розово-бонбонени... Да оставим настрана въпроса, че по някои теми индианците всъщност казват доста по-различни неща. Плезещ се
А тая книга впрочем я превежда Сашото навремето.

Да ти кажа на теб - до края на месеца трябва да излезе "Многото Подвизи". Най-после...
http://iztok-zapad.eu/books/book/1176

Благодаря за линка, има интересни неща. И дори връзка с нашата бушкрафтърска занимавка. Намигване
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #18 -: Септември 03, 2013, 19:05:58 »

Ми това със захаросването си е стара практика (подобно на писмото на вожда Сиатъл, което се развява и по аптеките вече), с цел продажба, но пък в интерес на истината буди интереса на много хора, както навремето моя беше пробуден от Карл Май и Лиз Хенрих, които също могат да се впишат към писателите фантасти.
Йогите... хора са, да, проверено е Ухилен но от това "отсъствие на его" при тях, няма начин да им се "изкачим на равнището", че да обсъдим някои положения.
Да, М. Грийли е от големите, наистина, но до скоро, редовно му бърках рисунките с тези на Х. Търпнинг.   
Напоследък съм на вълна Джеймс Айер. Много ги разбира и индианците и четките. Човек може да се образова, гледайки рисунките му.

Ето тука, цялата галерия по племена, на който му е интересно.
Да ти кажа на теб - до края на месеца трябва да излезе "Многото Подвизи". Най-после...
Да, разбрах от фейсбук, похвалиха се. Това наистина е радостна новина! Аплодисменти 
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Wednesday
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #19 -: Септември 03, 2013, 19:17:27 »

добре нарисувано е...маслени бои.
най-важното за един портрет е да уловиш чертите на характера на човека...
има живот тук Усмивчица
и характер
Активен

Когато личните пространства са компактни
и с няколко жеста събираш багажа в куфар
с лекота пренасяш себе си навсякъде
нагъваш се, прибираш се и тръгваш.
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Ноември 03, 2013, 21:56:26 »

Най-после сколасах да пусна един обзор на книгите за индианските учения и култура, които са излизали у нас от 90-те години насам.
Може би ще допълня някои анотации когато ми дойде музата, но засега е това.  Готин

http://ulfrden.blogspot.com/2013/11/blog-post.html

За съжаление българските издатели избират не най-подходящите заглавия и повечето от оригиналните заглавия на книгите са преиначени и според мен звучат леко глупаво. Но издателите обикновено са твърдоглави и не разбират, че на една книгата най-добре подхожда нейното истинско заглавие.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #21 -: Ноември 09, 2013, 21:49:12 »

Aho!
Lila pilamaya, Sunка Sapa mitakola!

Добра идея, добре запълнено време.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
Обща тематика
delfin 4 3090 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
от Бунтарката
Кабала и какво знаем за нея.
Видео клипове
The One 6 2592 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 23:31:03
от Симона
What The Bleep Do We Know-Какво знаем ние?
Филми
dayana 7 3041 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 14:56:54
от onidar
Какво трябва да знаем за да си направин енергиен щит?! « 1 2 3 4 »
Духовни учения
stefanica 50 6458 Последна<br />публикация Януари 09, 2012, 01:19:05
от Sue
Индианците пираха пазят тайната на щастието - настоящия момент
Любопитни факти
praiseyou 0 1339 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 15:44:48
от praiseyou

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright