Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мъдростта  (Прочетена 556 пъти)
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« -: Ноември 01, 2013, 12:57:24 »

Какво е това  мъдър бе хора?!

Мъдростта не е в знанията,които сме натрупали,а в начина по който ги използуваме! (един от надписите в лилаво горе Усмивчица )
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 21:38:39 от Модератор » Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
aether
nebula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #1 -: Ноември 02, 2013, 17:17:54 »

Цитат на: elinikar
Мъдростта не е в знанията,които сме натрупали,а в начина по който ги използуваме! (един от надписите в лилаво горе Усмивчица )
Мъдростта не е коефициент на полезно действие.
Това, което знаем винаги е ограничено, а това, което не знаем винаги ще е безкрайно.

"Пред мъдрия човек стои отворен целия свят. Защото отечество на великата душа е цялата вселена"
Демокрит

Ти познаваш ли такива хора? Аз не.
Да , на някои света е по-широк , на други е тесен и се състои само от техните з*дници, но хора , пред които да стои отворен целия свят не познавам. А има такива. Има, но нямат нищо общо с нашия свят.
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 22:27:08 от Модератор » Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #2 -: Ноември 02, 2013, 20:29:04 »

aether,
Не съм се сетила досега,да разглеждам Мъдростта като КПД,но идеята за разсъждения ми допада...имайки предвид резултатът,до който може да доведе действието на мъдрият човек Усмивчица

Цитат
Това, което знаем винаги е ограничено, а това, което не знаем винаги ще е безкрайно.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=7111.60;num_replies=64#ixzz2jVcRfCdY
Никой не твърди обратното.Важно е как използуваме знанията,които и колкото имаме,спазвайки законите на Вселената,пред които всички сме подчинени...

Всеки човек е натрупал в себе си определена степен мъдрост,един повече,друг по-малко...Не е моя работа да определям и сравнявам степените на мъдрост на различните хора,нито има значение познавам ли такива и какво мисля аз за тях.

Определено Мъдрите хора,постигнали висока степен на духовно развитие,живеят не в нашия свят или поне не в този,за който повечето се сещат.

Цитатът е от  Херметичното Учение,което и други са коментирали във форума:

"Мъдрите служат върху висшето, но управляват върху нисшето. Те се подчиняват на законите, идващи над тях, върху собственото им ниво, а тези под тях те управляват и им дават нареждания. И все пак, правейки го, представляват част от Принципа, вместо да му се противопоставят. Мъдрият се подчинява на Закона и разбирайки неговото действие, той го използва, вместо да бъде негов сляп роб. Точно както добрият плувец се обръща насам и натам, променяйки посоката по свое желание, вместо да се носи като дънер по течението, така прави и мъдрият в сравнение с обикновения човек - и все пак той е едновременно и дънерът,
и плувецът; и мъдрият, и глупакът са подчинени на Закона. Този, който разбира това, е на пътя към Майсторството."

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Speed_Of_Pain
Румпелщилцхен
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 134

« Отговор #3 -: Ноември 03, 2013, 14:20:20 »

" Оракула казва, че мъдростта на хората е нищожна, и всъщност няма предвид конкретно Сократ, а го използва като пример, за да покаже, че най-мъдър е този, който осъзнава, че мъдростта му не струва нищо."
Какво мислите?
Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
Speed_Of_Pain
Румпелщилцхен
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 134

« Отговор #4 -: Ноември 03, 2013, 14:35:09 »

-Учителю, колко време ще ми е нужно, за да достигна истината?
-Цял живот.
-А ако много се постарая и напъна?
-Тогава няколко живота.

" В една бутилка вино има повече мъдрост от всичките книги на света."
Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Ноември 04, 2013, 21:39:57 »

" Оракула казва, че мъдростта на хората е нищожна, и всъщност няма предвид конкретно Сократ, а го използва като пример, за да покаже, че най-мъдър е този, който осъзнава, че мъдростта му не струва нищо."
    Какво мислите?

Мъдростта е свързана с нашите заложби.
    Откъде възникват те?
    Защо ние имаме различни заложби, някои имат повече, а други - по-малко?
    Справедлив ли е животът, който надарява едни, а други - не?
    По какъв начин е добре да се отнасяме към нашите заложби и разпореждаме с тях?
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Толтекска книга на мъдростта
    Книги
    11WOLF11 0 4314 Последна<br />публикация Юни 24, 2009, 00:20:49
    от 11WOLF11
    Корените на мъдростта - Хун Дзъчън
    Книги
    Странник 10 1740 Последна<br />публикация Септември 01, 2013, 16:47:33
    от еос
    Риби – мъдростта на страстта и емоцията « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    вожда 18 1321 Последна<br />публикация Септември 03, 2013, 17:22:13
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright